Autor Wątek: JCM800  (Przeczytany 48914 razy)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: JCM800
« Odpowiedź #50 03 Sie, 2009, 03:15:46 »
przeczytaj jeszcze raz potem drugi trzeci i tak aż zrozumiesz co napisałem
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #51 03 Sie, 2009, 03:22:41 »
tu wlasnie mamy problem;d przeczytalem to dokladnie za pierwszym razem i nie zgadzam sie, ze takie nie do zastapienia sa...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: JCM800
« Odpowiedź #52 03 Sie, 2009, 08:11:04 »
Tadeo idź trzeźwieć a potem sprawdź w słowniku znaczenie słowa "ironia".
Slayer - masz wiedzę ale i tak z deka kopulujesz :) A ja na ten przykład uważam że jeden kanał to dla mnie w sam raz. I co mi zrobisz? :D W ogóle stwierdzanie że jeden piec jest lepszy od drugiego bo ma więcej ficzerów trąci lekko fajansiarstwem. W takiej sytuacji umówmy się że najlepszy piec na świecie to Mesa Mark V bo ma najwiency gałkuf i już, ok?
Ja tam uważam że ten piec może nawet obudowy nie mieć a i tak wyrwie jaja i zrobi z nich naszyjnik jak dobrze jebnąć w struny porządnej gitary.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #53 03 Sie, 2009, 09:25:59 »
bebeszki to JCM ma niezbyt pokazne, szczegolnie w zestawieniu z  bardziej zaawansowanymi cudami lat 90ych takich jak RoadKing Mesy (4 kanaly i w 3dupy  ustawien) czy nawet naszym SideWinderem. To zalezy kto co gra;D To piec do lajtowego Rocka, miesko i inne rzeczy trzeba wymeczyc z niego, nie zaden hajgejn. Ja bym za jego legende nie dal 3 czy 4k skoro jego czesci wszystkie mozna kupic za 1k (pesymistyczna wersja) lub 700 (optymizm) bez wiekszego spogladania na to jak wyglada.

http://cry-baby.pl/mini_jcm800/probka.mp3http://cry-baby.pl/mini_jcm800/probka2.mp3http://cry-baby.pl/mini_jcm800/Untitled.mp3
Tutaj sa probki robionego w domu JCM800 o mocy 5W ktora wystarcza do grania w domu, niestety temat na konkurencyjnym forum, wiec nie bede robil reklamy. Tam jakis user zaprojektowal cale pcb.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: JCM800
« Odpowiedź #54 03 Sie, 2009, 09:42:31 »
My jesteśmy całkowicie bezkonkurencyjni, nie krępuj się :) Jasne. A teile do Dorico pewnie z 1 k kosztują, więc czemu Dorico to 2,5 tysia?? Typowe pierdzielenie ludzi którzy nie wiedzą o paru dodatkowych kosztach prowadzenia działalności.
W zdaniu "zależy co kto gra" przywaliłeś sobie sam bejzbolem między oczy. Teraz idź do chłopaków łojących na JCMach mhok i szatana i przeproś ładnie za wykład "wasze piece ssą pałę".


