Autor Wątek: Wypożyczalnia efektów  (Przeczytany 26550 razy)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Wypożyczalnia efektów
« 23 Kwi, 2012, 19:08:36 »
Planuję uruchomienie punktu wypożyczalni efektów gitarowych (również wysyłkowo).
Wrzucam pomysł pod dyskusję czy jest dobry.
Nie martwcie się kwestiami technicznymi - chodzi mi tylko o zbadanie poziomu zainteresowania wśród potencjalnych klientów.
Będę wdzięczny za opinię.
Pzdr!

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #1 23 Kwi, 2012, 19:12:13 »
Bardzo chętnie, szczególnie, że macie na www z 8-10 sztuk, na które poluje a nie chce mi się kupować a po tygodniu bawić się ze sprzedażą, bo troszkę już mi się to znudziło.

Podsumowując jestem jak najbardziej za.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #2 23 Kwi, 2012, 19:59:01 »
byłbym bardzo za, chociażby po to, żeby sobie narobić jeszcze więcej GAS'ów!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #3 23 Kwi, 2012, 20:06:16 »
Ja również jestem za. Jestem ciekaw bardzo wielu dopałek i samodzielnych przesterów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #4 23 Kwi, 2012, 21:18:51 »
Za , za. I moglibyśmy robić jakieś porównania na stronkę i wogle.
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #5 23 Kwi, 2012, 21:33:02 »
Zdecydowanie tak :D

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #6 23 Kwi, 2012, 21:33:45 »
Zadam pytanko takie istotne. Odpłatnie? Jak bardzo? :)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #7 23 Kwi, 2012, 21:54:28 »
W końcu padło kluczowe pytanie :)
Oczywiście odpłatnie. I tu pewnie entuzjazm opadnie u wielu. Mało tego - planowana jest wymagana wpłata kaucji. Jakieś zabezpieczenie przecież musi być. Wypożyczenie miałoby kosztować 10% wartości efektu za 10 dni. Kaucja na poziomie 60-70% wartości efektu. Być może dla wielu to bariera nie do przeskoczenia ale nie mam pomysłu jak inaczej to rozwiązać. Aha - nie będzie możliwości zakupienia efektu za wartość kaucji ani za kaucja+dopłata. To będą egzemplarze przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby wypożyczalni.
Oczywiście mogą się znaleźć czarne owce, które pomyślą, że wypożyczą, wpłacą 60% wartości i nie oddadzą towaru... Nie mam jeszcze pomysłu co wtedy ale akurat należę do ludzi "trudnych" i ta cecha zapewne pomoże mi w odzyskaniu mojej należności :)
Nadal pomysł się podoba??? ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #8 23 Kwi, 2012, 22:13:18 »
Rozumiem, że kaucja jest jedynie zabezpieczeniem i w przypadku dotrzymania warunków jest zwrotna?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #9 23 Kwi, 2012, 22:20:11 »
W końcu padło kluczowe pytanie :)
Oczywiście odpłatnie. I tu pewnie entuzjazm opadnie u wielu. Mało tego - planowana jest wymagana wpłata kaucji. Jakieś zabezpieczenie przecież musi być. Wypożyczenie miałoby kosztować 10% wartości efektu za 10 dni. Kaucja na poziomie 60-70% wartości efektu. Być może dla wielu to bariera nie do przeskoczenia ale nie mam pomysłu jak inaczej to rozwiązać. Aha - nie będzie możliwości zakupienia efektu za wartość kaucji ani za kaucja+dopłata. To będą egzemplarze przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby wypożyczalni.
Oczywiście mogą się znaleźć czarne owce, które pomyślą, że wypożyczą, wpłacą 60% wartości i nie oddadzą towaru... Nie mam jeszcze pomysłu co wtedy ale akurat należę do ludzi "trudnych" i ta cecha zapewne pomoże mi w odzyskaniu mojej należności :)
Nadal pomysł się podoba??? ;)


Obustronny skan dowodu osobistego, jakaś tam zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby firmy w celu wypożyczenia. Najlepiej jakiś tam gotowy formularz przygotowany na taką potrzebę, do tego odręczny podpis zgodny z tym na dowodzie by mieć pewność, że dowód nie został podpieprzony i sprawa załatwiona.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #10 23 Kwi, 2012, 22:20:40 »
Oczywiście TAK! Kaucja jest zwrotna.

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #11 23 Kwi, 2012, 22:21:28 »
Ojtam. Co to za bariera te 10% ceny na AŻ 10 dni :D Kaucja, jeśli zwrotna to w sumie też żadna bariera.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #12 23 Kwi, 2012, 22:43:08 »
Nie taki głupi pomysł, przynajmniej dopóki w PL nie pojawi się 30-dniowa Zurückgeld Garantie ;] A nawet jeśli, to efekty będące tylko do wypożyczenia będą bezpieczniejszym sposobem przetestowania i odesłania.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #13 23 Kwi, 2012, 22:50:46 »
Obustronny skan dowodu osobistego, jakaś tam zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby firmy w celu wypożyczenia. Najlepiej jakiś tam gotowy formularz przygotowany na taką potrzebę, do tego odręczny podpis zgodny z tym na dowodzie by mieć pewność, że dowód nie został podpieprzony i sprawa załatwiona.

