Autor Wątek: Chińczyk za 5,5k  (Przeczytany 44190 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #50 10 Sty, 2012, 08:08:21 »
Poza tym - tragicznie drogi PRS wycenia swój najwyższy dalekowschodni model Torero - na 4k pln u nas. Co tam mamy? Ano: hebanową podstrunnicę, oryginalnego floyda, set 81/85, wzorzysty klonowy top na mahoniowym klocku i wykończenie na wysoki połysk. W dodatku robione są w Korei, która ma jednak wciąż wyższą renomę jeśli chodzi o gitary.
( Obraz usunięty.)

Pokaż mi sklep gdzie można kupić Torero za 4k zeta, chętnie przygarnę.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #52 10 Sty, 2012, 08:15:37 »
http://bratpol.com.pl/?prod=8148&cat=456

czekam na NGD ;D

Teraz zadzwoń tam, proszę, bo jest tylko na zamówienie, a potem powiedz mi ile kosztuje.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #53 10 Sty, 2012, 08:18:26 »
czyli skłamali, od ręki mają sam kolor z Torero!!1 :/
Cytuj
Dostępne kolory:
- Black Cherry (dostępny od ręki!)
- Grey Black (dostępny od ręki!)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #54 10 Sty, 2012, 08:26:40 »
Cytuj
Dostępność:    tylko na zamówienie

Ale zamawiałem tam stefana  gość był bardzo sensownym człowiekiem, można spytać ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #55 10 Sty, 2012, 08:48:24 »
Ja tam dodam tylko że dolar mocny, ojro mocne, to i ceny w polsce słabe nie bedą. Ropa droga, 2012, koniec świata etc.

Tak oto witamy nowy rok. Paździeż wart 3k za 5,5k. I nie ma co "dziwary" robić - wystarczy iść na zakupy i kupić coś do lodówki. Spójrzmy prawdzie w oczy - za 100 zł dużo nie kupisz - jak złoty dalej bedzie taki chojrak to się nie zdziwcie jak graty z nowego miotu bedą kosztować +25%-30% tego co teraz.

Reasumując: Co Chińczyka obchodzi że w Polsce bieda?

Edit: Patrzeć tylko jak chińczyki bedą przenosić fabryki do Polski bo tu bedziemy za 1200 zł na łape zapierdzielać lepiej, wydajnien jak oni.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2012, 08:50:59 wysłana przez Zbir »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #56 10 Sty, 2012, 09:08:04 »
Nie da się zrobić za pół ceny? Wy chyba nie myślicie, że lutnicy mają takie ceny jak w sklepach? Jeden lutnik pokazał mi katalog z pickupami, myślałem, że się posikam. Za taką cenę bym wszystkie brał po kolei jak leci

???????????  a może patrzyłeś na ceny netto ? pewnie z jakiego sklepu -  chutrowni, nie możesz napisac ?  to bardzo ciekawe co mówisz. Owszem znam jeden sklep który nie sprzedaje klientom indywidualnym ale to wszystko. A tutaj cały katalog hm .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #57 10 Sty, 2012, 09:47:14 »
Serio, nie wiem o czym jest dyskusja. Obrabiarka CNC w Chinach, wycina gorzej niż ta sama obrabiarka w USA?

http://www.ebay.com/itm/Rasmus-Suhr-Guthrie-Govan-Signature-w-Deluxe-Gigbag-Brand-New-/260877696516?pt=Guitar&hash=item3cbd85be04#ht_4793wt_1163

Jak by nie liczyć, to wiosło tyle kosztuje i koniec. Jeśli chodzi o wykończenie i wszystkie duperele, do których może się przywalić gitarnik, wszystko jest na najwyższym poziomie.
Pokażcie mi słabe punkty w tym wiośle.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #58 10 Sty, 2012, 10:10:01 »
W samych maszynach produkowanych w CHRL jest ogromna różnica rzekłbym porażająca ;). Całą produkcją z chrl ,tez przy duzym uogólnieniu, mozna podzielić na dwa sektory, ten produkowany na chińskich podzespołach i z chińska marką i kontrolą jakości,  oraz ten gdzie kontrola jest faktyczna, maszyny ze sterowaniem np rotpunkt, oraz marka jest zagramaniczna. To jest po prostu przepaść. Może nie mądrzyłbym sie gdybym nie miał bezpośredniej styczności na płaszczyźnie maszyn, mebli, rolek tych do jazdy.
W ogóle nie ma co podejmować dyskusji bo różnice są tak ogromne, ze gdybym nie widział to bym pewnie nie uwierzył.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #59 10 Sty, 2012, 10:32:44 »
A ja jestem ciekawy od czysto marketingowej strony to wygląda? Tzn. kolega się zorientował, że to będzie wielu chętnych i się opłaca, czy po prostu sprowadził i będzie próbował (próbuje) sprzedać?

Nie mam nic do tej gitary, bo jej nie widziałem i nie grałem, ale jak pisali wyżej ChRL + 5.5k nie są dla mnie i większości Polaków. Pamiętając że najniższe wynagrodzenie to 1500, a za tyle zdecydowana większość ludzi wypruwa sobie flaki. Dodatkowo za taką cenę można mieć jakiegoś bardzo wysokiego Fendera, MM konkretnego i całą rzeszę innych gitar sprawdzonych w boju.

