Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 711935 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Zaraz wymieniać? Grasz na widiowych Bull's Moshnah?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ok, nierdzewne progi są droższe, ale nie sądzicie, że ma to być tańsza, ale DOBRA JAKOŚCIOWO gitara? z progami nie z nierdzewnej zaraz trzeba bedzie wymieniac i doplacac.Róznica w cenie progów jest az taka duza?
To powiedz mi czy progi zmienia Ci wartosc gitary z dobrej na lepsza ? Nie ... Dostaniesz tak samo dobra gitare jak kazdy BlacKat.
To tak samo jak bys zapytal sie wlasnie w innych firmach produkujacych seryjne modele nawet po 10k czemu takich progow oni nie daja !?

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Jak nie dają jak dają. Ale spoko, nigdy na dłuższą mete nie miałem doczynienia. Skoro mowicie ze wielkiej roznicy to nie robi to spok.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Jak dla mnie:

klon + klon, olcha - spoko, chociaż byłbym za jesionem;
Wykończenia - błagam, tylko nie TYLKO czarne, nie baw się w politykę Forda/Ibaneza;
Jeśli to mają być konie robocze - ja chciałbym mieć potka tone, jak się komuś nie spodoba to sobie wywali/przewinie na x2 volume/wrzuci słicz jakiś;
radius 16 cali?
klucze blokowane - imo być powinny;
pupy - osobiście wolę dimarzio, combo CL + LF albo Evolution + Paf Pro bym widział,
topy - a może jakiś ładny ale podstawowy flame?

o, i ja bym jeszcze widział zamiast ślizgowego 3poz to taki lewarkowy!
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 20:40:40 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Martwi mnie tylko brak potka tone :(
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ok, nierdzewne progi są droższe, ale nie sądzicie, że ma to być tańsza, ale DOBRA JAKOŚCIOWO gitara? z progami nie z nierdzewnej zaraz trzeba bedzie wymieniac i doplacac.Róznica w cenie progów jest az taka duza?

Różnica w zakupie nie jest az taka duża, ale różnica w obróbce mając na mysli proces od ich cięcia po dopieszczenie to kolosalna róznica. Progi bedą  wzmocnione a nie najtańsze, natomiast obróbka jest prostsza. Te kilka miesiecy pokazalo gdzie jest problem czasowy gdzie jest niedoszacowanie gdzie mozna sobie pozwolic a gdzie jest to z ekonomicznego punktu widzenia bez sensu.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Co to potka Tone...
Czy az tak z niego ludzie korzystaja ? Juz wole miec 2x vol bez tone...

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Co to potka Tone...
Czy az tak z niego ludzie korzystaja ? Juz wole miec 2x vol bez tone...

Część tak (np. ja). A jak nie będziesz używać potka tone to go przerobisz na drugi vol. Dla mnie bardzo przydatny jest tone jednak.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ibanezz pls, kto daje progi ze stali nierdzewnej do wioseł za 4k? Chcesz nierdzewki, bierz Ninję lub Leona. To samo co do topu z klonu na mahoniowym korpusie. Przez całe lata grałem na gitarach ze zwyczajnymi progami i nic się z nimi nie działo, może poza... Ibanezem RG :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie nie w potku tone jest problem czy olcha czy jesion to nie stanowi problemu chodzi o stworzenie modelu który bedzie dalej zajebiście brzmiał a nie bedzie choinką z duperelami które kupujemy przy okazji rozpędu. bajdingi sringi burle i chuje muje , to rozpieprza czas podnosi cene owszem daje blichtr pozwala poszaleć z kolorem ( który potem okazuje sie ze nie spełnia oczekiwań bo aparat przekłamał albo chui wi co :P ;) ) ale nie poprawia brzmienia. Wykończenie pickupów np camo sramo pociete jakby je lord po bruku ciągał ;) ale design must sein ;D a to wszystko kosztuje wiec z racji tego co wspomniał nikt Didej chce zaoferować coś co jest szansa ze kupiąludzie dla brzmienia co da jemu możliwośc inwestowania lub ... wakacji na Bahama :P . Planujemy dokładnie to samo tylko troche inaczej bedzie Velociraptor i na pewno nie bedzie miał bindingu. ( zeby nie było na nim, kaszany ;D )

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ja osobiście też lubię Tone np. do skręcania gainu i przyciemniania soundu do solówek. To nie jest duży koszt, możemy zostawić ten potencjometr. Commelina dość dobrze opisał problem z nierdzewnymi progami - są twarde, powodują szybsze zużycie narzędzi i wymagają więcej pracy.

Przełącznik taki sam jak w Ninjach, czyli lewarkowy 4P3T, taki jak np. w MM Petrucciego.

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Ja byłbym za 2volumami, albo chociaż 1vol 1tone.  Jak komuś nie pasuje to zmieni, a gdy ktoś nie lubi tylko 1volume to będzie miał problem.

Spoiler

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
z progami nie z nierdzewnej zaraz trzeba bedzie wymieniac i doplacac.
O ile nie masz mojej łapy, to progi z tradycyjnego stopu z rodziny brązów wysokoniklowych wytrzymują kilka ładnych lat intensywnej eksploatacji. W przypadku najzwyklejszych progów ładowanych do tanich dżeków, etc. My stosujemy progi o podwyższonej żywotności, które wytrzymują jeszcze dłużej. Owszem, co jakiś czas trzeba jebnąć delikatny szlif poziomujący, zaokrąglający i zapolerować grzbiety aby zachować reżim strojenia, akcji, poślizg przy bendach i oczojebny połysk. Ale nie jest to na tyle uciążliwe aby je zaraz wymieniać.

