Autor Wątek: Wypożyczalnia efektów  (Przeczytany 26506 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #25 24 Kwi, 2012, 10:03:17 »
Idea wypożyczalni jest super, ale nie za te pieniądze.
Chciałbym przetestować Poda HD500 przez 10dni to miałbym zabulić za to 200zł + wysyłka? No przykro mi, ale warto przemyśleć strategię jeszcze raz, bo to wygląda kiepsko.
To już bardziej opłaca się kupić grata na Thomannie i oddać po 29 dniach. Znam również sklep w Warszawie, który wypożyczy Ci sprzęt na kilka dni pod warunkiem wpłaty pełnej kaucji. Z siedzeniem całymi dniami w sklepach muzycznych nie mam problemu

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #26 24 Kwi, 2012, 10:10:10 »
I co, pojedziesz ze swoim rigiem do sklepu, rozstawisz go tam i będziesz testował efekt 6 godzin?
Moim zdaniem największa zaleta pomysłu wypożyczalni, oprócz tego, że chcemy sprzęt pomacać i zobaczyć jak 'gada',  to możliwość testowania sprzętu na spokojnie w domu, jak i w warunkach próby/koncertu, sprawdzenie jak się wpasuje w rig i na tej podstawie podjęcie decyzji o zakupie.
Przecież w każdym normalnym sklepie można wypożyczyć sprzęt do testów (oczywiście pod zastaw gotówki). Przykładem tego jest test kaczek do którego zostało wypożyczonych kilka modelów efektów (link).

To już bardziej opłaca się kupić grata na Thomannie i oddać po 29 dniach. Znam również sklep w Warszawie, który wypożyczy Ci sprzęt na kilka dni pod warunkiem wpłaty pełnej kaucji.
+1
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 10:14:41 wysłana przez grz_ost »

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #27 24 Kwi, 2012, 10:15:13 »
Uważam tak samo jak michal6007. Jestem za 1% za dzień, bo żeby ograć, 10 dni nie zawsze jest potrzebne.
Czasami po pół godziny, a nawet krócej, mogę stwierdzić, że coś kompletnie mi nie podchodzi. Albo, że to jest to i żeby się upewnić zagrać np. na drugi dzień z kapelą na próbie, lub chociaż z odpalonym miksem.
I tu jest, ta ogromna przewaga nad ogrywaniem w sklepie. Usłyszeć brzmienie w miksie.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #28 24 Kwi, 2012, 10:17:22 »
Dziękuję za te wszystkie uwagi.
Dla sprecyzowania - wiem na pewno, że nie ma w tym kraju sklepu, który zaoferuje wypożyczenie takich fantów jak Empress, Diamond, ZVex, Voodoo Lab, Fulltone, Mad Professor, Xotic, Strymon, Death By Audio, Diamond Pedals, iSP Technologies, Lovepedal, Maxon, OKKO, Rocket Pedals, etc.
Żadnych PODów, MXRów, Behringerów i innej masówy. To ma być butikowa, ekskluzywna wypożyczalnia dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą ale nie mieli tego nigdy w swoich rękach.
Większości tych marek nie znajdziesz nawet u wujka Thomanna.
Czekam niecierpliwie na dalsze głosy... :)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #29 24 Kwi, 2012, 10:54:08 »
Zawsze pozostaje eBay - można kupić używkę i podjąć decyzję czy sobie zostawić, czy wystawić na aukcję ponownie.
Przyznam, że na początku pomysł mi się spodobał, ale po dłuższym zastanowieniu uważam, że to raczej niewypał.

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #30 24 Kwi, 2012, 11:06:47 »
(...)takich fantów jak Empress, Diamond, ZVex, Voodoo Lab, Fulltone, Mad Professor, Xotic, Strymon, Death By Audio, Diamond Pedals, iSP Technologies, Lovepedal, Maxon, OKKO, Rocket Pedals, etc.
Żadnych PODów, MXRów, Behringerów i innej masówy.

