Autor Wątek: Podłogowe multi zamiast G-major  (Przeczytany 19605 razy)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Podłogowe multi zamiast G-major
« 25 Mar, 2011, 17:14:12 »
Yo.

Sprawa wygląda tak: mam G-majora, lubię go i jest git ogólnie, ale nie chce mi się nosić racka, więc pomyślałem że zamienię go na jakieś podłogowe multi. Poczytałem na forumie (jest temat o podłogowym multi na scene), ale nie rozwiało to moich wątpliwości.

Wymagania co do podłogowego multi:
- koniecznie ma się dać tym sterować kanałami w piecu
- przyzwoita jakość efektów. Nie jestem maniakiem w tym względzie, ale ma się to sprawdzać live. Zależy mi tylko na modulacyjnych: chorus, flanger, phaser, do tego delay i reverb. Nie musi być miliona opcji
- przester chcę brać z pieca, więc nawet lepiej jeśli multi nie będzie miało przesterów.
- chcę to wpinać tylko w pętlę
- nie zależy mi na kaczce w multi, i tak korzystam z morleya BH wpiętego w linię
- tuner tez mnie nie interesuje
- rozsądna cena (tylko używany sprzęt wchodzi w grę)

Ogólnie rzecz biorąc mógłby to być taki odpowiednik G-majora (jakościowy i funkcjonalny), tyle że nie rackowy.

Pod uwagę biorę:
1. TC nova system - da radę? Na razie najbardziej by mi odpowiadał, tylko nie jestem pewien jak jest ze sterowaniem kanałami.
2. Pod xt live, ale chyba nie da sie tym sterować kanałami w piecu, więc odpada. chyba że sie mylę.
3. Pod x3 live - cena jak na poda to mi trochę za wysoka
4. Boss gt-6, 8? Nie mam pojęcia czy spełnia w/w wymagania
5. coś innego?

Miałoby to grac z Mesą SR (pętla równoległa, 2 kanały) i 2x12 Recto.
Digitechy odpadają. Bo tak :).

Z góry dzięki za podpowiedzi.
pozdr.

Edit:
zapomniałem dodać: fajnie jakby to było stosunkowo niewielkich rozmiarów. Sterowanie kanałami z użyciem kabla jack-jack :]
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2011, 17:28:11 wysłana przez pele »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
boss gt10 spelnia Twe wymagania ale ma mASE innych (jak widze zbednych dla Ciebie) dupereli
i always go full retard

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Polecam G laba jako sterownik do pieca i g majora.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
sify11: gt10 imo trochę drogi jak na takie podłogowe multi (chyba tyle co POD X3). wiesz może czy w GT8 można sterować kanałami?

SiaraRB: ale co z tego skoro chce się pozbyć racka? nie chodzi o sterownik, bo mam zajebisty (em custom spark), wszystko mi pracuje idealnie, ale po prostu chce mieć mniej gratów do noszenia

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
A to chyba, że tak. W takim razie pardones.
A nie lepiej takiego g laba i kosteczki?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
gt8 ktos tam mial, ale czy to kanaly zmienialo to niewiem
i always go full retard

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
nie, przechodziłem już przez kostki, g-major sprawdził się niebo lepiej (jednak wygoda mieć wszystko w jednym unicie), więc zostaję przy multi. Jeśli się okaże, że nie da rady tego "umobilnić", to trudno - zostaje przy g-majorze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
TC Nova System i nic innego, brzmienia takie jak w G-Majorze. W prawdzie kanałów w piecu nie pozmienia, ale to nie problem, bo kupisz http://www.emcustom.eu/interfejsy.html lub http://www.glab.com.pl/kontrolery_midi i po sprawie.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
hm, dodatkowo 320zł za Maca 4.4, cenowo to całość średnio wyjdzie, ale zobaczymy.

Boss GT-8 wyczytałem (na gitara.pl :)), że może sterować kanałami w piecu, ale nie znalazłem w jaki sposób. Przez GT-6 nie można. W ogóle nie wiem czy zawracać sobie głowę tym GT-8, opinie są średnie, a nie zabardzo mam możliwość samemu to obadać.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Tak na marginesie tylko dodam, że też kiedyś szukałem takiego sprzętu i jest zajebista dziura rynkowa w tym temacie i nikt jakoś się tym nie przejmuje (w sensie firmy produkujące sprzęt). Dziwna to sprawa.
mniut i piah

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
hm, dodatkowo 320zł za Maca 4.4, cenowo to całość średnio wyjdzie, ale zobaczymy.

Boss GT-8 wyczytałem (na gitara.pl :)), że może sterować kanałami w piecu, ale nie znalazłem w jaki sposób. Przez GT-6 nie można. W ogóle nie wiem czy zawracać sobie głowę tym GT-8, opinie są średnie, a nie zabardzo mam możliwość samemu to obadać.
Gdy sprzedasz G-Major i sterownik to spokojnie Ci wystarczy kasy  :)

GT-8 może sterować piecem, bo ma wyjście AMP Control http://www.chrisguitars.com/boss-gt8-0702.jpg ale jego transparentność jest taka, że się załamiesz, to nawet usłyszy głuchy weteran wojenny  :lol:

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Chyba w tym momencie lepiej już wypada Line 6 od Bossa...

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
tak mi się wydawało że Nova System będzie dobrym wyborem.
Dobra, to jeszcze zostaje POD X3 Live. Na alledrogo chodzą w granicach 1000-1400zł. Wiecie jak tam jest ze sterowaniem kanałami (jakie wyjście jest do tego i jak to działa)? Z drugiej strony boję się trochę tego Poda, kumpel miał XTL i jak dla mnie była padaka (chociaż z drugiej strony mało nim kręcił).
Innej alternatywy chyba już nie ma.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
POD X3 Live raczej nie pozmienia kanałów w piecu, bo nie posiada odpowiedniego wyjścia http://www.sweetwater.com/images/closeup/xl/1600-PODX3live_back.jpg No i to w końcu POD, więc wyssie sygnał.

Bierz TC NS i nie marudź  :D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a moze l6 m13?
//e dupa, tez nie zmienia kanałów
« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2011, 11:33:21 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
M13 nie zmienia kanałów w piecu

Zapomniałem, że jest jeszcze Boss GT-10, który jakość efektów ma na poziomie G-Majora i podobną transparentność, zmienia kanały w piecu, oraz można podłączyć metodą 4 kabli. Jest teraz używka na allegro za 1250 zeta więc warto się zastanowić http://allegro.pl/efekt-gitarowy-boss-gt-10-okazja-i1528096477.html

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
tak jak wspomniałem, multi będę używał tylko jako FX unit, da się to podłączyć najprościej jak się da, czyli: wpiąć go w pętlę wzmaka plus kabel do zmiany kanałów i już? będzie to hulać?

Nova System chodzi na aledrogo w chorych cenach, więc trzeba by z ebaya to ściągać, bossa GT-10 można faktycznie na aledrogo w rozsądniejszej cenie wyrwać

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Nove można wyhaczyć  za 1100-1200 tylko trzeba poczekać bo teraz sie spory natłok zrobił

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
tak jak wspomniałem, multi będę używał tylko jako FX unit, da się to podłączyć najprościej jak się da, czyli: wpiąć go w pętlę wzmaka plus kabel do zmiany kanałów i już? będzie to hulać?
GT-10 spokojnie da rade

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
W sprawie TC Nova zgadzam się co do idiotycznych cen. Sam polowałem na nią miesiąć temu, ale skończyło się na kupnie kostek. Jest to na dobrą sprawę g-major na podłogę, a ceny 1300-1400  :facepalm: Nówka z Thomanna ok. 1500, FirmaMuzyczna dokładnie 1800PLN. Wcześniej były dwie za około 1100 na allegro, ale sprzedawane jako uszkodzone :D

Pele, bądź tr00, kup tylko bramkę szumów;p
weimar guitar gently weeps

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Pele, bądź tr00, kup tylko bramkę szumów;p

:D

nowa Nova w UK kosztuje 329 funtów, używka na ebay.co.uk - 150. Jakby to ściągnąć z ebaya to nie byłoby źle. Na aledrogo jest teraz jedna za 1400 z dodatkowym dorabianym footswitchem. Rozrzut dosyć spory.

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
brzmieniowo postawiłbym na zoom'a g9.2tt ale nie wiem czy mozna nim sterować kanałami pieca. ale brzmieniowo rewelacja.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
dobra, kupiłem Boss GT-10, trafił się w rozsądnej cenie. Ogólnie modulacje są zimne i mocno "cyfrowe", ale ma to jakiś swój urok, więc go za to nie skreślam, w pewnym stopniu nawet mi się to podoba bo koresponduje z tym co gram w kapeli.

Pojawił się za to inny problem. Bossa wpinam w pętlę Mesy Single Rectifier (Send z ampa -> Input Bossa, Output Bossa -> Return ampa), Amp Control z Bossa do gniazda przełączania kanałów w ampie. Problemy jakie dotychczas się pojawiły:

1. przy zmianie kanału z przesteru na clean jest bardzo głośne pyknięcie. nie mam pojęcia czy to wina bossa. W przyszłym tygodniu porównam jak to działa ze zwykłym footswitchem.
2. Problem z ustawieniem mixu pętli. Jak ustawię dużo, to amp działa zajebiście (nie tnie pasma, jest rozkurw na przesterze, nie tracę na brzmieniu itd), ale modulacje z Bossa są ledwo słyszalne lub wcale. Jak ustawię mało, to modulacje dobrze funkcjonują, za to brzmienie samego ampa jest gówniane - ostatnio na próbie miałem wręcz problemy żeby przebić sie z tym w kapeli - brzmi płasko i bez jaj, zupełnie jak nie ten amp. Próbowałem dobrać w Bossie globalny volume, później dla konkretnych presetów, ale niewiele to dało. Czy to może wina pętli w Mesie? Wiedziałem że jest gówniana, wszyscy wkoło na to narzekają, ale bo ja wiem...
3. Jak w tym Bossie ustawić bypass?? Niby jest ten tuner/bypass, ale działa to tak sobie. Manuala przewertowałem i nie znalazłem. Jedyne co, to pedał głośności działa jak bypass - dlatego że boss jest wpięty w pętlę ampa. Efekt jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku tego tunera...

Dodam, że Bossa chce używać tylko jako FX unit. Symulacje preampów, overdrivy, distortiony - z tego w ogóle nie korzystam.

Jak byście znali jakieś rozwiązania tych problemów to zapodajcie, będę wdzięczny.
pozdr. :)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2011, 00:10:28 wysłana przez pele »

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella

2. Problem z ustawieniem mixu pętli. Jak ustawię dużo, to amp działa zajebiście (nie tnie pasma, jest rozkurw na przesterze, nie tracę na brzmieniu itd), ale modulacje z Bossa są ledwo słyszalne lub wcale. Jak ustawię mało, to modulacje dobrze funkcjonują, za to brzmienie samego ampa jest gówniane - ostatnio na próbie miałem wręcz problemy żeby przebić sie z tym w kapeli - brzmi płasko i bez jaj, zupełnie jak nie ten amp. Próbowałem dobrać w Bossie globalny volume, później dla konkretnych presetów, ale niewiele to dało. Czy to może wina pętli w Mesie? Wiedziałem że jest gówniana, wszyscy wkoło na to narzekają, ale bo ja wiem...
3. Jak w tym Bossie ustawić bypass?? Niby jest ten tuner/bypass, ale działa to tak sobie. Manuala przewertowałem i nie znalazłem. Jedyne co, to pedał głośności działa jak bypass - dlatego że boss jest wpięty w pętlę ampa. Efekt jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku tego tunera...

pozdr. :)

W sprawie podpunktu drugiego - nie wiem, nie miałem nigdy tego ampa, ale spróbuj napisać z tym do BASHa (jeśli zajmuje się czymś poza budową MKV) albo do MG. Pan Marek z pewnością mógłby zmienić pojedynczą regulację fx mix na dwa: send level oraz return level. Być może to by pomogło.

Jeśli chodzi o bypass bossa, to z pewnością rozwiązaniem jest jakiś looper/switcher/loop selector, którym mógłbyś wybierać pomiędzy "pustą" pętlą i pętlą z bossem.

ED. Jeszcze coś takiego:

http://forum.grailtone.com/viewtopic.php?f=4&t=26702

http://forum.grailtone.com/viewtopic.php?p=107909

http://mcintire.smugmug.com/gallery/...38_Wsygy-X3-LB

http://mcintire.smugmug.com/gallery/...33_WgfAp-X3-LB
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2011, 08:51:53 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Dzięki za odzew.

właśnie nie jestem przekonany czy to wina pętli. Poprzednio miałem G-majora w pętli w combie Mesy (też pętla równoległa), mix ustawiałem tak na 50-60% i grało mi bardzo dobrze. Fakt że wzmak mam teraz inny chociaż też Mesę, ale na logikę bardziej prawdopodobne że to wina Bossa.
Wydawać by się mogło, że wpięcie w pętlę będzie najmniej problemowe, a tu kupa.

ED:
Z bypassem pewnie zrobię tak, że podepnę footswitch do gniazda we wzmaku i będę tym wyłączał pętlę (loop switch). Rozwiązanie mocno kulawe, bo do chodzi mi jeszcze jeden pierdolnik w pedalboardzie i kabel do tego. Poza tym po to kupiłem tego GT-10 żeby wszystko w sobie miał i był mobilny (to akurat jest)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2011, 11:55:39 wysłana przez pele »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
60 Odpowiedzi
30063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2010, 10:13:08
wysłana przez primer
21 Odpowiedzi
9235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2013, 12:16:03
wysłana przez xaperfly
2 Odpowiedzi
1826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2017, 09:55:28
wysłana przez OMSON
8 Odpowiedzi
2249 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 16:07:53
wysłana przez staryt
12 Odpowiedzi
2186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2023, 17:19:08
wysłana przez SolarisP