Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 235366 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety
« 20 Lip, 2011, 10:58:13 »
Zorro wymyślił, ale się wstydzi, ja zakładam, ale nie mam czasu - więc krótko ;).

Pany! Zero trollingu, tylko jak w temacie!


A ja grzecznie informuję, że wszystkie komentarze i offtopy będą wyjebywane stąd w kosmos. Komentujący i oftopujący również zostaną wyjebani stąd w kosmos.
Yony

« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2011, 21:14:30 wysłana przez Yony »
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Dziś robię drugie podejście do instalacji PT. Jeśli na nowym systemie znów nie pójdzie - będę prosił o fachową poradę... Głównie ciśnie mnie to ze względu na opcję wgrywania i archiwizacji/dzielenia się presetami. Zorro - podobno masz fajny z wczoraj - rób próbki, wrzucaj na soundcloud.

Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Zmuszacie mnie żebym laptoka wziął na próbę...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Historia Ci to wynagrodzi! A hejterzy... ;).

Panowie - poza klasykiem gatunku: jaki sterownik polecacie? Żeby było skromnie, acz należycie.
Paczki z głów!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Wyczajcie jutjub. Wygląda na to, że jest jakiś specjalny eprom dedykowany dla fcb1010+11R. To tak z ciekawostek.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
http://www.elevenrackpresets.com/

Z tego linku można zassać kilkaset brzmień userów 11R z całego świata.
Jest też możliwość rozszerzenia softu o Exepansion Pack:



Zaczyna to wszystko nabierać rumieńców. Jak tak dalej pójdzie, to chyba się skusze na to cacuszko. 8)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja już bym zamienił Marshalla, ale jak bym samego 11R podłączył do kolumny?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Nijak.
Ale:
-kupił tanią tranzystorową końcówkę mocy na początek
-kupił aktywny monitor
-grał w linie i odsłuch z monitorów (na scenie cicho i przejrzyście, nie wyłazi przed przody).

EDIT:

Eleven Rack - Porada dnia:


Dla sporej części to pewnie oczywiste.
Dodam, że wszystkie elementy można nabyć w najbliższym elektronicznym (choć obudowy mają zazwyczaj tylko plastikowe).
Taki przełącznik umożliwia przełączanie Bank Up/Bank Down.
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2011, 11:27:02 wysłana przez Donnie »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ja użyłem sterownika MIDI Vempire MFC-5. Wszystko działa jak należy.
Przy zmianie banków, nie występują żadne słyszalne opóźnienia, kiedy 11R jest sterowany z poziomu MIDI.


P.S. Kocham Pro Tools. :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Uwaga, Uwaga! Porada dnia.

http://zakamarkiaudio.pl/protoolspopolsku/

Po linkiem u góry jest przewodnik po Pro Tools ( wersja 8.0 LE), trzeba w prawdzie zapłacić 49 złociszy, żeby dorwać się do tego tutorialu, ale polecam gorąco.

Więc płacimy 49 złociszy, i ściągamy 1 GB filmików z kamerą ustawioną na monitor, gdzie całkiem sympatyczny pan, całkiem sympatycznym głosem, tłumaczy jak krowie na rowie, co trzeba zrobić, żeby wszystko banglało.

Mamy wyjaśnione wszystko łopatologicznie, pan tłumaczy nawet jak odpalić Pro Tools i co wybrać kiedy pojawia się pierwsze okienko, mówi jak używać skrótów klawiszowych i cała czarna magia zmienia się po kilku minutach w całkiem przyjazny i potężny DAW.

Mamy po kolei:

01. Wprowadzenie
02. Systemy Pro Tools
03. Pierwsza Sesja
04. Okno Edycji
05. Okno Miksu
06. Typy Ścieżek
07. Narzędzia i Tryby Edycji
08. Metronom
09. Optymalizacja Silnika Pro Tools
10. Zachowywanie Sesji
11. Markery
12. Kopiowanie i Zapętlanie Regionów
13. Przygotowanie Do Nagrywania
14. Nagrywanie Audio
15. Playlisty
16. Organizacja Plików Audio
17. Edycja Audio
18. Nagrywanie MIDI
19. Edycja MIDI
20. Złożona Edycja MIDI
21. Nauka MIDI CC
22. Opcje Przewijania Ekranu
23. Funkcja 'Nudge'
24. Bazy Czasowe Ścieżek
25. Zmiany Tempa
26. Praca z Zaznaczeniami
27. Instrumenty Wirtualne
28. Możliwości Funkcji 'Cofnij'
29. Zamiana MIDI Na Audio
30. Konsolidowanie Regionów
31. Tworzenie i Modyfikacja Grup
32. Kolorowanie Śladów
33. Przepływ Sygnału
34. Wtyczki RTAS vs AS
35. Miks
36. Zgrywanie Miksu
37. Automatyka, cz. 1
38. Automatyka, cz. 2
39. Archiwizacja Sesji
40. Zakończenie

Oto co po kolei zrobimy z tym miłym panem:

    zbudujemy od podstaw przykładowy utwór

    nagramy ścieżki Audio i MIDI

    nauczymy się edycji

    zrobimy miks

    poznamy szereg użytecznych skrótów klawiszowych Pro Tools

    zapoznamy się z różnymi metodami pracy z dźwiękiem, które obowiązują nie tylko w Pro Tools.

Po 10 min. Udało mi się stworzyć sesję, usłyszeć 11R w Pro Tools, nagrać jakieś plumkanie, zapiąłem sobie jakiegoś pojebanego dileja i coś co robiło z sygnałem "jaj jaj", a potem poszedłem spać, bo okazało się, że już 01.30.
:P

Najlepiej wydane 49 złociszy w życiu.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2011, 08:52:50 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Jakby co - służę presetem:

Wlacz osadzony player soundcloud


ED:

taki pomysł na szybko:
Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2011, 12:30:13 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Az jedzie na 5150 i venomie ;D

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Zobaczcie co można ukręcić w Pro Tools za pomocą Talkbox. Dla mnie rewelka:

Wlacz osadzony player soundcloud

« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2011, 15:58:35 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki

EDIT:
Powoli przekopuje się przez presety ze strony http://www.elevenrackpresets.com/ ;) . Zamieszczam jedną z najlepszych "baz" pod budowę własnego presetu, jaką do tej pory znalazłem. Ja skończę to też wrzucę mój presecik.
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2011, 21:39:30 wysłana przez Donnie »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Przyjaciele myly, mam prośbę. Potrzebuję, żeby mi ktoś podesłał 10 czystych presetów, całkowity clean, chorusy, flangery i takie tam... za cholerę nie potrafię ukręcić nic czystego, co brzmiało by sensownie.
Zawsze przebija się trochę przesteru.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
www.elevenrackpresets.com
Niestety presetów nie można wcześniej odsłuchać, za to można zassać paczkę z wszystkimi. Jeśli jakieś przypadną mie/Wam do gustu - dajmy znać.
Paczki z głów!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Kupiłem dziś Expansion Pack, zabrało z konta 316 zeta.
Rozszerzenie oprogramowania ma głęboki sens, nie są to tylko jakieś kosmetyczne zmiany, ale możliwość kreowania zupełnie nowych brzmień.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. :P
Polecam.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Nie. Expansion Pack jest jako opcja.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przyjaciele myly, mam prośbę. Potrzebuję, żeby mi ktoś podesłał 10 czystych presetów, całkowity clean, chorusy, flangery i takie tam... za cholerę nie potrafię ukręcić nic czystego, co brzmiało by sensownie.
Zawsze przebija się trochę przesteru.

Może masz za dużo gainu? Btw, tu jest paczka z czterema presetami, których użyłem w tej próbce, ale nie jestem pewien, czy pójdą Ci na 11R z rozszerzeniem.

Wlacz osadzony player soundcloud


http://dl.dropbox.com/u/3132322/misc/11r%20clean%20rigs.zip

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Dzięki Mondo ;-)

Niestety charczą, może dlatego, że jestem wpięty z XLR do miksera??
Output z 11R mam ustawiony na 6.0
Ale po ściągnięciu expansion pack już w samym rozszerzeniu było kilka sensownych, czystych brzmień, jakiś chorus, flanger, jest baza żeby sobie z nimi trochę pokombinować.
Tam jest cisza absolutna, żadnego charczenia, można sobie nawet podbić jeszcze dość poważnie sygnał za pomocą compressor/limiter, bo dodali do rozszerzenia.
Po zamontowaniu rozszerzenia, stare fabrykaty są zastopowane nowymi, oczywiście ustawienia z banków user nie zmieniają się.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Czyli rozumiem, że działają Ci presety z normalnego 11R na rozszerzonym?

Tu macie jeszcze dwa presety, których użyłem przy nagrywaniu tych dwóch próbek, prosiło mnie kilku hardcorów o nie:

Wlacz osadzony player soundcloud


Wlacz osadzony player soundcloud


http://dl.dropbox.com/u/3132322/misc/11r%20high%20gain%20rigs.zip

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
ta, presety bez rozszerzenia działają spokojnie na ER z nim, może być minimalna różnica co prawda ale nic drastycznego

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Czyli rozumiem, że działają Ci presety z normalnego 11R na rozszerzonym?

Bez problemu. W drugą stronę już nie pójdą, czyli kręcone na expansion pack, a odpalane na 11R bez rozszerzenia.

Posty połączone: 09 Sie, 2011, 17:19:03
Tak wyglądają podstawowe zmiany po zainstalowaniu Expansion Pack:










W ogóle nie rozumiem, jak Multi-Chorus, czy Dynamic Delay nie znalazły się w podstawowym oprogramowaniu, o Parametric EQ i Compressor / Limiter nie wspomnę.

Rozwinąłem listę wzmacniaczy oraz listę symulacji głośnikowych.
Expansion Pack jest wymagany, żeby odpalić niemal wszystkie nowe presety użytkowników, jakie pojawiają się na stronie www.elevenrackpresets.com
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2011, 17:25:29 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
333005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
297002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555