Róznica w cenie progów jest az taka duza?
Jest. Choć w głównej mierze tyczy się ona procesu montażu i obróbki. Nabijanie stalówek jest żmudne, czasochłonne a do tego dochodzi regeneracja narzędzi, którym nierdzewka daje nieźle w pizdę. Tych kosztów nie da się przeskoczyć, po prostu stalówki muszą więcej kosztować i koniec. Chcesz rzadziej latać do lutnika, mieć ciut lepszy poślizg struny po progu - bierz wyższy model.
synkopy to guwno

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Ok panowie, macie racje :) Ciekawy jestem jak taki kot się będzie prezentował od strony wizualnej ;d

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ten potek to wsjo ryba, ale mi szkoda tylko mahoniu na korpusie, lubie to drewienko ;(
No, ale ja juz sie wypowiedzialem co bym chetnie widzial i tez przytulil :) Oprocz oczywisie leonka na ktorego zbieram :P

Pozdro !

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ok panowie, macie racje :) Ciekawy jestem jak taki kot się będzie prezentował od strony wizualnej ;d

Jak to dachowiec szary i do dupy :P koty fogle są chujowe
Spoiler

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ale mahą muli!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Didejek, jak widzisz każdy ma inne preferencje, każdy ma inne wymagania i inny gust. Wszystkim nie dogodzisz, a i tak nie kupią ;)

Musisz zrobić wg własnego uznania i wyczucia, nie patrząc na innych- i to jest jedyna droga. Wszystko tutaj rozbija się o utrzymanie dobrej jakości przy jak największej rentowności, więc po prostu przelicz co da największy ROI i sprawa jasna. A komentarzami się nie przejmuj. W gust jednego trafisz, a inny będzie marudził, że musi zamówić scustomizowanego Kota :)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Oczywiście, że jak zwykle na tym się skończy. Będą głosy oburzenia, a za pół roku okaże się że jednak to był strzał w dziesiątkę ;), potem urządzę dzień otwarty z grillem i znowu przyjadą dwie osoby ograć ;). Do tej pory nie wyszedł od nas kot, za którego bym się wstydził i którego sam bym nie przytulił. Z wyjątkiem tych z coldsweatami przy mostku. Nienawidzę tych pickupów ;).

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Ja bym to widział tak:

-Tak jak powiedzieli inni, fajne by były klucze blokowane, ale jako użyszkodnik zwykłych nie przeszkadza mi to, i tak nie mam raczej bym brał stały most ;)
-Olcha?  ??? Jeśli to gada to spoko, ale jakoś nie jestem przekonany, musiałbym ograć. Osobiście wolałbym mahą, wydaje mi się, że full klon gryf (swoją drogą zajebiście mi się podoba ta idea) powinien zrekompensować brak topu i nie będzie mulić :D
-Pikapy władujta SH-4/SH-2, tanie dobre sprawdzone :) Kto nie chce to niech se wymieni.
-Co do wykończeń, to niech będą prostsze, nie mają takich fajerwerków, ale niech będą ciekawe i jednak raczej nie odpuszczaj transparentnych, wydaje mi się, że wielu ludzi (w tym ja) chciałoby jakiś burst czy coś, żeby to drewno jednak było widać, a to chyba nie wywinduje jakoś bardzo kosztów, hm?
-Mostki niech zostaną Hipshoty, po pigmej się będziecie w co innego ładować? ;)
-Zróbcie może coś takiego, że jak klient chce inny osprzęt to niech wam go wyśle, albo niech zamówi na wasz adres i zapłaci przelewem? :)

Swoją drogą zajebiście mi się podoba idea Dachowca :tak: O ile dacie mahą (albo olcha mi się spodoba) i wykończenia mi będo robić to bym go brał jak bym nagromadził kasę :)

Że tak z innej beczki spytam - pytaliście na Fuckbooku ludzi o jakiś nowy kształt, jest szansa na coś w rodzaju LesKata? ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 01:30:47 wysłana przez mhrok lama »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
-Zróbcie może coś takiego, że jak klient chce inny osprzęt to niech wam go wyśle, albo niech zamówi na wasz adres i zapłaci przelewem? :)
Tylko, że często jest tak, że pod inny osprzęt cza inaczej dechę przygotować.

Że tak z innej beczki spytam - pytaliście na Fuckbooku ludzi o jakiś nowy kształt, jest szansa na coś w rodzaju LesKata? ;D
Oby nie ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 590
  • Biegnę ci wpierdolić.
Że tak z innej beczki spytam - pytaliście na Fuckbooku ludzi o jakiś nowy kształt, jest szansa na coś w rodzaju LesKata? ;D
Oby nie ;)

A ja już widziałem :D

Spoiler

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
W sumie i tak mi się wydaje, że wincyj ludziów chciałoby machą niż olchełę.

Zero, poważnie będzie Les Kat? :D

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 590
  • Biegnę ci wpierdolić.
Zero, poważnie będzie Les Kat? :D

A to chyba pytanie nie do mnie. Sądzę, że wypadałoby zapytać się Dideja.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
43224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
115 Odpowiedzi
49067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2024, 10:56:27
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
52719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
10421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat