Autor Wątek: [bandit112] Praca nad brzmieniem, nowy sposób nagrywania (potrzebne rady)  (Przeczytany 27408 razy)

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
hmm, nagrywałem na starym laptopie z procem 1,8 na zintegrowanej karcie i dało się. Pentium4 na pewno da radę. Jeśli tnie to przesadziłeś z ustawieniami.
Nie da się ukryć, że na zintegrowanej karcie szału tak czy inaczej nie będzie, ale da się uzyskać grywalną latencję. Aa, oczywiście wpinasz w line in karty a nie czasem mikrofonowe. Z VST naprawdę masz dużo więcej możliwości niż z banditem.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Oszczedzasz jakis czas, kupujesz TonePorta GX i po sprawie, japierdole.
Sralem sie kiedys na kompie z GuitarRigiem i innymi gownami, podpinalem nawet efekt dist od razu w wejscie liniowe do kompa. O ile efekt dawal sie nagrac (bo GitarRig nie gral w ogole, tylko szumial) to brzmienie bylo ... chujowe. Odjalem sobie od ryja kilka piw, kilka flaszek i kupilem PODa GX. Uzywany z forum. Skrecilem na szybko brzmienie ktore jest fajne, drugie, ktore bylo mniej fajne, dodalem perke z drumsite i na szybko zmiksowalem. Patrzac na wlaozona prace, czas i koszty efekt byl zajebiscie zadowalajacy.
Nawet na starym i zuzytym kompie POD powinien smigac i nagrywac tak ze za taka kase nie ma sie do czego przyjebac.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Zmniejsz bufor?

Jak zmniejszę bufor to muli i tnie bo mam kompa na pentium, 8 lat ma.
Na kompie, którego nie opłaca się sprzedawać, bo jest warty mniej niż przesyłka, udało mi się grać na symulacjach z latencją ~10ms. Upewnij się, że używasz sterowników ASIO!
Jeżeli nic nie pomogło - sprzedaj butelki i kup poda- jak sugeruje kolega wyżej.
Jeżeli dalej upierasz się przy swoim - rozważ zmianę zainteresowania.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Dodając to ja jakoś nie miałem problemów z prostymi nagraniami (8 gitar VST+superior) na netbooku Atom 1,6+2gb ramu.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
U mnie na athlonie x2 5000+ i 2 GB ramu superior + 3-4 presety vst już zaczynają trzeszczec :( Firewire by mi sie przydało jednak 
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
U mnie na athlonie x2 5000+ i 2 GB ramu superior + 3-4 presety vst już zaczynają trzeszczec :( Firewire by mi sie przydało jednak 
Myślisz, że dzięki firewire przestanie trzeszczeć?

No ludzie ogarnijcie się i skonfigurujcie sterowniki jak trzeba to połowa problemów umrze.
Druga połowa umrze jak zainstalujecie Reapera, który jest mega lightowym DAWem i nie pożre całych zasobów na starcie tylko dlatego że jest uruchomiony.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Artisth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Ja byłem w stanie całkiem sprawnie nagrywać różne rzeczy na starym Celeronie 1,7 GHz i 1 GB ramu 133Mhz, więc da się.

Na tym athlonie masz coś nie tak skonfigurowane na 80%. Ja u siebie na mocniejszym kompie, to owszem, ale odpalam czasem 8 syntezatorów VST, do tego czasem po 30 kanałów w mikserze jest dość szczelnie zapchanych efektami różnymi (w tym pogłosy i delaye) i bezproblemowo chodzi, a użycie max do 70% dolatuje.
Burek! Dobry Pies.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Pewnie sam system mają zajebany po prostu.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2011, 14:13:00
wysłana przez Thoth
2 Odpowiedzi
1555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 20:37:20
wysłana przez bandit112
7 Odpowiedzi
2049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 13:05:16
wysłana przez deathtom
2 Odpowiedzi
2316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 14:17:36
wysłana przez bandit112
2 Odpowiedzi
2306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 00:42:36
wysłana przez bandit112