Autor Wątek: Engl E530 - Powerball czy Blackmore  (Przeczytany 3411 razy)

Offline mahon72

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Engl E530 - Powerball czy Blackmore
« 04 Paź, 2011, 23:47:06 »
Pytanko jest takie - czy Engl E530 to preamp , któremu bliżej do wzm Powerball czy Blacmore?

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ani to ani to :) Ale brzmi w pytę, trust me.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Właśnie od Vertigo do kapeli kupiliśmy końcówkę Engla która gra z w/w preampem. Według mnie do nagrań ten preamp jest bardzo fajny choć na żywca pod kolumnę już mnie kompletnie nie zaskakuje jak go porównam do swojego Powerballa, którego zresztą też tu kupiliśmy ale od Muszy.

Moje odczucie jest takie - Powerball jak i Blackmore zabijają. Gdyby nie to, że musiałem mieć wbudowaną bramkę i obszerną regulację kanałów to kupił bym na 100% Blackmore.

Oba te wzmaki miażdżą za tą kasę i na 100% nie poszedłbym w Engl E530

Offline Pietryk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Blackmore jest trochę mniej rzeźnicki, a bardzo imho (mimo wspólnego EQ) uniwersalny. Oba piece radzę jednak ograć bo nie każdy lubi specyficzną górkę jaką produkują oba te wzmaki... Szczególnie z głośnikami pokroju V30. Ja miałem Blackmore i właśnie to mi się w nim nie podobało, reszta czyli power i ciepło brzmienia jak najbardziej na +, no i świetny Clean. Na powerballu grałem dwa dłuższe razy i zdawał mi się trochę pia-szczyć, ale ogólnie podobny do Blackmore.

ps. Wiem że to całkiem inna półka cenowa, ale z  Engla to polecam Invadera, zupełnie inna charakterystyka brzmienia, przester nie taki jazgotliwy, możliwości multum i potężne , ciepłe brzmienie. Zdecydowanie bardziej udana wersja od Blacka i Powera. ;)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
No nie mogła być nie udana za takie pieniochy :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
164 Odpowiedzi
58431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2010, 02:10:31
wysłana przez harry_manback
47 Odpowiedzi
24131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2011, 12:03:26
wysłana przez deathtom
17 Odpowiedzi
4288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2013, 17:45:04
wysłana przez annih1
0 Odpowiedzi
1901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2013, 16:59:30
wysłana przez chronix1
17 Odpowiedzi
4111 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 19:42:46
wysłana przez Luke