Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 335428 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wiem wiem tylko wspomnialem :) a obecnie poweramp mam wyłączone w globalu. Ten SD mega śmiesznie wygląda :) ciekawe jak to zapakować do racka xD

Ps. Ten SD głośny jest ? Napędzi paczkę 412 live gdzie dzwiek leci ze sceny ?

I jak z paczką 8ohm ?

Do racka to może jego większy brat. Toto zdecydowanie do podłogi, obok AX8. Głośne w opór, ale każdy musi sam sprawdzić we wlasnym otoczeniu. Co nie tak z 8 ohm? Przecież to pracuje z każdym obciążeniem z zakresu.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Tak ale moc nominalna czyli 170w jest dla 4ohm. Dla 8ohm będzie 85w i stąd pytanie czy to styknie. Nie wydaje się dużo przy matrixe który w najlepszym przypadku ma 1000w

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak ale moc nominalna czyli 170w jest dla 4ohm. Dla 8ohm będzie 85w i stąd pytanie czy to styknie. Nie wydaje się dużo przy matrixe który w najlepszym przypadku ma 1000w

Obadaj na żywo. Są już w PL, zawsze możesz odesłać,  jak się nie sprawdzi.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
A żebyś wiedział że sprawdzę :) dzięki !

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
@Ghost_of_Cain

Jednak wezmę MG, jakoś przyzwyczajony do lampowego a i wyczytałem że ten SD przy graniu że scene nie wydala, ale czemu się dziwić. Jakbym grał zawsze nagłaśniane koncerty to bym się nie zastanawial.


Pytanie inne - z czego zrobić sobie humbuster ? Klotz MC2000 się nada ?. Nie za cienkie żyły ?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
@Ghost_of_Cain

Jednak wezmę MG, jakoś przyzwyczajony do lampowego a i wyczytałem że ten SD przy graniu że scene nie wydala, ale czemu się dziwić. Jakbym grał zawsze nagłaśniane koncerty to bym się nie zastanawial.


Pytanie inne - z czego zrobić sobie humbuster ? Klotz MC2000 się nada ?. Nie za cienkie żyły ?

A co ma się nie nadać. Ja zamowilem sobie kiedyś na Sommer SC Club czy jakoś tak. Były świetne.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wrzucam pro-forma relację z pewnego serialu brazylijsko-hamerykańskiego ;) Ot, tak, żebyśmy się za rok - dwa nie zdziwili, ile FAS zajęło wypuszczenie nowego podłogowego Axefixa od momentu pierwszych zajawek:

https://forum.fractalaudio.com/threads/any-plans-for-a-small-stomp-ax4.143720/

https://forum.fractalaudio.com/threads/any-plans-for-a-small-stomp-ax4.143720/page-7#post-1726919

TL;DR - User pisze sobie w subforum dotyczącym AX8, że chciałby to samo, ale w mniejszym, backup-friendly opakowaniu, coś jak HX Stomp, a tu nagle Cliff wali memem "I know nothing!". Ludzie drążą, Leon Todd się dołącza, na co Cliff odpisuje "patience will be rewarded" :)

No to wiedzta, że się dzieje. Oczywiście nikt nie wierzy w rozwijanie idei Axe II -> AX8 -> jeszcze mniejsze opakowanie. Jest jasne, że nowy podłogowy Fractal musi wykazać daleko idące powinowactwo z AXE III. Ile z tego wejdzie do podłogi - oczywiście nie zgadniemy. Ale najfajniejsze moim zdaniem spekulacje dotyczą związku z podłogowymi kontrolerami FC-6 /  FC-12 do AXE III. Otusz! Cliffowi wymsknęły się niejasne uwagi na temat przyszłego zastosowania owych switcherów i konieczności rezygnacji z monkey bars - bo jakoby przeszkadzały w nadeptywaniu przełączników. O co biega? Ano może o to, że mały sraktal będzie modułowy? Mało guziczków, dużo zawartości, ale za to będzie można do niego dopiąć dowolnie duży kontroler FC, według potrzeb? :)

