Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 376882 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Kącik fitness
« 28 Lis, 2009, 17:25:21 »
Cytuj
w jaki sposób najlepiej jest uproporcjonalnić cielsko? tzn w moim wypadku chodzi o klatkę i ręce.

Powiem Ci, że pierwsza rzecz na która powinieneś zwrócić uwagę to nie trening a dieta. Znam dużo ludzi co ćwiczą 5 i więcej lat. W dalszym ciągu noszą duże brzuchy i na dobrą sprawę daleko im do atletycznej sylwetki. Mięśni niby więcej, ale przykryte solidnie tłuszczem. Średnio fajnie to wygląda. Druga skrajność to trening i spożywanie zbyt małej ilości białka. Wtedy zamiast budować mięśnie spala się. Również widac to na siłowni - trafiają się aparaty co ćwiczą dwa lata i poza żyłami nie widać żadnej progresji.

W Twoim wypadku, spalenia tłuszczu - ograniczyć tłuszcze, węglowodany proste (np. słodycze) i częściowo złożone (ziemniaki, makaron, ryż). Więc nic przyjemnego. Jak do tego dołożysz trening typowo aerobowy to efekty przyjdą szybko. Ale jak wyżej, bez diety ani rusz. Preparaty typu fat burner bym sobie odpuścił w fazie początkowej. One dobrze się sprawdzają na dorzeźbienie sylwetki. Chyba, że masz kase to oczywiście warto dołożyć.

Skoro już zrobiło się tak gejowo, to ja  w te wakacje po ok 1,5 rocznej przerwie od treningu wyglądam tak:

http://i49.tinypic.com/2mgtkav.jpg

Straciłem tak myślę ok 8kg mięśni - jedyny plus, że w dalszym ciągu mam niski poziom tłuszczu. Szybka przemiana materii ma też swoje plusy  :)

Aha, kurza klatka - temat z którego bardzo ciężko wyjść. Tu już w grę wchodzi genetyka. Na pewno w takim przypadku powinieneś większy nacisk położyć na ten element. Ćwiczyć solidnie i dokładnie bez ściemniania. Wtedy można ten element skorygować, ale na tle innych części ciała może pewnie w dalszym ciągu bedzie średnio.

Ja akurat z klatą nigdy nie miałem problemów. Gorzej z bicepsem, na tle tricepsa wyglądał średnio.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2009, 17:32:44 wysłana przez october »
007