Autor Wątek: Pedalboard | mocowanie efektów  (Przeczytany 4448 razy)

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Pedalboard | mocowanie efektów
« 27 Sty, 2016, 19:41:34 »
Howdy!
Generalnie jestem szczęśliwym posiadaczem pedalboarda od Barczaka, jak widać (w zasadzie to nie widać) panuje w nim jeszcze lekki chaos ale całość dopiero się tworzy.

Zagwozdka:
Efekty ważą swoje (mam tu na myśli zwłaszcza zasilacz i footswitch od heada) i na chwilę obecną wszystkie kostki mają pod spodem przyklejony rzep - każda na całej swojej powierzchni. Jakoś się to trzyma, ale takie mocowanie wydaje mi się niepewne.

Pomyślałem, że sprawę załatwi dociśnięcie efektów do wnętrza wieka po zamknięciu pedalboarda, co sprawi że zawartość będzie mniej latać w transporcie.

W tym celu usunąłbym gąbkę (piramidki) z wewnętrznej powierzchni wieka i zastąpił to kocem, takim jak pod efektami. Po czym nad każdym efektem przykleję przygotowane wcześniej kostki (prostopadłościany?) o odpowiedniej grubości. Kostki dociskowe można by wykonać np. ze styropianu i okleić jakąś folią + rzep żeby przymocować do wnętrza klapy.

Ma takie rozwiązanie w ogóle sens? Czy też może kombinuję za bardzo?

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
A jaki rzep stosujesz? Velcro?
Czy od efektów odkręciłeś gumowe nóżki, żeby rzep miał docisk?
Rzep Velcro jest tak mocny, że nie zdarzyło mi się, żeby cokolwiek nawet ciężkiego się nie trzymało. Żeby wyjąć Poda HD z pedalboardu musiałem się mocno wysilać.
Zagranico chwalo też 3m dual lock - ponoć też super mocny.
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Tak, Velcro samoprzylepny (nie wiem czy są wersje bez kleju) i nóżki odkręcone, owszem.
Zgodzę się, że to się nawet mocno trzyma, bo jak próbowałem przestawić kaczkę w inne miejsce to prawie oderwałem rzep od obudowy, a sam rzep został nieruszony.

Z racji, że nie chcę wiercić nic w sklejce ani w obudowach efektów to prawdopodobnie będę kombinował z czymś co dociśnie efekty do wnętrza wieka po zamknięciu pedalboarda.
Tutaj rodzi się kolejne pytanie przy okazji: jakim klejem najlepiej przykleić koc do sklejki?

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Jak nie jesteś typem pedanta to zrób NA TRYTYTKI mam i polecam nic nie ruszy efektu.

aaa ale widze że nie chcesz wiercić to odpada

« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2016, 15:07:57 wysłana przez Ewolter »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
@sqby juz napisal, ze ciezko poda hd odkleic wiec dokladanie sobie roboty mija sie z celem imo.
5 lat wozilem kostki mocowane na rzep z pasmanterii i allegro i nigdy nic sie nie odczepilo.
mniut i piah

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Ok, chyba mnie przekonaliście.

Tak tylko dodam że np. footswitch (od EVH 5153) posiada wmontowane na stałe gumowe nóżki, ale to pewnie rozwiążę tak, że podkleję najpierw na całej powierzchni kawałkiem jakiegoś innego materiału (takim na grubość nóżek rzecz jasna) i na to dopiero rzep.

Podsumowując to tak naprawdę najsłabszym ogniwem jak dla mnie w tym wszystkim jest klej na rzepie Velcro. Temat do zamknięcia, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś inne  pomysły/sugestie 8)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ja kiedyś kupiłem jakiś tani rzep samoprzylepny i faktycznie średnio się to sprawdziło. Ale droższy (przemysłowy, czy jakoś tak) trzyma się naprawdę mocno i nie mam zastrzeżeń.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Ten klej naprawdę jest kurewsko mocny :) musi tylko przylegać na całej powierzchni, musi być dociśnięty i w instrukcji radzą, żeby dopiero niby 24h po naklejeniu rzepa, zacząć go używać.
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Można też to przyczepić ściągaczami, ale to bardziej do gejboardów typu PedałPociąg itd.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Jak widzę efekty poklejone butaprenem to mi się płakać chce...

http://ciszatezgra.blogspot.com/2014/04/case-pedalboard-moze-pedalcase.html
mniut i piah

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Jak widzę efekty poklejone butaprenem to mi się płakać chce...

http://ciszatezgra.blogspot.com/2014/04/case-pedalboard-moze-pedalcase.html

W sensie, że kto używa butaprenu do klejenia efektów?

Taki mały offtop: piszesz o rączkach/uchwytach do pedalboarda. Jako alternatywę do tego uchwytu, który opisałeś w artykule mogę polecić zamontowanie uchwytu kasetowego (miskowego, wpuszczanego, sprężynowego - spotkałem się z różnymi określeniami). Jedyny mankament jest taki, że wymusza to pewną minimalną wysokość klapy żeby taki uchwyt zmieścić. U mnie się to sprawdza, no i z racji sztywnego połączenia (w sensie rączki) nie buja podczas noszenia.


Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Jak widzę efekty poklejone butaprenem to mi się płakać chce...

http://ciszatezgra.blogspot.com/2014/04/case-pedalboard-moze-pedalcase.html

 Ciekawy blog, czasem zaglądam, ale radzę znaleźć kogoś do korekty tekstu, bo czasem pojawiają się tam takie konstrukcje stylistyczne, że klękajcie narody...
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2016, 16:03:15 wysłana przez theremin »
4string

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Zamykam tą stronę.
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
10171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 16:19:25
wysłana przez Dale Cooper
29 Odpowiedzi
10814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 17:40:10
wysłana przez Wilk
Szum z efektów?

Zaczęty przez jelion Efekty

6 Odpowiedzi
7714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 08:18:27
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
2341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2011, 12:25:51
wysłana przez p0ison
2 Odpowiedzi
3173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:49:16
wysłana przez Porkez