Autor Wątek: Gitary headless  (Przeczytany 13793 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Gitary headless
« 16 Paź, 2011, 09:34:30 »
Grał ktoś na headlessach może?
Spodobały mi się takie rozwiązania ostatnio i chciałbym się dowiedzieć jak to wypada w porównaniu do normalnych gitar.

Wpadła mi w oko gitara Jacka Hiro
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2011, 09:37:38 wysłana przez pivovarit »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #1 16 Paź, 2011, 11:06:59 »
ja grałem zarówno na wiośle jak i na basie. Ogólnie dziwne uczucie. Podczas gry na zwykłej gitarze na to nie zwróciłem uwagi, ale grając na headlesie strasznie mi brakowało główki, która mi "zatrzymywała" rękę na początku gryfu. Zauważyłem że grając na 1-2 progu w jakis tam sposób opieram rękę o stopkę na łączeniu główka / gryf, której w headlessie nie ma.
Patrzę po necie i cos mi sie świta że ten bas i elektryk to były Hohnery
B ( o ) ( o ) B S

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #2 16 Paź, 2011, 12:01:21 »
Ja grałem na gitarce Jacka Hiro i jakos dziwnie mi się grało. Gitarka brzmiała fajnie, wszystko wygodnie ale brakowało mi tej główki szczególnie jak grałem w niskich pozycjach - dokładnie to o czym pisał G-zs. Wydaje mi się, że po chwili można sie przyzwyczaić bo gryf ta gitarka miała bardzo wygodny

Offline grzyb666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #3 16 Paź, 2011, 12:43:21 »
Czasami tez ogrywam gitarę Jacka i  jak biorę ją do ręki to wydaje się strasznie mała. Śmieszne uczucie ;p Ale po jakimś czasie się przyzwyczajasz. To ze nie ma główki nie jest jakimś dyskomfortem podczas gry ( tzn.dla mnie to nie robiło różnicy). Ma o wiele grubszy gryf od mojego ibaneza z tym super ultra cienkim :P , ale wygodnie się na niej gra. O niebo lepiej łapie się akordy niż w moim wiośle. Ręka się jakoś mniej męczy.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #4 16 Paź, 2011, 14:32:31 »
A orientujecie się jak tam wygląda wymiana strun?
http://allegro.pl/steinberger-gm2t-usa-i1875330033.html
ta byłaby zajebista:D
<gas on>
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2011, 14:41:08 wysłana przez pivovarit »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #5 16 Paź, 2011, 15:49:54 »
Ten Steinberger jest zajebisty poza tym, że wolałbym H-S-S w headlessie no i... 7 strun.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline grzyb666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #6 16 Paź, 2011, 16:19:24 »
A orientujecie się jak tam wygląda wymiana strun?
http://allegro.pl/steinberger-gm2t-usa-i1875330033.html
ta byłaby zajebista:D
<gas on>

Hiro ma przerobioną końcówkę gryfu na te blokady strun co są jak masz floyda. Jak sobie nie przerobisz to musisz kupować struny które mają z dwóch stron kółeczka.


Kiedys na alllegro był taki za 3900.( Strasznie sie nim podniecałem i podniecam do dziś :D )

Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2011, 16:22:47 wysłana przez grzyb666 »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #7 16 Paź, 2011, 16:30:28 »
Hiro ma przerobioną końcówkę gryfu na te blokady strun co są jak masz floyda. Jak sobie nie przerobisz to musisz kupować struny które mają z dwóch stron kółeczka.
Z dwóch stron kółeczka? które struny niby tak mają? Niezłą precyzją wykonania musiałyby się wykazywać co do stałej długości menzury

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #8 16 Paź, 2011, 17:18:02 »
Z dwóch stron kółeczka? które struny niby tak mają? Niezłą precyzją wykonania musiałyby się wykazywać co do stałej długości menzury

:facepalm:

szybki search w internecie... http://www.juststrings.com/steinbergerdoubleballguitar.html
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline grzyb666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #9 16 Paź, 2011, 17:24:27 »
No właśnie... Ale ogolnie to chyba ciężko dostać te struny w sklepach ( w polsce :P). Na allegro są ale tylko do basu... na tanich strunach tak samo.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #10 16 Paź, 2011, 17:36:51 »
Z dwóch stron kółeczka? które struny niby tak mają? Niezłą precyzją wykonania musiałyby się wykazywać co do stałej długości menzury

:facepalm:

szybki search w internecie... http://www.juststrings.com/steinbergerdoubleballguitar.html

No nie wątpię, że dedykowane dla steinbergera istnieją gdzieś w odmentach sieci:)
ale jeśli da się tam wsadzić tylko te to trochę lipa

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #11 16 Paź, 2011, 17:42:24 »
Chyba nawet linka nie kliknąłeś, kolego. Przecież tam są struny D'addario, GHS czy La Bella, które w Polsce trudno dostać, bo kto o takich markach w ogóle słyszał u nas? ;). Taki egzotyczny i w ogóle z kosmosu towar to jest. A jeśli dodam, że nie tylko te 3 marki robią takie double ball endy to, na bogów, kto by w to uwierzył?... ;)

A, ze da sie tylko do headlessów double ball endy wsadzać - taki urok tych gitar, tak jak we floydach przycinanie druta.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #12 16 Paź, 2011, 18:00:21 »
Chyba nawet linka nie kliknąłeś, kolego. Przecież tam są struny D'addario, GHS czy La Bella, które w Polsce trudno dostać, bo kto o takich markach w ogóle słyszał u nas? ;). Taki egzotyczny i w ogóle z kosmosu towar to jest. A jeśli dodam, że nie tylko te 3 marki robią takie double ball endy to, na bogów, kto by w to uwierzył?... ;)

A, ze da sie tylko do headlessów double ball endy wsadzać - taki urok tych gitar, tak jak we floydach przycinanie druta.
Paaanie, nie powiesz chyba, że to jest bogaty wybór?
A jeśli nie ma bogatego wyboru to jest to przynajmniej dla mnie jest to duża wada w tym momencie i zniechęca mnie to do gitary.
Urok, nie urok - na szczęscie można zrobić wspomnianego wyżej moda i będzie można z ulgą powrócić do komfortu przycinania druta ;)
I tutaj zniechęcenie mija.

Swoją drogą dziwne, bo mam "headless" skrzypce od Steinbergera i wyposażone są w fantastyczny system i miałem nadzieję, że w gitarach też to właśnie działa w taki sposób - no trudno.

Po stronie "główki" są ballendy a po stronie mostka są mikrotunery, które zaciskają się na gołym drucie coraz bardziej w miarę kręcenia(pozostała część strun wystaje z dołu - spokojnie można obciąć) i o dziwo trzyma to się zajebiście.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2011, 18:04:52 wysłana przez pivovarit »

Offline Dzieckowemgle

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #13 18 Paź, 2011, 15:11:20 »
Mam Hohnera the Jack. Jest to dokładnie taka jaką ma Jacek Hiro. Nawet ma namalowane Dier Irae. Jeżeli chodzi o wybór strun to jest tak szeroki jak na gitary główkowe. Pewnie ktoś się zaraz tego uczepi więc zabieram się do wyjaśnień. Pewnie każdy z nas widział patent jaki jest zastosowany w obustronnych tremolo. Polega on na tym że siodełko ma możliwość zamocowania struny na stałe. I taki patent mam w swojej gitarze tak samo jak Jacek i inni użytkownicy headlessów. Zakładanie struny trwa max minute i nie trzeba obustronnego mostka regulowac po zmianie struny (jak ktoś miał FL to wie jak wku%#a regulowanie i strojenie).

A co do samej gry to uważam że to najwygodniejsza gitara jaką mam/miałem i jej konstrukcja pozwala na granie w każdym stylu.
Aha i jej rozmiar też ma wiele zalet np podczas podróży. Niedawno sąsiad twierdził mi w twarz że ja gram na skrzypcach bo taki mały pokrowiec.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #14 18 Paź, 2011, 19:59:26 »
A jakie to kijowe wiesło jest to głowa mała ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #15 19 Paź, 2011, 10:00:58 »
Masvidal z Cynic pomyka na steinbergerze i zajebiscie to gada jak widac, dodatkowo bardzo mały futerał jest do tego , mozna złozyc na plecy;)

Offline grzyb666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #16 19 Paź, 2011, 15:29:07 »
Te mostki trans trem co ładują do steinbergerów są zajebiste. I ta "podpórka" rozkładana... mmm :D



Z tego co widziałem na knockoucie 2 lata temu to masvidal miał 3 albo 4 steinbergery w tym jeden w stylu tego ZT3.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #17 19 Paź, 2011, 15:40:59 »
Te mostki trans trem co ładują do steinbergerów są zajebiste. I ta "podpórka" rozkładana... mmm :D



Nie lubię headless'ów, ale ten ...  :o
Mógłbym takiego mieć, a już na pewno chciałbym ten mostek! Zajebisty patent.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #18 19 Paź, 2011, 17:57:17 »
http://www.thomann.de/pl/steinberger_guitars_stadg06_adapter_guitar_bk.htm
Wygooglałem dzisiaj coś takiego - można zapomnieć o problemie ze strunami :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #19 19 Lis, 2011, 04:18:51 »
2:36, proszę bardzo, dwie Azjatki na hedlesach. Można? Można.


Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #20 19 Lis, 2011, 16:25:45 »

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #21 20 Lis, 2011, 12:57:51 »
Ale bas mi robi! Dzięki, że podrzucasz, nie wiedziałem, że Rebecka coś nowego wydała.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #22 20 Lis, 2011, 14:17:39 »
ta po lewej to tak średnio azjatka ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Gitary headless
« Odpowiedź #23 20 Lis, 2011, 19:44:25 »
Nie przyjrzałem się, przepraszam. A zresztą, kto wie?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2009, 17:14:25
wysłana przez Leon
5 Odpowiedzi
5873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 12:44:22
wysłana przez Tomek Martyniak
19 Odpowiedzi
5252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2015, 20:53:16
wysłana przez wuj Bat
21 Odpowiedzi
13409 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2016, 23:04:38
wysłana przez adthinzad
4 Odpowiedzi
2336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2018, 17:49:24
wysłana przez spacelord7