Autor Wątek: Jaka 7mka??  (Przeczytany 18397 razy)

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Jaka 7mka??
« 05 Lip, 2007, 22:10:33 »
Helou ewrybady!!
Wymysliłem sobie takową gitarrę: po pierwsze to jak nietrudno się do myslić miała by to być siódemka. Po drugie to chciałbym żeby miała jak najbardziej wygodny gryf, coby się dało na niej elegancko solówki wypierdalać :) Oczywiście ja takich rzeczy robić nie potrafie ale będzie mi się łatwiej grało na takiej wygodnej ot co :D No i po trzecie chciałbym wykręcać z niej raczej ciemne brzmienia, czyli kłania się korpus z mahoniu. A no i po ostatnie taka gitara powinna kosztować biednego mnie ok 2000zł.. w najgorszym wypadku 2500. No i teraz dochodzimy do punktu kulminacyjnego czyli do Was pytania :) Czy taka gitara istnieje? :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #1 05 Lip, 2007, 23:35:52 »
Idz do PAS Guitars.
Zaoszczedz troche na osprzecie na poczatek, np włóż jakis koreański szit czy cuś, a dostaniesz świetnie brzmiące z dechy i super wygodne wiosło własnie w tej cenie.
a jak bedziesz chciał to bez problemu pickupy czy klucze sobie wymienisz.

Z firmowych gitar to możesz zastanowić się nad ściągnięciem Schectera C7 Black Jack z USA, ale to to jeżeli sam możesz sobie załatwić, bo nikt, kto na tym chciałby troche zarobić za kase bliską 2000zl tego nie zrobi, za 2,5 mysle, ze juz tak.
Widziałem tez ostatnio ogloszenie o sprzedazy Ibaneza RG7421XL za 2,4k, a tutaj stały mostek i dłuzsza menzura to jest miła rzecz, ale ja bym i tak wolałbym zamówić lutniczą.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #2 07 Lip, 2007, 16:33:07 »
Oj tak.. najlepiej ze Stanów,,,

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #3 07 Lip, 2007, 16:59:05 »
porozgladaj sie za modelem SC607 w wykonczeniu natural

mahoniowa decha, 3czesci klon na gryfie,konstrukcja neck thru, 2xEMG, staly mostek a uzywke mozesz kupic za 650$
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #4 10 Gru, 2007, 18:04:35 »
Jak do tego ESP ma sie c-7 hellraiser, pod wzgledem brzmienia, wykonczenia, grubosci gryfu itp. ? Ile nowka moze kosztowac do sciagniecia ? Co lepiej ta esp czy c-7 hellraisera ?;>

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #5 10 Gru, 2007, 18:22:53 »
nie gralem na hellriserze ale z mojego doswiadczenia z omen7 i Loomisem wynika ze 607 ma cienszy gryf, mniej pękaty ze tak powiem, ale nadal zaokraglony a nie splaszczony jak w ibanolach. wykonanie tych wyzszych LTD jest troche lepsze od schecterow moim zdaniem ale i ceny sa wyzsze

osobiscie wybralbym LTD ze wzgledu na wygodniejszy (dla mnie) gryf i 27 cali ;P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #6 11 Gru, 2007, 19:45:33 »
Hmm ja doświadczenia nie mam prawie żadnego, ale wziął bym Hellraisera.
To znaczy zależy czy już grasz dużo czy się uczysz dopiero (to znaczy wiadomo że człek się uczy całe życie, chodzi mi o etap nauki na jakim jesteś  :) ), Schectery rzeczywiście mają coś z tym gryfem że lekko duży i troszkę nieporęczny, ale jest to zdaje się kwestia przyzwyczajenia no i wielkości łapy ofkorz.
Nikt -> Co do wykonania Loomisa to chyba nic złego nie powiesz? o.O'
A Hellraisery to wiadomo - mahoniowy korpus, EMG707, dobry osprzęt, wykonanie znacznie lepsze od omena czy innych tego typu demonów i damienów. Do tego wyrombisty dostęp do wysokich progów (choć nie wiem w końcu czy Ci to potrzebne czy nie).
HR sprowadzisz sobie ze stanów (patrz eBay) po cenie takiej jak w stanach (ok 1700-1800pln), plus cło ofkorz.

Co do lutników (generalnie kurna, nie wiem co wy ciągle z tym zz_topem...) to wiadomo, zupełnie inna bajka, inny poziom. Ale nie wiem czy chciałbym na twoim miejscu wydać kasę na gitarę z perspektywą dokładania jeszcze i jeszcze w najbliższym czasie na sprzęt. Wszystko więc zależy w jakiej jesteś kondycji finansowej i jak szybko będziesz w stanie wyłożyć kasę na części. No i czy Ci ta gitara potrzeba już teraz do występów czy tylko się uczysz (do nauki przetworniki to drugorzędna rzecz, najważniejsza chyba wygoda - lutnik będzie ok).
A tak wracając do zz_topa, to jak pisałem do niego w listopadzie to miał zajęte terminy do kwietnia. ;P

Jeśli zdecydujesz się na lutnika - w styczniu sam dostanę swoje wiosełko, jeśli mieszkasz gdzieś koło warszawy to mogę Ci pokazać i sam ocenisz czy Ci pan Zbigniew Więcek pasuje.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #7 11 Gru, 2007, 19:55:07 »
O wykonaniu Loomisa nic zlego nie moge powiedziec. natomiast o jego zdrowo przesadzonej cenie w PLu moglbym ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline defkornlimp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #8 11 Gru, 2007, 20:11:31 »
nie gralem na zadnej z tych gitar ale jak juz niektorzy poznali to kocham sygnatury carpentera i moim zdaniem gitara ta byla by lepsza..a poza tym emg 81 i 85 bija na glowe te 707
see you on the ohter side...Korn 4 ever.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #9 11 Gru, 2007, 20:17:11 »
Mieszkam w wawie :P Grac to jzu raczej potrafie, aczkolwiek wirtuozem nie jestem ;]

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #10 11 Gru, 2007, 20:41:47 »
Cytat: "defkornlimp"
nie gralem na zadnej z tych gitar ale jak juz niektorzy poznali to kocham sygnatury carpentera i moim zdaniem gitara ta byla by lepsza..a poza tym emg 81 i 85 bija na glowe te 707


jakie 85?? o czym w ogole mowa bo nie bardzo kumam

jak nie grales to skad wiesz co lepsze  :roll:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Cały drżę...
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #11 11 Gru, 2007, 21:01:39 »
A EMG 707 ro nie to samo co EMG 85 tylko w wersji siedmiostrunowej?
~~Bless Cain~~

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #12 11 Gru, 2007, 21:28:11 »
Cytat: "Andrzej"
A EMG 707 ro nie to samo co EMG 85 tylko w wersji siedmiostrunowej?


niee
707 to specjalny pickup do 7 strun zaprojektowany przez EMG i Dino, dawno temu. I jest na tyle dobry, ze przez tyle lat, był jednym pickupem oferowanym do 7 strun przez emg.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #13 11 Gru, 2007, 21:39:30 »
nie do konca ale prawie

707 byly produkowane w dwoch roznych seriach :P

a projektujac zaczynali wlasnie od 85
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #14 11 Gru, 2007, 22:48:50 »
Ewentualnie mozesz poszukac uzywanego rg7621 czy j.w. rg7421 jesli chcesz staly most, fakt kopus lipa, ale skad wiesz ze nie spodoba Ci sie bardziej, a to sa japonce, moze koledzy z wiekszym stazem cos dopowiedza.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #15 11 Gru, 2007, 23:56:18 »
Z tego forum raczej sie nie dowiesz jaki instrument wybrac bo kazdy bedzie gadal inaczej,ze Emg 81-7 najlepsze albo ze 707 najlepsze ze ibanez ze Esp albo Schecter ze lepiej klon ze lipa lepsza albo machon ze aktywne pickupy do dupy i takie tam pieprzenie kotka za pomoca młotka.. Kazdy mówi według własnego gustu i najlepiej ograj w sklepach czy u znajomych znajomych jak najwiecej instrumentow i kieruj sie własną intuicją bo cos co dla kogos moze byc extra dla Ciebie moze byc niekoniecznie takie  :twisted:
Sie.. sie.. sie..

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #16 12 Gru, 2007, 00:13:12 »
dobitnie musiales podkreslic swoje zdanie??

:D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #17 12 Gru, 2007, 00:48:37 »
Cytat: "DeathMaster"
Kazdy mówi według własnego gustu

i wg swoich doświadczeń, a nie jak na pl gdzie pełno jest bajkopisarzy, albo lam co nie wiedzą nic a sie wypowiadają  8)

Żondzimy :twisted:

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #18 12 Gru, 2007, 01:58:26 »
Cytat: "defkornlimp"
nie gralem na zadnej z tych gitar ale jak juz niektorzy poznali to kocham sygnatury carpentera i moim zdaniem gitara ta byla by lepsza..a poza tym emg 81 i 85 bija na glowe te 707

Niewątpliwie lubimy słuchać cudzych zdań, ale jakoś nie mogę z Twojego posta wywnioskować KTÓRA gitara była by lepsza.
A poza tym, to stwierdzenie "81 i 85 bija na glowe te 707" jest dość, że tak powiem kontrowersyjne. W końcu 85ki to prawie siedmiostrunowa wersja 85. Co prawda jest 85-7 ale różnica nie wydaje mi się być wielka (choć opiera się ona tylko na próbkach, toteż może być z dupy wyjęta, że tak powiem). Co się zaś tyczy 81, a w tym przypadku raczej 81-7 to sprawa raczej zależy od tego, do czego kolega gitarki będzie używał. 81 mają większy output, do tego bardziej się nadają do tego górnego jazzgotu, stąd znajdziesz je u Kerrego (ach te jego solufki w stylu rżenie konia na krajłachu :roll:), czy w jakże genialnej Metallice. ;]

Cóż, to że Schecter oferuje z EMG same 707 też musi o czymś świadczyć (jak w reklamie Liona - informacja nie poparta żadnymi badaniami, niestety stronka schectera od miecha albo lepiej jest nieużywalna, aczkolwiek nie przypominam sobie ich siódemek z EMG innymi niż 707).

Ale zgodzę się w całości - idź do sklepu, obgraj co się da, nie wyłączając nerwów sprzedawc|y/ów|. Na prawdę polecam RnR w centrum. Kocham tych gości, choć oni pewnie nie mogą powiedzieć że to uczucie odwzajemniają... no może jak zacznę u nich częściej sprzęt kupować to się nawrócą... :wink:
W każdym bądź razie przedstaw im ustnie całą tą żądaną specyfikację, popatrz co mają na sklepie, obgraj przez cały dzień wszystko co podobne (bo założę się że nic odpowiednio trafiającego w gusta mieć nie będą, a o HR [HellRaiser dla niektórych ;P] to w ogóle zapomnij :roll:), a kiedy uznasz że robi się tłok i atmosfera staje się napięta (tzn. ktoś łazi ci po plecach z f=0,05Hz dysząc przy tym niemiłosiernie, jęcząc i stękając oraz narzekając) wymknij się niespodziewanie obiecując prędki powrót dnia następnego. :mrgreen:
W każdym bądź razie Schectery zdaje się mają gryfy dość do siebie podobne, tj. zupełnie inne niż ESP. Zobacz czy Ci pasuje i wtedy się zastanawiaj.
Czy pójdziesz do lutnika, czy kupisz w sklepie, czy sprowadzisz ze stanów, przymiarki na pewno wiele Ci dadzą.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #19 12 Gru, 2007, 02:00:38 »
Cytat: "Tolein"
W końcu 85ki to prawie siedmiostrunowa wersja 85. Co prawda jest 85-7 ale różnica nie wydaje mi się być wielka (choć opiera się ona tylko na próbkach, toteż może być z dupy wyjęta, że tak powiem)..


nie ma czegos takiego
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #20 12 Gru, 2007, 02:09:28 »
Może i masz rację, może i nie...
Nie wykluczam takiej możliwości, wręcz przeciwnie, zdaje mi się być dość prawdopodobna, ale świta mi coś w pamięci, jakobym trafił kiedyś na takie cuś. Ale żeby nie było upewnię się w temacie i dam znać...
Może to tylko pomyłka moja, ale kogoś kto redagował stronę gdzie to przeczytałem.. sprawdzę.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #22 12 Gru, 2007, 02:24:34 »
Nie, no proszę Cię, eBay ssie, a jego użytkownicy sadzą więcej literówek niż moja matka ziemniaków... o.O'
Najbardziej mnie dobija że samo EMG się nie przyznaje do swoich dzieci... kurwa... : /
Poszukam jutro, zdaje mi się że to był albo jakiś sklep internetowy, albo forum... Ale raczej nie polskie.

BTW, jak można wieszać gitarę na ścianie... nie pojmuję tego... Toż się gryf wykrzywia...   :roll: :wink:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #23 12 Gru, 2007, 02:27:52 »
ja tam lubie jak mi ssie  8)

szukaj szukaj bo nie bylo czegos takiego

byly tylko
707
707DC
81-7
60-7
40TW (basowy ale montowany w niektorych wioslach)

i blizej nieokreslony singiel w wiosle carpentera
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jaka 7mka??
« Odpowiedź #24 12 Gru, 2007, 02:30:42 »
Dobra, dobra, wierzę.. :P
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
12178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2011, 10:59:19
wysłana przez lewys777
16 Odpowiedzi
5253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2012, 21:53:21
wysłana przez CmnD
6 Odpowiedzi
2970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2012, 10:55:09
wysłana przez glowa-glowa
56 Odpowiedzi
17922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 19:29:06
wysłana przez wiaderny
6 Odpowiedzi
3894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2017, 11:17:41
wysłana przez cdigitus