Ktoś pytał o ostatnie zdjęcie i chyba nikt nie odpowiedział. Suhr daje takie plastikowe przekłądki pomiędzy gryf, a struny.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #60 10 Sty, 2012, 10:58:08 »
Tzn. moja firma - Guitar Spot , jest autoryzowanym dealerem marki Suhr, także to, że takie instrumenty się u mnie pojawiają wynika po części z naszej umowy. O szczegółach jednak nie będę pisał na forum.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #61 10 Sty, 2012, 13:29:18 »
Gitara nie zachwyca wyglądem, ale jak gra w połowie tak dobrze jak wszystkie "szczury" które miałem w rękach to jest warta tej ceny. Dyskusja o tym gdzie jest robiona jest wg mnie bez sensu, są napaleńcy którzy to kupią i chwała im za to, tak samo jak kupują made in USA za >10kzł.


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #62 10 Sty, 2012, 15:14:41 »
Patrzę na aukcje m.in. Marudy i od bardzo dawna nic się nie zmienia.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #63 10 Sty, 2012, 15:55:00 »
...i że jej cena jest podyktowana (imo) logistycznym błędem w marketingu Suhra (i z naszego punktu widzenia też słabą pozycją złotówki) co mnie osobiście odstrasza. Poza tym te dwie cechy, czyli jak ona wygląda i ile kosztuje z punktu widzenia klienta są jednymi z najistotniejszych. Sprzedaż on-line jest przecież obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku instrumentów muzycznych, a o powodzeniu w ich sprzedaży często takie subiektywne sprawy jak brzmienie i wygoda decydują jako ostatnie. Założę się, że w głównej mierze o jej powodzenie (o ile) zadbają nazwiska Govan i Suhr.
 
Myślę, że z czasem jakość i powodzenie Rasmusów na rynku zweryfikują użytkownicy, chyba, że Suhr już się zaopatrzył w armię cool-hunterów rejestrujących się po forach i serwisach opiniotwórczych NA_CAŁYM_ŚWIECIE, UUU! ;)

BTW. Patrzcie jak na przykład Misha zadbał o Mayonesa. Sprzedałem ostatnio swojego Setiusa i w korespondencji pojawiło się takie coś:
Cytuj
Thanks very much—it looks like a rocking machine, and I am trusting Misha Mansoor’s comments on the sound of it…

EDIT:

Pamiętajcie, że "DROGO" to pojęcie względne... dla dziecka 1000zł to drogo... myślę, że kategoria drogie na forum zaczyna się od 4-5k... są też ludzie, dla których drogo to 20-30k. Ludzi jest dużo na świecie, również w samej PL więc nie możecie powiedzieć, że nikt tego nie kupi ;)

ale pisząc "DROGO" można się odnieść do tego co oferują inne firmy za tę samą kwotę?

EDIT2:

Ekipa Suhra poleciała do Chin i sami ich tam przeszkolili.

przy pierwszej dostawie odrzucili połowę gitar.

WTF? Nie dziwię się, że żeby im się to opłacało musieli dowalić taką cenę... ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2012, 16:25:07 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #64 10 Sty, 2012, 15:55:34 »
Nie da się zrobić za pół ceny? Wy chyba nie myślicie, że lutnicy mają takie ceny jak w sklepach? Jeden lutnik pokazał mi katalog z pickupami, myślałem, że się posikam. Za taką cenę bym wszystkie brał po kolei jak leci

???????????  a może patrzyłeś na ceny netto ? pewnie z jakiego sklepu -  chutrowni, nie możesz napisac ?  to bardzo ciekawe co mówisz. Owszem znam jeden sklep który nie sprzedaje klientom indywidualnym ale to wszystko. A tutaj cały katalog hm .

nie, nie wiem co to było, był to katalog, który mi pokazał ze swoich kolan na zasadzie, że przewertował go pare sekund, w rękach miałem tylko katalog z jego dziełami
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #65 11 Sty, 2012, 09:13:31 »
Wiecie... Ibanez Premium to też niby prestige ...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #66 11 Sty, 2012, 09:32:38 »
Gitara nie zachwyca wyglądem, ale jak gra w połowie tak dobrze jak wszystkie "szczury" które miałem w rękach to jest warta tej ceny. Dyskusja o tym gdzie jest robiona jest wg mnie bez sensu, są napaleńcy którzy to kupią i chwała im za to, tak samo jak kupują made in USA za >10kzł.



+1
sam bym chętnie ograł to wiosło, aby się przekonać na ile ma się do droższych Suhrów

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #67 11 Sty, 2012, 09:35:03 »
No właśnie Johnny a zwykle katalogi tego typu są w cenach netto, wiec do tych cen dołóż jeszcze 23% VAT które trzeba zapłacić, i ten Twój znajomy lutnik też musi.

............................

