Autor Wątek: [NGD] Fender Jim Root Telecaster (fap yeah)  (Przeczytany 14671 razy)

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
[NGD] Fender Jim Root Telecaster (fap yeah)
« 06 Kwi, 2012, 17:14:49 »
Pochwalę się swoim najnowszym zakupem, całkiem niespodziewanym dodam (tzn. nigdy nie pomyślałbym że kupię Fendera).

Wszystko zaczęło się bowiem od innej gitarki - Ibaneza MTM2, którego kupiłem w Thomannie jakoś w październiku ubiegłego roku. Gitara była super, jak za tą kasę byłem naprawdę bardzo zadowolony. Niestety po kilku miesiącach używania ze zgrozą zauważyłem pęknięcia lakieru w okolicy kieszeni na gryf. Smutłem. Wiem, że zwykle taka usterka to nic takiego, ale stwierdziłem, że skoro mam gitarę na gwarancji, to odeślę ją do sklepu. W końcu każda taka pierdółka obniża wartość wiesła przy ewentualnej odsprzedaży.
Gitara kwalifikowała się do wymiany ale okazało się, że nie mają już MTM2, więc pojawił się problem - co wybrać. Ostatecznie zdecydowałem się dorzucić trochę kasy i wyjść ze świata budżetówek (powiedzmy). Już prawie byłem zdecydowany na LTD EC-1000, aż obczaiłem tego oto Fenderka. Po dłuższej chwili rozkminy pociągnąłem cyngielek jak to mówią na zachodzie i po kilku dniach miałem w łapskach pierwsze Tele w życiu.

Od razu zaznaczam, że nie jestem fanboyem Slipknota :D Po prostu panowie wybierają sobie gitarki które idealnie mi siedzą pod względem specyfikacji. No i ten biało czarny minimalizm zajebiście mi robi...

Na początek trochę suchej specyfikacji:
Korpus    Mahoń (lakier nitrocelulozowy, matowy)
Gryf Klon (modern C, lakier poliuretanowy matowy)
Podstrunnica Klon lub heban
Progi 22 Medium Jumb
Przetworniki 1 EMG 60 (Neck); 1 EMG 81 (Bridge)
Regulatory Master Volume
Radius 305mm (12")
Mostek 6 siodełkowy, struny przez korpus, stały (Hard-tail)
Klucze Fender®/Schaller® Deluxe Cast/Sealed Locking Tuning Machines
Mechanika Czarna
Menzura 648mm (25.5")

Aktualnie nie wyobrażam sobie gitary którą uznałbym za ładniejszą. Matowy lakier, minimalizm, naturalne wykończenie gryfu - instant boner. Jedyny element który mi psuje efekt to potek od głośności, który raczej wymienię na coś co nie wygląda jak wymontowane z ruskiego radia. Tyl korpusu jest profilowany, przez co gitarka jest wygodniejsza od tradycyjnych tele.

Chwytając gitarę w łapkę od razu odniosłem wrażenie, że jest naprawdę dobrze zrobiona. Widać, że Pedro w meksykańskiej fabryce przyłożył się do roboty. Nie miałem nigdy okazji macać amerykańskiego Fendera, ale gdybym kupił takowego za 5koła i bylby zrobiony tak jak mój tele, to nie mialbym żadnych zastrzeżeń. Blokowane klucze, straplocki w zestawie, solidny gejowy gustowny case to kolejne plusiki. Porównując jakość do LTD EC-1000 moim zdaniem wygrywa fender, chociaż LTD wygląda bardziej hmm...bogato.

Od razu zdjąłem śmieszne strunki seryjne i założyłem 12-60. Wymagało to drobnej ingerencji w szerokość rowków w siodełku. Stroję się do A# i nie zanotowałem problemów ze strojem. Wszystko jest stabilne, akcja strun taka jak lubię, nic nie brzęczy. Lubię to.

Potrzebowałem solidną gitarę do mocnego łojenia, o czystym, bardzo selektywnym brzmieniu. Aktualnie myślę, że fender zostanie ze mną na dłużej, bo spełnia moje wymogi w 100%. Do tego ma w sobie coś takiego, co sprawia, że nie mam ochoty odkładać jej na stojaczek, inspiruje mnie do grania i chyba to jest najlepszy wyznacznik poziomu zadowolenia :D

Na koniec dodatek do fapfolderu:




Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ha! Też sobie kiedyś sprawię to tele (i mam nadzieję, że to jeszcze w tym roku), będzie drugie do kolekcji! :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Świetna gitara! Strasznie mi się podoba, zmieniłbym tylko mostek na taki z dziurą na pickup, ale najpierw musieliby zacząć takie produkować :P

Noo i w temacie aktywów, wolałbym Blackouty, z tym że wiadomo, to już kosmetyka.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Na żywo ładniejsze, kurdełe. Ale ta główka :/

manualnie jest ok, wygodą mnie nie rozjebała, no i mi osobiście brak profilowania pod prawą łapkę. Ale wiadomo, kto lubi fendery to sra na takie rzeczy.

