Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 237935 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Serwis w Digiparku też naprawi Ci to bez problemu, nawet po gwarancji, radzę uderzyć do nich.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Wiem, rozmawiałem nawet z Zorrem na ten temat, kiedy jeszcze tam egzystował. Po prostu względy organizacyjno-logistyczne + niska upierdliwość usterki powodują, że 11R jeszcze tam nie wylądował. Niemniej jednak dziękuję za info&rady!
- mix your style -

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
W sieci znalazłem takie coś: https://sites.google.com/site/elevenhack/
Podobno da radę ładować presety z pominięciem PT - nie wiem, nie próbowałem, ale przy najbliższej okazji sprawdzę co i jak.
- mix your style -

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Swego czasu byli chętni do zakupu chipu 11PROM.
Czy:
- chce ktoś się pozbyć (w ostateczności sprzedać ;))?
- chce zamówić do swojego FCB 1010?
- umiałby sklonować?
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Paczki z głów!

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Bat, jak chcesz to po kosztach przesyłki + bro przy okazji mogę Ci przesłać układ z zakodowanym Uno http://www.voes.be/fcb1010/uno.htm. Zamówiłem to równolegle z 11PROM ale 11PROM tak mi podeszło, że nawet nie instalowałem chipa z Uno.
- mix your style -

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Programował ktoś kiedyś podłogę do 11R? Właśnie próbuję ustawić FCB1010 z chipem UnO pod pomarańczkę i powoli zaczynam dostawać tutaj kurwicy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
THX, lolo, ale też cisnę na 11PROM ;).
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Co jest z tym Elevenem nie tak?
Ludzie się go pozbywają a nikt nie chce kupować. Np we Francji standardowo ludzie kupują  zostawiają sobie Pro Toolsa a elevena sprzedają za pol ceny.
I to jeszcze żeby się sprzedawało a to widzę ze ogłoszenia wiszą miesiącami. WTF.
Chce sobie go kupić, ale już sam nie wiem czy nie dołożyć do Kempera lub AXE.
Musze przyznać ze wyglądowo najbardziej mi siedzi Eleven i cenowo tez. Przeyoutubowale go i wszyscy zadowoleni i opinie dobre. Wiec o co chodzi.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Krótka piłka - sprzedałem go, bo Axe fajniejszy ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Krótka piłka - sprzedałem go, bo Axe fajniejszy ;)

A ja sprzedałem Ultrę bo Kemper fajnieszy ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
a ja sprzedałem Elevena, bo Kemper o wiele fajniejszy, chcesz usłyszeć elevena -> znajdź (kup) sobie VST

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Krótka piłka - sprzedałem go, bo Axe fajniejszy ;)

A ja sprzedałem Ultrę bo Kemper fajnieszy ;)

A jak w porównaniu do AFII? Orientujesz się?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Krótka piłka - sprzedałem go, bo Axe fajniejszy ;)

A ja sprzedałem Ultrę bo Kemper fajnieszy ;)

A jak w porównaniu do AFII? Orientujesz się?

Osobiscie nie mialem okazji porownywac. Mysle, ze Axe II jest kawalkiem dobrego sprzetu ale w Kemperze bawi mnie plug and play.
Tutaj typ posiada obydwa (AxeII i Kempera) i uwaza ze Kemper lepszy. Ale w Axe II mial v9 FW.
http://www.sevenstring.org/forum/gear-equipment/233316-nad-kemper-profiling-rack-m.html

a tu tutaj topic, z ktorego jeszcze nic nie wynika:
http://www.sevenstring.org/forum/gear-equipment/234055-kemper-vs-axe-fx-ii-firmware-v10.html
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
a ja sprzedałem Elevena, bo Kemper o wiele fajniejszy, chcesz usłyszeć elevena -> znajdź (kup) sobie VST
A możesz jaśniej, bo wiesz ja innej daty jestem :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
11r dobrze brzmi z paczką i lampowym końcem do nagrywania też mi jego sound pasuje, reakcja na łapę niezła, na pewno żadne VST nie czuć tak pod łapą. Efektów mało ale brzmią ok poza tym i tak często korzystam z dodatkowych pluginów i swojego racka wpiętego w insert. Jednak gdyby mnie z kasą przycisnęło to jest on pierwszy w kolejce do sprzedaży.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2013, 11:33:30 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To może z perspektywy człowieka, który ograł dogłębnie Ultrę, PODa HD500, dwa Kempery, miał Eleven Racka oraz wtyczki i kupił Axe-Fx II:

Co jest z tym Elevenem nie tak?
Ludzie się go pozbywają a nikt nie chce kupować. Np we Francji standardowo ludzie kupują  zostawiają sobie Pro Toolsa a elevena sprzedają za pol ceny.
I to jeszcze żeby się sprzedawało a to widzę ze ogłoszenia wiszą miesiącami. WTF.

Nic nie jest z nim nie tak, za tę cenę dostajesz odpowiednio dobry produkt. Ze sprzedażą mojego i Jarka nie miałem większych problemów, poszły w ok. dwa tygodnie na forum. Sprzedałem, bo dozbierałem do Fractala (taki był plan od samego początku).

chcesz usłyszeć elevena -> znajdź (kup) sobie VST

Idzie spiracić plugin Eleven do Pro Tools? Jeśli tak, to masz w zasadzie wszystko w nim, co prezentuje Eleven Rack (poza samym urządzeniem, rzecz jasna, ale jakość brzmienia i możliwości presetów ta sama).

VST są lepsze od symulacji w 11R.

Odpowiednio użyte z odpowiednio dobranymi symulacjami paczek - tak. Dlaczego pomimo to przesiadłem się z nich na Eleven Racka parę lat temu? Wygoda obsługi i foch na interfejsy audio po przejściach z M-Audio i MOTU. Ukręcić przyzwoite brzmienie na 11R to kwestia kilku minut, a z wtykami i katalogami odpowiedzi impulsowych siedziałem godzinami.

Krótka piłka - sprzedałem go, bo Axe fajniejszy ;)

A ja sprzedałem Ultrę bo Kemper fajnieszy ;)

A jak w porównaniu do AFII? Orientujesz się?

Kemper po załadowaniu mu co ciekawszych profili z oficjalnej strony brzmi o wiele lepiej niż Eleven Rack, również bez większej ilości kręcenia gałkami. Zarówno przy krótkim ogrywaniu Kempera Muszy, który był u nas w fabryce przez jedno popołudnie, jak i ustawiając Kempera Jarka całą sobotę, uzyskaliśmy zadowalające nas rezultaty kilkoma ruchami/kliknięciami. Zdecydowanie więcej efektów i możliwości ustawień symulacji niż w 11R czy PODzie, ale nie przytłacza.

Minusy Kempera to dla mnie brak współpracy po USB na zasadzie interfejsu audio, brak opcji dwóch wzmacniaczy czy dwóch paczek naraz oraz konieczność polegania na gotowych profilach, które są podstawą każdego presetu i możesz działać tylko w zakresie ich możliwości. Prawdopodobnie mając dostęp do dobrego wzmacniacza, paczki, mikrofonu oraz pomieszczenia, byłbym w stanie stworzyć sobie "profil idealny" do nagrań czy grania live, ale takich możliwości nie posiadam.

Axe-Fx II (piszę z perspektywy FW v9, nie miałem jeszcze czasu wykonać upgrade'u) ma wszystko, czego brakuje Kemperowi oraz więcej. Przy tej ilości symulacji wzmacniaczy, paczek i efektów oraz swobodzie ich umieszczania w presecie, nie muszę się martwić, że czegoś tam nie jestem w stanie zrobić. Jest to porównywalne do grzebania w VST na komputerze, z tą różnicą, że tutaj wszystko jest zoptymalizowane tak, że wrzucając jakiś efekt czy symulację na domyślnych ustawieniach brzmi już świetnie, kwestia pokręcenia podstawowymi gałkami bez konieczności wchodzenia w zaawansowane opcje, typu bias lamp, zmiana diody w dopałce, itd.

Trochę post na temat "Która cyfra najlepsza i dlaczego?", ale jeśli ktoś ma jakieś pytania, to walcie śmiało, odpowiem jak najlepiej będę potrafił.

pozdro

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
zgadzam się w 100% z tym co napisał Pneumonia2


Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Czyli 11R jest to dobry interfejs audio z paczka efektów + można używać jeszcze VST.
A może lepiej kupic interfejs audio i używać tylko VST.
Pisze bo mam na oku nowy 11R bez Pro Tools za 1 848 PLN. A mogę tez kupić jakiś interfejs audio w tej cenie lub tańszy i wtedy tylko VST.
Praktycznie w tej cenie mam Interfejs monitory i słuchawki ( mam na wszystko 2500PLN)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2013, 07:27:51 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bez Pro Tools nie uruchomisz na komputerze okienka z konfiguracją presetów i wszystko będziesz musiał robić z panelu przedniego.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Bez Pro Tools nie uruchomisz na komputerze okienka z konfiguracją presetów i wszystko będziesz musiał robić z panelu przedniego.
co - jak życie pokazało - może być całkiem efektywne, gdyż preset budowany jest bardziej świadomie niż via komp (przynajmniej w moim przypadku)
oraz
zgadzam się z Pneumonia2 - 11R+lampowa końcówka+paka daje radę,
- mix your style -

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Bez Pro Tools nie uruchomisz na komputerze okienka z konfiguracją presetów i wszystko będziesz musiał robić z panelu przedniego.
co - jak życie pokazało - może być całkiem efektywne, gdyż preset budowany jest bardziej świadomie niż via komp (przynajmniej w moim przypadku)

Możesz to robić nawet i z zamkniętymi oczami i stojąc na głowie, jeśli tak jest "bardziej świadomie" dla Ciebie, ale fajnie by było jakby producent dał jednak możliwość wyboru.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884

Porady, Pomysły, Presety
Porady, Pomysły, Presety
Porady, Pomysły, Presety
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mrshall

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Czy jest aktualnie na rynku cokolwiek, co może być jakąś alternatywą dla 11r? W sensie - cenowo.
Bo mam budżet ~2500/3000 i szukam jakiegoś procesora, do tej pory grywałem na podach i aktualnie na bossie gt8.
Zależy mi na względnej "prostocie" obsługi i żeby cacko służyło mi jako interfejs na USB. No i na brzmieniu, ale to rzecz oczywista.

Bo powiem, że pooglądałem sobie mnóstwo filmików, utwory Mateusza Owczarka grane na elevenie jak i wiele coverów i brzmienie jest jak dla mnie naprawde eleganckie, poza tym prostota, cena - wychodzi, że to dla mnie sprzęt idealny.

Aaale - no właśnie - dlaczego tyle osób go sprzedaje? W sensie nówki, bez pro toolsa. Jak bardzo Eleven z expansion packiem odstaje od Axe FX II (tu pytam tak z ciekawości, bo na Fractala i tak budżetu nie znajde... :) ).
Bo jeśli miałbym być szczery, to:

w tym filmiku nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
336895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
300605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
197963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555