Autor Wątek: Head + Paka Metal i jego najcięższe pochodne.  (Przeczytany 21507 razy)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Wiem co to tłumienia, ale (praktycznie) nie używam :D
Dobra, z mojej strony koniec offtopa :F
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
co rozumiesz poprzez 'nie maja pasma gitarowego' - nie maja podbitego srodka? bo mi ludzie wlasnie polecali takie szerokotonowce typu z takim stozkowatym kwiatem na srodku (tak jakby 3 glosniki na jednej membranie)... i czemu closed? ja chce zeby brzmienie bylo jak najbardziej rozlazle i ogolnie przytlaczajace, miazdzace ;D bo podobnie jak kolega omlet lubuje sie w sludgeowych itp klimatach :D poza tym wtedy chyba bedzie wiecej do rozkminiania odnosnie pojemnosci pudla itp (m.in. dlatego zrezygnowalem z pomyslem z bass-reflexem, za duzo zabawy no i pomijajac, ze 4x15 ogolnie nie jest mobilne, to tak to juz w ogole by byla masakra), gdyby zrobic closed, a tak to polotwarta z dusza na szczycie tej polowy tylnej scianki, co by stabilniej to wszystko dzialalo i jazda? :D
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2010, 18:57:47 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Glosniki estradowe maja płaskie charakterystyki i brzmia kartonowo, sa fajne modele ale te współpracują świetnie z basem. Mysle ze możesz spróbować deltePRO15 eminence jak masz chajs na eksperymenty :) taka estradówka zejdzie Ci nizej niz 15`` gitarówka, ale srodka bedzie meic mniej. Dlatego closed, iz basu bedzie i tak duzzooo, zas prościej jest wyliczyć taka bude i prościej zrobić. Basrefelx wogóle odpada za bardzo przeciąga basy przy palm mutingu :)

Aaaa jak bys mial skąd to warto kupic 15`` vermony tzn RCF stare 50W sa tanie i gadaja bardzo fajnie jak ci sie uda trafic oryginały bedzie dobry material na pake 2x15``. Większej krowy nie ma co robic 4x15 nigdzie nie zmiescisz a tym bardziej kto to bedzie dzwigał. Masz prywatny wózek widłowy?
.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
ja chce zeby brzmienie bylo jak najbardziej rozlazle i ogolnie przytlaczajace, miazdzace ;D bo podobnie jak kolega omlet lubuje sie w sludgeowych itp klimatach :D
Noo to zupełnie inna rozmowa :D
http://allegro.pl/item1092495669_sound_city_120_mark_iv_custom_built_stan_igla.html
Na tym gra Jus Osborn z EW, dopieprza to Bossem FZ-2, ale na jutubie jest próbka z bodajże Fuzz Factory i też jest klasa :D
Dalej - Weedeater gra na Marshallu Plexi + EHX Big Muff (może MG Plexi? sam mam zamiar kupić i wypróbować)
Nick Phit z Graves At Sea cisnął na Orange AD-130 HTC, ogólnie rozkręcone i dopalone pomarańcze nieźle ryczą :D
Sporo kapel sladżowych używa JCM 800.
Kyuss do gitar używało tranzystorowych Sunn Concert Bass + fuzel.
Inny mocarny solid state (ta, wiem że chcesz lampę) to Sunn Beta Lead - sam chcę takiego :(
Ogólnie lampiaki Sunn są straszliwe - zapytaj Dom?na, który swojego Model T nie chce oddać :D

No ale jeśli masz 2500$ z hakiem, to kupuj Greena :D
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2010, 19:14:52 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
co do kasy, to z nia u mnie chujowo - przynajmniej dopoki przebudowa chaty sie nie uspokoji :P poza tym budowa paczki samemu - o ile robi to sie z glowa - potrafi wyjsc taniej niz kupna ze sklepu z efektem co najmniej porownywalnym (a przynajmniej tak pieprza madre glowy na elektrodzie) ;) i dlatego tez o tym mysle. a skoro juz budowa samemu...to isc na calosc i szukac swojego wlasnego wydziwianego brzmienia ;D

kiedys myslalem zeby zrobic 2x15+2x10 wzorem niektorych paczek basowych, tylko wlasnie glosniki wybrac jednak bardziej gitarowate, lub co najmniej szerokotonowce :P no i szczerze powiem, ze nie wiedzialem, ze jest cos takiego, jak GITAROWE 15" ;) i ten sam koles, ktory mi tamte 15" al'a 3in1 polecal tez mowi, ze styknie 2x15, wiec moze sie poslucham :D

tylko glosnik 50W do paczki? to co, max 25W wzmak do tego?:P

aa no i - to co, ze niby zamknieta bude latwiej zrobic niz polotwarta? myslalem, ze zamknieta to trzaa obliczac jakies pojemnosci, strojenia i sranie po scianie, a polotwarta po prostu skladasz byle trwala byla i chuj nie przejmujesz sie wymiarami :D

edit: btw, ja sie tez szerokotonowcami interesowalem ze wzgledu na moja przypadlosc typowa dla tego forum - czyli lubowanie sie w NISKICH strojach :D i kminilem, czy jakbym np kiedys nie przetestowal strojenia do pelnego E al'a bass VI, to czy po porzadnej probie (lub w ogole gigu) by mi glosniki gitarowe nie poszly sie jebac przy takich duzych amplitudach. czy juz te gitarowe 15" dalyby rade, czy jednak konstrukcja glosnika ma tu zbyt wiele do gadania, a srednica zbyt malo?

edit2: w sumie jebie mnie, czy wmak lampowy, czy tranzystorowy. byle mi sie brzmienie podobalo. a ze zazwyczaj lampowe brzmia mi dobrze, to inna kwestia :D choc nadwyraz przyjemnie wspominam brzmienie mojego pierwszego piecyka, ktorego juz nie mam (poszedl w ludzi) - chyba 11W ibanez toneblaster, czy jakos tak :) w ogole to ja tez nie szukam takiego typowego stonerowego highgainowego fuzzu ;D a cos bardziej na ksztalt badz co badz zywiolowego distortionu, ale tak rozlazlego i gruboziarnistego, wyjacego u gory i burgocacego w dole, jak wlasnie taki highgainowy fuzz ;) tylko jak na zlosc przyjelo sie, ze dobry distortion, to ten zwarty i suchy, a ja lubie gruzowate bloto...
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2010, 22:02:07 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
50W ale za to skuteczność na wysokim poziomie wiec i tak bedzie glosno.
Wiesz przestudiuj charakterystyki głośników wtedy w prosty sposób będziesz mogl określić czego sie spodziewać po danym garnku. Niestety charki sa usredniane, ale srodek i gorke da sie wyczytac w pewien sposób...
Basy heh no wlasnie glosnik gitarowy msiu byc sztywno zawieszony o malym wychyleniu membrany jezeli dasz basowca o duzej podatności zawieszeń i sporym xmax membrana będzie ci latać jak szmata na wietrze i efekt dooplera zniszczy ci marzenia o potężnym soundzie. Dlatego w estradzie dzielisz pasmo zwrotnica a dla gitary pasmo masz 70Hz-5kHz i gitarowe 12`` stykają gdyz graja w pelnym pasmie. Dla nizszych strojów i 7 i 8 strun mozna kombinować z 15`` lub 12`` ktore wrzucasz w bude z grubszej sklejki np 22mm oversized tylko musisz wybrac mocneijsze 12`` i te ktore maja cięższe membrany, dużo dolu. Z 12`` moge ci polecic texas heat, legend v12, legend lyncha, evm12l zaka.
Man o war tez jest git jednak ma mniej basów niz powyższe i lżejszą membrane.
.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
w sumie zastanawialo mnie to jak tutaj forumowicze graja na zwyklych paczkach i nie narzekaja, podczas gdy na elektrodzie standardowy tekst to: na paczce basowej bez problemu na gitarze pograsz, tylko bedzie to brzmiec dla wiekszosci ludzi chujowo (za duzo dolu i gory, za malo srodka), natomiast jak sprobujesz na basie pograc na gitarowej paczce, to rozpierdolisz glosniki w godzine grania po odkreceniu sie na gigu lub probie - to jak to w koncu jest?:P
btw, z tego, co widzialem, to chyba eminence ma 3 modele 15" gitarowych. jeden ma pasmo chyba od 50Hz (commonwealth), drugi od 60 (legend), trzeci od 70 (big ben) - i kazdy konczy sie na chyba 4KHz, o ile dobrze pamietam. ale z tego, co na harmonu central czytalem (tak, wiem ze o kant dupy temte opinie jest rozbic), to one (a przynajmniej ktorystam model z tych 3 - chyba commonwealth, czyli najdrozszy) strasznie awaryjne sa...
i co z ta konstrukcja w koncu? co jest latwiejsze?:D
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2010, 11:24:57 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ograj to i owo, inaczej się nie da :F
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Mozesz sylkis najpierw zrobic otwarta a pozniej zamknac tak jak np noisybox ma unwind. Jednak dla takich cisnien to juz musi to byc zrobione na wkrety pazurkowe bardzo solidnie :) zobacz tez glosniki jensena.
.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Jednak dla takich cisnien to juz musi to byc zrobione na wkrety pazurkowe bardzo solidnie :)
Nic podobnego. Jeśli sama konstrukcja jest zrobiona solidnie a nie "na odpierdol" to nie ma prawa się nic stać.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Chodzi tylko o ten odkręcany "panel" który dokręcasz jak chcesz miec closed, a odkręcasz jak chcesz meic open.
15`` ma znacznie niższy rezonans do tego wytwarza większe ciśnienie akustyczne w niższych rejestrach.
Lepiej mieć pewność porządnego zamocowania, gdyz z czasem gwinty wkrętów z sklejce sie wyrabiają jak sie często kombinuje z tym zdejmowanym panelem. Można, ale nie trzeba jak kto woli.
.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
swoja droga, moze troche profanacyjne pytanie:
co sadzicie tak naprawde o materialach typu MDF vs sklejka vs plyta OSB vs lite drewno no i dla formalnosci vs zwykla wiorowka (ktora osobiscie skreslam):D
juz w innym temacie poruszalem temat pod wzgledem brzmien i jak dla mnie to stanelo na tym, ze kto chce uslyszec roznice (pomiedzy np roznymi typami sklejki, a nie np sklejka vs mdf - bo te maja inne wlasciwosci pod kazdym wzgledem) - uslyszy ;) a reszta nie bedzie sie oszukiwac :D ale mi teraz chodzi bardziej o ogolna charakterystyke i przede wszystkim trwalosc.
z tego, co na roznych elektrodach czytalem, nikt raczej nie poleca litego drewna, zeby sie nie powypaczalo itp (choc walory brzmieniowe dobrze wysezonowanego drewna sa zachecajace :D gorzej z CENA takowego), tutaj przeczytalem, ze MDF za bardzo zaglusza wszystko, co nie jest basem i srednio sie dla gitary nadaje i ogolnie z tego, co widze, to wszedzie zazwyczaj poleca sie sklejke, natomiast nic nie bylo wspomniane o np plycie OSB, z ktorej przeciez sciany, podlogi itp sie robi, wiec MUSI byc mocna jak cholera :D
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2010, 13:55:05 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
OSB nie polecam raz zrobiłem z tego kolumnę i brzmi to jak tektura :/ tzn jest pusty głuchy rezonans a srodek jest bezbarwny. Paczka byla na legend121 ale to w sumie słabe glosniki...
Mdf używa do swoich paczek niższych serii marshall. Co do tego nie bede sie wypowiadał gdyz bardzo nie lubie brzmienia marshalla.
Ogólnie jak piszesz mdf zbasowuje sound. Lepiej uzywac go do PA.
Wiem, ze osb uzywa peavey w kolumnach PA (model eurosys pzrerabialem keidys te estradówki) na testach odsluchowych wyszlo mi podobnie jak przy paczce gitarowej - słaby dół i taki nijaki dzwiek.
Mdf lub wiórówka znacznie wypadały w PA lepiej.

Moim zdaniem do gitarowych rozwiazan to albo sklejka, albo drewno lub odpwoiednie laczenie ze soba materialów np.
scianki sklejka -> pelcy wiórówka lub mdf

Warto czasem sie pochylic i zrobic kolumne ze cienszej sklejki zas zastosowac wewnatrz obudowy szereg wzmocnien dodatkowe usztywnienie kolumny daje ciekawe efekty. Niestety seryjnie sie tak nie robi, ale jezeli wezniemy znowu estrade PA tutaj w wyzszych modelach wszystkie paczki maja szereg wewnetrznych wzmocnien i przegród.
.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
czyli rozumiem, ze najlepszym pomyslem mimo wszystko jest sklejka + wzmocnienia (i tutaj mi sie przypomina patent z dusza i roznymi kolkami przeciw rezonansom wspomnianymi w inym temacie), tylko co dokladnie wchodzi w ramy wzmocnien poza wlasnie taka dusza? jakis wewnetrzny szkielet pozbijany z listew?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
nom coś w tym stylu :)
.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
12636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 09:41:36
wysłana przez Yony
20 Odpowiedzi
10571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2010, 00:25:46
wysłana przez pan mikos
25 Odpowiedzi
8441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2013, 16:46:16
wysłana przez Yony
53 Odpowiedzi
11222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005
9 Odpowiedzi
4481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2018, 01:24:59
wysłana przez Wojtt