Autor Wątek: DAT WOOD dafq? - Co to za drewno?  (Przeczytany 4697 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
DAT WOOD dafq? - Co to za drewno?
« 06 Wrz, 2012, 13:23:15 »
Masakruję swojego Epka LP Prophecy EX, po zdarciu tyłu ukazał się z pewnością nie mahoń. Może w takim razie jest to machoń?






Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mi tam wygląda na mahą
i always go full retard

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Mahą ale dziwnie pocięty.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Może w takim razie jest to machoń?

Mahą - Epiphone version

Orange

  • Gość
Wiącek mówił, że w tych gitarach ładują coś co się nazywa mahoń azjatycki. Jego opinią "to koło mahoniu na półce nie leżało". To że my mówiąc mahą- myślimy sapelle to już inna sprawa.
W Rotermaszynie co u mnie zalega miał być mahoń na korpusie. Po zdarciu lakieru jest coś bardziej jak orzech jakiś zagramaniczny... Zobaczymy jak to zagra:D

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Mahoń azjatycki... Może i tak. Bo nijak się to ma do mahoniu w moim akustykuu i klasyku, na gryfie akustyka kolegi i do kawałka surowego mahoniu, co  piwnicy leży. One są do siebie podobne, a ten zdecydowanie odstaje. No ale nic to, gitarka gra dobrze, tanio kosztowała i mi jej nie szkoda torturować :] Jak skończę, to się pochwalę :]

Posty połączone: 06 Wrz, 2012, 14:29:02
Może w takim razie jest to machoń?

Mahą - Epiphone version
Mahiphone?

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

Zomballo

  • Gość
Kiedyś w ibku SZ520 miałem Nato. Może to to?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie przyjmijmy jedną zasadę. Generalnie nie ma czegoś takiego jako gatunek drzewa Mahoń. To jest przyjeta nazwa ogólna- potoczna ale nie wystepuje w przyrodzie coś co zostało nazwane mahoń jako taki .
Dlatego tez mahoń mahoniowi nie równy, choc podobny dla nas.
Jest tyle odmian tego "gatunku", ze nie ma szansy by ktoś z nas na podstawie takich zdjęć cokolwiek mądrego okreslił.

To równie dobrze może być hodowlane Meranti jak i Sipo ( nie sipo możemy wykluczyć jest za drogie ) Kosipo Sapele , Można wymieniać bez końca a wystarczy lekkie przebarwienie i już uznamy ze to co innego?

Jesus znakomicie wkleił wyjaśnienie w tej sytuacji. Może po za jednym. Struktura tego drewna faktycznie mówi o tym ze nie jest to na pewno gatunek iglasty, Europejski, i nie rośnie w chłodnym klimacie a reszta jak wyżej.
No i do Orange . Gdybys tam miał orzech to faktycznie uznałbym ze roter jest idiotą,  lub zrobił to z orzechowych odpadów a i te prawdopodobnie były by droższe niż cała gitara. Lub w owym czasie miał pomroczność jasną , nie mniej nie podejrzewam Jego o to. Szybciej uwierze ze masz albo twardzielowy jesion albo co inne twardzielowe np olcha bo to kolorystycznie może przypominać orzech.

« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2012, 21:19:43 wysłana przez commelina »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Bo czy słowa typu mahoń, albo agathis to nie są po prostu zwyczajowe, marketingowe określenia klas drewna o (w założeniu) pewnych określonych właściwościach (a w praktyce to i tak chuj prawda), a nie gatunek (bo w ramach tych słów potrafi się mieścić nawet kilkanaście gatunków i jeszcze więcej ich odmian)?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ja se tak myślę, że Epi po prostu bierze kawałki mniej ciekawie wyglądającego mahoniu(jakieś poprzebarwiane kawałki, które brzydko wyglądały by w transparencie, biel, jakieś tam odpady z produkcji żipsą :D ;)  :P ), klei to wszystko randomowo do kupy i wpierdala do korpusów z założenia lakierowanych permanentnie. :P 3-4 kawałki i masz gitarę.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Osobiście jestem przekonany ze tak jest

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Najważniejsze, że takie gitary potrafią miło zagrać, a czasami wręcz zakurwić ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Ja se tak myślę, że Epi po prostu bierze kawałki mniej ciekawie wyglądającego mahoniu(jakieś poprzebarwiane kawałki, które brzydko wyglądały by w transparencie, biel, jakieś tam odpady z produkcji żipsą :D ;)  :P ), klei to wszystko randomowo do kupy i wpierdala do korpusów z założenia lakierowanych permanentnie. :P 3-4 kawałki i masz gitarę.
Ja mą tylko z dwóch :]
Pewnie to jakieś nato, poczytałem troszkę o nim. No i fakt, to, że w specce piszą mahoń to zapewne wychodzi na to samo, jakby w puszcze z makrelą pisali w składzie: ryba :D

No i kurwi wystarczająco przyzwoicie jak dla mnie.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
W azjatyckich gitarach takie drewno to standard i  wszędzie piszą mahoń.
Miałem ibka SZ520, Samicka, teraz mam Schectera. Wszędzie takie samo drewno jak w tym Epim. Wszystkie oczywiście pomalowane w jakieś ciemne kolory, co by trochę zamaskować realny wygląd drewna. Ciekawe jak toto ma się do Sapele, który jednak już tak tani i popularny nie jest.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
a co popełniasz na swoim Les Paulu? pytam z ciekawości, bo też mam Prophecy (tylko że GX) no i zastanawiam się, w jaki sposób zdejmujesz lakier, by chociażby nie uszkodzić bindingu.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
a co popełniasz na swoim Les Paulu? pytam z ciekawości, bo też mam Prophecy (tylko że GX) no i zastanawiam się, w jaki sposób zdejmujesz lakier, by chociażby nie uszkodzić bindingu.

+1 do pytania

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bo czy słowa typu mahoń, albo agathis to nie są po prostu zwyczajowe, marketingowe określenia klas drewna o (w założeniu) pewnych określonych właściwościach (a w praktyce to i tak chuj prawda), a nie gatunek (bo w ramach tych słów potrafi się mieścić nawet kilkanaście gatunków i jeszcze więcej ich odmian)?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maho%C5%84
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
a co popełniasz na swoim Les Paulu? pytam z ciekawości, bo też mam Prophecy (tylko że GX) no i zastanawiam się, w jaki sposób zdejmujesz lakier, by chociażby nie uszkodzić bindingu.

+1 do pytania
Z tyłu po prostu szlifierką zdarłem na chama. Binda się trzyma nadal :] Resztę katuję dłutem, gwoździami, benzyną i takie tam :D Binding fajnie się pali. Z góry bynajmniej nie starałem się nie uszkadzać bindingu :] Chociaż ten lakier sporo wytrzymuje, jakby mało go było w dodatku ;]
Myślę, że ręcznie papierkami ściernymi o odp. gradacji dałoby radę zdjąć całość, żeby lamówki nie tknąć, ale już nawet przy tym kolor z forniru na topie by poszedł.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
drewno do kominka

Zaczęty przez nikt « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
19316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2007, 20:27:01
wysłana przez Pan Sinner
307 Odpowiedzi
85646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 08:36:41
wysłana przez oz
12 Odpowiedzi
13804 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 00:32:44
wysłana przez bakerski
26 Odpowiedzi
12908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2010, 15:57:49
wysłana przez yapcok
57 Odpowiedzi
25182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis