Autor Wątek: Old Guitar Day - Sparrow Telepaul  (Przeczytany 8997 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Old Guitar Day - Sparrow Telepaul
« 02 Gru, 2011, 13:28:54 »
Odgrzebałem wiosło, które zrobiłem sobie z moim Starym gdzieś ok. 1996. W poprzednim, kurwa millennium!

Grubaśny korpus z dwóch kawałków mahoniu, archtop z jawora, gryf klonowy ze skalopowanymi progami, co mnie nie wiadomo czemu strasznie jarało, elektrownia Bartolini, klucze Shaller, plastikowo-drewniany real madafaka binding, mostek pełna chujnia.

Gitara brzmi bardzo charakterystycznie, bardzo dużo środka, takiego fajnego gruboziarnistego, pewnie to zasługa rzadko spotykanych pikapów, na które wydałem wtedy jakieś astronomiczne pieniądze. Z tele nie ma nic wspólnego, na szczęście. Kształt tylko z lekka. Muszę ją porządnie odrestaurować u jakiegoś fachowca, bo serio fajnie gada, a czasy były trudne i generalnie nic nie było do dostania wtedy.

A, no i ważna kwestia - oprócz wiertarki i taśmówki do wycięcia korpusu nie użyliśmy żadnych maszyn :D Co widać, ale zabawa była przednia.

Gita momentami koślawa (dramatycznie krzywo wyciąłem dziury na pikapy, ale nie miałem frezarki, tylko dłuto i wiertarkę, jak już wspomniałem. No i śpieszyło mi się, żeby na niej pograć, a nie jechać na targi dizajnu do Kielc. A pośpiech i lutnictwo się słabo parzą.






Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Pierwszy! Jeszcze nie czytałem, ale wycięcie na ostatnim zdjęciu jest nowatorskie.
weimar guitar gently weeps

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To miękki mahoń - ścisnąłem i tak zostało :D

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Pewnie dzięki temu brzmienie jest bardzo plastyczne.
weimar guitar gently weeps

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Na pewno nie brzydsza od Twojego czarnego pulpeta :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Hm.... okej...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Nie ma co stękać - z kilkuset metrów jest mega wypas, czyli gitara stadionowa! I tak nic w dół jak na razie nie przebiło Rekina, więc wypada się tylko ukłonić <prrrryyyt!>. O, przepraszam! :D

Ostatnie foto jak odcisk pięści w kamieniu w klasztorze Koszalin. Niezłe rozpuszczalniki tam wąchaliście!
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2011, 13:51:02 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Kurna musk rozjebany! Takie wiosło wykonane tylko wiertarą? Nonono, szacun. Jak kto pamieta "tamte" lata, to wie jak było ciężko o co kolwiek gitarowego.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Kurna musk rozjebany! Takie wiosło wykonane tylko wiertarą? Nonono, szacun. Jak kto pamieta "tamte" lata, to wie jak było ciężko o co kolwiek gitarowego.
A jeszcze wtedy, jako pacholę, mieszkałem w Zielonej Górze, gdzie w muzycznym z osprzętu był mostek presto-lang bez śrubek, efekt Earfucker firmy Koda oraz podróbka mopa Viledy. 

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Najbardziej mnie fascynuje nałożenie bindingu. Jakiś prosty jednowarstwowy okej, ale taki wzorek...  :o
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2011, 14:28:13 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Jak na wiesło homemade z czasów kiedy nic nie było to prezentuje się wypaśnie. Pochwal się na forum lutniczym.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Zdarza się, że OGD robi się jako preludium, tudzież intermezzo w oczekiwaniu na NGD.
Jak wygląda sprawa w tym przypadku? ;)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Normalnie kuwa szacun panie. Niezaleznie od czasów w jakich była robiona i pomysłów jakimi została obdarzona.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jeszcze jedna osoba wrzuci swoją własnoręcznie robioną gitarę to ścinam jakieś drzewo i z dłutkiem wystrugam swoje!

PS. nagraj prupki.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A mnie ckno do tych Bartolini . Miałem właśnie gdzieś w okolicach 90 roku taki set i jak to młody węgorz zmieniałem tzn co chwila robilem sobie inna gitare, bez sensu. I właśnie bartolini wspominam zajebiście, maja swój urok.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ach, to o to wiosło potknąłem się po pijaku na pierwszym gejparty u Ciebie :D

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
hmm, a ja je nawet słyszałem, bo żeśmy coś tam razem w nim lutowali ze dwa lata temu. fajna gitka :)
No pain No gain !

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
ten czerwony pstryczek to wbudowane w drewno midżi?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
ten czerwony pstryczek to wbudowane w drewno midżi?
Nie, jak przełączam, to się progi chowają :D
Rozdziela cewki.

Cytuj
Najbardziej mnie fascynuje nałożenie bindingu.

Bardzo prosta sprawa: najpierw struga się strugiem z olchowej deski o odpowiedniej grubości długą "tasiemkę". Następnie moczy się w czarnej bejcy, żeby była czarna. To samo z klonową tasiemką, tylko się nie barwi, żeby była natural. Potem okleja się tą żyłką gitę dookoła, i wiąże raz przy razie ciasno sznurkiem, gafrem, łotever i zostawia na noc. Czynność powtarza się tyle razy, ile chce się mieć warstw bindingu. W tym wypadku proces trwał 4 dni, bo są 4 warstwy.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Intryguje przede wszystkim gruuby korpus. Bardzo ciężka ?
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ciężkawa, w okolicach LP.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Wygląda na pierwszym zdjęciu, jakby gryf był wbity jak klin między połówki korpusu przez ten klon na topie ;] Binda ekstra rzecz...
No i właśnie, prupki!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
61 Odpowiedzi
35260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2009, 17:24:01
wysłana przez Pan Sinner
3 Odpowiedzi
5108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2009, 20:41:45
wysłana przez James Dean
24 Odpowiedzi
10042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2010, 16:16:34
wysłana przez Wybielacz666
64 Odpowiedzi
41897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2010, 16:05:55
wysłana przez Pneumonia2
4 Odpowiedzi
2910 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 20:16:52
wysłana przez Dexterek