Autor Wątek: Chińczyk za 5,5k  (Przeczytany 44188 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #25 09 Sty, 2012, 18:54:16 »
Te nierdzewki, to chyba z platyny robi.
Purpel - baj de łej - Twój chiński akustyk, co jest lepszy od amerykańskich, też pięć i pół koła kosztował? :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #26 09 Sty, 2012, 19:08:43 »
Nie, dwa tylko ;)
No panie 180ojro za szlif progów to nie dużo? :P
Gitara zdecydowanie za droga, tym bardziej, że jeszcze rok temu można było mieć nowego Suhra S1 za 6,2k, a Suhra Modern chyba za 7.
 
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #27 09 Sty, 2012, 19:27:00 »
Panowie, nie będę odpowiadał na każdy post po kolei tylko postaram się zaadresować temat w dłuższej wypowiedzi.

Gdy decydowałem się ściągnąć te gitary, nastawiałem się raczej na gitary pokroju Schecterów i innych z dalekiego wschodu, ale z dobrym marketingiem- musiałem sprawdzić na własnej skórze.

To, że tyle kosztuje - rzeczywiście, wiem jakie są realia. Chciałem ten instrument zaoferować taniej polskiemu klientowi, niestety podliczając koszt sprowadzenia tego do kraju i opłacenia podatków przy dzisiejszym dolarze cena wyszła mocno zaporowa, a marża jest minimalna, żeby nie powiedzieć, że jej nie ma. Niestety wysoki dolar mocno tutaj pokrzyżował szyki, ale jak tylko będzie niżej, to ceny także adekwatnie spadną. Póki co jest jak jest.
Niemniej, i tak oferuję ten produkt dużo taniej niż konkurencja w pozostałych częściach Europy - czyli nie ok. 6500 (w przeliczeniu z Euro), tylko 5500.

Co do ogrywania w formie .jpg - bez komentarza.

Ja osobiście zostałem powalony jakością wykonania. Suhr tutaj nie kłamał i quality control jest na najwyższym poziomie. Nie ma lipy ;] Jakby zakryć napis made in china to kasuje większość gitar, które można dostać NOWE w tej cenie. Precyzja wykonania jest na najwyższym poziomie- każdemu kto wątpi mogę przysłać fotki wybranego szczegółu.
Gitara ustawiona idealnie, progi idealne, akcja niziuteńka.
Osprzęt najwyższej klasy, wszystko spełnia swoje zadanie. Case'u rzeczywiście nie ma, ale pokrowiec, który oferuje Suhr jest chyba najlepszą tego typu pozycją na rynku i genialną pomocą dla podróżującego gitarzysty.
Do tego gitara jest leciutka i bardzo wygodna. Nie do przecenienia jest tutaj kształt - wszystko jak w oryginale - prawie 3x droższym. Te same pickupy, ten sam most.
Dla każdego kto potrafi spojrzeć nie na napis na główce a na jakość materiałów i wykonania, ten instrument okaże się doskonałym wyborem.
Proszę też pamiętać, że to nie jest tylko robota chińczyków. Gitary są PLEKowane, ustawiane i sprawdzane jakościowo w Stanach co również kosztuje. Głównie koszty wysyłki i podatki nas w Europie dobijają, dlatego Rasmus w US jest dużo bardziej konkurencyjny niż w Europie, ale tego jako dealerzy nie przeskoczymy, chyba że zaczniemy dokładać do interesu.
No i GG jest modelem najdroższym z całej linii Rasmus. Pozostałe gitary będą tańsze.

A dom?n idealnie podsumował temat: :)
Myślę, że to doskonała gitara dla internetowych hejterów którzy nigdy nie wezmą gitary do ręki, ale będą wszystko wiedzieli po ograniu jej w formie .jpg ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2012, 19:31:57 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #28 09 Sty, 2012, 19:39:15 »
Guitarspocie drogi, nie bierz wszystkich wypowiedzi na poważnie, my nie jesteśmy jeszcze tacy głupi. Tylko troszkę.

Gitara zdecydowanie za droga, tym bardziej, że jeszcze rok temu można było mieć nowego Suhra S1 za 6,2k, a Suhra Modern chyba za 7.

Rok temu kupiłem sobie auto i dokładnie liczyłem ceny paliwa które miałem w planach wlewać sobie do baku.
ON wtedy byl drogi (poważnie) bo kosztował 4,65. Dziś ON jest drogi bo kosztuje 5,70 i to mi chyba wystarczy za moją opinię na ten temat.
Kursu walut nie śledzę, ale podejrzewam, że stosunek dziś-rok temu jest bardzo podobny.

Łe tej.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #29 09 Sty, 2012, 19:42:22 »
Przepraszam, że psuję biznes, ale nie mogłem się opanować :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #30 09 Sty, 2012, 19:43:08 »
Ups i się porobiło :D.
A co do tego ze da się zrobić sos takiego za połowę ceny, to IMO nie da się, zakładając oczywiście,  ze jest to na konkretnych podzespołach, a jak czytamy powyżej jest.
Wystarczy zajrzeć na witryny sklepów oferujacych taki towar, czyli podzespoły i łatwo się przekonać, ze to nierealne.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #31 09 Sty, 2012, 19:50:07 »
Wiem, że jest tu specyficznie i wyczuwam ironię ;)
Ale nie każdy może być w temacie, więc stwierdziłem, że warto informacyjnie napisać.

Domin, co do Twojej uwagi o kosztach rok temu i dziś- nic dodać nic ująć. Trzeba też porównywać cenę nówka- nówka, a nie nówka- używka.
A porównanie nówka dziś - używka rok temu to już trochę nie ten poziom ;)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #32 09 Sty, 2012, 19:50:16 »
W Chinach się pewnie da za 1/10 tej ceny, stąd mój bulwers. Suhr ma chwilowo u mnie miejsce na pudle w kategorii "pazera roku". ;)

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #33 09 Sty, 2012, 19:56:34 »
W Chinach się pewnie da za 1/10 tej ceny, stąd mój bulwers. Suhr ma chwilowo u mnie miejsce na pudle w kategorii "pazera roku". ;)
Wróbel - właśnie nie - masz szczątkowe informacje i mocno oceniasz.

Suhr poprzez swojego współpracownika (Ed Yoon), który ma korzenie azjatyckie ma dość dobre rozeznanie nt. chińskiego rynku. Nie wybrali fabryki najtańszej, tylko dobrą i przede wszystkim szanującą swoich pracowników (na ile to w Chinach możliwe), czyli nie pracują tam za przysłowiową 'miskę ryżu' tylko dostają lepsze wynagrodzenie. Sama fabryka również ma wysokie normy i jest dobrze wyposażona etc.
Dla dociekliwych - są nawet fotki w sieci.

Ekipa Suhra poleciała do Chin i sami ich tam przeszkolili. Kontrola jakości jest na najwyższym poziomie.
Drewno jest bardzo dobrej jakości - płynie z USA do Chin (koszt). Złożona gitara płynie z Chin do USA (koszt). W USA jest Plekowana, ustawiana i robiony jest quality check (przy pierwszej dostawie odrzucili połowę gitar). Potem gitara jest wysyłana do Polski (koszt), w Polsce jest cło i VAT (koszt). I tak powstaje finalna cena produktu.

