Autor Wątek: New Guitar Rig Day :)  (Przeczytany 41550 razy)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #25 10 Maj, 2010, 14:08:52 »
Niektórzy mogą uważać, ze warto dopłacić te pare tysia, żeby mieć możliwość programowania presetow na kompie i wgrania ich przez USB, bo 4000 chyba tego jeszcze nie potrafi? ;)

rig ładny, jak byłem młodszy to tez taki chciałem mieć, teraz mi się wizja brzmienia nieco zmieniła :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #26 10 Maj, 2010, 14:13:48 »
To dsp7000 ma USB? coś mi się nie wydaję.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2010, 14:15:50 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #27 10 Maj, 2010, 21:52:04 »
jakbyś się postarał to jeszcze parę kostek Ci się zmieści ;) Może noisgate->ts->noisgate ;).
gratuluję i pozdrawiam gorąco idąc ze swoim rigiem pod pachą ;)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #28 10 Maj, 2010, 22:15:34 »
To dsp7000 ma USB? coś mi się nie wydaję.

coś pochrzaniłem? Możliwe... To może 8000 ma. W każdym razie, do którejś z tych nowych serii widziałem soft do edycji presetów na kompie i pamiętam, że była jakaś łatwa metoda wgrania tego do urządzenia - nie trzeba było nagrywać epromu i wymieniać go w środku.
Ale to było jakiś czas temu, jak jeszcze się jarałem takimi rzeczami, więc mogę coś kręcić :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #29 10 Maj, 2010, 22:27:43 »
Zawsze można na kartę wrzucić jeżeli ktoś taką posiada, h8000 ma 2xfirewire (ale h8000 do gitary kupować to raczej mocno nie poważne posunięcie, gdyż on jest typowo do studia przeznaczony) chyba żaden nie ma USB, możliwe, że przez midi da się wrzucać presety. Sam mam kilkadziesiąt plików mid do mojego ale nikt mi nie potrafi powiedzieć jak je wrzucić do eventide.

ps. przez dzisiejsze problemy z bankowością elektroniczną w kilku bankach w tym i w moim nasz deal się opóźni o jeden (mam nadzieję) dzień.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2010, 22:31:10 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #30 04 Cze, 2010, 16:52:26 »
Taka pierwsza krótka na szybko zrobiona próbka nowego rigu. Mikrofon to sennheiser e606 od El-biczela paczka jakby ktoś nie wiedział, mała mesa stiletto 2x12 a wiosło to MM silhouette special (totalnie nie rzeźnickie wiosło ale aktualnie innego nie mam). Gitary tylko z minimalną obróbką EQ na całość wrzucony lekki kompresor i limiter

http://www.speedyshare.com/files/22790022/Rack.mp3
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 20:11:31 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #31 04 Cze, 2010, 17:33:43 »
najfanjiejsze jest to najkrotsze, czyli probk ana czystym. moim zdaniem ona ukazuje piekno tegobrzmienia, a przynajmniej ten ułamek sekundy brzmi ładnie. bo reszta to do ukręcenia na 10x tanszym zestawie.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #32 04 Cze, 2010, 18:23:23 »
Urywa dupsko! Moc i selektywność, fajna przestrzeń w cleanach. Szac we wsi :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #33 04 Cze, 2010, 19:48:39 »
najfanjiejsze jest to najkrotsze, czyli probk ana czystym. moim zdaniem ona ukazuje piekno tegobrzmienia, a przynajmniej ten ułamek sekundy brzmi ładnie. bo reszta to do ukręcenia na 10x tanszym zestawie.
Nawet na freewarowych pluginach :) Poza tym fakt jest taki, że generalnie przester to przester i wystarczy dobry amp oraz paka do tego :) no ale z tym 10x tańszym to przesadziłeś ;)
Akurat taki rytm miałem ułożony do jakiegoś zaczętego kawałka to do takiego dograłem wiosła. Postaram się w przyszły weekend nagrać coś co pokażę bardziej możliwości całego rigu niż tylko VHT :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #34 04 Cze, 2010, 20:17:38 »
no, zalezy jak patrzeć, licząc bo cenach samej paki i egnatera + vht to moze faktycznie przegiąłem pałe z 10x, ale pewnie w tych okolicach bedziemy sie krecic :P

nie wiem ile kosztował cały Twój sprzęt, ale np MG którego miałem, najbardziej przykładowo mówiąc, to 1000 zł + 1000 zł paka = 2000 + ewentualnie inny przester no i myślę, że dużo bysmy od tego soundu nie odbiegli. no, jeszcze mozna dodać delay, który tam masz.

kwestia taka, czy za tą różnicę jesteś w stanie dawać kilka razy większe siano :)

inna rzecz ma się co do czystego, którego nie ma za dużo w tej próbce, ale zapowiada się zajebiście, ale to już raczej kwestia samego eventide, czy co tam jeszcze masz zapięte, niż egnatera i vht  :P

zeby nie było, nie mowie ze MG brzmi jak egnater. ale, że różnica brzmieniowa, moim zdaniem, nie pokrywa się z różnicą cenową :)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #35 04 Cze, 2010, 20:30:08 »
zeby nie było, nie mowie ze MG brzmi jak egnater. ale, że różnica brzmieniowa, moim zdaniem, nie pokrywa się z różnicą cenową :)
Ale tak nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie ma na to wzoru.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #36 04 Cze, 2010, 20:40:01 »
No jasne, że nie było i nie będzie, chyba, że takie manufaktury typu MG, Bash, zaczną identycznie brzmieć jak te najdroższe produkcje, ale to nie w tą strone powinno iść moim zdaniem.

Tylko zastanawia mnie fakt taki, że  różnica w brzmieniu bywa na prawdę subtelna, ale za to w pałowaniu astronomiczna. No i jak tu nie wierzyć w siłę znaczka i wysokiej ceny? :/

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #37 04 Cze, 2010, 20:45:18 »
No bo generalnie jest tak, że od pewnego poziomu różnice są kosmetyczne i totalnie nie adekwatne do różnicy cenowej. Ale ten niuans czasem powoduje, że uderzasz w struny i masz orgazm, poza tym próbka to tylko próbka (w dodatku nagrana w kiepskich warunkach) i nie oddaje tego co czujemy podczas grania.
W czystym jest Cs-9, eventide i echo pro, generalnie czyste mam (nie chwaląc się) bajeczne :), tylko gitara ma progi zjechane i brzęczy :)

ps. egnater wcale nie jest jakiś bardzo drogi, kosztuje bardzo przeciętnie bym powiedział. :)
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 20:51:09 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #38 04 Cze, 2010, 21:19:19 »
No, masz orgazm, a potem patrzysz w portfel i kucyfaja odrazu opada :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 351
    • CTG TV
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #39 04 Cze, 2010, 21:27:31 »
A majtki mokre :P
mniut i piah

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #40 04 Cze, 2010, 21:35:19 »
No, masz orgazm, a potem patrzysz w portfel i kucyfaja odrazu opada :D
i co tak sobie lubisz patrzeć na pieniądze w portfelu? no każdy ma jakieś hobby, jak mam tą kasę przechlać czy też przepierniczyć na coś innego to wolę w sprzęt ładować i mieć orgazm na zawołanie ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2010, 21:44:43 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #41 04 Cze, 2010, 21:45:00 »
zeby nie było, nie mowie ze MG brzmi jak egnater. ale, że różnica brzmieniowa, moim zdaniem, nie pokrywa się z różnicą cenową :)
Ale tak nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie ma na to wzoru.

W ekonomii sa wzory na wszystko. Na to tez.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #42 04 Cze, 2010, 22:46:12 »
No, masz orgazm, a potem patrzysz w portfel i kucyfaja odrazu opada :D
i co tak sobie lubisz patrzeć na pieniądze w portfelu? no każdy ma jakieś hobby, jak mam tą kasę przechlać czy też przepierniczyć na coś innego to wolę w sprzęt ładować i mieć orgazm na zawołanie ;)

jak masz siano to spoko ;)

gorzej jak siana nie masz i planujesz się zarzynać, żeby na takie graty zarobić ;)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #43 04 Cze, 2010, 23:24:34 »
Jakoś tak od chałtury do chałtury i się zbiera bez większego ciśnienia więc póki mogę to kupuje, za jakiś czas pewnie będę sprzedawał a co się teraz nacieszę tyle mojego :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 351
    • CTG TV
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #44 04 Cze, 2010, 23:26:57 »
No panowie, czas zacząć grac chałtury :D
mniut i piah

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #45 04 Cze, 2010, 23:33:16 »
i czekać na tematy w dziale "Sprzedam" :D

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #46 05 Cze, 2010, 19:50:25 »
Tak czytałem sobie wasze pałowanie nad arcybrzmieniem, to postanowiłem, że posłucham tej genialności... Posłuchałem i może mam gumowe ucho, ale bez żadnego orgazmu :|
Ssiecie.

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #47 06 Cze, 2010, 00:34:26 »
..brzmi OK...nie ma co tutaj dyskutowac, czy mozna lepsze albo gorsze brzmienie ukrecic, poniewaz sa to jednak kwestie dosyc subiektywne..jeden woli "old school" inny "new metal" itd....wazne zeby byc zadowolnym z tego jak sie brzmi (i gra ;)), a tak nawizaujac do cen sprzetu..to kupujac np. glowe..nie placimy wylacznie za brzmienie...placimy za solidnosc wykonania...i tutaj warotsc dopiero doceniamy jak pojedziemy w trase...nie podczas grania prob, czy tez zagrania kilku koncertow wokol domu...tylko grajac chocby 15 koncertow w miesiacu...pakujac sprzet do auta, wypakowujac itd...wlasnie w takich sytuacjach sprzet jest narazony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia wynikajace z kiepksiego polutowania jakis podzespolow, poluzniania sie srubek, potencjometrow itp.przykrosci...za pytajcie sie elektronika, ktory rozbieral jakis wzmacniacz z taniej linii produkcyjnej z chocby Diezelem czy Mesa...drogie wzmacniacze sa przenaczone na trase, do dzis sa poszukiwane nieprodukowane juz dod dlugiego czasu paczki Mesy z tzw. serii "roadies" (zbyt drogie w produkcji niestety byly..ale jak zajebiste)..to sa sprzety nie do zdarcia na trasie i za to placimy..., tylko ze  wiekszosc muzykow nie zdaje sobie z tego sprawy dopoki nie pojedzie w trase i nie poluznia im sie lampy, albo odlutuje poglos etc. podczas drgan, na ktore sa wlasnie graty narazone w transporcie...szcze golnie na polskich drogach ::), a brzmienie w studio to mozna krecic na czym sie chce tak naprawde, przy dzisiejszej technologii wszystko da sie zrobic...ale na drodze wyboistej w samochodzie nie bedziemy trzymac wzmacniacza na kolanach...i to tez wezcie pod uwage przy zakupie gratow...pozdrawiam ...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #48 06 Cze, 2010, 13:37:33 »
Andy dobrze prawi.
Zreszta całe gadanie o cenach sprzętu jest bez sensu. To tak samo jakby czepiać się kogoś, że kupuje Astona Martina w kabriolecie, a przecież za 1/20 ceny może kupić Opla...

Zestaw gada fajnie, ale więcej tych bajkowych brzmień w próbce by się przydało. Bo jak sam napisałeś przester to przester :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #49 06 Cze, 2010, 14:39:17 »
no spoko, ale wszyscy patrza i pisza np
o kurwa, egnater, zajebiscie, ale to zajebiscie brzmi

a nie np:
o kurwa, egnater, zajebiscie, wytrzyma Ci w chuj koncertow i nie padnie...


pozatym, badzmy szczerzy, ilu z nas gra 15 koncertow miesiecznie? 15 rocznie, to predzej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
guitar rig 3

Zaczęty przez shitol « 1 2 » Software

29 Odpowiedzi
21084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 14:34:14
wysłana przez felix0
28 Odpowiedzi
11828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2010, 22:50:08
wysłana przez mondomg
Guitar Rig 5

Zaczęty przez ozzy123 Software

17 Odpowiedzi
14568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2013, 13:05:57
wysłana przez capsoft
Guitar Rig 5

Zaczęty przez vinz893 Efekty

1 Odpowiedzi
5689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 15:48:26
wysłana przez mattuck
7 Odpowiedzi
3000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2012, 23:44:59
wysłana przez FlyingV