Ja patrzę trochę na ten pomysł ze swojego punktu widzenia i obecnej sytuacji. Mianowicie aktualnie chcę kupić tremolo. Nie wiem czy to ma być Fulltone, Empress czy minimalistycznie Lovepedal, bo żadnego z nich nie ogrywałem. Wypożyczam trzy, wpinam pod swój rig testuje i mam jakąś tam opinię. Wybieram jeden, płacę i super. W moich okolicach niestety nie ma sklepu, który zaoferuje wypożyczenie tych trzech kości, bez zapłaty za takowe. Co więcej, pewnie nie mają ich na stanie nawet.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #31 24 Kwi, 2012, 11:08:33 »
Dziękuję za te wszystkie uwagi.
Dla sprecyzowania - wiem na pewno, że nie ma w tym kraju sklepu, który zaoferuje wypożyczenie takich fantów jak Empress, Diamond, ZVex, Voodoo Lab, Fulltone, Mad Professor, Xotic, Strymon, Death By Audio, Diamond Pedals, iSP Technologies, Lovepedal, Maxon, OKKO, Rocket Pedals, etc.
Żadnych PODów, MXRów, Behringerów i innej masówy. To ma być butikowa, ekskluzywna wypożyczalnia dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą ale nie mieli tego nigdy w swoich rękach.
Większości tych marek nie znajdziesz nawet u wujka Thomanna.
Czekam niecierpliwie na dalsze głosy... :)

Zawsze pozostaje eBay - można kupić używkę i podjąć decyzję czy sobie zostawić, czy wystawić na aukcję ponownie.
Przyznam, że na początku pomysł mi się spodobał, ale po dłuższym zastanowieniu uważam, że to raczej niewypał.

Ja dalej stoję przy swoim i dla mnie pomysł takiej butikowej wypożyczalni jest super. a eBay - nie zawsze tam znajdziesz wszystkie butikowe zabawki, tym bardziej wątpię czy byś ją kupił i potem od razu sprzedawał pieprząc się w międzyczasie z cłem i innymi duperelami związanymi z przesyłką do naszego, jakże pięknego, kraju. Plus, ja jakoś wolę zanim coś kupię i będę się zabawiał w w/w sposób, sprawdzić sobie jak to gada z moją łapą.

Jeszcze jedno pytanie - raczej nie planujesz żadnego ograniczenia co do ilości wypożyczanych efektów? W stylu, jakbym chciał zobaczyć jak zagada Empress z EHX i OKKO to nie byłoby z tym większego problemu?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #32 24 Kwi, 2012, 11:24:45 »
Ok, rozumiem, ale nasuwa się pytanie - po co w takim razie testować coś co jest trudno dostępne lub prawie niemożliwe do kupienia? :D Zejdźmy troszkę na ziemie, tym bardziej, że potencjalnych osób jest naprawdę mało - pierwszy lepszy żółtodziób nawet nie słyszał o takich markach, natomiast osoby bardziej pro mają swoje źródła jeśli chodzi o testowania sprzętu. Poza tym w sytuacji gdy ktoś ma przeznaczone 400zł na efekt to i tak nie pozwoli sobie na wypożyczenie 3 czy 4 modeli, bo nie ma na to zwyczajnie kasy.

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #33 24 Kwi, 2012, 12:05:42 »
Ok, rozumiem, ale nasuwa się pytanie - po co w takim razie testować coś co jest trudno dostępne lub prawie niemożliwe do kupienia? :D

Według mnie to zdanie jest nielogiczne. 

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #34 24 Kwi, 2012, 12:17:16 »
Ok, rozumiem, ale nasuwa się pytanie - po co w takim razie testować coś co jest trudno dostępne lub prawie niemożliwe do kupienia? :D

Według mnie to zdanie jest nielogiczne.
To przeczytaj post youshy'ego. :facepalm: Zrozumiały dla mnie jest trudny dostęp do "butikowych zabawek" i pieprzenie się ze wszystkimi "duperelami związanymi z przesyłką" stąd moje pytanie po co w ogóle zaprzątać sobie głowę czymś co jest trudne do nabycia. Co w tym nielogicznego?

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #35 24 Kwi, 2012, 12:25:36 »
To przeczytaj post youshy'ego. :facepalm: Zrozumiały dla mnie jest trudny dostęp do "butikowych zabawek" i pieprzenie się ze wszystkimi "duperelami związanymi z przesyłką" stąd moje pytanie po co w ogóle zaprzątać sobie głowę czymś co jest trudne do nabycia. Co w tym nielogicznego?

Właśnie to o czym piszesz nadal.
Rozumiem, że Twoim zdaniem skoro sprzęt jest trudny do zdobycia i nieosiągalny na rynku wtórnym , a ktoś proponuje Ci testy na uczciwych warunkach, to należy go olać i kupić sobie 2 pody i dziesięć bossów?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #36 24 Kwi, 2012, 12:41:47 »
Nie, ale przetestujesz, odeślesz i co Ci to da? Chcąc kupić dany efekt to i tak będziesz musiał sprowadzać zza granicy.
Dlatego uważam, że lepiej coś po prostu kupić i jak się nie spodoba - sprzedać. Ot cała filozofia.

Co innego jak wypożyczysz sprzęt i okaże się, że to nie to czego szukasz, ale i tak wywalisz hajs na przesyłki + 10% wartości efektu. Dlatego z dwóch rozwiązań wybieram opcję pierwszą - kupno i ew. późniejsze sprzedanie, tym bardziej, że mówimy tutaj o rzadkościach sprzętowych, więc nie ma takiej możliwości, że wypożyczając sprzęt bardziej się zGASuję i później okaże się że dupa z tego wyszła, bo nigdzie tego nie ma.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #37 24 Kwi, 2012, 12:45:51 »
Nie zrozumiałes jednego: ten egzemplarz który dostaniesz jest tylko do wypozyczenia. Ale nówke nieśmiganą możesz kupić u cygana
B ( o ) ( o ) B S

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #38 24 Kwi, 2012, 12:57:12 »
Ok, rozumiem, ale nasuwa się pytanie - po co w takim razie testować coś co jest trudno dostępne lub prawie niemożliwe do kupienia? :D Zejdźmy troszkę na ziemie, tym bardziej, że potencjalnych osób jest naprawdę mało - pierwszy lepszy żółtodziób nawet nie słyszał o takich markach, natomiast osoby bardziej pro mają swoje źródła jeśli chodzi o testowania sprzętu. Poza tym w sytuacji gdy ktoś ma przeznaczone 400zł na efekt to i tak nie pozwoli sobie na wypożyczenie 3 czy 4 modeli, bo nie ma na to zwyczajnie kasy.
Ok, rozumiem, ale nasuwa się pytanie - po co w takim razie testować coś co jest trudno dostępne lub prawie niemożliwe do kupienia? :D

Według mnie to zdanie jest nielogiczne.
To przeczytaj post youshy'ego. :facepalm: Zrozumiały dla mnie jest trudny dostęp do "butikowych zabawek" i pieprzenie się ze wszystkimi "duperelami związanymi z przesyłką" stąd moje pytanie po co w ogóle zaprzątać sobie głowę czymś co jest trudne do nabycia. Co w tym nielogicznego?

Jak dla mnie Cygan nie patrzy na żółtodziobów (mogę się mylić w tym momencie, proszę nie besztać i mieszać z błotem :) ) tylko na osoby, które twardo wiedzą, czego chcą tylko jeszcze nie wiedzą od kogo. Taka osoba, która jeszcze nie wie, czy chce ładować kasę w Cornfordy, Dumble i kostki w seriach 10 na cały świat kupi sobie Bossa i Digitecha i będzie szczęśliwa.

Po co testować jak coś jest trudne do kupienia? Dlatego, że jest to trudne do kupienia. Co mam na myśli - wolałbym wydać jakąś sumkę żeby przetestować Empressa Super Delay z Mad Professorem i jeszcze EHX'em, żeby później wiedzieć czy mam władować kasę w to i wydać ją (np. właśnie u Cygana), czy nie. Nie odbierz tego źle grz_ost, ale widzę, że Tobie do szczęścia nie jest dużo potrzebne, a na pewno nie butikowe efekty :) (nie dissuję tutaj, po prostu zazdroszczę podejścia) Ja zaś pałuję się takimi trudno dostępnymi kosteczkami, tym bardziej jak najpierw ktoś wmówi mi że w paśmie 666hz-966hz robi cuda a za pomocą małego switcha w środku przesuwa to o ćwierć herza w górę, a później będę miał możliwość sprawdzenia to na swoim sprzęcie i powiedzieć - cholera, ma rację! - albo - co on pierdolił... Jeszcze jak wiem, że ściągnięcie tego, to nie jest bułka z masłem, to tym bardziej bym się cieszył, że ktoś odwala za mnie brudną robotę a i jeszcze, za małą opłatą, wypożycza mi daną kostkę żebym się nią pobawił.

