Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 694018 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #25 22 Sty, 2012, 08:27:45 »
Mnie bardziej ciekawi co moja kotka robi na Twojej stercie gitar!

Enyłej, czekam, brzebieram nóżkami :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #26 22 Sty, 2012, 11:43:57 »
Jakby mój kot usiadł na tych kartonach, to z gitar nie byłoby co zbierać ;]
Plus milijon za nazwę ;]

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #27 22 Sty, 2012, 12:36:34 »
@Didejek to może opisz już przedsięwzięcie od A do Z, bo z takim PR, to robisz sobie pod górkę :P Jak Music Man chciał zwerbować Steve Morsa, to chyba nie kazał mu się domyślać na czym ma grać, nie? :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #28 22 Sty, 2012, 12:56:55 »
Cierpliwości - muszę to jeszcze sam trochę ogarnąć, więc może tylko tak krótko:

Od mniej więcej 4 lat miałem możliwość obserwować z różnych perspektyw produkcję markowych instrumentów. Kiedy pracowałem w Audiostacji, miałem wycieczkę do Sandberga - bardzo pouczającą. Zaskoczyło mnie wtedy, że firma postrzegana z zewnątrz jako całkiem spora, eksportująca gitary w różne miejsca na świecie jest taka kameralna w swojej siedzibie. Potem był Warwick - olbrzymia fabryka, maszyny za miliony euro, mnóstwo instrumentów z custom shopu do ogrania i wyciągnięcia wniosków. Właśnie w Warwicku pomysł nabierał kształtów, zwłaszcza podczas długich rozmów przy piwie z moim angielskim kolegą, Peterem, który dzielił ze mną niedolę pracy w Markneukirchen :). Generalnie rozmawialiśmy o tym co Warwick powinien zrobić, żeby ich gitary były zajebiste i dlaczego jak dla nas nie są. Ponieważ byliśmy niskim szczeblem, to nasze rozmowy oczywiście nie miały żadnego znaczenia. Potem odszedłem z Warwicka i pojechałem na MusikMesse po raz któryś w życiu, ale po raz pierwszy jako ja, wolny strzelec, drobny przedsiębiorca. Szukałem na targach mojego pomysłu - czy ktoś to już zrobił, czy nie. No i nie. Ni chu. Wróciłem do domu i zostawiłem temat na kilka miesięcy, żeby dojrzał, w zeszłym roku dojrzał i usiadłem do kompa w celu zaprojektowania gitary, z której mógłbym być dumny, która nie była by kopią niczego, jednocześnie swoim kształtem nawiązywałaby do klasyki. Ułożyłem sobie w głowie krótką listę instrumentów, które zrobiły na mnie wrażenie. Na następnych targach MusikMesse miałem już narysowany gotowy projekt i domykałem temat osprzętu . Mniej więcej w czerwcu rozpoczęło się prototypowanie, dodam, że nadal nie miałem nazwy (!). Kiedy przychodził mi jakiś pomysł do głowy, wpisywałem w google - pomijając wypadki, kiedy okazywało się, że dana nazwa w jakimś języku jest niecenzuralna :D, na świecie jest mnóstwo "marek" gitar, które polegają na tym, że gość złożył dwa stratocastery z kitów, ale stronę zarejestrował :). W październiku, kiedy już naprawdę nazwę trzeba było wymyślić, zainspirował mnie mój własny kot, ten na kartonach. Koty mruczą, są zwinne (nawet te z brzuchem) i posiadają odpowiednią kombinację zaokrągleń i ostrych końców. Moje gitary są zdecydowanie kotami i to czarnymi :). ponieważ BlackCat wyglądało brzydko, a w internetach jest mnóstwo niegramatycznych kotów (patrz kwejk.pl itd), uznałem, że BlacKat będzie git i tak powstała nazwa i logo.

Tak więc drodzy forumowicze, zamiast ciepłej posady informatyka, grafika czy specjalisty produktowego w firmach dystrybucyjnych wybrałem stworzenie własnej marki gitarowej.

To na razie tyle, dzisiaj będzie 7 countdown.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #29 22 Sty, 2012, 13:04:54 »
Zazdraszczam.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #30 22 Sty, 2012, 13:14:24 »
Gratulacje przede wszystkim pasji i samozaparcia, niejeden odpadłby po drodze z powodów "to się nie będzie opłacało". Stworzyć własną markę i to do tego wioseł - zadanie na pewno bardzo ciężkie i bardzo wyczerpujące, a jednak się udało. wspaniała sprawa :)

jeszcze raz gratuluję i z chęcią wziąłbym jeden egzemplarz w łapki ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #31 22 Sty, 2012, 13:20:32 »
Nie do końca jestem w stanie wyrazić podziw dla Twojej odwagi w tym całym przedsięwzięciu. Da się? Da się :)


Cytuj
pomijając wypadki, kiedy okazywało się, że dana nazwa w jakimś języku jest niecenzuralna

Skervesenom to nie przeszkadza :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #32 22 Sty, 2012, 13:46:47 »
Skervesen to pewna koncepcja (podziwiam, koncepcje są git!). Co jakiś czas wracał mi do głowy taki żart "blowjob guitars" :D, kiedy już powstał BlacKat to aż korciło, żeby gdzieś użyć słowa pussy :P.

To napiszę jeszcze, że niedługo będzie grandpremiera w mojej siedzibie - niegdyś "piwnicy Dideja", teraz sklepie Audio Planet/siedzibie BlacKat Guitars, na którą można będzie przyjść, pomacać i pogadać. Będzie też dużo stompboxów i gratów rackowo/midi-owych

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #33 22 Sty, 2012, 14:31:29 »
A ja bardziej bałbym się gniazda.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #34 22 Sty, 2012, 16:43:22 »
7. Osprzęt
Ten projekt miał być dopracowany w 100%, również pod względem osprzętu. Wkurza mnie bardzo gdy widzę drogie gitary, w których ładowany jest chiński osprzęt, ale z grawerowanym logo producenta, a tak robi sporo firm na rynku. Postawiłem na Hipshota, bo jest po pierwsze dobry, po drugie produkowany w USA przez nie aż tak wielką firmę. Dlaczego to jest ważne? Chciałem na tyle na ile to możliwe uniknąć w tych gitarach owoców taniej masowej produkcji dalekowschodniej - chodzi o prawa człowieka (które w dalekowschodnich fabrykach nie funkcjonują) i jakość. Zwróćcie szczególną uwagę na klucze - to blokowane klucze Hipshota z otwartą przekładnią. Śliczne, czyż nie? No i taki detal jak gałki - to O-Rings, również Hipshota. Te pierścienie są z gumy i zapewniają genialną wygodę przy kręceniu. Na zdjęciu nie ma, ale gitary posiadają też fabrycznie straplocki.

Offline WojciecheM

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #35 22 Sty, 2012, 16:53:50 »
Ale super, pamiętam jak się jarałem tymi kluczami hipshota oglądając wyroby Hufschmida :D
Gratuluję odwagi, życzę powodzenia :)

MOARR!
w moim chainie płynie Rocket Fuel, a nie jakieś tam dziadostwo.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #36 22 Sty, 2012, 16:56:22 »
Byłem przed chwilą i widziałem. Powiem tak: najpierw wykompcie i sprzedajcie matkie, dorzućcie gratis Waszego gównianego ibaneza i se kupcie didejkowego kocura. Te gitary mają wszystko o czym marzycie na tym forum, bez kitu. Kibicuję i wróżę sukces.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #37 22 Sty, 2012, 16:56:25 »
kiedy planujesz upublicznić więcej informacji, zdjęć i ceny? dzisiaj już trzy razy zaglądałem w ten wątek, a teraz to ciekawość już mnie zżera
chociaż jedno zdjątko całej siódemki
   

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #38 22 Sty, 2012, 17:01:25 »
A więc jakieś zainteresowanie jest? Obiecuję jutro wrzucić całe gitary. Wszystkie. Cena TBA - niestety w trakcie robienia tego projektu waluty robiły fiku miku, jest nowy rok i pewnie nowe ceny na hardware. Teraz jest NAMM, będę weryfikował od przyszłego tygodnia.

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #39 22 Sty, 2012, 17:03:19 »
to ja sobię pozwolę na założenie kolejki po siódemkę i zarazem stawiam się na jej czele :P

no chyba że cena będzie bardzo lux to podkulę ogon i się wycofam

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #40 22 Sty, 2012, 17:09:22 »
Wróbel mówił, że chcę za nie za mało, więc muszę podnieść ceny ;)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #41 22 Sty, 2012, 17:19:52 »
Muszę zacząć zarabiać dużo pieniążków.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #42 22 Sty, 2012, 17:20:11 »
Uchylę rąbka, mam nadzieję, że Didejek nie będzie miał nic przeciwko. Jakbym miał porównać kształt do czegoś, to chyba najbardziej do tego. Dla mnie super! Szczególnie ósemka kozacko wygląda.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #43 22 Sty, 2012, 17:22:02 »
Natchnęła mnie wycieczka na kajaki, na której straciłem dziewictwo.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #44 22 Sty, 2012, 17:22:05 »
Zawsze marzyłem o ósemce o takim kształcie! :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #45 22 Sty, 2012, 17:28:05 »
aha


Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #46 22 Sty, 2012, 17:35:13 »
Coś w tym stylu...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #47 22 Sty, 2012, 17:36:58 »
Bat się zesra jak zobaczy.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #48 22 Sty, 2012, 17:38:38 »
Didej, jedno pytanie w 7kach gryfy są dla facetów czy okurwazapomnielidać drewnonagryf? :)

Jaram się. Gratuluję odwagi i czekam na więcej fot!


Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Odliczanie
« Odpowiedź #49 22 Sty, 2012, 17:42:00 »
Gryfy męskie, ale nie kije od łopaty.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
45347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
49960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9418 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat