Autor Wątek: Wypożyczalnia efektów  (Przeczytany 26475 razy)

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #50 24 Kwi, 2012, 18:52:27 »
No jasne, tylko to było ad. posta youshy`ego.
A jeśli dajmy na to 20 osób zamówi ten sam efekt do testów to co, kolejka, 20 egzemplarzy idzie do ludzi czy jak?

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #51 24 Kwi, 2012, 19:06:42 »
Przecież youshy sprecyzował, że za nówkę. ;)
No dobrze, ale bądźmy rozsądni. 20osobowa kolejka na tę samą, butikową kostkę to niezbyt realna sytuacja.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #52 24 Kwi, 2012, 20:27:16 »
Jak dla mnie super pomysł tylko ceny... Jak już wypożyczać no to na 5 dni minimum (dni przesyłki też płatne?) to dość dużo bo jak by nie patrzeć ceny takich efektów to ok. 1000zł czyli 50zł plus wysył 30zł w obydwie strony to 80zł. Trochę dużo bo kupując używkę w dobrej cenie która zawsze może u nas zostać raczej więcej nie stracimy, a ty zarabiać też byś chciał to z ceny, aż tak zejść się nie da :P Tak na prawdę wysyłka zabija wszystko i myślę, że pomysł fajny ale wychodzi to dość drogo... Żeby się przekonać trzeba spróbować bo to takie gdybanie jak widać...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #53 24 Kwi, 2012, 20:56:46 »
prośba - stań się dystrybutorem Dr. Scientist proszęproszęproszę!
I jeszcze Dwarfcraftów (z The Internet Overdrive na czele)! :D

Tak, widziałem odpowiedź :(
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 21:02:02 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #54 24 Kwi, 2012, 23:34:47 »
Cygan, jeśli dorzucisz do oferty wypożyczalni jeszcze Devi Ever (poza Zvexem i Death by Audio) to masz klienta od zaraz (a raczej od po maturze) :) Chyba że za wypożyczenie zapłacę tyle co za kupno.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 23:38:29 wysłana przez Arek »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #55 25 Kwi, 2012, 02:30:14 »
Niezłe narzędzie analizy zainteresowania (zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi kaucja - można oszacować ile ludzi chce coś mieć a na dodatek ich stać). :)

Moim zdaniem ceny trochę wysokie. Typowy efekt żyje długo (pomijając wymianę potków to nawet po 30 latach będzie to grać - cyfra czy analog1), a z tego co widzę to przy ciągłym wypożyczeniu inwestycja zwraca się po mniej niż 4 miesiącach. Szybko.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #56 25 Kwi, 2012, 10:34:25 »
Czy ceny wysokie? Hmmm.... na razie to propozycje - trzeba wypośrodkować tak żeby klient i wypożyczalnia byli zadowoleni. A napisz mi proszę  - jakie ceny nie będą wysokie? Mówię poważnie - chcę poznać Wasz propozycje.
BTW - wczoraj miałem telefon od klienta z pytaniem o efekt i po podaniu ceny stwierdził: "uuuuuuuuuuuu to tak jak u Thomana". Więc ja go pytam - czy to źle? I go zatkało. Zazwyczaj słyszę argument do zbicia ceny, że w Thomanie jest taniej a jak jest na tym samym poziomie to oczekuje się ode mnie, że będzie jeszcze taniej. I tak źle i tak nie dobrze. Ciężko dogodzić.
Przepraszam za dygresję ale nie mogłem się powstrzymać.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #57 25 Kwi, 2012, 14:48:02 »
Trzeba było mu powiedzieć, żeby wysyłkę sobie doliczył z Thomanna :P

Dla mnie pomysł bardzo dobry. Popracowałbym nad wysokością kaucji, dlaczego, już tłumaczę.

Nie należę do zamożnych polaków i sprzet zbieram długo... Mam np kopie TS'a, a chciałbym wziąć do ręki, Maxona 808 i podpiąć go NA SALCE, dlatego ta idea jest super. Ale miało być o kaucji, więc gdy np nowy maxon kosztuje parę stówek, to muszę trochę na to poczekać aby uzbierać. Tak mając wypożyczalnie, wypożyczam efekt i sprawdzam czy jest sens żebym w ogóle zabrał się za zbieranie na nową czy tam używaną sztukę. Nie chciałbym, aby po 3 misiącach odkładania kasy, po kupnie okazało się, że różnica między Maxonem 808 a kopią ts'a jest tak subtelna, że nie warta wydawania tych paru setek zł.

Nie mówiąc już o efektach za tysiące...

Także idea jak najbardziej zajebista i oryginalna. Kwestia obmyślenia ceny i zabezpieczenia się. Ktoś tutaj wspomniał, że są wypożyczalnie, gdzie ludzie wypożyczają droższe rzeczy jak auta czy biżuterie i nie ma tragedii. Polska się też zmienia i ktoś kto w ogóle, zauważa takie efekty jak Zvex czy inne mad profesory, nie jest laikiem, co można uznać za pewien gwarant, że on faktycznie chce to ograći może kupić. Ktoś kto się nastawia na kradzież, prędzej celowałby w jakieś bossy czy inne ustrojstwa, które są popularne. Nie wiem, może naiwny jestem...:)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #58 25 Kwi, 2012, 16:04:22 »
Trzeba było mu powiedzieć, żeby wysyłkę sobie doliczył z Thomanna :P

Powyżej 200 Euro masz z free więc argument mógłby być nie trafiony :).

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #59 25 Kwi, 2012, 16:37:15 »
Zrobić umowę jakąś tam, że się podejmuje i odda w wyznaczonym terminie, skany dowodu. 30zł + przesył i myślę, że by było fajnie. ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #60 25 Kwi, 2012, 18:30:18 »
Fajnie gdy wypożyczasz jeden ale gdybym chciał wypożyczyć 4-5 efektów żeby porównać i wybrać jeden, to musiałbym zostawić parę tysi kaucji i dodatkowo 50% jakiegoś efektu poszło by za wypożyczenie tych kilku, eee nie bardzo to widzę :/

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #61 25 Kwi, 2012, 22:19:38 »
Fajnie gdy wypożyczasz jeden ale gdybym chciał wypożyczyć 4-5 efektów żeby porównać i wybrać jeden, to musiałbym zostawić parę tysi kaucji i dodatkowo 50% jakiegoś efektu poszło by za wypożyczenie tych kilku, eee nie bardzo to widzę :/
Kuwa, proszę Pana, przeczytał Pan temat w całości, czy 1 post tylko?

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #62 25 Kwi, 2012, 22:35:32 »
No tak, ale żeby być konkurencyjnym no to trzeba mieć taniej niż u innych. Bo kiedy masz ceny takie jak u Thomana to czysty przypadek czy wybiorę ciebie czy Thomana, a jak by było taniej... ale mniejsza o to. Co do cen to myślę, że ok by była jakaś zniżka przy wypożyczaniu większej liczby efektów tak żeby zamknąć w 100 zł z wysyłem przy np. 3-4 efektach, wychodzę z założenia, że dużo ludzi by brało kilka efektów dla porównania od razu po sobie. W każdym razie jak najbardziej jestem na tak.

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #63 25 Kwi, 2012, 23:30:05 »
Powiedzmy że byłbym skłonny płacić 50% kaucji za wypożyczenie i powiedzmy 1% ceny za dzień. Wtedy na 100% bym korzystał, choćby i w celach edukacyjnych ;)
A z drugiej strony - martwiące są ewentualne usterki sprzętu. Dla przykładu... dziesiątki osób chcą ograć np. OD808. Efekt jest z każdą kolejną osobą dobijany, choćby i w normalnym użytkowaniu. I teraz np. przestaje stykać kabelek od zasilania. Kto za to będzie odpowiadał jak nie osoba która miała ten efekt jako ostatnia? Wcale ta osoba nie była bardziej winna skoro korzystała jak każdy, ale akurat na nią wypadło, że odpowiada za usterkę (być może swoją kaucją).
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2012, 23:45:10 wysłana przez Arek »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #64 26 Kwi, 2012, 01:18:28 »
Tak sie przyglądam temu wątkowi od dłuższego czasu i jak tak patrzę na tę burzę mózgow to chyba jednak wychodzi na to, że wciąż najrozsądniejszym i najlepszym rozwiązaniem jest mieć efekty w gablotce w firmie/sklepie (taki showroom) i ludzie przyjeżdżają i ogrywają... czyli tak, jak dotychczas.

Sama inicjatywa wypożyczania jest naprawdę super, ale chyba psucie się efektu (w wyniku zwykłego użytkowania) wizualnie jak i technicznie jest nie do ominięcia. Wystarczy, że komuś przypadkiem po pijaku na próbie wymsknie się z rąk i poleje się na niego piwo. ;) Albo nawet i nie to - tylko tak jak pisał Arek - wcześniej efekt był styrany a komuś akurat coś się popsuło przypadkiem bardziej, bez jego świadomości a może i udziału. I taka osoba, jako ostatnia odpowiada, niekoniecznie sprawiedliwie. :)

No ale to tak tylko, kilka myśli rzuconych pod debatę.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #65 26 Kwi, 2012, 09:57:26 »
Ale w sumie bez kitu, jeśli byłaby umowa i dane drugiej osoby, to za niedotrzymanie jej ciąży odpowiedzialność cywilna. A gdyby się dało jeszcze jakość udowodnić oszutwo (że ten ktoś miał wręcz zamiar niedotrzymać jej, a nie że mu po prostu przypadkiem nie wyszło), to wręcz karna :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #66 26 Kwi, 2012, 10:13:21 »
Panowie, kurwa.
Ktoś ma pomysł, chce podjąć ryzyko i wpompowac kupe kasy w rzadki sprzęt, żeby wam ułatwić wybór. To ze chce na tym zarobić to chyba oczywiste, a zarazem jak najbardziej słuszne.
Polskie podejście 'a w tomanie kosztuje tyle samo, eee' albo jest droższe o parę złotych wkurwia mnie po pachy. W jaki sposob polski sprzedawca ma konkurować z największa dystrybucja w europie, jeżeli ma przy tym dokładać do interesu? Żeby mieć lepsze ceny - musi mieć obrót. A jak go ma zrobić jeżeli większość psioczy i woli kupic u bogatego niemca? A kwestia gwarancji? Lepiej wysłać do niemiec czy Polski?
Powinniśmy wspierać polskie sklepy, nawet jeżeli będzie się to wiązało z nieco większym wydatkiem. W końcu wszystkie padna i co?
Już wolę dać zarobić komuś tutaj, przynajmniej kasa zostanie w tym smutnym kraju, pogrążonym w permanentnym kryzysie. Howgh.

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #67 26 Kwi, 2012, 11:04:09 »
Ktoś ma pomysł, chce podjąć ryzyko i wpompowac kupe kasy w rzadki sprzęt, żeby wam ułatwić wybór. To ze chce na tym zarobić to chyba oczywiste, a zarazem jak najbardziej słuszne.
Tak, a my zachęcamy i potwierdzamy, że na takie wypożyczenie jest dużo chętnych. Nie do końca czaję o co chodzi. Ktoś się w temacie bardzo kłócił o ceny?

A, tak btw. Myślę nad tymi uszkodzeniami, i w sumie skoro efekty mają być przeznaczone do wypożyczenia do nikomu nie będzie robiła wymiana potencjometru lub przełącznika, a to grubo tańsza naprawa niż wymiana całości.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #68 26 Kwi, 2012, 11:50:41 »
A może dla bezpieczeństwa wszystkie zaczipować? ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #69 26 Kwi, 2012, 11:54:52 »
Ta, włożyć nadajnik GPS i zaplombować obudowy ;D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #70 26 Kwi, 2012, 13:05:30 »
Istnieje jeszcze instytucja weksla ale to zawsze większe ryzyko.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #71 26 Kwi, 2012, 17:46:34 »
A może dla bezpieczeństwa wszystkie zaczipować? ;)

Też myslalem o tym, ale gdy ktoś np dostanie się do środka i wypierdoli w rzeke?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #72 26 Kwi, 2012, 17:51:16 »
A może dla bezpieczeństwa wszystkie zaczipować? ;)

Też myslalem o tym, ale gdy ktoś np dostanie się do środka i wypierdoli w rzeke?

Zaplombować wszystkie śrubki i w razie odplombowania - jakaś porządna kara, nie wiem, 120% ceny efektu (nie no, żartuję... czy na pewno? :D )
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #73 26 Kwi, 2012, 18:12:42 »
Jak wcześniej o plombach mówiłem, to żartowałem :D
Bo tak na serio, to jak ktoś zajebie efekt i wsiąknie w nicość, to co za różnica, czy zerwał plombę, czy nie, skoro wypożyczalnia i tak tego nie zobaczy? ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #74 26 Kwi, 2012, 19:54:31 »
http://guitareffectspedals.pl/okko-dominator.html

Tego bym od kopa na testy porwał :) Btw. jak tam wygląda sytuacja z projektem? Cyganie?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
10359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 16:19:25
wysłana przez Dale Cooper
29 Odpowiedzi
11049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 17:40:10
wysłana przez Wilk
Szum z efektów?

Zaczęty przez jelion Efekty

6 Odpowiedzi
7811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 08:18:27
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
3238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:49:16
wysłana przez Porkez
12 Odpowiedzi
4628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2016, 16:46:15
wysłana przez Dale Cooper