Autor Wątek: Ibanez UCEW1FM USA Custom Exotic Wood  (Przeczytany 12773 razy)

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Ibanez UCEW1FM USA Custom Exotic Wood
« 11 Lut, 2010, 17:42:45 »
Ibanez UCEW1FM USA Custom Exotic Wood

Wstęp:

Kontynuując recenzje rzadkich gitar ze stajni Ibaneza pozwolę sobie zaprezentować gitarę która wpadła w moje brudne łapska parę miesięcy temu, z góry przepraszam za brak jednej struny... obiecuje poprawę jak tylko finanse pozwolą.
A zatem trochę historii:
Seria USA Custom Exotic Wood była produkowana w latach 1990 - 1992 na rynek amerykański lecz same gitary robione były w Japonii w fabryce Fujigen , co ciekawe korpusy gitar był dostarczane przez pana Tak Hosono jednego z założycieli firmy ESP. Wykonywane były z najlepszych gatunków drewna, zazwyczaj niedostępnych w innych gitarach w tamtych latach.



Specyfikacja:

Produkcja:  Made in Japan 1991
Konstrukcja: Bolt-On
Korpus: Mahoń + grubaśna nakładka z klonu płomienistego
Gryf i podstrunnica:  1 częściowy Klon profil Ultra  , Palisander
Przetworniki:  2x Dimarzio Paf Pro,  singiel DiMarzio VS-1
Potencjometry:  1 x Volume i 1 x Tone
Most: Edge
Binding: Gryf i głowka
Markery:  Kropki z masy perłowej z indeksem górnym.
Klucze: Gotoh
Menzura: 25,5”
Progi:  24 Jumbo
Elektronika: 5-cio pozycyjny switch
Osprzęt:  Cosmo Black
Kolor:  Natural 100%





Opis:

Pierwszą rzeczą jaką mogę definitywnie stwierdzić że jest to najlepiej wykonana gitara Ibaneza jaką dane mi było macać, wykończenie, jakość drewna, nabicie progów , lakier jest według mnie po prostu pierwsza klasa.  Uwagę na pewno zwraca gruba nakładką z kolonu płomienistego która pięknie się prezentuje , niestety z racji wieku instrumentu posiada parę głębszych wgnieceń ale planowana jest już wizyta u lutnika . Gryf ma bardzo przyjemny profil , zbliżony do modelu Pietruchy, nieco grubszy od Wizarda, ogółem wygodny i latwo było mi się do niego przyzwyczaić, może nie jest to "najszybszy" gryf ze stajni Ibaneza lecz tak naprawdę gitara ta nie została chyba stworzona do shredowania.Kropy z masy perłowej nie przeszkadzają w podciąganiu strun z racji położenia w górnej części podstrunnicy. Łączenie gryfu i korpusu w systemie AANJ daje bardzo wygodny dostęp do najwyższych progów. Standardowo halter i klucze Gotoh. Most Edge który bardzo dobrze radzi sobie z mocnym wajhowaniem, obecnie zablokowany dziad klockami mahoniu dla lepszego wybrzmiewania.




Brzmienie:

 Wiadomo sprawa subiektywna ale moja opinia jest taka : gitara bardzo dobrze odzywa się na sucho i o dziwo dość głośno, naturalnie, aż miło czasami nie podłączać wzmaka i pograć  "akustycznie. Układ H-S-H  z 5-cio pozycyjnym switchem daje dość bogate spektrum brzmieniowe, z racji zamontowanych przetworników PAF Pro nie jest to gitara do ultra high gainowych brzmień, napewno pięknie odzywa się na czystym kanale, selektywnie i tu pojawia sie piękno tego instrumentu, choć korpus jest głownie mahoniowy to klonowa nakładka dodaje jasności w brzmieniu co sprawia ze dzwięk jest bardzo soczysty, niemulący nawet troche jaskrawy ale z takim fajnym solidnym dołem. Dzięki singlowi można uzyskać naprawdę fajną szklaneczkę  lecz  zdecydowanie ma za mały output, jest po prostu za cichy w porównaniu do 2 pozostałych przetworników.  Jeśli chodzi o przestery to na mostkowy pupie można pograć co bardziej Vaiowe i Satrianio podobne rzeczy lecz więcej nie byłem z nie w stanie ukręcić.  Planuje wstawienie Blackout-ów , obniżenie nieco stroju i spróbować wykrzesać odrobinę szatana tego rozegranego zapewnię już odrobinę drewna ( Nie wiem którym z kolei jestem właścicielem tej gitary jestem lecz na strunie H  1 próg widać wyraźny uszczerbek drewna w podstrunnicy, zapewne ktoś za często grał C-dura ;p ) poza tym w miejscu opierania łapy o mostek widać wytarcie materiału.

Podsumowanie:

Mam nadzieje że nie za bardzo zachwaliłem tejże gitary lecz z całego serca polecam każdemu kto natknął by się kiedykolwiek na dowolne wiosło z tej serii, wykonanie oraz wygląd gitary po prostu cieszy oko u innych osobników inne reakcje bezwarunkowe. Nie jest to potwór który urywa dupę brzmieniowo , bardziej taki elegancki i solidny gentlemen. Zobaczymy co z tego będzie po wymianie przetworników. Mam nadzieja że za bardzo nie przy nudziłem, a foty są wystarczająco tłuste. Pozdrawiam anton





Less is more, but more gain is more.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Fajny tekst :). Najładniejszy ibanez jakiego widziałem! śliczny top. Szkoda że nie 7ka, ale taką to nawet 6kę mógłbym mieć ;). Jedno mnie tylko zdziwiło:

Kropy z masy perłowej nie przeszkadzają w podciąganiu strun z racji położenia w górnej części podstrunnicy

Widział ktoś z was kiedyś markery które przeszkadzały w podciąganiu strun?

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
No za taką 7demkę to ja bym sobie nie jedno ucho dałbym odciąć ;p

Dobra może rzeczywiście trochę przesadziłem z tymi kropami, ale na pewno te na środku gorzej wyglądają ;p
Less is more, but more gain is more.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Widział ktoś z was kiedyś markery które przeszkadzały w podciąganiu strun?

mhm. niedokladnie wpakowane kropki ktore nie byly rowno z podstrunnica albo sie powykrzywialy od uplywu czasu i sa z jednej strony wystajace a z drugiej zapadłe. wioslo japonczyk rocznik '65. na szczescie ma wiele innych minusow i te kropki w ogole nie przeszkadzaja w porownaniu z innymi :P
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Oż szlag... Piękna gitara. Tylko ja bym tego CUDOWNEGO klonu nie nazwał topem, prędzej górną połową korpusu :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
przezajebiste foty :) i dobry tekst

gratulacje wiosła i dzieki za podzielenie sie wrazeniami !!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
za ile mi ją sprzedasz? :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Oż szlag... Piękna gitara. Tylko ja bym tego CUDOWNEGO klonu nie nazwał topem, prędzej górną połową korpusu :D

Dokładnie, he he! Przepiękna bijacz!!! Przez smukłość sześciostrunowości wygląda na 28". Coś pięknego - i to matching logo ;) Ładny tekst i fotki - jestem tam!
Paczki z głów!

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Dzięki za pozytywne reakcje  :D

O sprzedaży nie ma mowy nigdy w życiuuuuuuu  :headbang:
Less is more, but more gain is more.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Dzięki za pozytywne reakcje  :D

O sprzedaży nie ma mowy nigdy w życiuuuuuuu  :headbang:

 ;D ;D ;D - każda tak mówiła... ;)
Paczki z głów!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Oż szlag... Piękna gitara. Tylko ja bym tego CUDOWNEGO klonu nie nazwał topem, prędzej górną połową korpusu :D
A bo nazwa 'top' to jak rozumiem się bierze z tego, że jak masz ładny klonik na podstrunnicy, to kobiety tańczą przed tobą top-less? ;)

Zajebiście wygląda, coś w tym jest, że jeden z najładniejszych bananezów. I ta kratka na topie też jest świetna, nie słuchaj tych ignorantów. ;)
Na prawdę jest świetny!

Z ciekawości, foty sam robiłeś? :)
Jeśli tak to gdzie?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Hmm foty robione prze zemnie pod Warshau u mnie w domu :o , trochę się interesuje fotografią więc zadbałem o to żeby nie było widać mojej kanapy w kratkę i starych brudnych gaci ;p
Less is more, but more gain is more.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nie no, kanapa i gacie - to jest jasne. Mnie intryguje bardziej to białe tło, nawet jak robisz z ukosa foty, tak że widać kawałek tej płaszczyzny i wszędzie biało. Ja np. nie mam gdzie robić fot - albo na podłodze albo na łóżku, tak więc jest tradżedi, aczkolwiek czasem mnie najdzie, tak jak mała sesja z komórki, w hotelowym łóżku, w białej pościeli. Całkiem nieźle wyszło (choć od pół roku tych fot nie udało mi się wyrwać do siebie na kompa - fail :D).
No, tłuste foty mamy, poprosimy więc o nic nie znaczące próbki oraz orientacyjnie - za ile go wyrwałeś.
Pozdro i zapraszamy na grupowe opijanie sesji, pewnie jeszcze w tym tygodniu (skrobnij na pw albo na gg, to się jakoś grupowo ustawimy).
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Kurcze tak naprawdę to to białe tło to jest najzwyklejszy papier formatu 100x70 położony na płaskiej podłodze, no i jakoś się kombinowało tak żeby dobrze to w kadrze wyszło. Musze zaznaczyć że zdjęcia robione były dobrą cyfrówka z fajnym obiektywem z duży światłem który pięknie rozmywa tło i to jest tak naprawdę zasługa że foty fajnie się prezentują, no ale ciesze się że się podoba.

Postaram się coś nagrać jak tylko dorwę jakiś dobry mikrofon bo poda już się pozbyłem :D

Jeśli chodzi o cenę to tak naprawdę miałem kupić Ibaneza CSD2 od nikta no ale jak tą zobaczyłem zmieniłem zdanie, choć nie ukrywam że odrobinę żałuje i cały czas mam gaz na barytona lub 7demke.
A kasy jakoś z 4 koła poszło z casem J.craft.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2010, 11:10:57 wysłana przez anton »
Less is more, but more gain is more.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
To ja tylko poproszę co to za cyfrówa i obiektyw!
Paczki z głów!

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Nikon D80 + jakieś jasne szkiełko f1,8 (obstawiam Nikkora 50 f1,8)
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2010, 13:22:16 wysłana przez zuosiej »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Dziękuję, bo nie wykluczone, że będę nabywał i nie mam jeszcze typu.
Paczki z głów!

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Tak offtopując mogę polecić Canona 20D, Canona 5D (może być mark II), Nikona D80, D90, D200 ale to wszystko raczej drogie sprzęty. Największe wrażenie na mnie zrobił 5D mark II - masakra jaka plastyka zdjęcia, zamiótł mnie kompletnie. Jak będziesz kupował to kup sobie od razu ze 2 obiektywy coś szerokiego 18-50 (ja tam strasznie lubię Nikkora 10-20 i wszelkie fisze) oraz coś pokroju 70-200.

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
kurde ale offtop się zrobił ale zuosiej  idealnie wytypował sprzęt
Nikon D80 + AF Nikkor 1:1.8 50 mm stałoogniskowy MIJ naprawde polecam ten obiektyw a co do D80 to fajny aparat ale bardzo duże szumy są na większym ISO wiec jeśli kupować teraz to tylko D90 lub D200
Less is more, but more gain is more.

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
kurde ale offtop się zrobił ale zuosiej  idealnie wytypował sprzęt
Nikon D80 + AF Nikkor 1:1.8 50 mm stałoogniskowy MIJ naprawde polecam ten obiektyw a co do D80 to fajny aparat ale bardzo duże szumy są na większym ISO wiec jeśli kupować teraz to tylko D90 lub D200

bo to pisze we wlasciwosciach zdjecia ;)

Swietna gitara, gratuluje!
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Dziękuję, ale 7k za body nie dam. Nawet jakbym miał tyle luźnej kasy ;)
Paczki z głów!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
[...] bo to pisze [...]
Bo jest, kurwa, napisane... :facepalm:

Patent z kartką oryginalny, tylko że moja gita ma >100cm... :D W każdym razie muszę kiedyś spróbować - zakupić sobie różowy arkusz A0 i fogle... ;)

D80 to fajny aparat ale bardzo duże szumy są na większym ISO
Próbowałeś wsadzić do zamrażarki? :)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
[...] bo to pisze [...]

Bo jest, kurwa, napisane... :facepalm:

sorry ze zaofftopuje, ale to zabolalo
znalazl sie polonista kurna swiezo po maturze ;p
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Jedno mi w nazwie tej gitary nie pasuje: klon i mahoń - co to za egzotyczne drewna???
Paczki z głów!

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
rzadkie to może nie ale jakoś tego drewna jest po prostu porażająca, palisander na podstrunnicy jest po prostu wspaniały... pewno selekcja drewna byłą dość ostra :D
Less is more, but more gain is more.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
13529 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 18:18:18
wysłana przez Yony
2 Odpowiedzi
3321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2008, 09:27:07
wysłana przez Mery
18 Odpowiedzi
4688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 21:23:13
wysłana przez BetoNova
10 Odpowiedzi
6290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2015, 23:13:50
wysłana przez nikodem977
73 Odpowiedzi
16454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2023, 18:29:40
wysłana przez Orange