Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 296993 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
nie rozumiem Twojego pytania, swoją drogą mam parę gratów do sprzedania ale to nie temat giełda...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
nie rozumiem Twojego pytania, swoją drogą mam parę gratów do sprzedania ale to nie temat giełda...

To jest klasyczne pytanie, które pada w sytuacjach, gdy ktoś poniżej 50 postów nagle ,,budzi się" i postuje w wielu miejscach naraz, odkopując martwe tematy, by przebić regulaminową barierę 50 postów na giełdę ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Ale mu grzecznie pojasniles

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
To jest fascynujące zjawisko, że ktoś poświęca kilkadziesiąt minut do kilku godzin, żeby poszerzyć zasięgi swoich ogłoszeń o 10 internałtów.
Widzę, że @dari555 to w ogle film nagrał, żeby było na dodatkowego posta ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
To jest fascynujące zjawisko, że ktoś poświęca kilkadziesiąt minut do kilku godzin, żeby poszerzyć zasięgi swoich ogłoszeń o 10 internałtów.
Widzę, że @dari555 to w ogle film nagrał, żeby było na dodatkowego posta ;)
hmmm, dzięki za miłe słowo, pozdrawiam wszystkich serdecznie! Dzięki za hejt, tak trochę mi przykro, że tak się zachowujecie w stosunku do starszego człowieka... :(  bardzo łatwo jest oceniać ludzi jak się ich nie zna, tak ogólnie to bawię się w kręcenie filmów z testami sprzętów gitarowych,
zapodaje mój profil: https://www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

proszę o więcej hejtów... pozdrawiam jeszcze raz i chyba znikam...
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2021, 12:08:50 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Dobra dziewczyny, chrzest bojowy zrobiony. A teraz możecie dalej popierdolić że forum zdycha przez politykę a nie właśnie takie zachowanie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Proponuję podnieść limit do 100 postów, a także półroczny staż na forum. Dodaję również definicję hejtu:

"Hejter (z ang. hater „nienawistnik, przeciwnik, krytykant”) – określenie osoby, która publikuje w internecie (nierzadko pod pseudonimem) agresywne, obraźliwe lub skrajnie krytyczne komentarze (zwyczajowo określane jako „hejt”) pozbawione rzeczowej argumentacji i wygłaszane pod adresem konkretnej osoby lub grupy osób."
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
A ja proponuję zamiast stadnego polowania, raportować posty które są nie na temat i zostawić decyzję moderatorowi.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
a ja proponuje przeniesc te dyskusje do dedykowanego watku i skupic sie na lajnsixsach tutaj. Just sayin.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Zrobiłem poradnik odnośnie Line6 Poda Go, może się komuś przyda:
Tutaj odnośnie Loopera:

Pozostałe tutaj:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLRiIWb97SX--FWVxFee53O5-qioZobAZX
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
Autofocus twoim wrogiem  ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Zrobiłem poradnik odnośnie Line6 Poda Go, może się komuś przyda:
Tutaj odnośnie Loopera:

Pozostałe tutaj:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLRiIWb97SX--FWVxFee53O5-qioZobAZX
ten looper ma kwantyzację?

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Mam takie pytanie skierowane raczej do użytkowników komputerów z jabłuszkiem...

Gram teraz raczej od czasu do czasu i używałem Helix Native z Reaperem już od kilku wersji systemu macOS. Mam Macbooka Pro 13 (2014) w podstawowej konfiguracji (i5/8GB). Wiadomo, że Apple stocznie postarza sprzęt aktualizacjami. Czuję, że ogólnie wolniej działa itp. ale przechodzę do meritum. Wcześniej mogłem komfortowo korzystać z Helix Native. Tworzenie presetów, ściąganie ich z neta i modyfikacja odbywała się praktycznie od razu z naprawdę niewielkimi opóźnieniami.

Obecnie (Big Surr) mam dziwne problemy uniemożliwiające grę. Przykładowo chcę utworzyć łańcuch: bramka - ts - preamp - IR i np. po załadowaniu IR nie mam dźwięku. Wyłączam IR i jest ok. Kolejno jeśli załaduje sobie jakiś fabryczny preset i chcę wyłączyć kostkę czy zmienić coś jednego to znowu nie ma dźwięk przez dłuższą chwilę widać, że zlagowało bardzo graficzny poziom głośności i nic nie słychać i trzeba odczekać. Ale jeżeli wyłączę całe to okno z Helixem i włączę jeszcze raz to dźwięk jest od razu.

Oprócz tego całe to menu Helixa jest bardzo zlagowane. Chcąc przeskrolować, aby wybrać odpowiednią kategorię efektów, wybrać efekt, przesunąć suwaki trzeba czekać dobre kilka, kilkanaście sekund.

Robiłem format kilka tygodni temu i na świeżo po nim nadal się działy takiego rzeczy. Myślę jeszcze o zainstalowaniu kiedyś starszej wersji systemu.
System, Reaper i Helix najnowsze, ale na stronie l6 można znaleźć informację: "Compatible OS: Mac OS X, macOS Sierra, macOS High Sierra, macOS Mojave, macOS Catalina", Released 12/8/20. Dobrze mi się wydaje, że możliwe, że chodzi tu o jakąś błahostkę, którą programiści mogli by w miarę szybko naprawić, ale po co jak L6 co miało zarobić na Helixie to już zarobiło?

Może ktoś miał podobny problem i jest na to jakiś fix? Wolałbym nie kupować nowego komputera, bo jeszcze rok czy 2 temu to grało się komfortowo... Helixa jako urządzenia też nie chcę kupować. Może ktoś poleci jakąś wtyczkę na podobnym poziomie?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Big Sur nie jest jeszcze do konca kompatybilny ze wszystkimi programami i sprzetem, to pewnie jest przyczyna problemow. Dobra opcja jest cofnac sie do starszej wersji i potestowac.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Apropo loopera w Line6 Pod Go to kwantyzacji się nie doszukałem...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Szukam jakiegoś jaknajtańszego i jaknajmniejszego interfejsu do Helixa. Nie chcę żadnych fajerwerków i miliona wejść/wyjść. Chcę po prostu brzmienie bez latencji i z małą ilością szumów. Chodzi o to, że latem chciałbym brać macbooka na dwór i poplumkać z wbudowanymi głośnikami. Możecie coś polecić? Chciałbym coś małego typu iRig.
Jeżeli do kompa nie ma czegoś takiego to ewentualnie do iphone'a 8 i wtedy bym musiał ogarnąć jakąś apkę.
Kupiłem kiedyś jakąś chińską kopię behringera i słychać tylko szum i z 2% gitary, więc nie chcę nakupić dziadostw dla testu, a może akurat ktoś wybadał już jakieś spoko urządzenie.

Od razu dopytam o cos takiego, bo nie znam się na tych kontrolerach midi itp. Co mogę najtańszego kupić, żeby sterować sobie nogą jakimiś parametrami? Chodzi mi raczej bardzo ubogo i tylko w domu. Preset w górę/w dół. Ewentualnie, żeby mi zmieniało IR jeden w dół/górę + wzmacniacz/kolumnę/efekt.
Czy można to zrobić jakimś programem, żebym np. zrobił jakiegoś binda, żebym mógł to robić chociaż strzałkami na klawie, a nie klikaniem mychą?
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2021, 10:16:22 wysłana przez Dawid959 »

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
po ci Ci interfaces do Helixa? Helix ma wbudowany własny interface o bardzo dobrych parametrach... łączysz po USB z kompem, zapodajesz sterowniki i jazda...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
To znaczy oczywiście chodziło mi o Helix Native.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Soft 3.1 do Helixa przegapiłem a jest - ktoś widział wcześniej

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Po aktualizacji do 3.0 zniknął znany problem z zawiechą podczas uruchamiania (na niektórych HX Stompach). Po aktualizacji do 3.1 problem powrócił ;D
W 3.1 bardzo się jaram nowym mandarinem, bo poprzedni jeszcze z czasów poda to było jakieś ostre nieporozumienie

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Jakby ktoś chciał się dowiedzieć ciekawych rzeczy odnośnie Line6 POD GO i to po polsku to zapodaję linka z moimi poradnikami:
https://youtube.com/playlist?list=PLRiIWb97SX--FWVxFee53O5-qioZobAZX
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Czy używa ktoś Helix Stomp jako konwerter MIDI do USB? Zanabyłem perkusję elektroniczną z modułem który ma tylko wyjścia MIDI. Zacząłem się zastanawiać czy Stomp może być tylko "przejściówką" aby perkę odpalić z ezdrummerem. Kabla MIDI nie mam, zamówiłem czekam jak przyjdzie aby zrobić próbę. Może ktoś z Was coś wie na ten temat?
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Nowy soft 3.15

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
to dobrze, bo wersja 3.1 zaczęła jednak łapać zawiechę podczas uruchamiania

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
235362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
332998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
193893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555