Przepraszam ale co mi ze skanu Twojego dowodu jeżeli nie oddasz efektu albo wróci niesprawny? Mam rozwieszać kserówki po mieście z podpisem WANTED? Bardzo chętnie poznam procedurę odzyskiwania należności na podstawie ksero dowodu. Jeśli to faktycznie takie proste i oczywiste to masz u mnie na miesiąc dowolnie wybrany efekt :)

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #14 23 Kwi, 2012, 22:56:53 »
Pomysł może i fajny, ale płacic 50 zł za 10 dni wypożyczenia efektu (wartego 500 zł), to jednak sporo i ja bym się na to nie zdecydował. Może, że chodzi o jakieś zastosowania studyjne, pożyczyc PODa za kasę, żeby nagrac materiał, no ale mimo wszystko jakoś do mnie to nie trafia, bo można pożyczyc tego PODa za tam 150 zł, albo wysłac DI koledze który ma PODa i przepuści ślady za flachę.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #15 23 Kwi, 2012, 23:03:33 »
Przepraszam ale co mi ze skanu Twojego dowodu jeżeli nie oddasz efektu albo wróci niesprawny? Mam rozwieszać kserówki po mieście z podpisem WANTED? Bardzo chętnie poznam procedurę odzyskiwania należności na podstawie ksero dowodu. Jeśli to faktycznie takie proste i oczywiste to masz u mnie na miesiąc dowolnie wybrany efekt :)

Chociażby fakt, że wiesz komu wypożyczasz efekt i możesz bez problemu zgłosić ten fakt na najbliższym posterunku policji? Co masz pewniejszego niż informacje z dowodu? Jeżeli ktoś Ci podpieprzy efekt to jak go będziesz szukać? Po adresie wysyłki efektu?Cokolwiek wypożyczając, czy to samochód, narty, jacht itd. musiałem okazać jakiś dokument ze zdjęciem, najczęściej dowód osobisty właśnie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #16 23 Kwi, 2012, 23:14:02 »
A to nie jest tak, że większość rzeczy kupowanych w necie masz prawo zwrócić w ciągu 10 dni? 

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #17 23 Kwi, 2012, 23:19:05 »
Niedziak - Oczywiście, że dokument tożsamości jest konieczny. Nawet w wypożyczalni kaset video (istnieją jeszcze takie?) Ale dla mnie to marne zabezpieczenie. Policja będzie miała to w dupie tak jak miała w dupie to kiedy ukradli mi busa. Po 3 miesiącach dostałem pismo, że śledztwo zostało zamknięte. Szkoda o wartości 500 - 1000zł? Komu by się chciało latać za tym? A jak mi się trafi kilka razy z rzędu taka akcja to popłynę i koniec będzie z wypożyczalnią.
Doceniam Twoją opinię i jest dla mnie ważna tak jak każda tutaj ale mam wrażenie, że jeszcze nigddu nie zetknąłeś się z cwaniakiem, czego Ci oczywiście nie życzę.
Pytanie brzmi - czy ktoś kogo nie stać na zakup efektu jest w stanie wyłożyć parę stówek na kaucję?