Suhr wcale jakoś mega nie 'kroi' na tych gitach. Więc pazerą roku nijak go nazwać nie mogę - mimo iż tani nie jest. Ale produkty same się bronią. 10 miesięcy kolejki na customową gitarę Suhra chyba wszystko wyjaśnia - prawo popytu i podaży.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2012, 19:58:08 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #34 09 Sty, 2012, 20:06:47 »
Do ceny finalnej się nie czepiam. Ufam, że jesteś rozsądnym, normalnym, znającym się na gitarach przedsiębiorcą, który by w życiu na tyle nie wycenił tak wykonanej gitary :D Wiem, że to nie Ty ustalasz końcową cenę.
Szczerze - fakt wysyłania drobnicowców przez pół świata w te i we wte z drewnem, którego jest opór w Azji, to najgłupsza rzecz, którą słyszałem ostatnio;)
Za pierwszy post już przepraszałem, ale powtórzę - przepraszam jeszcze raz, mam dziś wyjątkowo chujowy dzień, w dodatku nie palę od 3 tygodni, więc mnie roznosi wściek.

Poza tym - tragicznie drogi PRS wycenia swój najwyższy dalekowschodni model Torero - na 4k pln u nas. Co tam mamy? Ano: hebanową podstrunnicę, oryginalnego floyda, set 81/85, wzorzysty klonowy top na mahoniowym klocku i wykończenie na wysoki połysk. W dodatku robione są w Korei, która ma jednak wciąż wyższą renomę jeśli chodzi o gitary.

OK, pomarudziłem i już milknę, żeby nie wyjść na większego durnia.
A Suhr mnie korci ciągle, ale chwilowo żaden mnie nie uwiódł na tyle, żeby zaszaleć. Masz jakiegoś fajnego?
pozdro
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2012, 20:11:29 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #35 09 Sty, 2012, 20:22:54 »
Do ceny finalnej się nie czepiam. Ufam, że jesteś rozsądnym, normalnym, znającym się na gitarach przedsiębiorcą, który by w życiu na tyle nie wycenił tak wykonanej gitary :D

No i właśnie tutaj jest problem w Twojej ocenie - "tak wykonanej gitary" - tak- to znaczy jak ?
Gitara jest wykonana fenomenalnie i wciąga Corty, Schectery i inne azjatyckie cuda razem wzięte.
Jakby zakryć napis na główce to nie ma różnicy między tym a wyrobami z USA.
Przygotuję też test, także może rozwieje trochę wątpliwości.

A Suhr mnie korci ciągle, ale chwilowo żaden mnie nie uwiódł na tyle, żeby zaszaleć. Masz jakiegoś fajnego?
pozdro
Pewnie, zawsze aktualna ekspozycja jest na stronie: http://guitarspot.pl
Do tego wszystko co dusza zapragnie można u mnie zamówić.
Niedługo też będzie cała linia Rasmus - będą tańsze i w metalicznych kolorach ;]
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #36 09 Sty, 2012, 20:31:33 »
Cytuj
tak- to znaczy jak ?
... gitary wykonanej po najmniejszej linii oporu, czyli w tym przypadku nielakierowanej, bez żyłek, zdobień, z deską interesującą jak puste akwarium po chomiku. Ja wiem, że są fani takich wioseł i sprawę estetyki odkładamy na bok. Ale mówimy teraz o brutalnych roboczogodzinach i pasażerokilometrach - czyli stopniu trudności wykonania takiego instrumentu. To w końcu nie jest lot w kosmos. 
A to że z pewnością fajnie gra, to Ci wierzę na słowo, bo jeszcze by tego brakowało, żeby nie chciała.
Dwa hasła mi kładą tutaj sprawę: "Chiny" i "5,5" :D

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #37 09 Sty, 2012, 20:37:57 »
Tu nikt nie twierdzi że ten Rasmus jest źle wykonany. Niech nawet będzie zrobiony perfekcyjnie. Chodzi o to że jest bardzo prosta. Korpus bez żadnych bindingów, profilowanego topu, ani nawet koloru. Te wszystkie duperele też kosztują. Gryf to samo. Niewiele w niej rzeczy do zjebania. Człowiek niewiele miał przy niej do roboty, a maszyna frezuje dokładniej niż ludzkie oko jest w stanie zauważyć. Praca wykonana ręcznie (np.klejenie bindingu też kosztuje). W przypadku tego modelu najwięcej kosztuje chyba wożenie drewna i gitar tam i z powrotem, oraz osprzęt który suhr na pewno ma taniej niżi kowalski w sklepie.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2012, 20:44:25 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #38 09 Sty, 2012, 20:40:23 »
heheheh :) Co prawda to prawda- gitara jest surowa, ale materiały do jej wykonania są najwyższej jakości.
Co do deski to mahoń akurat ma bardzo ładne słoje i widać, że jest doskonałej jakości. Poza tym- bez cudów- kwestia gustu.
Jako, że to model sygnowany to nie można cudować.

W pozostałych Rasmusach można sobie wybrać kolor :)

Co do samego produktu - niewidzialna ręka rynku zweryfikuje :)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #39 09 Sty, 2012, 20:43:17 »
Moim skromnym zdaniem ta gitara powinna wisieć na sklepowych wieszakach, ale w USA i wszystko byłoby w porządku. Do polski po prostu nie opłaca się jej sprowadzać, bo jej koszt rośnie, a realna szansa sprzedaży z napisem MiCh jest mała (tak sądzę).
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #40 09 Sty, 2012, 20:47:15 »
Spoko, szczerze życzę dużej sprzedaży.

Wtedy mi oddasz tego pogrześkowego PRS-a taniej ;)
 

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #41 09 Sty, 2012, 20:52:33 »
Hahah, to Ty dzwoniłeś ? :>
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #42 09 Sty, 2012, 20:56:55 »
Nie, ale mam ochotę zadzwonić:)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #43 09 Sty, 2012, 21:01:59 »
Nie da się zrobić za pół ceny? Wy chyba nie myślicie, że lutnicy mają takie ceny jak w sklepach? Jeden lutnik pokazał mi katalog z pickupami, myślałem, że się posikam. Za taką cenę bym wszystkie brał po kolei jak leci
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #44 09 Sty, 2012, 21:19:49 »
Nie ma co się pienić. Rozpętałem kolejną durną dyskusję, na widok podobnych kiwam przeważnie głową z politowaniem. Świat schodzi na psy i niedługo zrobią pakistańskiego Rolls-Royce'a z gałęzi i wielbłądziej wełny:D
Tym optymistycznym akcentem żegnam się z Państwem w tym temacie.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #45 09 Sty, 2012, 21:22:54 »
Iuż robią tylko ze w Indiach ale to obok :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #46 09 Sty, 2012, 21:39:23 »
Jak długo nikt z tego forum nie dotknie Rasmusa końcem swojego dydka, to jego opinia nie będzie dla mnie wiarygodna. Wróbel trafił w dychę z tymi drobnicowcami, ale myślę, że rynek myśli jednak inaczej i paru gości się skusi na gitarę, która ma z tyłu główki napis SIUHR! I chyba to będzie bardziej udane niż sprzedawanie Musicmanopodobnych gitar OLP, które wyglądają jak oryginały i nigdy nie widziałem żadnego gościa który by na tym grał.

Offtop: Wchodzę na Guitarspot.pl, patrzę ile kosztuje teraz używany LP Custom, i myślę sobie - o kurwa, ale dawno nie interesowałem się gitarami. Mój Deluxe to musiał już dwa razy przybrać na wartości odkąd go kupiłem.
Łe tej.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #47 09 Sty, 2012, 21:44:53 »
Jeden lutnik pokazał mi katalog z pickupami, myślałem, że się posikam. Za taką cenę bym wszystkie brał po kolei jak leci

Masz do nich jakieś plany? plX!!1!
weimar guitar gently weeps

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #48 09 Sty, 2012, 21:51:08 »
Jeden lutnik pokazał mi katalog z pickupami, myślałem, że się posikam. Za taką cenę bym wszystkie brał po kolei jak leci

Masz do nich jakieś plany? plX!!1!

pozdrawiam całą rodzinę :)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Odp: Chińczyk za 5,5k
« Odpowiedź #49 10 Sty, 2012, 00:25:56 »

:D