Autor Wątek: Malowanie gitary i dobór materiałów  (Przeczytany 5876 razy)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Malowanie gitary i dobór materiałów
« 16 Kwi, 2012, 15:57:07 »
Nie znalazłem działu w którym mógł bym zadać pytania w tej kategorii, a więc piszę tu. Chcę zmienić lakier w swojej gitarze, ale muszę wyjaśnić pewne wątpliwości mianowicie
1. Czego najlepiej używać do usunięcia lakieru ?(płyny, papiery ścierne i jakie)
2. Jakich farb najlepiej używać (używam aerografu i pistoletu)
3. Czego używać do matowienia, połysku kolejnych warstw
4. Czy przy malowaniu muszę pamiętać o jakichś specjalnych zabiegach nakładając kolejne warstwy (czyli czy przecierać jakimś płynem etc.)
5. Jakie papiery ścierne polecacie
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
tutaj szanowny panie :
http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/

ad1) papier ścierny gradacja uzależniona od jakości i rodzaju lakieru i najlepiej szlifierką
ad2) IMO poliester, aerografem nydyrydy no chyba ze burst jakowys bedziesz chciał to do tego sie nada
adczy) także papieru na klocku miękkim lub szlifierce najlepiej rotacyjnej ok 220-240
adczytery) czystośc pomieszczenia i własna i odpylona powierzchnia oraz przetarta szmatka antystatyczną
adpnieńć) Indasa , CzyM.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
czyli odradzasz płyny do usuwania lakieru??
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zdecydowanie, ponieważ sa to zazwyczaj jakieś zele kwasowe lub zasadowe i do instrumentu aż żal. Do okien i futryn to okiej ale nie do instrumentu.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Dlatego wolałem zapytać bo kusząco to wygląda ale jednak to chemia którą napierdala się na dechę a nie uwierzę że nic nie wsiąknie,
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Zdecydowanie, ponieważ sa to zazwyczaj jakieś zele kwasowe lub zasadowe i do instrumentu aż żal. Do okien i futryn to okiej ale nie do instrumentu.

Ja bym początkującemu doradził preparat:

http://7darmorpl.conseils-web.com/entretien,p-243-322-380-el-do-usuwania-farb-i-lakier-243-w,traitement,page,boutique,mod,boutique,lubrifiants,56.fr.html?PHPSESSID=ac46726a320f88eccfc4170faf04abf2

Rzecz w tym że osoba nie wprawiona może po prostu pokrzywić krawędzie papierem ... chodzi o rezultat. Inna sprawa że papierem jest mnóstwo pracy, pylenia. Po co :) Nie róbmy z gitary całunu turyńskiego.

Byłem świadkiem jak renomowany lutnik od instrumentów klasycznych starej daty podobnym preparatem potraktował kontrabas z XIX wieku a potem polakierował go lakierem do podłóg.
Filharmonia była zdumiona jak pięknie się odezwał i wyglądał.

Nie należy przebierać w środkach, rezultat jest naważniejszy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
11353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2008, 18:48:24
wysłana przez FlyingV
6 Odpowiedzi
8089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2011, 12:26:25
wysłana przez selfslave
38 Odpowiedzi
14089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 01:15:05
wysłana przez sylkis
44 Odpowiedzi
12217 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:17:22
wysłana przez g-zs
12 Odpowiedzi
4676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2021, 02:20:10
wysłana przez Lightcik