Autor Wątek: Dobor strun do dropped A  (Przeczytany 11383 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Dobor strun do dropped A
« 13 Mar, 2008, 16:08:49 »
Hej, gram na zwyklej 6-scio strunowej gitarze i chcialbym prosic o pomoc w doborze strun ( firma, grubosc ) do stroju dropped A. W ktoryms temacie wyczytalem, ze DR 14-70 beda sie dobrze spisywac, ale poczekam na wasze opinie. Chcialbym, aby te struny nie byly bardzo mocno naprezone. Mimoze gram prawie 7.5 roku na gitarze, niemam zbyt mocnych palcow i przy podciaganiu oraz vibrato mam problemy grajac na zbyt mocno naciagnietych strunach. Nie doradzajcie mi tez jakichs mega kolosow, co by mi sie  gryfem nic zlego nie stalo :)


Jeszcze jedna prosba, mozecie mi podac jakies ciekawe niskie stroje gitarowe? Tu na forum znalazlem jakas notke o czyms takim : CgCgCe O_o, przyznam, ze pierwszy raz cos takiego widze. Czy sa jeszcze jakies inne fajne do grania hard rocka/metalu? Chcialbym wyprobowac kilka tonacji, aby w koncu odnalezc ta jedna jedyna dla mnie, ktora bedzie charakteryzowac moj styl :)

Pozdro i dzieki z gory :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #1 13 Mar, 2008, 17:19:00 »
Ten stroj CGCGCE to Devin uskutecznia bodaj ;)
No 14-70 do A-drop starcza, ale jak nie lubisz mocno naprezonych wiolinow to poszukaj moze zrob ten set od 12tek , bo rozumiem ze chcesz zamowic customy u DRa, bo seryjnie takiego setu chyba nie robi. Pozdr

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #2 13 Mar, 2008, 17:25:22 »
A w jaki sposob mam te customy zamowic? Myslalem, ze cos takiego mozna seryjnego dostac, nawet innej firmy.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #3 13 Mar, 2008, 17:30:33 »
devin z starszych syl..teraz jedzie na G... a orginalny bedizesz jak nastroisz ABCDEFG bo do kazdego stroju da sie grac tylko trzeba sie nauczyc :P

ja kupowalem struny 15-90(kumpel z uk mi przywiozl) ostatnio do strojenia do Ź(a wlasciwie F) jednoczesnie wzialem komplet 12-72(w muzycznym chyba???) .. po zalozeniu i graniu tydzien zaczalem kombinowac bo ten do F i tak byl za nisko,a truny grube jak do basu i woogle meczące nie mowiac o ustawieniu menzury..wiec dobralem struny do G i pomieszalem 3 komplety (jednej firmy,nowe lub 1 struna nie nowa:P) i do G wyszlo 72-60-52-40-20-14-11 a i tak zmienilbym chetnie 40 na 38.. ogolnie mozna samemu kombinowac o ile naprezenie ci gra... a do tego o ile nie jestem expert w strojeniach zaskoczylo mnie to ze do G nawet trzyma,stroi i gra ;].........
..........a do 6 tez sie zakladalo kobyły po 68(baritone dbleeeadargio) i stronienie do G ale osobiscie mimo grubstrunnosci wole struny ciensze,mozna szybciej zaiwaniac
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #4 13 Mar, 2008, 19:30:04 »
Moze dobierz sobie jakis komplet z pojedynczych z muzyczny.pl, albo wez jeden zestaw i dobierz jedna gruba do zwyklego np. 10-52 i wyciagnij 10... Kombinuj, my Ci nie powiemy !
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2008, 19:31:45 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #5 13 Mar, 2008, 23:12:00 »
Hmm, a sa chyba takie jakies Zakka do lowtuningu xx-70. Te wyprobuje, ewentualnie zrobie tak jak przedmowca radzi , 10-52 + cos grubego z odcieciem 10. Oks, dzieki za naprowadzenie... dalej juz sam bede kombinowal.

Mam jeszcze takie pytanko. Jezeli struny sa zbyt flakowate, a mowie tu o secie 10-52 w drop A, to czy to sie odbija na jakosci brzmienia, bo zbyt maly naciag strun jest czy moze to byc wina pieca, ze nie radzi sobie z nizszym strojem?

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=106798&grupa=119977 - a takie beda dobre? To, ze sa do barytonow bedzie jakos kolidowalo, ze mam normalna gitare?
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2008, 23:17:01 wysłana przez FlyingV »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #6 13 Mar, 2008, 23:28:06 »
osobiscie do droped A wzialbym 60.. nie 70!... mialem od harva deany 60 i do A# byly napiete bardzo mocno,idealnie dzialaly w A a i tak byly grube... 70 jest sporo gruba wiec jesli lubisz szybkie wymiatanie to poczatkowo moze sprawiac problemy nie mowiac o podciaganiach i tralalala...
na twoim miejscu bralbym wlasnie taki set konczacy sie 60tka...

te co dales w linku to raczej do G nastroisz.. A# to bedzie massakryczny naciag:P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #7 13 Mar, 2008, 23:32:21 »
Ja ostatno do drop A mialem 13-62 daddario. Rownierz nie lube za grubych strun, ciezko gra sie na wiolinach, podciagniecia itp. ;/ Wole czasami lekko za luzne niz za twarde. Mysle, ze bedziesz z tego rozmiaru zadowolony :P

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #8 13 Mar, 2008, 23:41:46 »
Oki, dziekuje, jutro rozejrze sie po sklepach czy maja cos w ten desen :)

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=106039&grupa=119977 - sa proponowane, ale qrde D'addario, nie zmieniam zbyt czesto strun a ich zywotnosc jest raczej watpliwa.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2008, 23:51:26 wysłana przez FlyingV »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #9 14 Mar, 2008, 00:39:14 »
zapomnij...lepiej w muzycznym,albo woogle to muzyczny sprzedaje ernie balle na sztuki to sobie dobierzesz komplet taki jak bedziesz chcial i bedziesz mial flyingVcustom :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #10 14 Mar, 2008, 12:02:37 »
Bylem ostatnio w muzyczny.pl we Wrocku, specjalnie spladrowalem stanowisko Jakuba pod kontem strun... sa, wiec nie bedzie problemow :)

Przy okazji przebujalem sie po sklepach w Toruniu w poczatku tygodnia i bida :( rozmawialem z fajnym gosciem ze sklepu obok empiku i mowi, ze nasi Torunscy koledzy w ogole nie pytaja :/ Prosze isc i krecic im wora, bo jednak troche tu zostane...

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #11 14 Mar, 2008, 12:18:53 »
moze to i offtop ale w kraku tez bida.. gdzie idziesz do muzycznego to 1-2 7stringi nie mowiac o strunach...
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #12 14 Mar, 2008, 18:16:15 »
http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=106039&grupa=119977 - sa proponowane, ale qrde D'addario, nie zmieniam zbyt czesto strun a ich zywotnosc jest raczej watpliwa.

jaka wątpliwa? Miałem jeden komplet d'addario przez prawie rok (w lutym zeszłego roku założylem, w styczniu zmieniłem) i zrobiłem to tylko dlatego że mi przestawało stroić, o ale kurde, przez te 10 miechów wcześniejszych szło ladnie, nawet koncerty pograłem we wrześniu. Miałem komplet 14-68, teraz taki mam w moim nowym PASie, z tym, ze teraz już zmieniam struny co jakieś 1,5-2 miechy. W tamtej gitarze mam obecnie set EB 16-72 (ten z linka wcześniej z tym ze zamieniłem najcieńszą na 16) bo mi lepiej sie spisuje w drop G na skali 25,5" ale i do A wybralbym własnie taka grubość.
B ( o ) ( o ) B S

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #13 15 Mar, 2008, 00:27:38 »
http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=106798&grupa=119977 - czy ten komplet bedzie odpowiedni do dropp Fis, F w standardowej szostce o skali 24.75 ?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #14 15 Mar, 2008, 00:47:14 »
zdecydowanie nie. W drop G na 25,5 jest już tak luźno że już się niżej nie da. Mam właśnie ten komplet z tym ze 13 zamieniona na 16
B ( o ) ( o ) B S

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #15 15 Mar, 2008, 00:48:22 »
Czyli co? Nalezy zastosowac w moim przypadku jeszcze grubsze?

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #16 15 Mar, 2008, 00:50:08 »
eno struny z tego linka spasuja spokojnie do drop G.. kupuj bez zastanowienia :P
btw bedziesz musial odwijac owijke :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #17 15 Mar, 2008, 00:52:14 »
Hmm, a z tym odwijaniem owijki sa jakies problemy?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #18 15 Mar, 2008, 00:52:25 »
do tak ekstremalnie niskich strojów w tak małej menzurze? Szczerze? Odpuścił bym sobie takie eksperymenty, ale probowałbym coś w stylu 15-90, jak już wcześniej proponowano.