Srał to pies - będzie ciekawie, tak czy inaczej. Gdyby FAS zrobili jedno modułowe urządzenie, jednocześnie konkurujące z HX Stomp, AA, rzeszą bezimiennych huimuiów, oraz z dużą Heleną, powiedziałbym, że w swym geniuszu przebili własny sufit.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2019, 10:13:42 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ciekawe co przebiją ceną. :D Ale co mnie to, kanapowca... ;)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Ja Wam powiem ciekawostkę że jestem pierwszym użytkownikiem w EU, któremu G66 wymienia III bo nie działa podtrzymanie ustawień midi...A Cliff na to "no w sumie sie z tym spotkałem, coś się zwiera i to mocowanie baterii w środku jest lekko zdupcone"....coż, made in china , ani ultra ani II ani XL nigdy nawet się nie zająknęły z problemem.
Tylko szacun dla G66 bo bez gadania od razu dziś wysyłają drugi model na wymianę, bez gadki "odeślij pan to zobaczymy co tam w środku"
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
@Lechu_ w wolnej chwili opisz proszę swoje wrażenia z przejścia II na III. No chyba, że gdzieś już są i przegapiłem?
Będziemy wdzięczni. Nawet nie chodzi mi o próbki, tylko twoje doznania i przemyślenia.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ciekawe co przebiją ceną. :D Ale co mnie to, kanapowca... ;)

Jak to "co". Wszystko.

:D

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie chce pisać referatu ale może tak po krótce , pod łapą brzmi przyjemniej i naturalniej. Sound jest pełniejszy , fabryczne presety bardzo fajne, cleany z kompresorem brzmią przepięknie, delaye i reverby brzmią na prawdę lepiej. Brzmienie jest jakby "cieplejsze". Bardzo podoba mi się opcja kanałów co w powiązaniu ze scenami potrafi stworzyć gigantyczną opcje presetu. Świetna opcja z ilością wejść/wyjść - można stworzyć preset w którym będziemy mieć 2 gitary , klawisz i wokal (na upartego). W tej chwili można użyć w presecie 2 ampów ale za chwile ma sie pojawić opcja 3 ampów czyli np preset z 2 gitarami i basem lub bas na dwa wzmaki (distortion i clean zblendowane) i wiosło. Byłem właśnie na etapie rozpoczęcia prac nad presetami do numerów dla siebie i basmana bo chce żebyśmy mieli jeden kombajn do wszystkiego (a może i dopnę do tego klawisz) ale niestety wysiadło do sterowanie midi (domyślnie wszystkie komendy do sterowania przez midi są wyzerowane i ustawione jako NONE). Wszystko trzeba sobie przypisać wg własnych potrzeb ale to nie problem bo przynajmniej nie zdublujemy sobie jakiegoś komunikatu midi bo "był wcześniej na czymś innym". Można nazywać sobie sceny, fajna opcja i jest to komunikacja obustronna więc mając sterownik który odbiera te komunikaty będziemy mieć podpisane sceny (RMJ zdaje sie ma taką opcje). Szybciej przełączają się brzmienia pomiędzy scenami, nawet przy uruchomionym Axe Edit , w XL miałem przeskoki i mikrocisze przy odpalonym AE.  Jeśli ktoś potrzebuje jakieś inne info to pytajcie o szczegóły , bedę odpowiadał. Więcej napisze jak zaprogramuje juz wszystkie presety razem ze sterownikiem midi. Zobaczę jak się ogrywa i zmienia pod nogą i wtedy może coś więcej skrobne. Axe II jest świetne, III po prostu daje nam jeszcze więcej opcji , poprawia brzmienie i umożliwia podłączenie całej kapeli do ustrojstwa w 3U :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mystik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Witaj Wszystkich,

Powiedzcie czy nadal jest tak, że sceny nie zapamiętują ustawień efektów? Czyli np. Delay dla całego Presetu nie zależnie od wybranej sceny ma takie same ustawienia?

Rozumiem, że nazwy scen są dostępne tylko na sterowniku, a nie na samym Fractalu?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Witaj Wszystkich,

Powiedzcie czy nadal jest tak, że sceny nie zapamiętują ustawień efektów? Czyli np. Delay dla całego Presetu nie zależnie od wybranej sceny ma takie same ustawienia?

Rozumiem, że nazwy scen są dostępne tylko na sterowniku, a nie na samym Fractalu?

II czy III ? Nie przypominam sobie żeby w II ginęły jakieś ustawienia, masz tam dwie opcje ustawień dla danego efektu/ampa/cab - A i B czyli np dla Delaya możesz mieć tylko dwie opcje ustawień w scenach, czyli jeśli potrzebujesz dla każdej sceny osobnego ustawienia delaya to niestety nie ma takiej opcji. W III masz do dyspozycji aż cztery opcje (A B C D) dla każdego efektu/ampa/caba.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mystik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Wersja III.

Oglądałem tworzenie scen na YT i tam ograniczeniem było to, że zmiany parametrów np. delay-a były wspólne dla wszystkich scen. Zmiana była globalna dla całego presetu. Dla wszystkich scen. I to powodowało, że gościu wstawiał drugi delay, które przełączał gdy zmieniał scenę.

Ale może to się zmieniło w którymś firmware, a film był stary.

PS. Może niedługo sam sprawdzę, bo Axe-FX III już do mnie jedzie :D Mam nadzieję, że mnie powali brzmieniem, bo Kempera odesłałem.
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2019, 19:21:05 wysłana przez Mystik »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kempera odesłałem.

Kemper jest tak dobry jak profile, które masz załadowane.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wersja III.

Oglądałem tworzenie scen na YT i tam ograniczeniem było to, że zmiany parametrów np. delay-a były wspólne dla wszystkich scen. Zmiana była globalna dla całego presetu. Dla wszystkich scen. I to powodowało, że gościu wstawiał drugi delay, które przełączał gdy zmieniał scenę.

Ale może to się zmieniło w którymś firmware, a film był stary.

PS. Może niedługo sam sprawdzę, bo Axe-FX III już do mnie jedzie :D Mam nadzieję, że mnie powali brzmieniem, bo Kempera odesłałem.

Pokaż tego majstra, który by uzyskać w scenach różne parametry delaya dodawał drugi blok - chciałbym zrozumieć,  po co. Z czterema różnymi kanałami w obrębie jednej sceny i możliwością użycia scene controllers nadal była potrzeba dodania kolejnego bloku tego samego efektu? Serio, chętnie się dowiem, o co biega.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Obstawiam że to było wideo o II , wtedy ok, może jeśli ktoś chce aż 4 różne opcje delaya to można się tak bawić. Jeszcze jak dodamy controllers to ogólnie mamy mnogość opcji. Pomijam - 8 scen i 8 różnych delay? Nawet The Edge tyle nie stosuje :) Ale jak się uprzeć to taką możliwość w III masz od strzału.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mystik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Ok, czyli reasumując sceny zapamiętują indywidualne swoje ustawienia.

Jeszcze jedno. Kemper od ponad 10 lat nie zmienił nic na tyle, żeby profile pasowały. Nawet te najstarsze. we fractalu, to nie dość, że kompatybilności pomiędzy urządzeniami nie ma, to jeszcze widzę, że co zmiana firmware to ludzie kręcą gałkami, żeby uzyskać, to co już mieli. I to nie fajne jest.

A teraz weźmy jeszcze np. zakup paki wzmacniaczy za 100$ i teraz wchodzi nowy firmware i co? Wszystko do kosza, czy siedzimy kręcimy? Trochę to słabe jest. Nie uważasz?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
co zmiana firmware to ludzie kręcą gałkami, żeby uzyskać, to co już mieli. I to nie fajne jest.

O jak ja tego nie lubie. Kiedys w BIAS mialem najlepsze imho brzmienie jakie kiedykolwiek udalo mi sie wycisnac. Przyszedl update i poszlo wpizdu. Odpowiedz supportu byla, ze no teraz wzmacniacz jest lepiej modelowany, to lepiej i dokladniej brzmi. No moze i tak ale moje brzmienie stracilem.

Offline Mystik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Pokaż tego majstra, który by uzyskać w scenach różne parametry delaya dodawał drugi blok - chciałbym zrozumieć,  po co. Z czterema różnymi kanałami w obrębie jednej sceny i możliwością użycia scene controllers nadal była potrzeba dodania kolejnego bloku tego samego efektu? Serio, chętnie się dowiem, o co biega.



czas: 36:33, ale tak jak napisał Lechu, to dotyczyło wersji II. Jeżeli zmieniło się w III to tylko lepiej :D

Posty połączone: 05 Lut, 2019, 12:34:34
co zmiana firmware to ludzie kręcą gałkami, żeby uzyskać, to co już mieli. I to nie fajne jest.

O jak ja tego nie lubie. Kiedys w BIAS mialem najlepsze imho brzmienie jakie kiedykolwiek udalo mi sie wycisnac. Przyszedl update i poszlo wpizdu. Odpowiedz supportu byla, ze no teraz wzmacniacz jest lepiej modelowany, to lepiej i dokladniej brzmi. No moze i tak ale moje brzmienie stracilem.
I to mnie dziwi. Niech zmieniają, ale raczej: DODAJĄ. Jeżeli teraz wzmacniacz jest "lepszy", to niech będzie rev.3 i pasuje. Ale stary niech zostawią. No chyba, że pamięci zaraz zabraknie :/

Drugie. Jeżeli sprzęt teraz jest taki super i mocny, to dlaczego nie można wrzucić Presetów z II?

Słabo to buduje przywiązanie do marki, skoro co chwilę mamy następne, oczywiście "lepsze" urządzenie. To mnie martwi.
Cieszy natomiast fakt trzymania ceny przez używki :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2019, 12:34:34 wysłana przez Mystik »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ok, czyli reasumując sceny zapamiętują indywidualne swoje ustawienia.

Nie, sceny nie zapamiętują wszystkich ustawień, tylko state'y bloków. Ale ponieważ masz 4 warianty bloku do wyboru (w II-ce i AX8 były 2 warianty, czyli x/y) oraz niektóre parametry efektów/wzmaków podlegają zmianie przez tzw "scene controllers" - raczej nie ma potrzeby dublowania tych samych efektów w łańcuchu.

Offline Mystik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Na pewno chciałbyś usłyszeć, że rozjaśniłeś mi w głowie, ale powiem szczerze, że pytań miałbym teraz więcej niż poprzednio np. co to są "state'y bloków" :D

Mówisz 4 warianty....do tej pory było chyba X i Y, a teraz? A/B/C/D ? Jeżeli tak, to wszystko się multiplikuje i ilość permutacji rośnie masakrycznie. Super.

Całe szczęście, że w mojej naturze jest dociekanie i zgłębianie tematu, dlatego nie przeszkadza mi to, że teraz niewiele rozumiem :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Pokaż tego majstra, który by uzyskać w scenach różne parametry delaya dodawał drugi blok - chciałbym zrozumieć,  po co. Z czterema różnymi kanałami w obrębie jednej sceny i możliwością użycia scene controllers nadal była potrzeba dodania kolejnego bloku tego samego efektu? Serio, chętnie się dowiem, o co biega.



czas: 36:33, ale tak jak napisał Lechu, to dotyczyło wersji II. Jeżeli zmieniło się w III to tylko lepiej :D

Posty połączone: [time]05 Lut, 2019, 12:34:34[/time]
co zmiana firmware to ludzie kręcą gałkami, żeby uzyskać, to co już mieli. I to nie fajne jest.

O jak ja tego nie lubie. Kiedys w BIAS mialem najlepsze imho brzmienie jakie kiedykolwiek udalo mi sie wycisnac. Przyszedl update i poszlo wpizdu. Odpowiedz supportu byla, ze no teraz wzmacniacz jest lepiej modelowany, to lepiej i dokladniej brzmi. No moze i tak ale moje brzmienie stracilem.
I to mnie dziwi. Niech zmieniają, ale raczej: DODAJĄ. Jeżeli teraz wzmacniacz jest "lepszy", to niech będzie rev.3 i pasuje. Ale stary niech zostawią. No chyba, że pamięci zaraz zabraknie :/

Drugie. Jeżeli sprzęt teraz jest taki super i mocny, to dlaczego nie można wrzucić Presetów z II?

Słabo to buduje przywiązanie do marki, skoro co chwilę mamy następne, oczywiście "lepsze" urządzenie. To mnie martwi.
Cieszy natomiast fakt trzymania ceny przez używki :D

Nie chce Cię martwić ale zdaje się że słabo znasz markę Fractala. Prawda jest taka że zbudowali ją dokładnie na tym że robią update za FREE , które rzeczywiście poprawiają brzmienia, dodają nowe efekty i ampy. Ale wcale nie jest tak że za każdym razem trzeba kręcić od nowa. To że ludzie tak robią wynika z tego że nawet bez update każdy z nas ma opcje przyzwyczajenia i po pewnym czasie sound się "nudzi" (wiem bo jestem z Fractalem od prawie 10 lat) a że update poprawia brzmienie to ludzie zaczynają kręcić. I zmartwię Cię powtórnie , bo jeśli kupiłeś Axe tylko dlatego że "trzyma cenę" to niestety jak zaczniesz budować preset to ilość parametrów może Cie mocno zniechęcić bo każdy z nich wpływa na brzmienie, a są ich setki.  To jak z każdą kapelą , nawet Santana nagrywa płyty za każdym razem na innym zestawie ampów i gitar bo coś nowego (amp , gitara , paka łotewa) dodało tego czegoś co wpłynęło na jego zmysł komponowania. I o to w tym chodzi , zawsze coś nowego wpływa na kreatywność. Przynajmniej ja tak mam , choćby ostatni update do III dodający kapitalnie brzmiące rewerby. Co zrobiłem po update? Zmieniłem w paru presetach moje reverby na właśnie te nowe :) I jestem z tego w chooj zadowolony :D

Wspomniane reverby ,polecam od 2:09



Zresztą bardzo polecam kanał Leona, świetnie wprowadza w nowinki FW i ciekawostki w III.


ps. można konwertować presety z II za pomoco FracToola

https://forum.fractalaudio.com/threads/fractool-the-ultimate-multitool-for-fas-devices.112538/

« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2019, 13:11:38 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mystik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Lechu, wcale mnie nie zmartwileś :) Wręcz przeciwnie. Podałeś dokładnie te argumenty, które powodują, że jestem do fractala przekonany wewnętrznie.

Z tym, że zadecyduje brzmienie. Jeżeli nie uzyskam tego czegoś co ma mój Orange na przesterze, to u mnie nie zostanie.

Cieszę się, że robią update za free, ale to robią wszyscy. Tu przewagi nie ma. Kemper to robi od ponad 10 lat, a Ty musiałeś w tym czasie wydać trochę kasy na zmianę sprzętu, żeby mieć najnowszą wersję. Jeżeli uważasz, że było warto, to ok. Mam nadzieje, że podzielę Twoje zdanie.

Problem widzę tylko w tym, że jeżeli do jakiegoś kawałka wymyślę już brzmienie, to za miesiąc może się okazać, że albo mogę go używać dalej albo zrobię upgrade firmware. To jest to niczym napisał May. A to nie jest fajne.

Widział ktoś po polsku coś o podłączeniu hd500 jako sterownik podłogowy do axe-fx III? Bo cena 800€ za przyciski, to trochę dużo (tu Kemper wygrywa i to bardzo).

Posty połączone: 05 Lut, 2019, 14:09:36

Kemper jest tak dobry jak profile, które masz załadowane.

Też tak sądziłem jak go kupowałem. Dlatego przez miesiąc przerzucalem te tysiące profili użytkowników, kupiłem nawet kilka i do tego profilowalem swój wzmacniacz.

Efekt. Żaden przester nie był wystarczająco dobry :) W każdym był to samo coś, co mnie odrzucało. Może było za mało czasu, a może to nie było dla mnie. Zresztą profil w Kemperze to taka migawka jednego ustawienia układu: wzmacniacz-głośnik-mikrofon.
Czyste brzmienia były doskonale. Ale może nie rozwijajmy tu tematu, bo to nie to miejsce :)

Teraz czas na Fractala. Ale ze względu na różnice w cenie mam spore oczekiwania :)
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2019, 14:09:36 wysłana przez Mystik »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
219667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
84161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
236907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
299290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
196496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555