Powtórzę się jeszcze raz i powtórzę jeszcze raz to, co napisał Cygan w swoim poście:
Cytuj
To ma być butikowa, ekskluzywna wypożyczalnia dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą ale nie mieli tego nigdy w swoich rękach.
Mamy kogoś, kto w Polsce nam załatwia takie fajne kosteczki i jeszcze płaczemy, że źle, że za drogo. Taka nasza mentalność, tego nie zmienimy. Ja się tam cieszę z takiego pomysłu :D

W każdym razie, podsumowując - ja się piszę, bo wiem czego chcę i jestem w stanie najpierw wydać jakąś kasiorę na to, żeby przetestować sprzęt a później go ewentualnie kupić.


Z próśb i pytań do Cygana:
prośba - stań się dystrybutorem Dr. Scientist proszęproszęproszę!
pytań - nie myślałeś nad takim czymś, żeby dla tych, którzy testują/wypożyczają jakaś kostkę zrobić później jakąś zniżkę czy np. buziaka jak im się dana kostka spodoba i zachcą mieć ją w swoim gejboardzie (tak, tak, mówię tu szczególnie o sobie :D) ? ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #39 24 Kwi, 2012, 12:59:44 »
Ale nówke nieśmiganą możesz kupić u cygana

A gdzie to jest napisane? ???

Aha - nie będzie możliwości zakupienia efektu za wartość kaucji ani za kaucja+dopłata. To będą egzemplarze przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby wypożyczalni.

Chyba że Cygan zajmuje się sprowadzaniem i sprzedażą efektów zza granicy - nie ma o tym wzmianki w tym temacie. Nie znam wszystkich na tym forum.  :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #40 24 Kwi, 2012, 13:05:52 »
To dla jasnosci: Cygan oferuje wypożyczalnie efektów, które ma w dystrybucji i które zapewne widnieją tu: http://guitareffectspedals.pl/category/efekty-gitarowe
B ( o ) ( o ) B S

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #41 24 Kwi, 2012, 13:08:11 »
pamiętajcie, żeby mieć się na baczności kiedy chodzi o interesy z cyganami. zawsze mogą was ocyganić  ;)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #42 24 Kwi, 2012, 13:08:55 »
To dla jasnosci: Cygan oferuje wypożyczalnie efektów, które ma w dystrybucji i które zapewne widnieją tu: http://guitareffectspedals.pl/category/efekty-gitarowe
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
Ok, fail.

W takim wypadku jestem za.  ;D

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #43 24 Kwi, 2012, 13:23:18 »
Fakt - nie napisałem tego nigdzie ale sytuacja w wątku zmienia się dość dynamicznie i być może przeoczyłem za co przepraszam.
Będzie możliwość zakupienia efektów (nowych, nie z wypożyczalni) po podjęciu pozytywnej decyzji, że tak - to jest to czego mi potrzeba!

grz_ost - tak zajmuję się importem i dystrybucją kostek firm, które wymieniałem wcześniej i wyobraź sobie, że robię to wszystko na legalu :)
Kupuję bezpośrednio u producentów, nie omijam należności celno-podatkowych dzięki czemu mogę wystawić dowód zakupu, który daje prawo moim klientom do serwisu gwarancyjnego. Możesz u mnie zapłacić w PLN i cieszyć się, że wspomogłeś lokalny biznes, który jest jaki jest a bez Twojego wsparcia w postaci zakupów nadal będzie raczkował.

youshy:
- chciałbym mieć wszystkie kostki świata w ofercie :) ale zostanie dystrybutorem to nie takie proste. Niektórzy producenci stawiają naprawdę wysokie wymagania.
- nie myślałem o tym ale bardzo mi się taki pomysł podoba i na pewno wprowadzę w życie - dziękuję za sugestię.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 13:25:07 wysłana przez cygan »

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #44 24 Kwi, 2012, 13:28:48 »
Można przecież nawet przy zamówieniu strun, które ma w ofercie, jedną przesyłka wziąć coś na testy i już parę złotych oszczędzić. Mam od niego FGC Mad Professora i chętnie wziąłbym Amp Eleven, Diamond Compressor, jakiś surper delay. No i świetnie byłoby to ograć. Już się cieszę na taką możliwość.

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #45 24 Kwi, 2012, 15:35:22 »
Jeśli ogarniesz wszystkie sprawy z kaucjami sraucjami, sama idea wypożyczalni jest bardzo fajna. Skoro mam fizycznie tysia przeznaczonego na efekt to z chęcią go wypróbuję za wartość flaszki czy sześciopaka. W moim przypadku jest tak, że jak nie mam keszu, nie zawracam gitary sobie, a tym bardziej sprzedawcy więc kaucja może być i 100%.
Masz kasę próbuj, nie masz spierdalaj /dozbieraj/.
Chyba, że ktoś z wypożyczania gratów zrobi sobie cel w życiu, wtedy może wyjść  drogo.

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #46 24 Kwi, 2012, 17:22:02 »
Rames - nie czaję o co Ci chodzi bo piszesz, że 50zł to dużo dla Ciebie a w ostatnim zdaniu chcesz pożyczać za 3x tyle.
Nie chcę pożyczac, właśnie o to chodzi. Zastanawiałem się tak naprawdę po co pożyczac. Dla mnie sens miałoby to w ten sposób: ten 1% za dzień (co jest bardziej sensowne niż koniecznośc wypożyczania na 10 dni) oraz, żeby w przypadku zakupienia danego efektu nie trzeba było płacic za wypożyczenie. Dla przykładu - pożyczam od Ciebie Maxona OD808 na tydzień, podoba mi się, odsyłam Ci wersję wypożyczalniową, ty przysyłasz mi nówkę i płacę tyle co za sam efekt + koszty wysyłki każdego z efektów. Oczywiście gdybym się nie zdecydował na kupno to płaciłbym za wypożyczenie. Tak to widzę.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #47 24 Kwi, 2012, 17:36:17 »
Rames - nie czaję o co Ci chodzi bo piszesz, że 50zł to dużo dla Ciebie a w ostatnim zdaniu chcesz pożyczać za 3x tyle.
Nie chcę pożyczac, właśnie o to chodzi. Zastanawiałem się tak naprawdę po co pożyczac. Dla mnie sens miałoby to w ten sposób: ten 1% za dzień (co jest bardziej sensowne niż koniecznośc wypożyczania na 10 dni) oraz, żeby w przypadku zakupienia danego efektu nie trzeba było płacic za wypożyczenie. Dla przykładu - pożyczam od Ciebie Maxona OD808 na tydzień, podoba mi się, odsyłam Ci wersję wypożyczalniową, ty przysyłasz mi nówkę i płacę tyle co za sam efekt + koszty wysyłki każdego z efektów. Oczywiście gdybym się nie zdecydował na kupno to płaciłbym za wypożyczenie. Tak to widzę.

A nie lepiej - wypożyczasz, płacisz (to trzeba IMHO rozwiązywać na początku), jak się podoba płacisz za nówkę z jakąś tam zniżką (czy buziakiem)? :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #48 24 Kwi, 2012, 17:49:33 »
Czyli dostaję kość deptaną przez 20-ścia sandałów i mam wybulić 100% ceny, jak za nówkę?

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #49 24 Kwi, 2012, 18:33:24 »
Czyli dostaję kość deptaną przez 20-ścia sandałów i mam wybulić 100% ceny, jak za nówkę?
Będzie możliwość zakupienia efektów (nowych, nie z wypożyczalni) po podjęciu pozytywnej decyzji, że tak - to jest to czego mi potrzeba!
:)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
10364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 16:19:25
wysłana przez Dale Cooper
29 Odpowiedzi
11049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 17:40:10
wysłana przez Wilk
Szum z efektów?

Zaczęty przez jelion Efekty

6 Odpowiedzi
7811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 08:18:27
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
3238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:49:16
wysłana przez Porkez
12 Odpowiedzi
4628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2016, 16:46:15
wysłana przez Dale Cooper