Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 297020 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Ma stereo (nie wszystkie, ale większość) i można zrobić dwa tory, ale wtedy nie wszystko się da w nich ustawić. Mi np nie udało się ustawić dwóch różnych IR w dwóch torach - wybór kolejnego był "nieaktywny" po ustawieniu jednego.
Do HX stompa fajnie mieć też footswitch z dodatkowymi dwoma switchami albo sterownik midi, bo te 3 dzyndzle to jednak trochę mało.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ktoś wie o co kaman z wersją czerwoną Helix STOMP lub białą że jest tańsza od czarnej. Wykastrowana jest z czegoś?. Jest jeszcze niebieska ale w tych samych cenach co czarna. Czarny kolor lepiej brzmi ? :D
https://www.thomann.de/pl/search_dir.html?sw=helix+stomp&smcs=05b4f8_6857
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2020, 12:48:37 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ktoś wie o co kaman z wersją czerwoną Helix STOMP lub białą że jest tańsza od czarnej. Wykastrowana jest z czegoś?. Jest jeszcze niebieska ale w tych samych cenach co czarna. Czarny kolor lepiej brzmi ? :D
https://www.thomann.de/pl/search_dir.html?sw=helix+stomp&smcs=05b4f8_6857

Nie, jedynie tych kolorów nie mają na magazynie i nie mają aktualnej ceny. Najprawdopodobniej jak pojawią się jako dostępne, będą miały już tę samą cenę co pozostałe

E: Cofam, mają oznaczenie wyprzedaży blackweekowej
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2020, 19:25:10 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Cena chyba spoko, może dziabnę, to mam dwa pytanka:

1. Jak jakość samych preampów. Ja to u siebie widzę jako ,,ma w chuj pieców i efektów" i na ten moment szło by to na lampową końcówkę, bez IRek. Gra toto w miarę rozsądnie? Czy sporo jest takich wybitnie chujowych i nie do używania symulacji? Czyli że jak wybiorę se AC30 to gra to jak AC30, albo jak ENGL, Diezel itp. Za mało mam miejsca na chacie i coraz więcej efektów mi dochodzi, więc IMO to na ten moment ciekawa opcja.

2. Słuchawki - z racji tego, że siedzę se często sam wieczorem, nie chcę specjalnie hałasować to szukam czegoś co będzie śmigać po słuchawach. Tutaj IRki wiadomo. Ma to jako-tako sens do takiego zastosowania?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
@1 Peter z Vadera tak gra, ale ja nie uważam, żeby to była dobra opcja. W mojej ocenie symulacje działają w wąskim zakresie, tzn. odwzorowują po jednym konkretnym brzmieniu danego wzmacniacza. Ponadto, jeśli chodzi o drajwy i przestery, to cały czas zniekształcenia nie odwzorowują tych analogowych, słychać te typowe LineSześciowe bzyczenie i nienaturalną dynamikę. Z tych powodów właśnie się rozglądam za jakąś kopią preampu VH4 do wpięcia w pętlę HX Stompa.

@2 Do grania na słuchawkach spoko, nawet lepiej niż do grania z piecem ;D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
@1 Peter z Vadera tak gra, ale ja nie uważam, żeby to była dobra opcja. W mojej ocenie symulacje działają w wąskim zakresie, tzn. odwzorowują po jednym konkretnym brzmieniu danego wzmacniacza. Ponadto, jeśli chodzi o drajwy i przestery, to cały czas zniekształcenia nie odwzorowują tych analogowych, słychać te typowe LineSześciowe bzyczenie i nienaturalną dynamikę. Z tych powodów właśnie się rozglądam za jakąś kopią preampu VH4 do wpięcia w pętlę HX Stompa.

@2 Do grania na słuchawkach spoko, nawet lepiej niż do grania z piecem ;D

Tak właśnie podejrzewałem, że L6 się tego nie pozbył :D czyli wychodzi na to, że lepiej Radar od Mooera, IRki i słuchawki. No i preampy wciskać w Radarka.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Jednak ten sam IR odpalony z Radara i HX Stompa brzmi całkiem inaczej. Przynajmniej ja tak miałem.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jednak ten sam IR odpalony z Radara i HX Stompa brzmi całkiem inaczej. Przynajmniej ja tak miałem.
A gdzie brzmi lepiej?

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Zdecydowanie na HXStompie. Podpinałem pod stół na salce i w domu przez interfejsa.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Zdecydowanie na HXStompie. Podpinałem pod stół na salce i w domu przez interfejsa.

No to w końcu ten Stomp jest spoko czy niespoko?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
A ja z perspektywy czasu helixa bym jednak nie polecił. Niby to fajne, ale jak za te pieniądze, to ciągle słychać że to line 6 :)
Mooery wydają się ciekawszymi i tańszymi rozwiązaniami.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
A ja z perspektywy czasu helixa bym jednak nie polecił. Niby to fajne, ale jak za te pieniądze, to ciągle słychać że to line 6 :)
Mooery wydają się ciekawszymi i tańszymi rozwiązaniami.
A ja znowu Mooera (a przynajmniej GE200) bym odradzał. Nic na tym gównie nie mogłem ukręcić, brakowało podstawowych funkcjonalności jak parametrycznego EQ, filtra górno/dolno przepustowego, tylko kilka slotów na IR.
Teraz mam Stompa i jest git - zwłaszcza po updacie 3.0 gdzie doszły 2 dodatkowe sloty.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Ja tam na stompa nie narzekam. Da się na tym serio pograć (w domu, normalnie cisnę na headzie). Dla moich potrzeb i dosyć prostego łańcucha jest serio OK.

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
A ja może ruszę inny temat  ;)
Myślę sobie jak tu nie marnować czasu na nagrywanie kilku ścieżek gitar, tylko zrobić to za jednym zamachem.
Próbowałem najpierw samo DI, i potem przepuszczać to przez efekty (Helix LT i vst), rezultat niby ok ale roboty nie ubyło  :P
Aktualnie eksperymentuję z dwiema osobnymi ścieżkami na jednym presecie, z czego każda wychodzi na inne wyjście (usb) w Heliksie, które w DAWie są osobno nagrywane przez dwa recordery jednocześnie. Efekt zapowiada się obiecująco, ale może ktoś juz przerabial temat i są na to sprawdzone rozwiązania?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Vicol ze Skervesena wykombinował coś, że nagrał za jednym tejkiem a brzmienie jest mega masywne, ale nic więcej za skervesena powiedzieć nie chciał ;) Ergo: da się, tylko trzeba eksperymentować:

Wlacz osadzony player soundcloud
Paczki z głów!

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
Kurde, pięknie. Trzeba go jakoś podstępem wziąć  ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2020, 05:44:19 wysłana przez cthsqd »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To cos jakby do jednej kolumny podstawic kilka mokrofonow. Moze w ten sposob to zrobic? Albo wstawic IR zlapanego wieloma mikrofonami. Ja uzywam takiego od OwnHammer no i generalnie wiecej niz 2 sciezki nagrywac nie musze (i nie lubie).

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
Niegłupi pomysł z takimi podwójnymi IRami, trzeba będzie przetestować, chociaż od dwóch różnych ścieżek i tak pewnie ucieczki nie będzie.
A jak się te IRy nazywają? Bo OH ma tego od groma.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
A to nie to samo, co nagranie samych drutów, skopiowanie i reamp?

Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
Dokładnie tak, tylko 2x mniej roboty  8)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Niegłupi pomysł z takimi podwójnymi IRami, trzeba będzie przetestować, chociaż od dwóch różnych ścieżek i tak pewnie ucieczki nie będzie.
A jak się te IRy nazywają? Bo OH ma tego od groma.
Ja uzywam tej ich darmowej paczki Mesy. Tam w niej sa rozne IR, rowniez takie chwycone wieloma mikrofonami.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Zrobiłem przerzutkę z Line6 POD HD 500 na Helix  Stomp. Czy w Stomp jest  ogólne ustawienie jakości nagrywania i odtwarzania? W pełnej wersji Helix gdzieś mi mignęło że jest. Tak samo jak z ustawieniem  "input impedance". Czy w Stomp jest cuś takiego, czy to już z automatu samo  się ustawia?
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Poprawka do 3.0 - dostępna
Można teraz aktualizować bezpośrednio z HX Edit


Offline cthsqd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • Cthulhu Squadron
    • You Tube / Cthulhu Squadron
https://line6.com/support/topic/58602-attention-helixhx-owners-update-to-301-asap/
Cytuj
The Helix 3.01 update addresses potential severely corrupted audio output. Due to this, we recommend updating your Helix family device as soon as possible. This issue may also be experienced on Helix Native, an update for Native will be available in the very near future.

Kamień z serca.., bo już zaczynałem szukać paragonu  :facepalm:

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
A ja może ruszę inny temat  ;)
Myślę sobie jak tu nie marnować czasu na nagrywanie kilku ścieżek gitar, tylko zrobić to za jednym zamachem.
Próbowałem najpierw samo DI, i potem przepuszczać to przez efekty (Helix LT i vst), rezultat niby ok ale roboty nie ubyło  :P
Aktualnie eksperymentuję z dwiema osobnymi ścieżkami na jednym presecie, z czego każda wychodzi na inne wyjście (usb) w Heliksie, które w DAWie są osobno nagrywane przez dwa recordery jednocześnie. Efekt zapowiada się obiecująco, ale może ktoś juz przerabial temat i są na to sprawdzone rozwiązania?
Miałem tak ustawionego Line6 POD HD 500. Dwa  osobne zestawy gitarowe z przesunięciem fazowym lekko rozbite w panoramie na wyjściu i nie musiałem dublować ścieżek przy nagrywaniu gitary . Wydaje mi się że dobrze to brzmiało. Poniżej ostanie nagranie jakie zagrałem właśnie tym ustawieniem. Parę lat nagrywałem tak swoje wypociny.Teraz właśnie kombinuję na Hx stomp jak zrobić to samo. Mam go od kilku dni więc jestem na etapie prób i błędów.

And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
235374 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
333021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
193910 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555