Na razie nic o tej gitarze nie wiemy... oprócz tego jak wygląda i ile kosztuje, czyli najmniej ważne kwestie w instrumencie ;)

Ciekawe czy też tak powiesz sprzedając Swoje wiosła, ze to najmniej wązny element ;) i czy kupujący to potwierdzi :D
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2012, 09:38:40 wysłana przez commelina »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #68 11 Sty, 2012, 10:17:50 »
Cena musi z czegoś wynikać. Przede wszystkim osprzęt stanowi tutaj najważniejszą jej część. Drewno raczej małą część, bo żadnych fajerwerków tutaj nie widać. A na samym końcu koszt wykonania. A jaki jest wszyscy wiemy. I dochodzimy do tego jak ktoś na S. jest pazerny :)
Oczywiście podstawowym pytaniem jest ona jest wykonana? Trzeba by przetestować...

Tak sobie myślę, że z takim osprzętem wykonaliby się spokojnie np. nasi rodzimi lutnicy, o których jakości nic złego powiedzieć nie możemy (oprócz R.). A i jeszcze zostałoby, żeby podzielić się z panem S. Co o tym myślisz Commelina?

Według mnie problem w tym temacie jest podstawowy. Widzimy napis China i większość omija ją łukiem. Może niesłusznie. Ale na jakość swoich produktów Chińczycy pracowali w pocie czoła całymi latami...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #69 11 Sty, 2012, 10:19:33 »
A ja podejdę do tematu z innej strony. Uważam, że cny gitar made in USA są często i gęsto mocno przesadzone :)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #70 11 Sty, 2012, 10:48:51 »
Ktoś kiedyś powiedział na  forum że Chiny to będzie druga Japonia. W sumie z tym się zgodzę. Sam mam u siebie w studiu pare gratów z pieknym napisem made in china. A też mam graty z napisem made in UK. Zgadnijcie które były gorzej wykonane i które mają tendencję do psucia się :D

 
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #71 11 Sty, 2012, 10:56:35 »
Jedno nad czym się zastanawiam (ale nie az tak mocno ;) ) to jaki jest koszt wysyłki drewna do chin i sciagania tego z powrotem do złożenia i jak się to ma to różnicy w kosztach wytworzenia półproduktu w porównaniu z kosztami tegoż samego w stanach. Jak rozumiem coś takiego wraca z powrotem. Zamiast dać swoim zarobić, trzymać markę kombinują jak koń pod góre. Czyzby ilość zamierzonej produkcji była taka, ze nie dali by rady u siebie ?. Jeśli tak, to jednak cena nie jest taka zła i napis made in ChRL nie wszystkich na świecie  odstrasza. Tego właśnie nie pojmuję.
Ja juz pomijam czy to dobre czy Shure jest taka rewela, i tego typu sprawy, ale takie kombinacje zawsze mnie zastanawiały, po chuj i gdzie jest kruczek takiej operacji. Ciekawy jestem czy za czas jakiś nie bedzie jak z goldman sachs, bo to dla mnie marketingowo-finasowa ekwilibrystyka

Ktoś kiedyś powiedział na  forum że Chiny to będzie druga Japonia. W sumie z tym się zgodzę. Sam mam u siebie w studiu pare gratów z pieknym napisem made in china. A też mam graty z napisem made in UK. Zgadnijcie które były gorzej wykonane i które mają tendencję do psucia się :D

kochaneńki ale marka, jaka marka jest na tym zdiełano w chrl, to jest podstawa w różnicy. Z UK to i Toyota miała kłopoty wiec wcale mnie to nie dziwi
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2012, 10:59:37 wysłana przez commelina »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #72 11 Sty, 2012, 11:10:04 »
Jedno nad czym się zastanawiam (ale nie az tak mocno ;) ) to jaki jest koszt wysyłki drewna do chin i sciagania tego z powrotem do złożenia i jak się to ma to różnicy w kosztach wytworzenia półproduktu w porównaniu z kosztami tegoż samego w stanach. Jak rozumiem coś takiego wraca z powrotem. Zamiast dać swoim zarobić, trzymać markę kombinują jak koń pod góre.
No właśnie o to chodzi. Koszt utrzymania pracownika w Stanach jest nieporównywalnie wiekszy z takim samym pracownikiem w Chinach. I tutaj nie gra roli czy maszynę CNC odpala skośnooki w Chrl czy mudżin w US&A.

Wszystkie zasoby Suhra, są zaangażowane przy budowie gitar w Californi, a i tak nie wyrabiają się ze zleceniami i czasy oczekiwania są piekielnie długie.

Dwa - żeby zaoferować gitarę reprezentującą jakość Suhra, ale za dużo mniej (taki był cel Johna) trzeba było wynieść pracę za granicę. Z podliczeń wyszło, że i tak opłaci się rozsyłać materiały po całym świecie i pozwolić Chińczykom zrobić robotę niż utrzymywać pracownika na miejscu w Stanach.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #73 11 Sty, 2012, 11:19:45 »
A do Polszy nie chca ?

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #74 11 Sty, 2012, 11:44:33 »
Nie słyszałem o fabrykach produkujących gitary w Polsce...
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl