Autor Wątek: Footswitch do Peavey Bandit 112 (najnowsza seria) - parę niepewności.  (Przeczytany 8834 razy)

bandit112

  • Gość
Oryginalny foot, który podejrzewam że jest drogi (nie mogę znaleźć) ma (z tego co gdzieś przeczytałem) 2 przełączniki.

I teraz nie wiem, do czego one mogą służyć, ponieważ pod nogą przy bandicie powinny być 3 przyciski:

1. clean/lead - standard
2. pętla
3. boost (+20db, płynna regulacja na przednim panelu)

Jaki mam footswitch kupić z 3 przyciskami żeby to wszystko ładnie obsługiwał i z czego zrezygnowano w najnowszej serii, z pętli dla boost'a?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
z manuala:

Cytuj
External Footswitch Functions:
Clean or Lead channel selection
and volume Boos

wiec 2 knefle wystarczą i standardowy fs peaveya ew DIY za 30pln
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zrób sobie sam. Mój znajomy do swojego peaveya kupił oryginalny z plastiku fs za 200. Jak go rozbebeszyłem (footswitcha) to się popłakał (znajomy ;) ): 2 przyciski dpdt i dwie diody. I tyle. Jak potrzebujesz klików dpdt to się odezwij, odsprzedam po taniości.
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jedynie kwestia tego czy momentowe czy on/off
i always go full retard

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
sprawdz, podlacz kabel i polacz mase z sygnalem i patrz jak sie zmienia :)
kupie pasywny pickup brige do 7

bandit112

  • Gość
Na razie mi na zabój nie potrzebny, jak będę za niedługo chciał foota to lepiej zbudować samemu mówicie? Tzn TANIEJ? :D Pętla szczerze mówiąc nie jest tak potrzebna... Lubie surowe brzmienie.

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
mowie ci, wpinasz kabel jack sterelo, kawalek kabla lub aluminium i laczysz i patrzysz na piec co sie zmienia :P proste jak budowa cepa :P
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline Krzysztof Dejneka

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Wiem że to dość stary post, ale temat jaki footswitch wybrać do wzmacniacza Peavey Bandit 112 jest jak Lenin, wiecznie żywy. Chciałem dodać od siebie trochę aktualności z końca 2014 roku, by rozjaśnić nieco temat.
1.Otóż oryginalny najnowszy footswitch do Peaveya Bandita 112 wygląda dokładnie tak jak ten w linku.
https://www.bigbeat.pl/gitara/wzmacniacze/footswitche/peavey-bandit-112-footswitch-15188/

2. Footswitch ten jak widać obsługuje pracę kanałów i boostera.

3. Z nieznanych mi przyczyn Peavey sprzedaje ten footswitch do sklepów ze starą etykietką. Gdy bierzemy go w rękę rzuca się w oczy napis że footswitch współpracuje z nieprodukowanym Peaveyem Windsorem i innymi wzmacniaczami, ale nie ma ani słowa o Bandicie 112. Taka etykieta dezinformuje użytkowników Peaveya Bandita i to głównie z tego powodu zamieszczam opis wyjaśnienia sytuacji. Polski dystrybutor z tyłu etykiety umieścił żółtą naklejkę informującą że to footswitch do Bandita 112.

4. Jak wiadomo zawsze może być taniej, ale cieszy fakt że cena spadła o 50% w stosunku do tego co pisał jeden z poprzedników tego wątku. Footswitch nie kosztuje 200zł.

Oczywiście część osób zna się na elektronice i lutowaniu i dla nich ten post nie będzie miał sensu, ale są też osoby które lubią mieć gotowy, oryginalny produkt bez kombinowania.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Mam na handel FS z Bandita jakby coś.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 13:43:09
wysłana przez Greg
7 Odpowiedzi
5722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2009, 21:13:35
wysłana przez Rectifier
15 Odpowiedzi
13324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2010, 20:27:26
wysłana przez MrJ
0 Odpowiedzi
1371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 15:31:18
wysłana przez solo85
14 Odpowiedzi
8185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2012, 14:45:30
wysłana przez Dżejkob