Autor Wątek: JCM800  (Przeczytany 51427 razy)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: JCM800
« Odpowiedź #75 03 Sie, 2009, 22:50:43 »
Cytuj
bebeszki to JCM ma niezbyt pokazne, szczegolnie w zestawieniu z  bardziej zaawansowanymi cudami lat 90ych takich jak RoadKing Mesy (4 kanaly i w 3dupy  ustawien) czy nawet naszym SideWinderem. To zalezy kto co gra;D

Soldano SLO widział? Znajomi ampmakerzy (sztuk kilka i to raczej Ci konkretni) mówili że SLO to chyba najprostsza konstrukcja z możliwych.

Cytuj
czesci wszystkie mozna kupic za 1k (pesymistyczna wersja) lub 700 (optymizm) bez wiekszego spogladania na to jak wyglada.

Dobra to teraz tak, części do SLO pewnie tak jak w wypadku JCM by kosztowały (plus trafa). Faktem jest że marshallowskie (jeżeli chodzi o typ) trafa są raczej dostępne na rynku części częściej niż np. do SLO. Tym niemniej, kopia (jeżeli już) musi być nawinięta bardzo dokładnie.

Tylko jak on stroi swoja 8ke i jak wypadlby na innym ampie oraz jakich gratow do tego uzywa:D Ktos na poczatku tematu napisac cos fajnego, ze jak sie wie jak zrobic zeby bylo ciezko to jest miodzik, z tym sie zgadzam.

Stroił 6'tkę, do B. Widzisz tutaj sie trochę koncepcje zmieniają - takich rzeczy jak FF wg. mnie na ampie w rodzaju DR nie zagrasz aż tak dobrze (niedopalonym, za dużo dołu, za mały atak wg. mnie - oczywiście to mogą być moje preferencje i zboczenia)

Cytuj
black/death sie gra na higainach i tutaj prym wiada rectifiery/5150/Engle/Bognery.

Poza behemothem to nie widziałem za dużo Bognerów na scenie DM(sensu largo), engli trochę więcej, w DM jakoś 5150 też nie uświadczyłem (raczej thrash/hc patrząc po scenach i fotach) za to dużo jest marshalli, DR, ewentualnie jakichś ampegów tranzystorowych lub racksystemów. A propos niegrania DM na marshallach - Erik Lindmark z Deeds of Flesh.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2008, 18:29:46
wysłana przez BartekL
22 Odpowiedzi
10016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 12:27:39
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
4320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2012, 09:09:12
wysłana przez primer
37 Odpowiedzi
6510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2016, 00:57:26
wysłana przez Eregeth
0 Odpowiedzi
59 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2024, 14:37:12
wysłana przez BetoNova