Autor Wątek: [bandit112] Praca nad brzmieniem, nowy sposób nagrywania (potrzebne rady)  (Przeczytany 26948 razy)

bandit112

  • Gość
Jak w temacie. Teraz nie nagrywam przez linie tylko przez skypowy mikrofon za 4 (słownie: cztery) złote.



Tak w ogóle to bandit ma strasznie gównianą linie, szkoda że teraz się o tym przekonałem. Idealne porównanie na thomanie:

http://www.thomann.de/pl/peavey_bandit_112_new.htm

Wybierzcie sobie Metal Mic i Metal Line - mniej więcej tak to wygląda. ;)

Tutaj miksik zrobiony na szybko, na pewno da się z tego wykrzesać dużo więcej z tym że nie mam uszów dziś:


Wlacz osadzony player soundcloud


Ale coś te gitary mi środkiem walą, chyba ściągnę w ogóle symulację kolumny, będzie coś a'la Carcass.

Spoiler


WERSJA V2, MNIEJ ŚRODKA, GITARKI TROCHĘ GŁOŚNIEJ:

Wlacz osadzony player soundcloud



Która lepsza?
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2011, 20:18:17 wysłana przez bandit112 »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Slipknota gra satanista jeden... Ustaw mikrofon pomiędzy kopułka, a obręczą, mały odstęp i będzie git.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Slipknota gra satanista jeden... Ustaw mikrofon pomiędzy kopułka, a obręczą, mały odstęp i będzie git.

Pomiędzy kopułką a obręczą, w sensie że nie dokładnie na środku głośnika? Jeśli o to chodzi to nie jest centralnie na środku. Ale z tego co wiem to chyba im bliżej środka tym więcej basu, im zaś bliżej krawędzi tym więcej wysokich? Z tym się będę musiał pobawić jutro. Jeszcze środek na piecu będę też musiał skręcić pewnie bo jest jakoś tak dziwnie na moje ucho, jakby przez tubę.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jak dla mnie to na obu próbkach słyszę wyłącznie górę i to tez jej niewielki skrawek z pogranicza ze środkiem (kompletny brak środka, dołu jeszcze mniej, góry jest ten skrawek bliski środkowi i powyżej też jej brak, przez co nie dość, że to brzmienie w ogóle nie ma potęgi, jaj, jebnięcia (góra i dół), to jeszcze brzmi zmulenie (brak reszty góry)...
No ale ja to odsłuchuje na starym zodiaku i unitrach :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Nagraj coś z And Justice for All Metaliki to będzie gadało jak oryginał, albo sprzedaj piłeja i kup UX-2 Line 6 i wtedy nagrywaj Slipknota :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

bandit112

  • Gość
albo sprzedaj piłeja

NIGDY! Bandit rozpierdala odkręcony więcej niż 6-7! Z tym że w bloku nawet na 2 nie rozkręcę :D Mógłbym się coś więcej na temat brzmienia dowiedzieć? ;)

Tak w ogóle jakiego dołu brakuje? Przecież dół to bas posiada. Jaki najniższy dół dla gity jest bezpieczny żeby było mięso, ale żeby nie kolidowało z basem?

Posty połączone: 31 Sie, 2011, 21:44:23
Jak dla mnie to na obu próbkach słyszę wyłącznie górę i to tez jej niewielki skrawek z pogranicza ze środkiem (kompletny brak środka, dołu jeszcze mniej, góry jest ten skrawek bliski środkowi i powyżej też jej brak, przez co nie dość, że to brzmienie w ogóle nie ma potęgi, jaj, jebnięcia (góra i dół), to jeszcze brzmi zmulenie (brak reszty góry)...
No ale ja to odsłuchuje na starym zodiaku i unitrach :P

Rzeźbię z czegoś takiego:

Wlacz osadzony player soundcloud


Chyba że inaczej ustawić EQ na piecu? Teraz jest:

Gain - 5
Low - 0
Mid - 5
High - 7

??
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2011, 21:44:23 wysłana przez bandit112 »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Nagraj coś z And Justice for All Metaliki to będzie gadało jak oryginał, albo sprzedaj piłeja i kup UX-2 Line 6 i wtedy nagrywaj Slipknota :D

+1

@bandit112 na środku napierdala siarką, że tak powiem. Przy obręczy nie. Najlepiej dać pomiędzy krawędzią kopułki a obręczą. W ogóle weź podepnij go na line out do kompa i do symulacji kolumny, zobacz jak brzmi i daj znać.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Chyba że inaczej ustawić EQ na piecu? Teraz jest:

Gain - 5
Low - 0
Mid - 5
High - 7

??
Spróbuj - tak z ciekawości, dla testu - ustawienia 6666?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Nagraj coś z And Justice for All Metaliki to będzie gadało jak oryginał, albo sprzedaj piłeja i kup UX-2 Line 6 i wtedy nagrywaj Slipknota :D

+1

@bandit112 na środku napierdala siarką, że tak powiem. Przy obręczy nie. Najlepiej dać pomiędzy krawędzią kopułki a obręczą. W ogóle weź podepnij go na line out do kompa i do symulacji kolumny, zobacz jak brzmi i daj znać.


Zawsze tak nagrywałem i brzmi chujowo. Jakby zgrywane z kasety. A trudno z aż takiego gówna zrobić wazon. No, ale z tym mikrofonem żeby spróbować to nie był najgłupszy pomysł, na pewno jest łatwiej, bo to mniejsze gówno ;)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
6666 zawsze brzmi fajnie. Kombinuj i będzie git.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja chyba przestanę się wypowiadać w Twoich tematach odnośnie brzmienia, bo mam wrażenie, że zupełnie nie posłuchałeś większości rad, które Ci ludzie dawali w poprzednich tematach.
Z mojej strony krótko: Skończ nagrywać na bandycie. Zwłaszcza przez tak gówniany mikrofon. Sorry man, ale te brzmienia są zupełnie z dupy. Gdybyśmy mieli lata '80 to jeszcze bym mógł brzmienie ocenić jako dobrą żyletą, ale w latach 80 liczył się hałas. Obecnie niskim nakładem jesteśmy w stanie wyczarować naprawdę sensowne brzmienia, więc po co tranzystor z niskiej półki przy pomocy najgorszego majka jaki można sobie do tego wyobrazić? Nie rozumiem co Twoje próby mają na celu. Nie nauczysz się kręcić dobrych brzmień nagraniowych, po prostu z gówna bicza nie ukręcisz, pomimo że baaardzo się starasz.
B ( o ) ( o ) B S

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Dokładnie. A bandita nawet nie musisz sprzedawac. 250-300 zl i masz zajebistego poda gx. Nie wiem dlaczego tak sie upierasz przy tym bandycie.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
( Obraz usunięty.)
Jeśli nie masz dobrej karty dźwiękowej. Jak masz to tylko ReValvera "kupić".

BTW miałeś ustawić 6666 podglądowy, żebyśmy mogli Ci dokładnie powiedzieć co masz odjąć itd. Równie dobrze mogliśmy powiedzieć 5555, w sumie to nawet tak poprawniej.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
6666 imo lepiej działa. Albo i 666, bo gain to trochę inna bajka, i łatwiej go ustawić, niezależnie od brzmienia.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
6666 się przyjęło po prostu jako to "magiczne, uniwersalne ustawienie" będące punktem wyjściowym, od którego można kombinować ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Tu jest jedno z wielu, fajne videło obrazujące jak ustawić majka


bandit112

  • Gość
Tu jest jedno z wielu, fajne videło obrazujące jak ustawić majka




Dzięki, sam sobie też taki mały teścik przed chwilą zrobiłem i to działa nawet ze skypowym mikro :D




A co do 6666 to myślałem, że sobie jaja robicie ;) Tu jest 5555:


Wlacz osadzony player soundcloud

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
forum porad jak nagrać tranzystora przy pomocy mikrofonu za 4 zł i miksować na słuchawkach za 8. A już za tydzień jak skompletować profesjonalny sprzęt studyjny za 9 zł, oraz monitory i miksery - zrób to sam lub wydaj czypindziesiont.

topic dnia i gitara.pl w jednym.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Daj środek na zero i możesz grac metallice ;] A tak serio to hmmm.... Bas: 6-7, Środek: 4, Góra: 4-4,5. Nagraj, pokaz i zobaczymy. Gain jest ok.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Lol czytam ten temat jako trolololo, bo chyba on nie jest na powaznie?

bandit112

  • Gość
Wlacz osadzony player soundcloud
No a teraz?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jak dla mnie troche za duzo basu
a tak serio to nawet spoko to brzmi jak na majka do skajpa :P
wiadomo jest tego szumu w cholere ale i tak imho jest ok :)
i always go full retard

bandit112

  • Gość
Myślę, że już na tym poprzestanę:

Wlacz osadzony player soundcloud


Bas zdjąłem i jest moim zdaniem już dużo bardziej selektywnie i nie jest jakieś zamulone. Ostatnie poprawki, czy już zostawić?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2011, 14:13:00
wysłana przez Thoth
2 Odpowiedzi
1532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 20:37:20
wysłana przez bandit112
7 Odpowiedzi
2027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 13:05:16
wysłana przez deathtom
2 Odpowiedzi
2293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 14:17:36
wysłana przez bandit112
2 Odpowiedzi
2284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 00:42:36
wysłana przez bandit112