Gratulacje :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Gratulacje! fajnie ze wersja z Hebanem :)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Buuu, czarny lepszy!
Ale i tak mi strasznie robi to wiosło za każdym razem jak je widzę... Nawet już niezależnie od wykończenia, bo zawsze się na tego badyla GASowałem, podobnie jak na MTMa - z tych samych przyczyn co Ty w sumie.

Gratki, gratki!

A łączenie gryfu z korpusem wygodne?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
takiego fendera mógłbym mieć ;)

Offline danielWOLF

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Brzmienie idzie z łapy.
Gratki, kiedyś też przymierzałem się do tego tele, ale padło odwrotnie do Twojej decyzji - EC1000. Jednak czarno-matowe LP wygrało pojedynek GASowy ;)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Jedyne słuszne wkończenie tego wiosła! Gratulacje bo wiosło jest mega.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Gratulacje, najładniejsze tele ever jak dla mnie, gas na tą wersję wraca do mnie cały czas. A co do główek tele, trzeba dojrzeć żeby ujrzeć ich piękno jakieś 7 lat temu też mnie odpychały :) ... jeszcze raz graty!

Offline heartquake

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
Wpytę wiesło.
gg: 7450270

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice

A łączenie gryfu z korpusem wygodne?

Dzięki Panowie! Łączenie w przeciwieństwie do tradycyjnych tele jest profilowane, by był lepszy dostęp do wyższych pozycji. Jak dla mnie nie ma problemów.

Co do blackoutów - póki co "tightness" EMG mi zajebiście leży, ale może kiedyś pokombinuję :D

Faktycznie jak napisał Lothar nie jest to Ibek RG pod względem wygody, ale to kwestia przyzwyczajenia :)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Jeden z 2 tele które mi naprawdę bardzo dobrze robią... drugi to ta: www.sevenstring.org/forum/guitars-sale-trade-wanted/190650-first-blackmachine.html piękność...  :headbang:
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Śliczne wiosło :), gratulacje!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A teraz - prupki! prupki panie!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Gratsy. Tylko wyjeb emg i włóż jakieś ludzie pupy ;D
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
Wlacz osadzony player soundcloud

to nagrałem jak gitarka przyjechała przy pomocy POD farma, ale dopiero uczę się tajników home recordingu jeszcze, tak więc jakość jest meh.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Fajna gitarka, kiedyś nie lubiłem ślipnotów ani telekstarów, ale mi się to zmienia. Mimo że ma body z mahuniu, to Jimowy tele jest jednym z wioseł do posiąścia :] Próbka średniawa jakaś niestety.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A! jeszcze jedno, jak ją będziesz sprzedawał - ZAKLEPUJĘ! :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
loooo, przesliczna jest! :) ale tez wolalbym czarna :D

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Fajna gitarka w odpowiednim kolorze. Gratuluję :)

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
O ile jestem HATEREM nie prawdziwych metalowych kapel tylu skipknot, korn itp. to akurat  wiosło mnie mega jara !!

Piękny patyk a zwłaszcza ta wersja - gratulacje niech ci dobrze służy.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
korn wut ?

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
O ile jestem HATEREM nie prawdziwych metalowych kapel tylu skipknot, korn itp. to akurat  wiosło mnie mega jara !!

Piękny patyk a zwłaszcza ta wersja - gratulacje niech ci dobrze służy.
Metal jak metal. Mniej prawdziwym metalem teraz jest metallica, aniżeli chociażby Slipknot. Korn dubstepy ze Skrilleksem kręcił, także oni to już wątpliwi. Ale ziomki z Iowy grają jak grają. W miare trzymają sie swego.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
korn wut ?
Bo grają techno dla pedałów.

A Slipknot o ile ogółem robią show dla czynastolatek o tyle grają całkiem ładnie, metalowo i brutalnie. Lubię ich.

Ostatnio w sklepie podziwiałem tę gitarę i mi się całkiem spodobała także gratuluję zakupu ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2011, 18:49:48
wysłana przez Omlet
18 Odpowiedzi
9989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2011, 20:37:52
wysłana przez primer
0 Odpowiedzi
2546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 23:13:59
wysłana przez mhrok lama
7 Odpowiedzi
26957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2016, 03:14:28
wysłana przez aruspl
8 Odpowiedzi
2398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2022, 17:42:28
wysłana przez niedziak