Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 299263 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Szpecem w line6 nie jestem ale swojego czasu łupałem na podzie UX także może coś zainspiruję xd
1. Jak najsensowniej zmusić np HD400 do grania w sypialni - przez pc, słuchawki, jeszcze inaczej?
Ja swojego czasu miałem najwięcej funu ze słuchawkowego grania. Po prostu nie lubię jak sąsiedzi słuchają moich wtop przy rozczytywaniu nowego tekstu czy kiksów. Jak już chciałem sobie na głośnikach odpalić to odpalałem na zwykłych kompowych głośnikach i było git. Potem dostałem w prezencie od ziomka z kapeli Digitecha RP90 i ten z kolei najlepiej gadał jak go wpiąłem w szerokopasmową Unitrę Eltron JP na 50%. Stała obok paka 212 na CV30 i miałem kino domowe na chacie ale nie bawiłem się z tym bo stwierdziłem, że skoro mi dobrze gada na tej unitrze to po co się pieprzyć xd
Teraz w sumie żałuję bo ciekaw jestem jakby to gadało. Imho możesz lajtowo sobie sam sprawdzić. Wepnij po prostu tego poda bezpośrednio z wyjścia do kolumny i zobacz co się stanie. Głośników bankowo nie upalisz pod też nie będzie miał nic przeciwko. Jedyne czego się spodziewam to że po prostu będzie cicho grało z mocną średnicą i słabym dołem i górą. Żeby pakę zasilić poprawnie to potrzebowałbyś końcówki mocy. Za preamp robi sam pod. Eta wsio.
Cytuj
2. Posiadam jeszcze ze starych czasów paczkę (chyba) Hesu na jednym CV30, ale coś mi z tyłu głowy mówi, że nie można tak po prostu podłączyć (np) HD300 do tego i, że trzeba preampa? Czy wymyśliłem ten problem?
Moim zdaniem jak najbardziej można tylko efekt będzie mizerny. Jeden CV30 bierze na klate 60W, nie ma takiej opcji żeby POD tyle wypuścił. Impedancją też nie masz się co przejmować, ta ma znaczenie przy wzmocnionym sygnale a POD takiego sygnału nie wypuszcza także tutaj tez nie ma co się upalić.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
236884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
335394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
196460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555