Dr. evil, a próbowaleś? bo jak juz pisze po raz 5, mam aktualnie i w drop G są strasznie luźne, a do F  sie nie nadają najzwyczajniej
B ( o ) ( o ) B S

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #19 15 Mar, 2008, 00:58:19 »
Hmm, to do jakies tonacji chlopaki byscie mi radzili sie stroic tak zeby to mialo sens? G ? Stracilem juz rachube w tych rozmiarowkach strun... 15-90 to do jakiej mialy byc, oraz te 13-72  :-[ ? :-[

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #20 15 Mar, 2008, 01:02:29 »
13-72 jeszcze ujdą do G, ale naprawde dźwięk za szybko wygasa i ogólnie brzmienie nie powala, 15-90 to do F, chociaż może by nie trzeba aż tak grubo, może by wystarczylo jakieś 13-80 i okolice. Dodam tylko że tutaj pisze sie czesto o cieńszych strunach ale mając doświadczenie w 7, a wiadomo, że 7 strun to już zupełnie inna bajka, pewnie inne naprężenie gryfu itp, itd. Generalnie najbardziej bym sie bal tego, ze zabraknie menzury i Ci nie bedzie stroilo juz na 1 progu.
Pozdr i dobranoc
B ( o ) ( o ) B S

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #21 15 Mar, 2008, 01:07:25 »
1.nie ma problemu,ale dowiedzialem sie po fakcie,jak chcialem wladowac do klucza 90tke to jako elektonik majsterkowicz zlapalem za wiertalke a dopiero pozniej skapowalem ze faktycznie odwinac mozna owiki troche :P to nie problem ;]

na 6stunowce o standard menzurze zapomnialbym o stalym graniu na nizej niz A.. bo rozstrajanie i tralala sie robia .. probowalem w 3 gitarach i byly problemy
ogolnie experymentowalo sie w ibanezie js100 stroj do F# ale na dluzsza mete nie mialo to sensu,menzura nie ta wiec nie stroi na calym gryfie i nie brzmi to dobrze(gdzies mam probke chyba) wiec darowalbym sobie

teraz w 7ce mam 72-11 do F# i hula i stroi chociaz luzno jest.... struny mieszane w wiekszosci ernie balle.. jak stroje do swojego standardu (czyli G) to jest idealnie,naciag swietny...
Niewiem czy to zalezy od gitary czy moze od sprezyn czy mostka.. nie znam sie poprostu

Ogolnie jakis bezsens mi sie zdaje z zjezdzaniem tak nisko bo czlowiek traci kalibracje w glowie...
Kiedys gralo sie na E bylo spoko,potem D ...lo bylo nisko.. pote C hohoho... potem odrazu A# extra... a potem G i F..dziz.. i nadal wydaje sie jakos tak ...zwyczajnie ;]
bo nie chodzi o stroja chyba tylko raczej o to co sie gra ;] a meshuggaha udawac znow..ehh
a potem czlowiek dostaje takeigo Obzena na D# i wraca do pkt wyjscia i plyta brzmi troche jak grana do normal D... zreszta nie trzba chyba tak detunowac aby grac mocno i ciezko... wystarczy dobrze zgrac sie z basem :]

dzwiek za szybko wygasa ale to od menzury ponoc zalezy :P
ja bym chcial grac do F na strunach rozmiaru 50,tylko niewiem co to za gitara musialby byc :P
a g-zs ma racje.. nie ma co detunowac tak nisko bo przestanie stroic...

bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #22 15 Mar, 2008, 01:07:39 »
No thx, teraz to mi sie kurna rozjasnilo w łepetynie. Nareszcie dowiedzialem sie troche o tym co juz mnie od dluzszego czasu nurtowalo. Dobra, w takim razie narazie ogram porzadnie Dropp A, bo jeszcze z tym strojem nie mialem wiele wspolnego. Na F, Fisy, G przyjdzie czas :) 12-60-62 kupie na poczatek.

Dobranoc, tez pojde juz spac :)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #23 16 Mar, 2008, 23:03:20 »
Ja nie lubie twardy strun w ,przeciwienstwie do wiekszosci tutaj, ale 60 bedize za malo, 62 lepiej :) z tymi 12 tez bym si zastanowil ;/ 13 byly w sam raz :)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dobor strun do dropped A
« Odpowiedź #24 19 Mar, 2008, 18:48:24 »
Zamowilem 13-62 + 66 osobna w razie jakby bylo za luzno w drop A.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
14094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 01:15:05
wysłana przez sylkis
5 Odpowiedzi
5878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 12:44:22
wysłana przez Tomek Martyniak
44 Odpowiedzi
12220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:17:22
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
1447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2013, 20:05:27
wysłana przez frost07
35 Odpowiedzi
8012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2016, 23:26:49
wysłana przez theremin