Autor Wątek: New Guitar Rig Day :)  (Przeczytany 39055 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #50 06 Cze, 2010, 15:21:30 »

pozatym, badzmy szczerzy, ilu z nas gra 15 koncertow miesiecznie? 15 rocznie, to predzej.
Mam wielkie plany grać te 15 miesięcznie ;)
Tak czytałem sobie wasze pałowanie nad arcybrzmieniem
No to przeczytaj jeszcze raz bo chyba źle czytałeś ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2010, 15:38:19 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #51 06 Cze, 2010, 15:40:35 »
spoko, tego Tobie życzę z całego serca, ale nie zmienia to faktu ze argument Andego średnio do mnie trafił ;)

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #52 06 Cze, 2010, 16:51:44 »
..to nie jest zaden argument, zeby kogos do czegos przekonywac...akura t ja mam to w dupie, bo kupuje sobie co chce i kiedy chce :) i nie interesuje mnie kto na czym gra..tylko na czym ja gram albo moge grac...jestesmy muzykami czyli jakby nie patrzac egoistami (kobiety o tym wiedza najlepiej :-\), po prostu jest to fakt ze nie placimy wylacznie za brzmienie ale rowniez za wykonanie...pewne graty sa asygnowane dla profesjonalnych czy pol-profesjonalnych muzykow, ktorzy graja z 50 koncertow rocznie a pewne graty sa przeznaczone dla amatorow, ktorzy graja 10 rocznie..stad roznica w cenie..pozdro..
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2010, 16:55:37 wysłana przez Andy »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #53 06 Cze, 2010, 19:56:55 »
Czyli co?
To jest wzmacniacz dla początkujących, którzy grają kilka koncertów rocznie:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/marshall-jcm900-4100

A to:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/mesa-boogie-single-rectifier-solo-50
Dla tych co grają już 20-30?

Bez jaj :D
mniut i piah

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #54 06 Cze, 2010, 22:21:42 »
..to Ty zamiesciles te linki, nie ja...tutaj nie ma jakies duzej roznicy cenowej, poza tym obie glowy to dobry sprzet, chociaz powszechnie wiadomo, ze modele Marschalla z serii JCM900 do rewelacyjnych nie naleza..slyszalem ze lubia sie pierdolic...aczkolw iek nigdy nie mialem tego modelu...kupilem w Holandii chyba z 10 lat temu model DSL..ze sklepu, tyle ze z tzw. wystawy sklepowej...dobra cena byla no i zjebal mi sie po 4 miesiacach grania, gitarzysta z mojej starej kapeli mial model 30-th Anniversary i wlasnie w trakcie trasy przestal mu chodzic...glowa trafila do elektornika i okazalo sie ze popuscily luty..gosc przelutowal co trzeba i wzmacniacz chodzi do dzisiaj..wiec roznie to bywa...ale pisze o tym dlatego,ze mam kontakt z kapelami czy ludzmi, ktore koncertuja tu i tam po Anglii czy Europie nawet i co chwilke slysze opinie..tego juz na trase nie kupie, albo to trzeba wymienic w zestawie..stad moje spostrzezenia..ale kazdy ma swoja wizje..dopoki mu sie co nie spierdoli, wtedy wyciaga wnioski, a ja nie chce tutaj dawac zadnych rad...sam rad nie slucham i wychodze w zyciu z przekonania, ze jesli juz mam placic za bledy to za swoje !!!
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2010, 22:23:29 wysłana przez Andy »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #55 06 Cze, 2010, 22:28:07 »
pozatym, badzmy szczerzy, ilu z nas gra 15 koncertow miesiecznie? 15 rocznie, to predzej.

Chociażby ja. I używam na większości z nich starego, lekko obitego 5150 BL, który jest wytrzymały jak czołg i starej 1960. Wytrzymałe, solidne, nadgryzione przez ząb czasu, ale, kurwa, niezniszczalne. A Bugera 6260, mimo, że nie jest tak zła, jak niektórzy by chcieli (próby na niej gram) rozpada się, jeśli ją mocniej potarmosić. Gałki, wejścia, futsłicz...
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #56 06 Cze, 2010, 22:53:23 »
Cytuj
chociaz powszechnie wiadomo, ze modele Marschalla z serii JCM900 do rewelacyjnych nie naleza..slyszalem ze lubia sie pierdolic...aczkolw iek nigdy nie mialem tego modelu...

To jak w końcu? :P

Podałem te linki dla przykładu, że mocno przesadziłeś. A i owszem, Bugera czy też Valveking nie nadają się na trasę, ale już Triamp, jakiś Zmarszczal czy 5150, które kosztują ~3000 zł to juz sprzęt który pociągnie te 100 koncertów rocznie i wcale nie trzeba płacić 12 000 zł za Diezla czy innego dziada.
I oczywistym jest, że nie płacimy tylko za brzmienie, tak samo jest z gitarami, powyżej jakiejś tam granicy już nie jest lepiej tylko inaczej albo ładniej.

Wracając do tematu, brzmienie z próbki totalnie mi nie leży, jest zwyczajne, żeby nie powiedzieć słabe.
mniut i piah

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #57 06 Cze, 2010, 22:55:00 »
..dokladnie..5150 to solidna glowa i paczka 1960 rowniez,,solidne konstrukcje, sam gram na starej paczce Mesy z metalowym grillem, nie potrzeba do niej casu na trase.., glosniki chronione grillem, kolka dzialaja bez zarzutu i glosniki nie do zajechania...choc paczka ma zas soba 2 trasy koncertowe Limp Bizkit..nalezala do Wesa Borlanda...to caly czas ma wykop jak trzeba.. :), Diezla podalem dla przykladu..nie wiem ile kosztuje w Polsce, w UK mozna uzywke na Ebayu kupic za 1500£, a Mesa nie jest wcale kosmicznie droga..mowiac o tanich gratach mialem na mysli raczej glowy ponizej 500£....cen w Polsce nie znam bo sa na pewno przegiete znajac zycie...
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2010, 23:01:36 wysłana przez Andy »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #58 06 Cze, 2010, 23:39:51 »
O zesz... 900 nie gadaja i nie da sie na nich grac metalu

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #59 08 Cze, 2010, 21:36:56 »
Że ja mam przypakować? nie da rady zbyt leniwy jestem :) a tak żeby naprowadzić trochę na właściwy tor tematu to kupiłem sobie pedał głośności :) teraz myślę o jakimś sprytnym pedalboardzie.


Uploaded with ImageShack.us
Tak wiem proele ;) w R'N'R monstery teraz mają teraz w fajnej cenie więc mam plan zmienić kabelki.

Jakoś na przełomie czerwca - lipca Instytut muzyki AJD wchodzi do studia nagrywać płytkę promującą to może uda mi się nagrać jakieś brzmiące próbki wtedy.
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2010, 21:38:43 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #60 12 Lis, 2010, 16:33:34 »
odkopuję bo wczoraj miałem możliwość ogrania tego rigu i muszę przyznać że zrobił na mnie ogromne wrażenie! Cornford zwłaszcza- w niskich strojach brzmi świetnie! Do tego mnóstwo modulacji, pokręteł, guziczków i innych pierdół, mam wrażenie że można by zamknąć się z tym rigiem na rok w pomieszczeniu i nie byłoby nudno. Gratuluję świetnego sprzętu!

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #61 12 Lis, 2010, 16:47:43 »
odkopuję bo wczoraj miałem możliwość ogrania tego rigu

ogrania... Clean przez 15 sekund a potem randomowe zera na przesterze:D
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #62 12 Lis, 2010, 19:21:15 »
no mówię przecież ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #63 13 Lis, 2010, 14:22:18 »
Ograł bym sobie kiedyś taki rig.


btw. MarkL jest bardziej lanserski niż Emcustom

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: New Guitar Rig Day :)
« Odpowiedź #64 13 Lis, 2010, 16:05:55 »
Co prawda rig trochę nie aktualny bo zamiast Egnatera stoi Cornford hellcat a VHT robi dobrze koledze z Krakowa :) Najśmieszniejsze jest to, że Terror przyjechał po VHT a chciał wyjść z Cornfordem :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
guitar rig 3

Zaczęty przez shitol « 1 2 » Software

29 Odpowiedzi
20649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 14:34:14
wysłana przez felix0
28 Odpowiedzi
11246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2010, 22:50:08
wysłana przez mondomg
Guitar Rig 5

Zaczęty przez ozzy123 Software

17 Odpowiedzi
14286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2013, 13:05:57
wysłana przez capsoft
Guitar Rig 5

Zaczęty przez vinz893 Efekty

1 Odpowiedzi
5559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 15:48:26
wysłana przez mattuck
7 Odpowiedzi
2857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2012, 23:44:59
wysłana przez FlyingV