Rames - nie czaję o co Ci chodzi bo piszesz, że 50zł to dużo dla Ciebie a w ostatnim zdaniu chcesz pożyczać za 3x tyle.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #18 23 Kwi, 2012, 23:42:35 »
Kaucja może być o tyle kłopotliwa, że nawet jeśli będzie zwrotna, to jednak trzeba na nią mieć, aby móc sobie ją tak zamrozić. Jak kogoś np nie stać na kupienie efektu za 2k, ale ma 200zł na wypożyczenie, to wciąż może mieć problem ze skręceniem tego 1200zł na kaucję, nawet jeśli ona ma wrócić.
Ale z drugiej strony też nie wyobrażam sobie takiej usługi bez zabezpieczenia w postaci kaucji... to bez kitu bardziej przydatne by było ludziom, którzy potrzebują jako tymczasowy backup na jakiś gig, albo do nagrywek (i to też raczej w sytuacji, gdy się już dobrze zna efekt i wie jak i do czego go użyć), bo w sumie to przy tej kaucji do sprawdzenia, czy mi efekt pasuje i chce na niego wyłożyć kasę taniej wyjdzie go kupić i skorzystać z ustawowych 10 dni na odesłanie go bez podawania przyczyny...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #19 24 Kwi, 2012, 00:17:16 »
A to nie jest tak, że większość rzeczy kupowanych w necie masz prawo zwrócić w ciągu 10 dni? 
Ano jest tak ale pod warunkiem, że towar nie był używany. Wypożyczenie daje Ci możliwość użycia bo po to właśnie wypożyczasz.
No dobra - poczytałem trochę regulaminów innych wypożyczalni i faktycznie jest tak, że nie wszyscy zabezpieczają się kaucją. Może jednak nasz naród nie jest taki wredny jak myślę...? I nie należy się go przesadnie obawiać.
Tak czy siak wymaga się prawie wszędzie 2 dokumentów tożsamości i pełnoletności.
A jeszcze inaczej - sądzę, że dla użytkowników SS możnaby pominąć kaucję. W razie jakby co, to taki delikwent co to się miga od zwrotu zostanie napiętnowany publicznie na łamach forum.
Aha - i jeszcze jedna opcja przyszła mi do głowy. Niekoniecznie wypożyczenie na 10 dni za 10%. Powiedzmy, że 1% za każdy dzień. Atrkacyjniesze rozwiązanie? Hmmm?
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 00:18:58 wysłana przez cygan »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #20 24 Kwi, 2012, 00:32:27 »
A to nie jest tak, że większość rzeczy kupowanych w necie masz prawo zwrócić w ciągu 10 dni? 
Ano jest tak ale pod warunkiem, że towar nie był używany. Wypożyczenie daje Ci możliwość użycia bo po to właśnie wypożyczasz.
Z tego co kojarzę to efekty raczej nie są w zafoliowanych pudełkach wyjmuje testuje pakuje odsyłam, zero śladów użytkowania. Tak czy siak opcja jest fajna, można sobie na sesję do studia wypożyczyć trochę bajerów ale raczej kokosów na tym nie zrobisz.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #21 24 Kwi, 2012, 00:38:34 »
Dobrze liczysz :)
Ale niedokładnie czytasz - patrz post wyżej.
Oczywiście, że możesz kupować i sprzedawać z zyskiem, stratą lub bez. Po to właśnie jest giełda. Ale to wszystko jest czasochłonne i czasami niesie element ryzyka jeśli trafisz na nieuczciwego sprzedawcę.
No i trochę zawyżyłeś koszty przesyłki - u mnie wynoszą 15zł za DHL w jedną stronę.
Tak czy siak cieszą mnie głosy na nie bo o to mi chodziło i dziękuję jeszcze raz za wszystkie opinie.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #22 24 Kwi, 2012, 06:39:04 »
Ciekawy pomysł, ale zawsze można wybrać się do najbliższego (rozgarniętego) sklepu muzycznego i ograć sobie efekt na miejscu. Więc w moim przypadku mam dwie możliwości:
a) wydać 50zł na paliwo i pojechać do Wrocławia
b) wypożyczyć coś za >200zł i siedzieć na szpilkach zastanawiając się czy paczka przyjdzie czy nie.

...Wolę "a". :-\

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #23 24 Kwi, 2012, 07:28:47 »
Dla nas to wypożyczenie na jeden dzień było by idealne ale dla Ciebie nie bardzo, ponieważ sama przesyłka w obie strony będzie trwała 2-3 dni i kosztowała więcej niż samo wypożyczenie efektu... Więc jeśli ktoś inny będzie chciał wypożyczyć efekt to będzie musiał czekać 4 dni.  :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #24 24 Kwi, 2012, 09:35:46 »
Ciekawy pomysł, ale zawsze można wybrać się do najbliższego (rozgarniętego) sklepu muzycznego i ograć sobie efekt na miejscu. Więc w moim przypadku mam dwie możliwości:
a) wydać 50zł na paliwo i pojechać do Wrocławia
b) wypożyczyć coś za >200zł i siedzieć na szpilkach zastanawiając się czy paczka przyjdzie czy nie.

...Wolę "a". :-\

I co, pojedziesz ze swoim rigiem do sklepu, rozstawisz go tam i będziesz testował efekt 6 godzin?
Moim zdaniem największa zaleta pomysłu wypożyczalni, oprócz tego, że chcemy sprzęt pomacać i zobaczyć jak 'gada',  to możliwość testowania sprzętu na spokojnie w domu, jak i w warunkach próby/koncertu, sprawdzenie jak się wpasuje w rig i na tej podstawie podjęcie decyzji o zakupie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
10364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 16:19:25
wysłana przez Dale Cooper
29 Odpowiedzi
11049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 17:40:10
wysłana przez Wilk
Szum z efektów?

Zaczęty przez jelion Efekty

6 Odpowiedzi
7811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 08:18:27
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
3238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:49:16
wysłana przez Porkez
12 Odpowiedzi
4628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2016, 16:46:15
wysłana przez Dale Cooper