Autor Wątek: Problem z dobraniem tempa do starej piosenki  (Przeczytany 4091 razy)

bandit112

  • Gość
Problem z dobraniem tempa do starej piosenki
« 04 Wrz, 2011, 21:54:15 »
http://www.speedyshare.com/files/30180083/postman.mp3

Jest to Please Mr. Postman w wykonaniu The Marvelettes. Jakie jest tempo do tej piosenki? Bo chcę to wykorzystać do nagrania i ustawić metronom żeby można było pod to grać i perkę skleić w midi. Grzebie już się z tym z 2h, ale jak na początku jest idealnie to po paru sekundach ucieka w siną dal... 198 za wolno, 199 za szybko. O co chodzi?

Prosiłbym o pomoc. 

PS. wrzuciłem to na początek na SoundClouda, ale wywalili bo prawa autorskie...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Masz opcję Tap Tempo w DAWie? Użyj jej.

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
to na pewno nie bylo nagrywane do metronomu :) mozesz sobie ustawic tempo jakie chcesz , np 98 czy 100, pociac utwor. porozciagac odpowiednio i ustawic do kratek
myspace.com/drownmyday

bandit112

  • Gość
to na pewno nie bylo nagrywane do metronomu :) mozesz sobie ustawic tempo jakie chcesz , np 98 czy 100, pociac utwor. porozciagac odpowiednio i ustawic do kratek

To w latach 60 nie mieli metronomów? :D Możesz mi wyjaśnić jak mam to zrobić? Bo mam do tego kawałka sam wokal wycięty, bardzo ładnie wycięty z resztą i chcę do niego nagrać perkę i gity.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Stare kawalki z róznych względów moga mieć dziwne tempa i strojenia (podwyzszone). Dzieje się tak z powodu ograniczenia nosników, konwersji, przez co utwór z dawniejszych lat moze mieć jakieś dziwne tempo nie bedace w punkcie. Takie cos było chyba z metalliką na płycie ride the lightning, gdzie o ile dobrze pamiętam ścieżki nie są zagrane w E tylko gdzies pomiędzy E a F

E: znaczy się zagrane są pewnie w E, ale w wersji ostatecznej jest wyzej
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
No to co ja mam zrobić żeby do tego dziadostwa perkę dorobić? Na ucho cały kawałek klocek po klocku to jest mordęga prawie nie do wykonania, bo i tak będzie brzmiało jak kupa. Ustawia się klocek, przesłuchuje, poprawia milimetr, przesłuchuje itp itp. A na moim kompie żeby się program wziął do odtworzenia to nie jest mig i już, tylko 3-4sek.

Jakieś rady? :(

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jeśli nie możesz zrobić perki do kawałka to możesz zrobić w 2 stronę - dostosować kawałek do perki, a dokładniej do tempa, a potem robić już sobie na spokojnie perkę do zwolnionego / przyspieszonego kawałka. Ale nie mam jak Ci teraz opisać co i jak bo pisze z telefonu i przez tydzien nie dostane sie do kompa. Ale odsyłam Cie do lordiego :) tylko pamiętaj, że przy przyspieszaniu zmieniają się dźwieki /ich wysokosc/. Ale i na to pewnie cos idzie zaradzic
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Zmień hobby bo z tą gitarą to same kłody ci pod nogi wpadają.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

bandit112

  • Gość
Już sobie mniej więcej poradziłem. Tam gdzie babka robi wdech dodawałem jako wolne pole trzydziestkę dwójkę żeby było w tempie. Dzięki za naprowadzenie :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja bym ustawił 290BPM żeby nie przesadzać. Panie ogarniaj się, graj w takim jakie Ci najbardziej pasuje.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Ja bym ustawił 290BPM żeby nie przesadzać. Panie ogarniaj się, graj w takim jakie Ci najbardziej pasuje.

A podkład sam się niby dostosuje? :P

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Nie no chujowa solówka.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja bym ustawił 290BPM żeby nie przesadzać. Panie ogarniaj się, graj w takim jakie Ci najbardziej pasuje.

A podkład sam się niby dostosuje? :P

Jak masz superior drummer to tak ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale nie dopasuje sie do kawalka tylko do ustawionego tempa
B ( o ) ( o ) B S

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Szybka odpowiedź (szczegóły do wygoglowania):
1. Ustaw tempo możliwie najbardziej zbliżone
2. Potnij sobie numer na poszczególne klocki, z czego każdy musi się zaczynać od "raz". Jeżeli jakiś fragment "siedzi" w tempie to go nie tnij.
3. Utworzone klocki kwantyzuj z taką wartością jak ciąłeś - czyli dla całych taktów 1/1
4. Resize- time stretch (w opcjach oryginal pitch). Przyciąganie ustaw 1/1. Porozciągaj/pozmniejszaj klocki tak, żeby ładnie leżały w taktach.
Voila

Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
4849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 19:18:37
wysłana przez Martens_emenems
58 Odpowiedzi
21094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 10:05:17
wysłana przez MrJ
2 Odpowiedzi
2145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:49:32
wysłana przez gkoz
0 Odpowiedzi
1219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2013, 13:46:22
wysłana przez Ewolter
2 Odpowiedzi
3051 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2021, 19:22:19
wysłana przez firejump