Autor Wątek: Leswar Guitars - wątek oficjalny!  (Przeczytany 45356 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Tylko wiesz, nie przekombinuj, bo nie bez powodu mainstreamem są jednak Stratocastery i Les Paule, a np. takie Jaguary są względnie niszowe, raczej określone środowiska się nimi jarają ;)
.
.
.
:D



No i tego... to teraz wiosło przypomina mi tez trochę z wyglądu instrumenty typu , wokół które to szczególnie są popularne na południu USA (post-biedota, stoner i te sprawy) :D
Pierwsze natomiast, gdyby nie progi, to przypomina ...
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2012, 21:53:36 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Wiesz, koncepcja jest taka, że tylko ten model ma prawdziwe klucze i tak "rozbudowaną" elektronikę. Mam już nakupionych kluczy właśnie na kształt tego, co dałeś w drugim linku i takie będę pakował do kijaków.

Zdjecie w karton kejsie:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2012, 23:09:50 wysłana przez Leswar »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jeśli chcesz uprościć elektronikę i ilość części do bólu, to proponuję ci zainteresować się tanimi mostkami piezo do klasyków, kiedyś widziałem takie nawet w okolicach 30zł :) Ogólnie to za grosze kupujesz kawałek patyczka, który osadzasz we wnęce w korpusie, który to już od razu robi ci za pickup i wystaje z niego kabelek z gniazdkiem. Pewnie brzmi jak gówno, ale co tam :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Tylko nie frezuj puchy od Wedla pod pikap. Wstaw pod pokrywkę, będzie jak Variax. Kiedy opublikujesz oficjalny cennik? :D

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2012, 23:34:27 wysłana przez .rogaty »
It's always nice to have a penis.

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Przez te wszystkie zdatkowe detale (klucze, pudło) straciło sporo na uroku. Rozumiem że chcesz się rozwijać, ale wrócisz kiedyś do tematu gitary głównie z gwoździ i drewna?

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
@.Rogaty Tak chcę spróbować, ale nie wiem, czy za daleko nie będzie, bo musiałem obniżyć puchę, co by dało się wygodnie grać. Jeśli poczta się spręży to jeszcze jutro zrobię pierwsze testy.

@Arek Jak pisałem, koncepcja jest o wiele prostsza niż ten Chococaster. Następne kijaki planuję robić bez korpusów, robione tak samo, lub podobnie, jak pierwszy, oczywiście bez takich kluczy (sporo się porozglądałem i będę testował inne sposoby na mocowanie strun i wybiorę ten najlepszy). Robiąc ostatni projekt przy okazji powoli robiłem też fretlessa, którego mam nadzieję skończyć i może zaprezentować w przyszłym tygodniu.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jak będę miał więcej czasu (w wakacje?), to będę musiał ogarnąć taż jakąś dechę i zrobić coś w tym stylu, tylko właśnie opierające się o piezo i z 6 strunami na zasadzie 3 podwójnych (tak jak w 12-strunowej gitarze jest tak jakby 6 podwójnych) :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
No i poskładałem mojego Chococastera do kupy. Wiosło przerosło moje oczekiwania. Skończyłem wszystko kilka godzin temu, więc filmik postaram się zrobić jutro.

Pickup wyglądałby dobrze, gdyby był schowany, ale blacha nad nim powoduje masę przydźwięków i chujowe brzmienie, które można regulować zbliżeniem pickupa do blaszki, ale ciągle jest to nie do zdzierżenia. Do pierwszych testów użyłem pickupa do siódemki, bo innego jeszcze nie miałem (widać go na zdjęciach).

Na finalnych zdjęciach z kartonkejsu widać pickup w puszcze. To Mighty Mite. Po ograniu stwierdzam, że to bardzo fajny pickup. Mam jeszcze drugi, gryfowy. W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować Leonowi, który podarował mi te pickupy. Będę je montował do swoich kijaków. Dziękuję też za taki odzew, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na przetworniki. Zamierzam odpicować moją pierwszą produkcję i bezpośrednio porównać obie.

Zdjęcie pokazujące bardzo niską akcję strun jest już nieaktualne, bo przy regulacjach musiałem podwyższyć. Teraz jest prawie 2.0 mm dla najcieńszej i 1,7 dla najgrubszej. Menzura ustawiona najlepiej, jak można przy takim moście (w poprzednim wieśle stwierdziłem, że szkoda na to czasu).

« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 20:54:46 wysłana przez Leswar »

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Wygląda SUPER :) - asz mnie kłusi, żeby też coś zbudować :) - fajna zabawa :) :) :)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
O moje pickupy :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Gdzie da się kupić taki klocek drewna, co by się nadawał na 2in1 gryf i body (a więc przede wszystkim odpowiednio długi i suchy, na tonalne drewno nie liczę)? :D oczywiście za jakąś rozsądną cenę...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Pierwszy klocek na dwa kijaki kupiłem w Castoramie kilka lat temu, gdy robiłem stół. Teraz ciągle można tam kupić fajne kawałki drewna (z tym,  że trzeba grzebać i grzebać i nie zwracać uwagę na złowrogie spojrzenia ze strony obsługi, żeby znaleźć niewygięty, w miarę bez sęków i nie śmigłowaty kawałek). Kosztują 15-20 zł.
W Praktikerze za to znalazłem tylko śmigłowate deski. Najlepiej, to przejść się do lokalnego stolarza. Za 2 fajne deski da się zejść poniżej 10 zł.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Na MESSE już byś wzbudził zachwyt, i pisze to całkiem poważnie

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Obiecałem wrzucić filmik, to wrzucam. Miałem trochę problemów sprzętowych związanych z kamerą, ale się udało.



Dodatkowo, wyprofilowałem dziś gryf z moim nowym projekcie (jest na filmie z tyłu obok szrota). Gryf jest wyprofilowany o wiele lepiej, niż w Chococasterze. Wszystko zrobiłem szlifierką, jest w miarę równy, przemyślany i powinien być wygodniejszy. Jutro zrobię część korpusową i walnę warstwę lakieru. I uwaga, będzie to model, który będzie można kupić za jakąś symboliczną kwotę. Można nawet do mnie napisać w sprawie własnego projektu, a co! Kilku forumisiów twierdzi, że ktoś z Was może chcieć kupić kijaka tego typu, a jak mają zacząć powstawać podróbki, to postanowiłem wyjść na przeciw popytowi. Warunek jest tylko jeden, a mianowicie, że nie będę sprzedawał żadnych części (np. pickupów), które dostałem za darmo lub kupiłem bardzo bardzo tanio. One służą do celów edukacyjno-testowych.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2012, 22:38:28 wysłana przez Leswar »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ja czekam na próbkę tego bez dźwięku samych strun; na tym filmiku nawet fajnie to gra  :o

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
+100 za 26 sekundę i dalej :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
+100 za 26 sekundę i dalej :D

nawet sie buja tak jak frusciante w oryginalnym teledysku:D

nie no gitara gra i nawet brzmi, szacunek!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Zomballo

  • Gość
No prosze ja Ciebie! To już zaczyna wyglądać prawie poważnie. Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych strugankach!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Dobra setlista :D
1:47 "(I'm a Table-leg-guitar) Take Me As I Am"
2:50 "Guitar for Nothing"
weimar guitar gently weeps

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Dzięki!

Szczerze mówiąc doszedłem do wniosku, że, żeby coś zrobić dobrze, albo przynajmniej prawie dobrze, to trzeba to zrobić z 3-4 razy minimum i dopiero wtedy wychodzi jakoś znośnie. Gdyby jeszcze logiczne myślenie czasami nie szwankowało :D Trust me, I'm an engineer :D


Widzę też, że za daleko zabrnąłem z Chococasterem. Robiąc go nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jest coś takiego, jak Cigar Box. Wracam do poprzedniej koncepcji i następne kijaki będą wyglądały jak mój pierwszy szrot.

Posty połączone: 06 Gru, 2012, 17:20:08
Znowu jestem w Top Guitar! :D

http://topguitar.tv/film/ogladaj/3151.html
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2012, 17:20:08 wysłana przez Leswar »

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Fajne, Schecterowskie gryfy :) (zwłaszcza ten pierwszy :))

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Właśnie spieprzyłem najładniejszy gryf, jaki zrobiłem (jeden z dwóch :D). Najgorsze jest to, że on od początku nie nadawał się do niczego <facepalm> Łatwe w obróbce drewno to złe drewno.

Czas odwiedzić Castoramę.
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2012, 21:44:15 wysłana przez Leswar »

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Robiąc go nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jest coś takiego, jak Cigar Box.
Zrobiłem kiedyś bezprogowego cigar boxa do grania slajdem. Nawet nawinąłem do niego pickup, pomimo bardzo małej impedancji dawał nawet sygnał, ale w końcu nigdy go nie zamontowałem. Może jak znajdę chwilę, to coś przy tym pokombinuję, bo rzeczywiście radocha jest przednia.
Fotki:
Spoiler


Suto wędlin kładź na chleb

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
No to rozpocząłem pracę nad pierwszą siódemką. Wszystko rozrysowałem na desce. Walnę dziś gryf i ogólny kształt. Teraz progi będę montował później.

Powinienem temat z produkcji tego patyka założyć w dziale o siódemkach?

pozdro!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Foty z produkcji zawsze są tutaj mile widziane :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2264 Odpowiedzi
694181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2017, 17:52:36
wysłana przez Smiersz666
16 Odpowiedzi
5526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 17:30:44
wysłana przez sylkis
180 Odpowiedzi
49971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
26 Odpowiedzi
10846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 19:05:37
wysłana przez Matzer
25 Odpowiedzi
9420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet