Autor Wątek: JCM800  (Przeczytany 51329 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: JCM800
« Odpowiedź #150 20 Sie, 2009, 14:50:27 »
Paczka Twojego kumpla jest superseksi, chętnie wsadziłbym jej coś wielkiego i drżącego, koniecznie od tyłu. Lubię takie gadżeciki strasznie, pozdrów go koniecznie od wujka Wróbla.

Zdecydowanie bardziej przekonują mnie próbki nagrane na tej paczce, niż marszałku. Są bardziej "posadzone", nie wiem, może to też kwestia ustawienia mikrofonu, a raczej różnej odległości głośnika od grilla. A może jestem po prostu głuchy.

Co do Mesy - owszem jest okropnie bułowata, można w zasadzie ściągnąć bas do zera i też będzie go za dużo. Wypowiadam się teraz o Road Kingu, chociaż to w zasadzie DR+Lonestar na dobrą sprawę. Wyjąłem lampy z prostownika, już bez kurwa przesady z tym vintadżem - obciążają tylko trafo niepotrzebnnie, a tak zamiast marnych 120-130 watt mam teraz ze 140:) No i robi się jeszcze większa buła, co przy ogólnej bulgotliwości mesy jest niepożądanym zjawiskiem. Doda, znaczy - dioda jest w tym przypadku OK;) Nie popadajmy w paranoję - co z tego, że gdzieś w torze jest jakiś krzem? Gra ładnie? Podoba się? - OK. Nie? - Kup se Voxa z 1856 roku za pięć milionów i przestań marudzić, będzie megatr00pjuranalogu eque....
...po czym podczep se Metal Zone'a, żeby była większa pizda ahahaha. Kurwa, aż się sam z własnego dowcipu uśmiałem, jak debil jakiś:)

A i jeszcze o tych harmonicznych się chciałem powymądrzać. Po prostu ludzkie ucho jest tak zbudowane, że harmoniczne parzyste odbiera jako "przyjemniejsze" i cześć. Pech chce, że urządzenia tranzystorowe "produkują" ich więcej od lampy. Co oczywiście nie przeszkadza uzyskać zajebistego klina (np. Jazz Chorus) albo i też jebitnych przesterów (Randall).

Co do głośności - zawsze można wyjąć dwie lampy (niestety spada też jakość soundu), albo zastosować variaca jakiegoś. JCM 800 gra najlepiej na masterze między 6-7 i nic na to nie poradzę. Niżej - mół i kiepska dynamika, wyżej - warkot, charkot i krwotok. Resztę gałek, można wtedy dać na ilewen...:)

pozdróweczki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2008, 18:29:46
wysłana przez BartekL
22 Odpowiedzi
10016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 12:27:39
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
4320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2012, 09:09:12
wysłana przez primer
37 Odpowiedzi
6510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2016, 00:57:26
wysłana przez Eregeth
0 Odpowiedzi
59 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2024, 14:37:12
wysłana przez BetoNova