Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 237885 razy)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Z tego video dużo lepiej brzmi Axe... Jeśli nie słyszysz różnicy to lepiej przepij całą kasę i nie kupuj nic. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
W skrócie: różnica jest duża między 11R a Fractalam ale na Twój budżet 11R będzie świetnym wyborem.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Elevena sprawdzonego z EXP dostaniesz za ok 2,2k przynajmniej za tyle ostatnio g sprzedaliśmy z mondo. Eleven absolutnie jest dobrym urzadzeniem ale Axe jest bardziej rozbudowane ma lepsze efekty no ale jak sam zauważyłeś coś za coś . Niektórzy chwalą poda HD500 lub cos tam teraz nowego co pozwala grać na dwóch piecach na raz . Zdania są podzielone co do HD500 vs R11. Sporo ludzi przesiada sie teraz z R11 na Kempera i jeśli stac Cię na zwiekszenie z leksza budżetu to może przemyśl i to.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Eleven jest bardzo praktyczny, ma mało symulacji, lecz wszystkie treściwe, jest całkiem strawny w obsłudze i świetnie sobie radzi jako interfejs pod USB. Problemy są jedynie z Pro Toolsem, ale po pewnej dawce gibania się można z nim pracować na praktycznie każdym DAWie (ja mam go np. pod Reaperem). Jak rozbujasz go jeszcze na lampowej końcówce, to ziemia drży, a bomby lecą z nieba.

Wiadomo, Fractal zawsze będzie lepszy i mający większe możliwości, szczególnie w takiej świątyni marki jak Sevenstring, ale jakby się tym przejmować, to ludzie nie graliby na gitarach, tylko ciągle odkładali na najwyższy hi-end ;) jak na taki budżet 11R jest świetnym wyborem, podpisuję się pod powyższymi.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Na poprzedniej stronie opisałem moje doświadczenia z cyframi. Poza tym, tak sobie teraz myślę, że POD HD500 jest chyba lepszym wyjściem. Avid wszelkie aktualizacje udostępnia odpłatnie, a i ostatnio żadnego znaku nie dali o jakimkolwiek rozwijaniu Eleven Racka, choć dawniej obiecywali tęczę. Line6 od czasu do czasu coś tam dodaje, wspiera i nie musisz użerać się z PT by edytować presety, oba równie łatwo współpracują z najpopularniejszymi DAWami pod względem ustawień do nagrywania. Jakość mniej więcej ta sama z przewagą na 11R, ale POD ma więcej efektów oraz Dual tone.

Pamiętaj, że Kemper nie jest interfejsem audio.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
HD500 ma jeszcze tę zaletę, że jest zintegrowany z pedalboardem a do 11R potrzeba oddzielnego sterownika.
Na HD500 jako interfejs bym nie liczył - u mnie na win7 x64 to był jakis koszmar i pozbyłem się go szybko, bo bardzo mi zależało na tym wtedy, żeby funkcjonował jako interfejs. Jeśli zalezy Ci na dobrym interfejsie to 11r jest tutaj zdecydowanie lepszym wyborem.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
POD HD Desktop.
Tańszy niż 11R. Mniejszy niż POD HD 500.
W zasadzie masz wszystko co potrzeba w zabawkowo obrzydliwej obudowie.
Gdyby nie ten beznadziejny design już bym go miał.
Po tym co napisał Mondomg znowu mi wrócił na niego Gas, mimo tego szpetnego wyglądu.
11R odstrasza mnie tym ProToolsem nie wiem czemu?
Po za tym 11r to stara konstrukcja a Pod wyszedł teraz.
W wzmacniaczach lampowych wiek nie ma znaczenia tylko lampy trzeba wymieniać, w cyfrowych urządzeniach jednak wiek to poważna sprawa bo cyfry idą do przodu i to bardzo szybko.
http://midi.pl/Instrumenty-k15/Multiefekty-gitarowe-k42/LINE-6-POD-HD-Desktop-procesor-gitarowy-p13070.html
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
HD500 ma jeszcze tę zaletę, że jest zintegrowany z pedalboardem a do 11R potrzeba oddzielnego sterownika.
Na HD500 jako interfejs bym nie liczył - u mnie na win7 x64 to był jakis koszmar i pozbyłem się go szybko, bo bardzo mi zależało na tym wtedy, żeby funkcjonował jako interfejs. Jeśli zalezy Ci na dobrym interfejsie to 11r jest tutaj zdecydowanie lepszym wyborem.

Jakie miałeś problemy z podem? Ja sam używam HD400 pod win7 x64 i nie mam z nim problemów.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
HD500 ma jeszcze tę zaletę, że jest zintegrowany z pedalboardem a do 11R potrzeba oddzielnego sterownika.
Na HD500 jako interfejs bym nie liczył - u mnie na win7 x64 to był jakis koszmar i pozbyłem się go szybko, bo bardzo mi zależało na tym wtedy, żeby funkcjonował jako interfejs. Jeśli zalezy Ci na dobrym interfejsie to 11r jest tutaj zdecydowanie lepszym wyborem.

Jakie miałeś problemy z podem? Ja sam używam HD400 pod win7 x64 i nie mam z nim problemów.

Nieakceptowalna latencja, wykrzaczał się co chwilę i średnio kilka razy na minutę były skoki latencji, które uniemożliwiały sensowne nagrywanie(ani odsłuchiwanie) przez więcej niż 10-15s. W 11R wszystko chodziło pięknie tylko od czasu do czasu był problem ze sterownikiem, który polegał na tym, że po przełączeniu na ASIO11R natychmiast pojawiał się BSoD

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Dzięki za rady :)

Kemper to 2x mój budżet, więc niestety odpada... :)
Faktycznie AXE brzmi lepiej, źle sie wyraziłem - chodziło mi o to że Eleven też daje rade w tym filmiku.
Przy przejściu z efektów BOSSa na te nowe HD Poda będzie jakiś wielki skok jakościowy? Przyznam, że na zadnym z nowych podów nie grałem.

Szukam czegoś, co sprawdzi się w klimatach progresywnych, brzmieniach ala Sfogli (czyli ogólnie dobre symulacje Mesy) i Satrianim. Bo bossy to fajne są jako zabawki, albo do ćwiczeń... :D
Zastanawiam się jeszcze czy nie poszukać jakiejś lampy i stopniowo kompletować kostki, ale to już chyba temat do osobnego działu... :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Dzięki za rady :)

Kemper to 2x mój budżet, więc niestety odpada... :)
Faktycznie AXE brzmi lepiej, źle sie wyraziłem - chodziło mi o to że Eleven też daje rade w tym filmiku.
Przy przejściu z efektów BOSSa na te nowe HD Poda będzie jakiś wielki skok jakościowy? Przyznam, że na zadnym z nowych podów nie grałem.

Szukam czegoś, co sprawdzi się w klimatach progresywnych, brzmieniach ala Sfogli (czyli ogólnie dobre symulacje Mesy) i Satrianim. Bo bossy to fajne są jako zabawki, albo do ćwiczeń... :D
Zastanawiam się jeszcze czy nie poszukać jakiejś lampy i stopniowo kompletować kostki, ale to już chyba temat do osobnego działu... :)

Miałem bossa gt-10 i miał świetne efekty przestrzenne, ale oprócz tego odniosłem wrażenie, że ludzie, którzy go tworzyli nigdy nie słyszeli o deszcz metalu. Różnica jest wielka.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
https://sites.google.com/site/elevenhack/

Nowa wersja Eleven Hacka, dobre narzędzie do ogarniania rigów.

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Witam.
Potrzebuję pomocy przy podłączeniu 11R z MG Vulture 2x50.
Stereofoniczna pętla efektów w MG.Chcę wykorzystać przestery z wzmaka,przepuścić przez procesor i
wysłać sygnał na  dwie paczki.Jak to wszystko podłączyć i ustawić aby ominąć symulacje wzmacniaczy.
Pozdrawiam.Hej.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
- mix your style -

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Jest, jest! Tylko pobierać!
A słyszeliście o tym? https://sites.google.com/site/singtallelevenracksuperpack/home
Paczki z głów!

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
O tym nie słyszałem :) Bat działa ten edytor? Bo swojego 11R mam w innej lokalizacji i na razie nie mogę przetestować :/
- mix your style -

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Właśnie zassałem, będę testować w wolnej chwili.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Dobra, miałem wolną chwilę ;). Edytor pięknie działa. Do tego kupiłem ten superpack presetów i powiem tak: dla mnie Eleven odżył na nowo!
Paczki z głów!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Panowie,

Mam pytanie. Chciałbym pobawić się w reamping z użyciem żywego wzmacniacza.
Czy mogę użyć 11R jak reampboxa? Załóżmy taki setup:
Z mojej karty dżwiękowej puszczam sygnał przez spdif do 11R, z 11R mam wyjście wysokoimpedancyjne które wtykam do heada (true or false?).
Potem zbieram sygnał mikrofonem wpiętym w mój oryginalny interfejs audio. Wiem że to na około, ale ciekaw jestem czy to zadziała. :)

Dzięki.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Siems. Jak skonfigurować 11r editor?? Bo co podłączę elevena pod lapka to mi wywala taki błąd. A jako zewnętrzną kartę dźwiękową go widzi... Elevenhack też nie działa... Gdzie popełniłem błąd?!  :'(
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Cały ten soft od avida jest dosłownie popierdolony. Eleven Rack Editor działał. Kilka dni. Teraz niby wczytuje rigi i okno programu jest tylko w pasku. Nie pojawia się wcale!
Musiałem wylać frustracje.

Edit: Udało mi się coś wywalczyć. Okno się znalazło, ale jest jedno ale.
Edit2: Pomogła nierówna walka z M$ Visual C++. Kilka prób na kilku różnych wersjach i bangla.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2014, 00:51:36 wysłana przez bloodrafko »

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
jako że nikt nie chce mi sprzedac poda 500x (zakładam ze jest zbyt nowy, albo ja cannot into kupno) dostałem propozycję poda xt pro. poczytałem i jakoś bardziej jara mnie pomysł elvena.

do rzeczy: czy dobrze myślę, że mógłbym to podłączyć do pętli FX mojego jet city 100h i użyć wzmaka jako końcówki mocy i stąd do paczki? czy to bardzo średni pomysł? w końcu jet city ma lampową końcówkę i nie musiałbym nic kupować ekstra.

i jak rozumiem, taki sposób podłączenia działałby z podem/kemperem/axem, nie?

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Tak. Ale polecałbym bardziej wpiąć w normalny input. Działa to tak, że wpinając w pętlę omijasz stopnie wejściowe i sygnał jest mniejszy i brzmi po prostu gorzej. Ale z reszta sam zobaczysz i wybierzesz to co bardziej Ci pasuje ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Niech Cię macka Cthulhu broni od 11R. Już lepiej V-Ampa kupić. Srsly. Przynajmniej wtedy będziesz wiedział, że brzmisz chujowo, bo kupiłeś tanie gówno.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
336837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
300540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
197909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555