Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 335397 razy)

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Już wiem w czym był feler. Okazało się, że poprzedni właściciel ustawił bardzo nisko USB input tak, że nie słyszałem odtwarzania i myślałem, że Fractal nie ma w ogóle zdolności odtwarzania, bo w panice czytałem, że ludzie często w ogóle używają osobnych interfejsów nie wiem po co. U mnie z unbalanced wychodzę jackami do monitorów. Zaczęło śmigać. Czyli teraz ustawiam 24/48kHz w systemie i programie do nagrywania i to wszystko.

Chciałbym jeszcze dowiedzieć się czegoś na temat "głośności", która jest dla mnie dosyć skomplikowana i nie wiem na ile co jest rzeczywistą głośnością, a co obcinaniem sygnału? Docelowo chcę tylko nagrywać jedną gitarę w danym momencie i pod nią robić presety. Tylko pojęcie głośności we Fractalu jest bardzo szerokie. To znaczy tak: Output level 1 na urządzeniu mam odkręcony na maxa. Głośności w systemie (mac) nie mogę regulować (domyślam się, że jest na full). We Fractalu w ustawieniach jest pełno różnych opcji, który mają wpływ na głośność (input gate), kolejno ustawiając np. w TS i symulacji wzmacniacza mogę ustawić głośność (ok, tak jak wszędzie, master volume), ale oprócz tego w Axe Edit po prawo jest jeszcze "Mixer". Ogólnie to kombinowanie mnie przerasta i chciałbym, aby ktoś podpowiedział mi od razu wybrać jakieś "standardowe" ustawienia nie zagłębiając się tym, a skupić się na robieniu dobrych presetów i po prostu graniu. Nie chcę mieć sytuacji, że za jakiś czas sam coś odkryję, że miałem przykładowo jeszcze coś "ściszone" i później mój preset będzie brzmiał kompletnie inaczej, bo np. będzie za dużo gainu czy sztucznie gdzieś podbiłem głośność.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
219658 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
84147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
236889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
299268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
196465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555