Autor Wątek: Remont starej szóstki  (Przeczytany 21093 razy)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Remont starej szóstki
« 23 Lip, 2011, 12:28:24 »
Jakiś czas temu wpadłem na ambitny pomysł doprowadzenia resztek starego elektryka do stanu używalności. Jako że prace idą jak krew z nosa, postanowiłem założyć tutaj temat z nadzieją że zdopinguje mnie to do ukończenia projektu.

Tak wyglądało wiosło zanim się za nie zabrałem.


     Korpus był przystosowany pod szyjkę z 24progamii, a wstawiony gryf miał 23 progi i nie pasował najlepiej do kieszeni w korpusie (zbyt duży luz), nie wspominając o trudności w ustawieniu menzury. Na domiar złego podstrunnica miała nierówność w wysokich pozycjach,więc konieczne było wyciąganie progów i równanie podstrunnicy. Cały gryf  poszedł w odstawkę i na allegro kupiłem trochę wysłużony, ale sprawny i prosty gryf z klonową podstrunnicą i główką w rewersie. Idealnie pasuje do kieszeni.
      Deska sklejona z 3 kawałków olchy. Ma co najmniej 10lat i pomimo że nie była mocno poobijana, to drażniły mnie widoczne miejsca klejenia, które były wyraźnie wyczuwalne pod palcami. Mogłem zedrzeć stary lakier do gołego drewna, ale olcha w 3 częściach to nic ładnego. Postanowiłem więc wygładzić całość korpusu papierem ściernym, a stary przeszlifowany lakier posłuży za podkład pod biały lakier bazowy. Całość korpusu i główkę gitary zamierzam polakierować na biało.


Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #1 23 Lip, 2011, 12:33:10 »
Podoba mi się kształt tego patyka, zwłaszcza z nową główką :tak:

Sam mam jendego mensfelda w domu którego od zawsze obiecuję sobie doprowadzić do stanu używalności (choć malować nie będę, nie mam jak ani gdzie :/ ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #2 23 Lip, 2011, 12:49:11 »
O, zajebista akcja. Kocham wątki z refinishami. :) 3mam kciuki i chce zobaczyć, co z niego wykrzesasz.

A może zamiast białego koloru jakiś oczojebny, neonowy fiolet? albo limonkowa zieleń? Jak się bawić to się bawić. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #3 23 Lip, 2011, 15:38:10 »
Będziesz z niej robił standard HSS czy może zaślepisz któreś dziury po przetwornikach ?
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #4 23 Lip, 2011, 16:06:55 »
Bez kitu! Zalep wszytko zostaw otwór na potencjometr jeden, walnij EMG pod most, do komory baterie i będzie zajebiście :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #5 23 Lip, 2011, 16:38:42 »
Bez kitu! (...) Walnij EMG pod most, (...) i będzie zajebiście :D

No chyba na głowę upadłeś. :) EMG się nie nadaje do niczego. :D
Haters gonna hate.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #6 23 Lip, 2011, 16:46:42 »
Co do układów przetworników to rozważam 2 opcje: humb pod most i jeden singiel pod gryf (akurat mam w szufladzie Slicka Ścierańskiego, albo tylko humb pod most gałka volume nic więcej (ta opcja zaczyna przeważać).
W obu przypadkach przetworniki na pickguardzie bo otwory wyglądają niechlujnie (ktoś je powiększał chyba dłutem, albo wiertarką).

Jak już wspomniałem gitara ma być biała, a osprzęt chcę czarny. Mam już nowy mostek i tuleje do niego. Będę musiał wywiercić otwory do przeciągania strun przez korpus. Reszta osprzętu jaki mam to niestety chrom, a szkoda bo to wszystko schaller.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #7 23 Lip, 2011, 17:16:15 »
Bez kitu! (...) Walnij EMG pod most, (...) i będzie zajebiście :D

No chyba na głowę upadłeś. :) EMG się nie nadaje do niczego. :D
Haters gonna hate.
Haha :D
Tylko nie wsadzaj Blackoutów bo udają pasywy.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #8 23 Lip, 2011, 18:43:01 »
Lepiej wsadź pasywy, które udają aktywy :facepalm:

Jak planujesz stroić to wiosło?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #9 23 Lip, 2011, 20:47:32 »
albo tylko humb pod most gałka volume nic więcej (ta opcja zaczyna przeważać).


o i to jest bardzo słuszna opcja - popieram
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #10 23 Lip, 2011, 21:21:55 »
a ja polecam układ HS, który jest po prostu świetny. Albo jak juź się bawisz to poszerz basen i pod gryf wstaw P90
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #11 23 Lip, 2011, 21:48:53 »
Również polecam układ HS. Jest po prostu Sexy. Najlepszy możliwy układ zaraz obok HH (a nawet lepszy, jeśli HH nie ma rozłączanych cewek). :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #12 23 Lip, 2011, 22:00:16 »
Lepiej wsadź pasywy, które udają aktywy :facepalm:

Jak planujesz stroić to wiosło?
Pasywy które udają aktywy mam w EXG-7 (D-activator). Strojenie to będzie E standard, czasem drop D.
Zastanawiam się nad paroma sprawami:
- z czego, jak i w jakim kształcie wyciąć maskownicę?
- czy zrobić ją na biało, czy może zostawić taką obdartą i tylko pokryć lakierem bezbarwnym?
- czy da się jakoś nieinwazyjnie usunąć te przetarcia na podstrunnicy?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #13 23 Lip, 2011, 22:39:28 »
 Nie rób maskownicy zakryj humbuckera ramką a resztę zaślep szpachlą.
jw
Nie da. Zostaw jak jest.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #14 24 Lip, 2011, 02:08:25 »
dobra układ HS też jest do przyjęcia :D

tylko przez Ciebie tak się najarałem na renowację starego patyka , że chodzę i kombinuję cały dzień
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #15 24 Lip, 2011, 08:21:47 »
jeśli chcesz ładną maskownicę, to sobie machnij u lutnika z jakiegoś ładnego drewna. Tyko wtedy koszt maskownicy przekroczy wartóść wiosła
B ( o ) ( o ) B S

Online sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #16 24 Lip, 2011, 11:46:02 »
mi by robila maskownica z tortoise'a w ksztalcie jak w ebmm silhouette,
i pickupy p90-H :)
i always go full retard

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #17 24 Lip, 2011, 13:46:13 »
Albo totalny "relic-road-worn-truckster-frankenstrat" czyli drzesz jeszcze po krawędziach do gołego drewna jakimś grubym papierem ściernym, drapiesz tył jak od paska, mocujesz pickup na byle jakie śruby (bez ramki najlepiej), zostawiasz wszystkie dziury i jedziesz man! :tak:

To jest kurwa myśl!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #18 24 Lip, 2011, 14:17:02 »
Albo totalny "relic-road-worn-truckster-frankenstrat" czyli drzesz jeszcze po krawędziach do gołego drewna jakimś grubym papierem ściernym, drapiesz tył jak od paska, mocujesz pickup na byle jakie śruby (bez ramki najlepiej), zostawiasz wszystkie dziury i jedziesz man! :tak:
Taaa, najlepiej wszystko na gwoździe.  ::)
Osprzęt z czasem dokupię czarny, a gitara ma być ładna, gładka i błyszcząca bo nie lubie reliców. Jak się wkurwię to powyrywam progi i podstrunnice też doprowadzę do porządku.
Układ będzie HS. Kształt basenów na pupy postaram się ładnie poprawić szpachlą, a środkowy zostanie pusty.
Jedynie co do koloru mogę zmienić zdanie. Położenie mostka mam już rozmierzone i powiercone otwory.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #19 24 Lip, 2011, 15:17:21 »
Mówię środkowy zaszpachluj. A tamte wyrównaj i git.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #20 30 Lip, 2011, 16:08:57 »
Gitara już poszpachlowana i wyszlifowana na gładź. Zostało tylko poprawić malutkie detale żeby pod lakierem nie było nawet najmniejszej nierówności. Zastanawiam się jakie wstawić siodełko: grafitowe, czy z kości ? Co do pupa pod gryf, to rozmyślam nad czymś od firmy Giovani. Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #21 30 Lip, 2011, 16:28:14 »
W temacie siodełka, mam w jednym wiośle kościane i jest zajebiste, ale myślę, że to już kwestia dostosowania kolorystyki po prostu.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #22 14 Sie, 2011, 11:04:17 »
Gitara jest już praktycznie gotowa do malowanka, które mam nadzieję spełnić po następnej wypłacie.



      Chcąc sprawdzić czy gitara będzie nadawała się do grania, postanowiłem ją złożyć z tego co posiadam, bo nie mam jeszcze całego osprzętu w kolorze czarnym. Siodełka zakupiłem 3 tj. grafitowe, kościane i mosiężne. Zdecydowanie najlepsze jest mosiężne. Wyraźnie dłuższy sustain. Grafitowe nie pasuje kolorystycznie, kościane natomiast jest dość łatwe w obróbce i dość łatwo dało się je naciąć i doszlifować do odpowiedniej wysokości.
Gitara jest lekka i bardzo wygodna. Akcja strun i strojenie nienaganne. Nawet nie było konieczności szlifu progów.
Pickup to jak widać Bill Lawrence U.S.A. O ile singiel Ścierańskiego gra bardzo ładnie, o tyle Bill Lawrence okazał się chybionym zakupem.
W lekkim olchowym drewnie z klonowym gryfem jest po prostu zbyt jasno. Siarzy jak cholera. Muszę zupełnie inaczej kręcić gałami wzmaka niż to robię pod Flejma żeby to jakoś brzmiało.
       Z czasem zastanawiam się nad innymi kolorami niż biały. Może jakiś zielony, albo żółty? Na pewno nie czerwony, ani czarny.
 

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #23 14 Sie, 2011, 11:23:12 »
To wiosło już jest ładne, cholera...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Remont starej szóstki
« Odpowiedź #24 14 Sie, 2011, 11:31:31 »
Mi też się podobają te kształty. Korpus i główka idealnie do siebie pasują. Nawet fajnie wygląda taka łaciata.
Szkoda tylko że korpus nie jest z mahoniu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
4090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2011, 20:47:57
wysłana przez Donnie
2 Odpowiedzi
2145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:49:32
wysłana przez gkoz
4 Odpowiedzi
8320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2014, 12:20:14
wysłana przez MadYarpen
4 Odpowiedzi
1557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 17:16:56
wysłana przez Luke
15 Odpowiedzi
9629 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2016, 14:10:27
wysłana przez myheaven