Autor Wątek: 6tka Schecter czy 7mka Flame?  (Przeczytany 5356 razy)

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
6tka Schecter czy 7mka Flame?
« 19 Maj, 2012, 23:39:42 »
Można powiedzieć, że mam do wyboru tylko te dwie gitary, ponieważ nie jest tu mowa o kupnie, a o zamianie gitar. Miałem Schectera C1 FR (aktywne Duncan Designed, Floyd Rose Special), ale zamieniłem się na Flame'a EXG-7 (stały most, Merlin Hellfire), ale nie jestem pewien czy była to dobra decyzja, stąd moje pytanie jak wy uważacie?

Obie gitary to bolt-on z układem przetworników HH, bez możliwości rozłączania cewek, nie wiem jak dokładnie z drewnem, Flame jest nieco cięższy, wydaje mi się, że podstrunnica Schectera była też ciemniejszym drewnem niż Flame'a, który na moje oko ma palisander. Kształt korpusu taki sam, brak bindingu i markerów Flame'a, ale ma to małe znaczenie.

Oczywiście zwykle ważne jest do czego będę używał gitary itp, a więc zacznę od tego, że nie używałem w Schecterze prawie wcale Floyda, a przydałaby mi się możliwość przestrajania gitary, więc gdybym z nim został to prawdopodobnie zablokował bym most, myślałem także o wymianie przetworników na SD AHB-3 lub jakieś pasywne, dobre, selektywne przetworniki, które sobie poradzą z niskimi strojami (Drop A, Drop G#, w porywach Drop F#). Co do Flame'a to praktycznie nie używam dodatkowej wysokiej struny E, gitarę stroiłem jak szóstkę z dodatkową wysoką struną (Drop A - A, E, A, D, F#, B, E), Merlin chyba ma za dużo basu jak na niskie stroje w jakich mam zamiar grać, raczej niewiele mi pomaga ta dodatkowa struna (jedna sytuacja), ale plusem jest stały most i możliwość przestrajania. Dodatkowo prawdopodobnie mniej warty jest Flame.

Co do gatunku jaki łoję z kapelą i w domowym zaciszu to różnego rodzaju core'y - deathcore, metalcore, często gramy djentowe motywy (stąd selektywność i niski strój), a także różne ciekawe cleany, czasem jakiś death metalowy klimat, inne gatunki (classic rock, hard rock, metal (thrash, heavy, Metallica, Slipknot - wypisuję oba osobno żeby nikogo nie urazić złą klasyfikacją) też, ale w małych ilościach, raczej okazyjnie. Gram partie zarówno solowe jak i rytmiczne.

Bardzo proszę o pomoc, jestem w tej chwili bardzo niezdecydowany.

PS. Przepraszam, że w dwóch tematach, ale pasuje do obydwu, a pytam o radę jednocześnie 6- jak i 7-strunowców, w zasadzie wszystkich użytkowników forum. Proszę o wyrozumiałość, ew. przeniesienie.

EDIT: Sprecyzuję może dodatkowe pytanie, jeśli bym miał całkiem się pozbyć gitary i kupić inną, szóstkę ze stałym (bo chyba to najlepsze co mógłbym zrobić) to którą gitarę łatwiej i drożej byłoby sprzedać?
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2012, 01:30:50 wysłana przez Tarlachan »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #1 20 Maj, 2012, 01:25:08 »
A skąd mamy wiedzieć która bardziej ci leży ?  :facepalm:
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #2 20 Maj, 2012, 01:29:19 »
 :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Po to pytam na forum, gdzie prawdopodobnie nikt nie macał egzemplarzy, o których mowa żadnej z tych gitar, żeby się dowiedzieć z punku widzenia specyfikacji i stanu rynku sprawa wygląda.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #3 20 Maj, 2012, 09:15:19 »
Z perspektywy forum, zamieniłeś tanią gitarę na tańszą gitarę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #4 20 Maj, 2012, 12:34:49 »
Tyle że to gitara gra a nie specka...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #5 20 Maj, 2012, 12:53:24 »
Tyle że to gitarzysta gra a nie gitara
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #6 20 Maj, 2012, 13:17:56 »
Nie mówię o brzmieniu, faktycznej wartości ani niczym innym mówię o realiach rynku.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #7 20 Maj, 2012, 13:42:47 »
No i właśnie o te realia rynku mi chodziło. Tylko teraz czy udało by mi się sprzedać tego Schectera bez problemu.

PS. Wiem, że każdego na każdym forum traktuje się jakby był idiotą, ale gram już jakiś czas, tylko nie macam każdej gitary jaką spotkam, stąd mam małe doświadczenie z tego typu rzeczami. Do tego jestem rozdarty pomiędzy tymi dwoma gitarami, w takiej sytuacji chyba jednak lepiej się zapytać kogoś kto więcej wie i doradzi.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #8 20 Maj, 2012, 13:53:53 »
PS. Wiem, że każdego na każdym forum traktuje się jakby był idiotą,

witaj na planecie Ziemia :P

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #9 20 Maj, 2012, 13:55:00 »
Nie łatwiej było by Ci go po prostu wystawić i spróbować sprzedać?  :facepalm:
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #10 20 Maj, 2012, 14:02:17 »
Wiem, że każdego na każdym forum traktuje się jakby był idiotą...
Nie przejmuj sie przegladam to forum od dlugiego czasu i juz dawno doszedlem do wniosku ze polowa ludzi ktorzy tu najwiecej krzycza to gowno widzieli a robia z siebie specjalistow, a Ci najbardziej zorientowani w temacie odzywaja sie sporadycznie

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #11 20 Maj, 2012, 14:07:54 »
Ja ostatnio przestałem patrzeć na speckę. niedawno stałem się posiadaczem 2 starych mayones zak które warte są max 300 zł - zamieniłem się za samicka tr4. I co z tego, że osprzęt niby do niczego, że poobijane, że drewno na gryfie to same sęki, że basswood itd - skoro mi pasują. I nie obchodzi mnie, że tanie.

Zamieniłeś gitary i teraz się pytasz czy dobrze zrobiłeś. Co cie obchodzi rynek, co sie specka obchodzi  zależy czy wiosło ci pasuje czy nie - proste ;) Flame ci lepiej leży - to go sobie zostaw - nie ważne czy sie opłaciło czy nie ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #12 20 Maj, 2012, 14:09:35 »
Okej, odpowiem w takim razie jak ja to widzę: EXG 7 to wiosła które bardzo łatwo sprzedać, są dobre i tanie, minus dla posiadaczy jest taki, że są tanie ( ;) ), więc faktycznie więcej niż 1200 zł ciężko na szybko z niego wyciągnąć. Schectery to droższe rynkowo wiosła, ale zejdzie Ci chwilę dłużej żeby go sprzedać. Jednak zobacz po ile chodzą, zrób dobre zdjęcia, napisz dobry opis i wystaw w tych dolnych granicach obecnej ceny rynkowej a powinieneś sprzedać względnie szybko. Tylko zaznaczam, dobre zdjęcia wyczyszczonego wiosła to naprawdę ważna sprawa, ludzie są dużo mniej skomplikowani niż chcięliby myśleć i jak wszystkie w miarę rozwinięte stworzenia reagują na to co błyszczy ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #13 20 Maj, 2012, 14:35:46 »
Nie łatwiej było by Ci go po prostu wystawić i spróbować sprzedać?  :facepalm:
Myślisz, że nie próbowałem (Schectera)? Naprawdę nie pytałbym gdyby problem dopiero się pojawił.

Schectery to droższe rynkowo wiosła, ale zejdzie Ci chwilę dłużej żeby go sprzedać. Jednak zobacz po ile chodzą, zrób dobre zdjęcia, napisz dobry opis i wystaw w tych dolnych granicach obecnej ceny rynkowej a powinieneś sprzedać względnie szybko. Tylko zaznaczam, dobre zdjęcia wyczyszczonego wiosła to naprawdę ważna sprawa, ludzie są dużo mniej skomplikowani niż chcięliby myśleć i jak wszystkie w miarę rozwinięte stworzenia reagują na to co błyszczy ;)
Jak na razie były problemy, ale zdjęcia nie powalały, a i pewnie cenę za dużą krzyknąłem.

Jednak chciałbym wyprowadzić z błędu, w którym możliwe, że część jest. Nie jest to dokładnie ten Schecter C1 Standard czy Custom teraz produkowany (ani tym bardziej Hellriser), a wczesniejszy model, którego nie widziałem nigdzie, cieżki do znalezienia:
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2012, 14:40:50 wysłana przez Tarlachan »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #14 20 Maj, 2012, 14:53:39 »
To może daj cenę chociaż trochę większą niż można kupić fajnego Fl(e)ama? I tak trochę kasy Ci zostanie a wiosło powinno wtedy zejść szybko.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #15 20 Maj, 2012, 20:13:42 »
Nie wiem właśnie ile Schecter wart, bo kupiłem taniej niż nowy Flame by kosztował, ale trochę nad nim popracowałem i myślę, że zwiększyła się jego wartość

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #16 20 Maj, 2012, 21:53:21 »
Tu jest problem, bo inwestycje w gitare rzadko kiedy się zwracają w 100%.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaka 7mka??

Zaczęty przez pudl « 1 2 » Gitary 7-strunowe

34 Odpowiedzi
18689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2007, 13:06:54
wysłana przez nikt
29 Odpowiedzi
14271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 22:48:25
wysłana przez Orange
63 Odpowiedzi
32528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 17:20:11
wysłana przez zuosiej
6 Odpowiedzi
3048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2012, 10:55:09
wysłana przez glowa-glowa
6 Odpowiedzi
3987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2017, 11:17:41
wysłana przez cdigitus