Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 363217 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ktoś coś w temacie zmiany kanałów zdalnie z presetami? Dodatkowa kwestia to dynks nie posiadania MIDI we wzmaku :(

Czyli chodzi mi o to aby - móc przy zmianie presetu zmieniać zdalnie kanał, np. mam sobie ładną partię czystą, zmieniam preset->axe wysyła sygnał do wzmaka przez jakiś cwancyg coby to łączył i działał i zmienia się równocześnie kanał na czysty i są na niego narzucane efekty.

Da radę takie cuś?

Follow up question - czy ma ktoś może jakieś ładne presety do 4CM na leady? :D

Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Takie rzeczy tylko w G system :)
A tak na poważnie w Gsys to działa, bo używałem.
W ax8 szukałbym rozwiązania  - wyjście na pedał expresji przypisac do switcha w axe edit. Myślę, zę tędy droga.
Oczywiście wpiete we wzmak kablem stereo do dziurki footswitcha  :)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2017, 10:52:08 wysłana przez tymon1313 »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Axe nie wysyła sygnałów, robi to tylko przez midi thru przekierowując komendy ze sterownika midi , którym sterujesz Axe. Jest do ogarnięcia za pomocą pudełeczek zmieniających komendę midi na analogowy sygnał sterujący przekaźnikami we wzmakach. Em Custom np to robi. Wszystko zależy od tego czym zmieniasz presety w Axe.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Zmieniam Behringerem, planowo będzie laptop na scenie i komendy ale to jeszcze w planach dopiero :D

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Czyli proscizna :
Behringer->Axe midi in , Axe midi thru do interfejsu który zmienia presety w ampie. Robią juz takie zabawki wiec np na początek uderz np do wspomnianego Em Custom. Ps jaki amp?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Randall RD 45

Spoiler alert - kurwi więc na razie zostaje :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Randall... ciekawe czemu nie ma jeszcze emulacji Randalla w sraktalu :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Nie wiem @Bjørn, naprawdę nie wiem, ja na Standardzie i tak bym nie uświadczył :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Sugeruję zainwestować w Axe II :) USB w tymże to była najczęściej używana rzecz przeze mnie :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Takie rzeczy tylko w G system :)
A tak na poważnie w Gsys to działa, bo używałem.
W ax8 szukałbym rozwiązania  - wyjście na pedał expresji przypisac do switcha w axe edit. Myślę, zę tędy droga.
Oczywiście wpiete we wzmak kablem stereo do dziurki footswitcha  :)

Podrzuć proszę link do tematu / postu / filmu gdzie ktoś potwierdza, że ta metoda działa. Na szybko znalazłem tylko tradycyjne "Ola jest świetną gitarzystką, ale kompletnie myli się, co do sposobu działania złącz pedału ekspresji w AX8" :D

https://forum.fractalaudio.com/threads/ax8-amp-channel-switching.127329/

@Aremenius - jak mówi Lechu, zwykły interfejs MIDI od EmCustom Twoim przyjacielem, pod warunkiem, że ten Randall nie ma jakiegoś zjebanego sposobu podłączania FS, tylko tradycyjny jack stereo.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tradycyjny jack stereo ;) Jedyne co to teraz muszę ogarnąć hajs :D Pytanie nadal te same - ktoś chce Velo 300? :D

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Potrzebuję szybkiej pomocy: mam pożyczonego na tydzień XL II. ODpalam pod WIn10.  Widzi mi Fractala jako kartę dźwiękową itp. Ale ni chuja Program do edycji presetów nie chce skurwla zobaczyć. Ciągle disconnected i tyle. Jakiś pomysł?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Zainstalowałeś sterowniki? Tzn to :

http://www.fractalaudio.com/drivers.php

Jaki firmware w Axe? Ostani Axe Edit? Miałem podobną sytuację z Win10 , pomogło przepięcie w inne USB ale oczywiście full stery muszą być. Ergo, najpierw stery , potem ostatnie AxeEdit i wtedy podpięcie do USB.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Najnowszy Edit, najnowsze stery, ostatnie oprogramowanie Fractala. Instalowałem w każdej możliwej kombinacji i nic. Od strzału widzi jako kartę, niestety Edit dalej ślepy. Help!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
9.0Beta czy 8.02 ? Przy 8.02 niektórym użytkownikom wyskakiwało info Communication Time-out. Zmieniałeś port USB? Jeśli to nic nie pomoże to spróbuj na innym kompie np w Win7.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Miałem podobnie pod Windows Vista, pozamiatane, nic się nie dało zrobić.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Totalna kapa..... nawet upiekłem kota w mikrofali jako ofiarę bogom i nic.....

Offline tymon1313

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Jak wywalało fractala to odznaczylem w ustawieniach wszelkie MIDI. Czyli w programie w którym nagrywasz wszelkie sterowanie MIDI fractalem wywal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Prośba o szybką pomoc:
Pożyczyłem FX II XL, chcę dograć traki w cubase 5. Po długich męczarniach w końcu wszystko niby widzi itp. ale dźwięk nagrywa czysty, jakby z pominięciem Fractala, chociaż w czasie nagrywania słyszę to co powinienem. Co tu mam ustawić, bo mnie zaraz jasna.......

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Z jakiego wyjścia nagrywasz? Pokaż screen presetu z Axe Edit.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244


Nagrywam przez USB - tzn. chcę ;)

Preset jest przykładowy, bo na wszystkich jest to samo.

https://drive.google.com/open?id=1R9EJPTDrBYtW-DDxWeIOB8obQilysY-P

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 191
    • NailbombAudio
Zobacz czy w DAW'ie nie nagrywasz sygnalu z wejsc 3-4, zamiast 1-2

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
In 1 - active
In 2 - active
in 3 - inactive
In 4  - inactive
Out 1 - active
Out 2 - active.


Jebane.....

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 191
    • NailbombAudio
Hmm, dziwne, u mnie z 1 i 2 leci sygnal "zfractalowany", a na 3-4 mam czysta gitare, moze gdzies w routingu sie to ustawia, niestety wiecej nie moge pomoc :|

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A weź to wpierdol dwoma kablami z Unbalanced do Interface'u i tyle w temacie, przynajmniej będziesz miał 0 latencji przy odsłuchu na monitorach jak dasz Monitory 50/50 na wejście/USB :D

Plus nie wiem, jakoś tak żywiej mi wtedy to brzmi osobiście, dużo osób tak robi z tego co widziałem po internetach, no i przynajmniej nie będziesz musiał szperać chuj wi ile po ustawieniach w DAWie/Axie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
230072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
96138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
258618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
327091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
299 Odpowiedzi
225963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2024, 09:57:28
wysłana przez dziubekbm