Autor Wątek: [bandit112] Praca nad brzmieniem, nowy sposób nagrywania (potrzebne rady)  (Przeczytany 27027 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jest git jak na mikrofon za 4zł.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Powiem ci ze mogles ten czas, ktory straciles na nagrywanie poswiecic na prace, zarobic pieniadze i kupic dobry mikrofon :)
Ale w sumie grasz Slipknota wiec wymagania nie musza byc wielkie :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
dobry mikrofon z bandita nie zrobi dobrego wzmacniacza. Rzekłem.
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
dobry mikrofon z bandita nie zrobi dobrego wzmacniacza. Rzekłem.


Cały czas najeżdżasz we wszystkich moich tematach w twórczości na tego bandita, a grałeś na nim w ogóle? Słyszałeś na żywo porządnie rozkręconego? Nie mówię, że gra jak lampa za 5 koła bo kosztuje przecież 1300zł. Chyba, że zdążyłeś go ocenić po moich numerach, w których wykorzystuje do nagrania go chujową linie i mikro za czwórkę? Albo próbki z jutuba?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Chyba, że zdążyłeś go ocenić po moich numerach, w których wykorzystuje do nagrania go chujową linie i mikro za czwórkę?
więc po co to robisz?
do widzenia.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Chyba, że zdążyłeś go ocenić po moich numerach, w których wykorzystuje do nagrania go chujową linie i mikro za czwórkę?
więc po co to robisz?

Bo nie mam kasy na lepszy sprzęt a chcę nagrywać, choćby dla kompozycji a przy tym ukręcić jak najlepsze brzmienie żeby słuchać się dało?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
dobry mikrofon z bandita nie zrobi dobrego wzmacniacza. Rzekłem.


Cały czas najeżdżasz we wszystkich moich tematach w twórczości na tego bandita, a grałeś na nim w ogóle? Słyszałeś na żywo porządnie rozkręconego? Nie mówię, że gra jak lampa za 5 koła bo kosztuje przecież 1300zł. Chyba, że zdążyłeś go ocenić po moich numerach, w których wykorzystuje do nagrania go chujową linie i mikro za czwórkę? Albo próbki z jutuba?

Sorry man, nie ten poziom, z ocenianiem po ograniu na YT to na pigmeju.
Nie tylko na nim (bandycie) grałem (chyba tylko po za I wersją) ale nawet miałem przez 2-3 lata (wersje z czerwona lamówką - II? III?) i wierz mi, poznałem go na wylot. Było to też wystarczająco długo, żeby stwierdzić do czego ten piec się nie nadaje.
A najeżdżam, bo zakładasz już któryś z kolei temat odnośnie porad nt kręcenia brzmienia przy nagrywaniu na wzmaku który kompletnie się do tego nie nadaje i do tego robisz to teraz przy najbardziej gównianym mikrofonie jaki stworzono. I nie tylko masz sprzęt który się do tego nie nadaje, nie masz również warunków do miksowania i masteru z tego co widzę (słuchawki/monitory). Jedyne czego się nauczysz to kilku bardzo złych nawyków będących efektem niedostosowanego sprzetu. Zrozum man, że to nie przeciwko Tobie, próbuję Ci tylko uzmysłowić, że wydając 200 pln a może nawet i mniej jesteś w stanie pójść o krok do przodu nawet nie mając monitorów.

I nie pamiętam żebym stwierdził że ten wzmak jest zły. On po prostu jest bardzo średni na żywo, ale zupełnie kiepski w kwestii recordingu. Zresztą przejrzyj sobie wszystkie swoje tematy i posłuchaj, z pewnością zauważysz o czym piszę.

Tak wiec jak chcesz poszerzyć skilla to zainwestuj wreszcie w jakąś nową niedrogą zabawkę-interface, który będzie jednocześnie zewnętrzną kartą dźwiękową (Chyba POD jest najbardziej plug&play ) bo Twoje dotychczasowe poczynania przypominają nagrywanie na rocznych strunach, które trzeba dostrajac co 3 uderzenia kostką. Niby można, ale cholernie utrudnia to cokolwiek a i efekty są kiepskie.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Jakie to szczęście, że for me every "track is currently unavailable"

 ;D
weimar guitar gently weeps

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Ja myśle, ze tak jak Stievr nie moze uwierzyc ze chujowo gra, ba jeszcze twierdzi, ze sie nie znacie, to tak samo Pan peavey nie zrozumi, ze robi zle i sie niczego nie nauczy.

Leave it be.

bandit112

  • Gość
Ja myśle, ze tak jak Stievr nie moze uwierzyc ze chujowo gra, ba jeszcze twierdzi, ze sie nie znacie, to tak samo Pan peavey nie zrozumi, ze robi zle i sie niczego nie nauczy.

Leave it be.


To źle myślisz, wiem jak gram bo się słyszę i słyszę też swoje miksy. I gdzie napisałem że twierdze, że się tu nikt nie zna? Jak ktoś się bierze do oceny to chyba musi mieć jakieś pojęcie na temat tego, co piszę.

Temat uważam za zamknięty, bo widzę że co poniektórzy próbują dolać oliwy do ognia, a ja już wszystko wiem.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Dorzucę swoje 7 groszy. To nie jest tak, że koledzy polecają Ci rozwiązania za ogromne pieniądze, których z założenia nie chciałeś wydać. Koledzy proponują rozwiązania, które nawet kosztują mniej niż ten mikrofon za parę złotych.
W obecnych czasach mikrofonowanie zostawmy co najmniej przyzwoitym studiom.
Kosztorys:
Asio 4 All 0zł
Kefir 0zł
Darmowe impulsy z neta 0zł
Symulacja TSE 0zł
Piwo 3zł
-------------------------------------
razem 3zł.
Zdobądź tylko jakiś DAW darmowy lub LE.
Gwarantuje, że zabrzmi to milion razy lepiej niż bandit.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
i ja  ;)
...a na bandycie ćwicz technikę, artykulacje,  kompozycje i aranżacje :) W całości po propozycjach będziesz robił dobre wałki, brzmienia i rozwijał kunszt producenta i muzyka :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Ja myśle, ze tak jak Stievr nie moze uwierzyc ze chujowo gra, ba jeszcze twierdzi, ze sie nie znacie, to tak samo Pan peavey nie zrozumi, ze robi zle i sie niczego nie nauczy.

Leave it be.


To źle myślisz, wiem jak gram bo się słyszę i słyszę też swoje miksy. I gdzie napisałem że twierdze, że się tu nikt nie zna? Jak ktoś się bierze do oceny to chyba musi mieć jakieś pojęcie na temat tego, co piszę.

Temat uważam za zamknięty, bo widzę że co poniektórzy próbują dolać oliwy do ognia, a ja już wszystko wiem.

Jeszcze przydałaby się umiejętność czytania ze zrozumieniem :)

Pozdrawiam i już nie męcze :>

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
No dobra, gdzie jest ukryta kamera?! >:(
weimar guitar gently weeps

bandit112

  • Gość
Dorzucę swoje 7 groszy. To nie jest tak, że koledzy polecają Ci rozwiązania za ogromne pieniądze, których z założenia nie chciałeś wydać. Koledzy proponują rozwiązania, które nawet kosztują mniej niż ten mikrofon za parę złotych.
W obecnych czasach mikrofonowanie zostawmy co najmniej przyzwoitym studiom.
Kosztorys:
Asio 4 All 0zł
Kefir 0zł
Darmowe impulsy z neta 0zł
Symulacja TSE 0zł
Piwo 3zł
-------------------------------------
razem 3zł.
Zdobądź tylko jakiś DAW darmowy lub LE.
Gwarantuje, że zabrzmi to milion razy lepiej niż bandit.

A myślisz, że jak robię? :) Dokładnie to samo, co napisałeś, z tym że nie używam TSE (tylko przester z bandita) bo bym musiał nagrywać na cleanie, a szatana na cleanie to raczej wątpię, choćby ze względu na PM i pincze.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
nie wiem czy zauwazyłes, ale w DAWach masz mozliwość właczenia odsłuchu wtyczek w czasie rzeczywistym, czyli nagrywasz z TSE to co sobie ustawisz w TSE i w odsłuchu Ci idzie TSE + impuls czy co tam ustawisz. I nie musisz nagrywac ani na bandycie ani na cleanie
B ( o ) ( o ) B S

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
A myślisz, że jak robię? :) Dokładnie to samo, co napisałeś, z tym że nie używam TSE (tylko przester z bandita) bo bym musiał nagrywać na cleanie, a szatana na cleanie to raczej wątpię, choćby ze względu na PM i pincze.
To po pigmej Ci mikrofon?
Co do reszty - jest coś takiego jak "monitorowanie". W cubase taki "głośniczek" (o ile masz zapięte inserty na danej ścieżce).

bandit112

  • Gość
I wraz z włączeniem głośniczka jest latencja 35ms na której grać się nie da.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/


bandit112

  • Gość
Zmniejsz bufor?

Jak zmniejszę bufor to muli i tnie bo mam kompa na pentium, 8 lat ma.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Bandit: z ciekawości, ile ty masz lat?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2011, 14:13:00
wysłana przez Thoth
2 Odpowiedzi
1534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 20:37:20
wysłana przez bandit112
7 Odpowiedzi
2029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 13:05:16
wysłana przez deathtom
2 Odpowiedzi
2295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 14:17:36
wysłana przez bandit112
2 Odpowiedzi
2286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 00:42:36
wysłana przez bandit112