Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 711939 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Olcha i klon to jest fajne połączenie, które bardzodobrze mi grało w budżetowym Mayonesie KTM 2. Naprawdę nie ma potrzeby skreślania tego drewna z góry, bo ono serio jest milutkie i da się na nim ukręcić praktycznie wszystko. Prosty przykład olchowo-klonowy strat do grania bluesa i soft rocków po olchowo-klonowe wiosła metalowych rzeźników. Tak wiem, ci drudzy mają dodatkowo hebanowe podstrunnice, ale nie o to tutaj teraz chodzi.

Didej, moja propozycja jest taka, żeby w standardzie były zwykłe klucze, a blokowane za ekstra dopłatą jako jedna z dwóch opcji. Skoro ma to być 'budżetowe' wiosło, to niech takie będzie do granic możliwości i zdrowego rozsądku.
Drugą opcją jest mimo wszystko wybór przystawek. Wszyscy piszą, że stockowe się sprzeda i każdy zamontuje sobie co będzie chciał. Halo? Mało jest tutaj obecnych forumowiczów, którzy mają problem ze sprzedażą przystawek za grosze?
Osobiście wolałbym kupić inne wiosło niż bawić się w wymontowanie przystawek, próbowaniem ich sprzedać na forach oraz serwisach aukcyjnych po zaniżonej wartości, dokładaniem i kupnem tego co mnie interesuje, a w niektórych przypadkach płacenie ekstra lutnikowi za zamontowanie nowej elektroniki. Mnie, jako potencjalnego klienta, taka perspektywa zniechęca.

Znając Ciebie ;) szybko pewnie się dogadasz z DiMarzio i/lub innym SD (lub dystrybutorami), że spośród przystawek proponowanych w Twoich gitarach jazzman, bluesman, metalowiec czy inny Vicol znajdzie taki set pickupów, które spełnią jego oczekiwania. Innej opcji nie ma skoro ma to być tylko jeden model gitary :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 03:13:32 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Być może i jest tak jak mówisz z to olcho. Idunno ¯\(°_o)/¯ Mam olchę w stracie no i w sumie dopóki był w nim hot srail to potrafił przyjebać, ale jako, że model jest pierdolnięty i jest strasznie suchy na leadzie (nie leje się sałnd :< ) to mi się źle kojarzy to drewienko. Chociaż niebrzydkie w burście ;)

Ufam, że w Kotach będzie inaczej i się przekonam :)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
A może bez przetworników i kto chce niech sobie kupi i zamontuje? :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
LOL, może bez deski :P

A teraz ustosunkowując się po kolei:
Pickupy - w odróżnieniu od BKP muszę je zamawiać z bardzo dużym wyprzedzeniem i w sporych ilościach. Z tego względu muszę się zdecydować na utrzymywanie na magazynie konkretnego modelu, żeby na gitary nie trzeba było czekać 5 miesięcy. Chcę wybrać jedną kombinację, która w tej desce zabrzmi. Wybór pickupów automatycznie podnosi koszt i czas oczekiwania, a mnie nie stać na to, żeby trzymać w zapasie każdy dostępny model SD i DiMarzio (albo nawet powiedzmy 8 modeli). Was też na to nie stać, bo automatycznie przełożyłoby się to na cenę tych gitar. Ostatecznie mogę zaproponować fabryczny montaż innych pasywnych przetworników tych dwóch firm za dopłatą. Co do mahoniu - mniej opcji z wykończeniem transparentnym i jak dla mnie dobra olcha z dobrymi pickupami wygrywa.

Co do wysyłania osprzętu do nas przez klientów - taka opcja absolutnie nie wchodzi w grę.

Wybór kluczy, koloru osprzętu nie wchodzi w grę.

ad. nowy kształt, powoli coś się płodzi, Zero widział wstępny szkic - do produkcji daleka droga. Potwierdzam, i tak będziecie narzekać, bo nie wygląda jak dokładna kopia Les Paula Supreme ;).

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Osprzęt będzie czarny nie? Didej pewnie dobierze tak pickupy, że będzie kurwić bez wymiany na jakieś BKP czy coś. Kurde powoli zaczynam się zastanawiać czy LTD Tele Stefan czy Dachowiec.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Osprzęt czarny. Chrom byłby tańszy, ale raczej gorzej wygląda i kojarzy się z tanimi wiosłami z chin. Dobierzemy tak pickupy, żeby wyrywało dupę z kręgosłupem od power chordów a laski będą zdejmowały majtki przez głowę przy solówkach.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Kurde powoli zaczynam się zastanawiać czy LTD Tele Stefan czy Dachowiec.
Dach.



Owiec.


Spoiler
synkopy to guwno

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
O kurwa, jaram się w chuj na tego LesKata :headbang: Oby szybko wyszedł na światło dzienne :tak:

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Dobierzemy tak pickupy, żeby wyrywało dupę z kręgosłupem od power chordów a laski będą zdejmowały majtki przez głowę przy solówkach.

ok, namówiłeś mnie :P

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
O kurwa, jaram się w chuj na tego LesKata :headbang: Oby szybko wyszedł na światło dzienne :tak:

Nie wyjdzie szybko na światło dzienne (może nie wyjdzie w ogóle), jest w fazie konceptu.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Kurwa :\ Ale to i tak dobrze ::)

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Didejek będą do ogrania jakies koty w granicach 14-26 stycznia ?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Raczej tak. Sporo się teraz dzieje.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Fajny pomysł didej :)

Full-customy do nagrań studyjnych i tańsze wersje do koncertowania/back-upową gitarę. Przynajmniej tak to widzę :)

A'la LP nie koniecznie bym widział ale może coś w stylu explorer lub iceman ;)


Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Podoba mi się pomysł 'dachowca' - póki co mogę to napisać wyłącznie teoretycznie, bo moje umiejętności są za małe na drogie wiosło, jednak zakładam, że za jakiś czas będę sobie chciał sprawić coś wypasionego, a najlepszą opcją byłoby pewnie zamówienie gitary w polskiej manufakturze. I wydaje mi się, że będąc kanapowym grajkiem mogę sobie wyobrazić wydanie na ten cel w granicach 4k, do pułapu RANa Crushera powiedzmy. Więc taki kotek byłby potencjalnie fajnym pomysłem.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
A tak z innej beczki, lubię takie rzeczy :D


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ty draniu!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Tak czułem, że się tu pojawisz Musza  ;D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Hulkcastery! ;D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ćpałbym.
synkopy to guwno

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Blackaty są jak dla mnie piękne wszystkie :D Jakoś bez względu na to w jakim wykończeniu, to ten kształt do mnie tak przemawia ze az tego nie rozumiem. Na pewno grają równie "kotnie" ale ograc trza! :) Didejek powiedz mi najlepiej do końca tego tygodnia  czy będą jakieś kotki w tym czasie co pisałem do ogrania, bo na marnę mi się do stolicy z Krakowa jechać nie chce :) (chodzi dokladnie o tamte terminy, bo ferie idą ;D )

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
A tak z innej beczki, lubię takie rzeczy :D
( Obraz usunięty.)
emejzing!
i always go full retard

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Normalnie czary panie ;D

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Zapomniałem dodać, że ta gitara ma być wtedy na stanie :D :D :D



<3

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ta gitara jest w już w Niemczech u zadowolonego klienta, który zamawia już następną :).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
43224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
115 Odpowiedzi
49067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2024, 10:56:27
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
52719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
10421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat