Autor Wątek: Leswar Guitars - wątek oficjalny!  (Przeczytany 45357 razy)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Jak powiedziałem, tak zrobiłem, gryf bez progów gotowy. Profil to takie grube C, wyszedł prawie równo :) Najdłużej pracowałem nad główką, bo musiałem ją poważnie odchudzić, co jest dość czasochłonne. Cała piwnica uwalona drewnianym pyłkiem, dlatego nie brałem tam aparatu, bo mógłby już nie wyjść działający.

Jutro po pracy go wezmę i porobię foty, jak będę ją kończył, tj. frez pod pickup, siodełko, mostek, 'progi' (tym razem będą super jumbo, bo musiały być trochę dłuższe) i cała reszta. Pojutrze, przy bardzo dobrych wiatrach, będzie gotowa.
Jak będę miał foty, to zrobię topik w dziale o siódemkach.


Temat o siódemkach: http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/lg-peche-siodemka-diy-produkcja-i-takie-te/
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2012, 23:11:06 wysłana przez Leswar »

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
umarł Les Paul niech żyje Les War!

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Chococaster w łapach endorsera:


Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Zaskakująco fajnie to brzmi :D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Wrzucam jeszcze raz. Która najładniejsza?

Wiadomo, że 1 i 5 ma przypominać Parkera. Piątka ma taki garb, żeby było tam miejsce na 1 klucz, bo w jednej linii wszystkie mogły by się nie zmieścić.

Zacząłem dziś robić fanned fretsa i kombinuję nad główką. Najbardziej widzi mi się dwójka i trójka.

« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2012, 23:53:52 wysłana przez Leswar »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
1 bo Parkerwannabe
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
2 i 3 bo tak
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Czemu oba moje tematy zostały przeniesione do offtopu?

bandit112

  • Gość
Ano dej spokój

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Po prostu chciałbym wiedzieć, czemu przez ponad miesiąc ten temat mógł być w dziale 'Gitary barytonowe i inne', a teraz nie może.

Miło by było, gdyby ten, kto te tematy przeniósł, zostawił jakąś notkę, dlaczego to uczynił. Nie chciałbym być złośliwy, w końcu napisanie prywatnej wiadomości to nie jakieś nie wiadomo co. Z góry przepraszam, jeśli wymagam zbyt wiele.

bandit112

  • Gość
Po prostu nikt przez ten miesiąc z wyższych rangą na forum może o tym temacie nie wiedział?

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Reprezentujesz tutejszą Administrację? Coś mi się nie wydaje :)

bandit112

  • Gość
Użyłem słowa "może", czyli to tylko mój domysł.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Czyli to jednak było na serio? :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie da się klikać "Lubię to" :(((((((
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Nie da się klikać "Lubię to" :(((((((
fxd

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Chococaster w łapach endorsera:



najlepszy jest śmiech kumpla/kamerzysty. taki śmiech marki "hahah-niedowierzenie/haha-kurwa to gra lepiej od mojej gitary!!"  :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Chococaster w łapach endorsera:



najlepszy jest śmiech kumpla/kamerzysty. taki śmiech marki "hahah-niedowierzenie/haha-kurwa to gra lepiej od mojej gitary!!"  :D

Bo brzmienie idzie z palców a nie z gitary :D

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Czyli to jednak było na serio? :D

Niekoniecznie 100% serio, ale też dla żartów tyle bym nie robił. Ten temat miałem ciągnąć aż do powstania normalnej gitary, bo jak widać, z każdym nowym projektem idę do przodu, tu o normalne klucze, tu o progi i tym podobne, teraz testuję fanned frets, właśnie jadą do mnie kolejne, przydatne materiały, po prostu się uczę, żeby nie spierdolić, jak już zacznę grzebać w lepszym drewnie. Ale jak widać, odbiór jest nie do końca prawidłowy, za dużo kwasów się tu narobiło.
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2012, 18:06:04 wysłana przez Leswar »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ciekawe, czy z nowopowstałego działu urośnie nasze małe subforum domorosłych lutników :D
W sumie byłaby fajna sprawa, o ile nie zesram się w planowaniu, to w wakacje pewnie też spróbuję sił z elektroakustycznym stickiem :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Ciekawe, czy z nowopowstałego działu urośnie nasze małe subforum domorosłych lutników :D
W sumie byłaby fajna sprawa, o ile nie zesram się w planowaniu, to w wakacje pewnie też spróbuję sił z elektroakustycznym stickiem :D
A mój akustyk nadal bez progów i bindingu na gryfie :(

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Czyli to jednak było na serio? :D

Niekoniecznie 100% serio, ale też dla żartów tyle bym nie robił. Ten temat miałem ciągnąć aż do powstania normalnej gitary, bo jak widać, z każdym nowym projektem idę do przodu, tu o normalne klucze, tu o progi i tym podobne, teraz testuję fanned frets, właśnie jadą do mnie kolejne, przydatne materiały, po prostu się uczę, żeby nie spierdolić, jak już zacznę grzebać w lepszym drewnie. Ale jak widać, odbiór jest nie do końca prawidłowy, za dużo kwasów się tu narobiło.

Może moja wiadomość zabrzmiała troszkę zbyt szyderczo, sorry.
Ale wydaje mi się, że zbytnio się oburzyłeś za to, że przeniesiono Ci temat do offtopica.

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Moja siódemka zajęła 4 miejsce! Dziękuję wszystkim za głosy. Dziękuję także za możliwość uczestnictwa w konkursie z moim kijakiem między poważnymi gitarami.

http://forum.sevenstring.pl/funkcjonowanie-serwisu/guitar-of-the-year-2012/msg261923/#new


To wyróżnienie (a jakże) zmotywuje mnie do dalszej produkcji. Jak zaliczę z powodzeniem najbliższą sesję, to pochwalę się pierwszym testowym (chociaż jakby nie patrzeć to wszystko jest testowe) fanned fretsem.

Pozdro


Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
No to na przyszły rok szykuj się z Leswar Machine, nek sru, hipszot i bernakle.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2264 Odpowiedzi
694196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2017, 17:52:36
wysłana przez Smiersz666
16 Odpowiedzi
5526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 17:30:44
wysłana przez sylkis
180 Odpowiedzi
49974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
26 Odpowiedzi
10846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 19:05:37
wysłana przez Matzer
25 Odpowiedzi
9420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet