Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 333008 razy)

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Super, dzięki, spróbuję! A jest jeszcze taka sprawa, że chciałbym spróbować zamontować Fractala w miejscu gdzie w biurkach stawia się kompa. Próbował ktoś robić jakąś obudowę na niego lub są tanie gotowe rozwiązania?

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Czy jest możliwość ustawienia AXE FX II, żeby było słychać nagrania z Reapera? Mam monitory residentaudio M5. Z tego co czytam to niektórzy podłączają zewnętrzne intefejsy. Muszę się wspomagać drugim do słuchania, ale to bez sensu, bo co innego słyszę jak gram, a inaczej wygląda nagranie pewnie przez jakieś regulacje, głośność itp.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Nie powinno nic inaczej brzmieć chyba że masz coś z próbkowaniem 44/48 kilo. Axe możesz normalnie używać jako interfejs audio. Wychodzisz z Axe XLR i wchodzisz na swoje monitory , w DAW ustawiasz Axe jako interfejs (w systemie też) ale wszystko będzie Ci chodzić na 48kilo czyli np mp3 może Ci nie działać bo Axe nie obsługuje 44kilo.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Już wiem w czym był feler. Okazało się, że poprzedni właściciel ustawił bardzo nisko USB input tak, że nie słyszałem odtwarzania i myślałem, że Fractal nie ma w ogóle zdolności odtwarzania, bo w panice czytałem, że ludzie często w ogóle używają osobnych interfejsów nie wiem po co. U mnie z unbalanced wychodzę jackami do monitorów. Zaczęło śmigać. Czyli teraz ustawiam 24/48kHz w systemie i programie do nagrywania i to wszystko.

Chciałbym jeszcze dowiedzieć się czegoś na temat "głośności", która jest dla mnie dosyć skomplikowana i nie wiem na ile co jest rzeczywistą głośnością, a co obcinaniem sygnału? Docelowo chcę tylko nagrywać jedną gitarę w danym momencie i pod nią robić presety. Tylko pojęcie głośności we Fractalu jest bardzo szerokie. To znaczy tak: Output level 1 na urządzeniu mam odkręcony na maxa. Głośności w systemie (mac) nie mogę regulować (domyślam się, że jest na full). We Fractalu w ustawieniach jest pełno różnych opcji, który mają wpływ na głośność (input gate), kolejno ustawiając np. w TS i symulacji wzmacniacza mogę ustawić głośność (ok, tak jak wszędzie, master volume), ale oprócz tego w Axe Edit po prawo jest jeszcze "Mixer". Ogólnie to kombinowanie mnie przerasta i chciałbym, aby ktoś podpowiedział mi od razu wybrać jakieś "standardowe" ustawienia nie zagłębiając się tym, a skupić się na robieniu dobrych presetów i po prostu graniu. Nie chcę mieć sytuacji, że za jakiś czas sam coś odkryję, że miałem przykładowo jeszcze coś "ściszone" i później mój preset będzie brzmiał kompletnie inaczej, bo np. będzie za dużo gainu czy sztucznie gdzieś podbiłem głośność.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Niski level na USB to nie ustawienia poprzedniego właściciela tylko w jednym z update w II była taka sytuacja że soft ustawiał głośność specjalnie niżej aby nie rozwalić interfejsów :

https://forum.fractalaudio.com/threads/usb-computer-sound-is-quiet-or-silent-heres-what-to-do.98561/

https://www.axefxtutorials.com/axe-fx-ii/a2-faq/usb-playback-is-very-quiet-or-silent-after-updating-firmware-to-18-01-or-higher/

Nie znam się na makach i ich audio to sie wypowiem :) Ja zawsze poziom na pokrętłach Axe na przednim paneli miałem na 50% , resztę ustawiałem w interfejsie audio. Co do clippingu polecam wideo :



Generalnie zawsze staraj się ustawiać max na 0dB tak aby diosy wskaźnika na panelu zapalały się MAX pomarańczowe, czerwone to już przesterowanie sygnału. Wszystko powyżej będzie clippowało.
I zmartwię Cię, zawsze będzie tak że coś sam odkryjesz bo Axe opcje ustawień ma tryliard. Pooglądaj sobie ten kanał Katsu , ma sporo fajnych bazowych wideo o Axe.
Jak coś to pytaj, wszystkiego już z II mogę nie pamiętać ale na pewno pomoże @Stivo2005
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Zomballo

  • Gość
Krótka piłka. Lepiej stary Fractal czy nowy Mooer? Miał ktoś z Was do czynienia z obydwoma sprzętami?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Stary tzn? Względem pierwszego jest przeskok i duża różnica w wygodzie użytkowania, jeśli mowa o dwójce to zbyt mało miałem do czynienia

Zomballo

  • Gość
No o jedynkę chodzi bo w podobnych pieniądzach.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jedynka to chyba tak duży przeskok technologiczny, że wolałbym mooera :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Zgadzam się z przedmówcą - wygodą to wygrywa na każdej płaszczyźnie, funkcjonalnością też jest lepiej także bym się nawet nie zastanawiał. Standard to już baaaaardzo stare zwierzę, które wciąż spoko brzmi, ale po prostu są lepsze rozwiązania aktualnie ;)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Dozbieraj i kup lampe.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
24.10 zapisałem się na listę oczekiwania. Zobaczymy ile to potrwa :D

Edit. Przyszedł mail - około 2-3 miesiące.
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2020, 10:36:36 wysłana przez Majk »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Legancko 24.10 zapisałem się na waitliste, 18.12 dostałem maila ze mój fractal będzie gotów do wysyłki pod koniec stycznia :3

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
aligancko, ja wciąż czekam na kład kortexa i head 2 head z fm3
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jak mi fractal nie siadzie to zaliczę przesiadkę na Cortexa a potem ewentualnie Kempera. Jak nic nie siądzie, to nie wiem co... Może jakiś Engiel + Torpedo

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jak mi nic nie siądzie to będzie Torpedo Captor X + jakaś dojebana lampa :D I megawkurw
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Lampa i Captor daja rade!

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jest to nieco bardziej mobilne rozwiązanie niz head + paka. Nie mniej cyfra przyzwyczaila mnie do żąglowania wzmacniaczami. A ja dalej nie wiem czy wolę Savage, Ubershalla, Archona czy 5150 :(

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
A jaki problem kupic kazdy jeden?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Głównie finansowy, no i kwestia dostępności niektórych gratów.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Głównie finansowy, no i kwestia dostępności niektórych gratów.

zmień pracę weź kredyt
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Koniec Aresa, nadchodzi nowe.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Koniec Aresa, nadchodzi nowe.

Ale tylko na III i FM3 ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Zgadza się. Ja na swojego FM3 ciągle czekam

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Cliff mówi że jeszcze "weeks" więc trochę poczekamy. Póki co ja III dopalam Taurus Servo i jest miodzik.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
218456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
82682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
235370 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
297006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555