P.S. Nie jestem jakimś die hard fanem Marshalli, uważam że może i są średnio funkcjonalne, ale na pewnym etapie liczy się głównie brzmienie i z tego prostego względu ta konstrukcja jest legendarna i zarazem wciąż wykorzystywana. Nie tylko przez dziadków blusrokowców.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #55 03 Sie, 2009, 09:48:13 »
Teraz przeliczylem ile czesci elektroniki biernej ma jcm (rezystory, kondensatory itd...) i wyszlo na 47.
Do tego dochodzi 3 potencjometry 1M liniowe i dwa po 25K i jeden 250K logarytmiczne. Wszystko o JCM800 jest od dawna na internecie, schematy dokladnie pokazujace co i gdzie jest, co zmienic zeby bylo wiecej szatana. Sa nawet dokladne zdjecia plytek, ale co to za roznica jaka plytka jest? nawet bez plytki mozna zlozyc go w montarzu przestrzennym. Kiedys nawet widzialem na allegro sama obudowe Marshalla za 200zl. Trafa mozna kupic na guitaramps.pl, lecz to wydatek 600zl. Obecnie sobie zbieram czesci na Atomic 5W, bo to lampa, mozna pograc w domu na tym i jak na moja opinie brzmi ciekawiej, a koszty wykonania nie przekraczaja 300zl. Sidewindery sa ciekawe w moim odczuciu, szczegolnie z red channelem Mesy:D Dla mnie Doricio jest lepsze od JCM ze wzgledu na inny charakter brzmienia. Szatanowcy dawno zauwazyli ze black/death sie gra na higainach i tutaj prym wiada rectifiery/5150/Engle/Bognery. Slayer gra na JCM bo takie juz brzmienie wykreowal i nie chce go za bardzo zmieniac, ale ich sprzet do optymalnego na pewno nie nalezy.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: JCM800
« Odpowiedź #56 03 Sie, 2009, 10:24:34 »
I nikt nam nie powie że białe jest białe a czarne jest czarne...
Ja o jednym a Ty o drugim. Jesteś pewien że nie jesteś jedną ze ścian w moim domu? :) One podobnie się wpasowują w temat.
Przecież Ci mówię że w cenie końcowej produktu, koszt wytworzenia tego jednostkowego produktu to jakieś na ogół 40-50% (handlowcy poprawiajcie mnie swobodnie, tak se strzelam na oko :)) a reszta to inne rzeczy o których klient końcowy dowiaduje się jedynie w momencie wyciągania portfela (wiesz ile kosztuje dobra sprzątaczka? ;)).
Anyways - za dużo słyszałem już takich tekstów "se można zrobić za 300 złotych i będzie lepsze jak oryginał". To czemu tak mało jest udanych konstrukcji opartych na modach legend? Powinno ich być na metry.
No ale jeśli jesteś typem który uważa swoją rację za mojszą niż twojszą to ustępuję pola - wierz w co chcesz. live long and prosper ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #57 03 Sie, 2009, 10:28:50 »
Cytuj
Szatanowcy dawno zauwazyli ze black/death sie gra na higainach i tutaj prym wiada rectifiery/5150/Engle/Bognery.

to by wyjasniało, czemu swoje diskopolowe rytmy Morbidzi puszczają z jcm900, a emorockowy zespół Nile gra na DSL2000
do widzenia.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #58 03 Sie, 2009, 10:31:45 »
Oni za dlugo graja xD Azagtoth sie juz rozsypuje jak Jackson powoli;d

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #59 03 Sie, 2009, 10:39:32 »
jak z Morbidami jest to nie wiem, ale Nile ma się doskonale :) nie wspomniałem o Zakku, który bryka na jcm800 (zmodowanym), ale on to w ogóle gra jakieś r'n'b dla ubogich, bo nie ma blastów i stroi się raptem do Dis
do widzenia.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: JCM800
« Odpowiedź #60 03 Sie, 2009, 11:05:55 »
malogo gainowe light rockowe brzmienie Dina Cazaresa na wczesnych plytach tez mi sie jakos nie wpasowuje w konwencje JCM800 ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #61 03 Sie, 2009, 11:16:11 »
Tylko jak on stroi swoja 8ke i jak wypadlby na innym ampie oraz jakich gratow do tego uzywa:D Ktos na poczatku tematu napisac cos fajnego, ze jak sie wie jak zrobic zeby bylo ciezko to jest miodzik, z tym sie zgadzam.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #62 03 Sie, 2009, 11:20:21 »
Nikt - Z ust mi to wyjales. Wg. mnie jedno z lepszych nagranych brzmien typu "modern".

Wg. mnie Slayer to prowokacja (zibisound?:D). No moze sie myle. Po prostu jakos ciezkawo sie dyskutuje :)
Ile mozna walkowac na okraglo temat wiecej galkow = lepszy piec ? Wydaje mi sie ze jestes najmadrzejszy, bo zajales sie konstrukcja wzmacniaczy i teraz wiesz, ze JCM800 jest juz passe, bo jest zbyt prosty do zrobienia. Do tego odnosze dziwne wrazenie, ze probujesz nam wmowic, ze ten piec sie skonczyl i mamy sie z tym pogodzic :)

Btw slyszalem probke brzmienia nagrywajacego wlasnie w studiu pewnego polskiego zespolu, w ktorym gra 2 gitarzystow. Jeden na JCM800 2203 Reissue  a drugi na 5150. Kanal z osiemseta nie dosc, ze byl mniej plaski i pozbawiony siary to brzmial bardziej miechowato :) A nie byl dopalony, tylko mocno rozkrecony. Podobno tez kolega z tego zespolu ma lape jak kopara.
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2009, 11:23:52 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #63 03 Sie, 2009, 11:39:11 »
Nie jestem najmadrzejszy, ale na obcinanie polowki sygnalu to jest problem w moim odczuciu ktory nie pozwala pograc na normalnym przesterowaniu i niewielkiej glosnosci. Na lamce najwiecej brzmienia cisnie sie z lapki, jak ktos wyrobi sobie charakterystyczny styl gry, to nawet po zmianie na sprzed EVH zabrzmi tak samo, paru dobrych gitarzystow tak twierdzi i nie smiem podwazac tej tezy. JCM800 nie skonczyl sie, tylko w kategorii jakosc/cena jest malo konkrurencyjny, poza konstrukcja to jedyny moj zarzut. Prostota to nic zlego, wrecz przeciwnie, bardzo ja cenie. Nie wiem jak brzmialby wspolczesny metal, gdyby ta parenascie lat temu rozne zespoly, w tym Slayer ze swoim Reign in blood nie gral wlasnie na tym sprzecie. Moze to nie jest ideal ciezkosci, bo swoje lata ma i na rynku sie pokazalo duzo innych rzeczy sporo osob pyka dalej na tym 'zuym i prostym JCM', wiec musza miec do tego powody.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #64 03 Sie, 2009, 11:46:20 »
Nie jestem najmadrzejszy, ale na obcinanie polowki sygnalu to jest problem w moim odczuciu ktory nie pozwala pograc na normalnym przesterowaniu i niewielkiej glosnosci.

więc JCM800 to przeżytek dlatego, że jest głośny? :D

swoją drogą który 100w head gra cicho i jednocześnie brzmi dobrze? ;)
do widzenia.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #65 03 Sie, 2009, 11:49:10 »
Stary, wytlumacz mi o co Ci chodzi z obcinaniem sygnalu, bo np. to mi sie kojarzy (tak jak zle kable) z ucinaniem pewnych czestotliwosci, a we wczesniejszym poscie tlumacze, ze w porownaniu (nagraniu) 5150 wypada totalnie plasko. TO ZNACZY, ze JCM800 ma pelniejsze pasmo, jest go wszedzie wiecej, nie ma skrzeczacej gory i mozna z niego ukrecic deko wiecej niz 5150. Wiem co mowie, bo mialem 5150 akurat rownoczesnie z JCM800.

Inna sprawa, ze 5150 w kapeli w mixie zachowuje sie z deka inaczej. Jesli je polaczymy (ale 5150 musi byc po dobrych modach i najlepiej grac na glosnikach, ktore nie przenosza tyle siary co swieze nierozegrane V30 w 1960) to masz prawie moje idealne brzmienie. 5150 rzezi fajnym hardkorowym srodkiem i ma super atak (troche tranzystorowy:P) a JCM800 uzupelnia cala reszte.



ps. ja mam 2204, czyli 50W wersje i i tak przegluszam wszystkich bedac na 2. Masz jakas solucje na to ? :)
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2009, 11:52:34 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #66 03 Sie, 2009, 11:50:07 »
Niewielka glosnosc pojeciem wzglednym;d Jesli ktos grywa na stadionach to jak najbardziej JCM przypadnie do gustu;d Solidna pancerna technologia i nie ma sie co psuc, same plusy:D Marshall jeszcze nie daje takiej tabelki z glosnoscia jak Peavey xD

http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/przedwzm.htm
Tutaj jest przedstawiona zasada dzialania lampy elektronowej. Lampa w piecu dziala jako obcinacz sygnalu, zmnienia wyglad fali z sinusoidy na bardziej plaska i dorzuca wlasne nieliniowe znieksztalcenia harmoniczne. JCM obcina tylko jedna polowke sinusoidy. Zainteresowalem sie tym piecem i skoro wiedza o nim 'od podstaw' jest dostepna, czemu by z niej nie skorzystac? nie jestem jakis wszystko wiedzacy, a forum uwazam za miejsce w ktorym mozna sie podzielic wiedza. Na stronach o gitararach o tym problemie nikt nie wspomina i zawsze pojawia sie grupa antyfanow i milosnikow.
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2009, 11:54:52 wysłana przez slayer-66669999 »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: JCM800
« Odpowiedź #67 03 Sie, 2009, 11:55:03 »
swoją drogą który 100w head gra cicho i jednocześnie brzmi dobrze? ;)
mój spider valve ;)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #68 03 Sie, 2009, 11:56:47 »
Mi spiderek nie podszedl wcale i szczegolny brak sympatii wzubudzily galki ktore wygladaly jakby sie mialy urwac, fanem symulacji i roznych bajerow nie jestem.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: JCM800
« Odpowiedź #69 03 Sie, 2009, 12:11:59 »
Ale to znasz w koncu jakis sposob na sciszenie osiemsety ? :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: JCM800
« Odpowiedź #70 03 Sie, 2009, 12:15:24 »
ja kupiłem bo miałem okazję, ale to co w tym piecu lubię to to że jak bym cicho nie grał to i tak brzmi dobrze. Ale co prawda to prawda- ten piec to pudło z symulacjami ;). JCM800 też mam  :headbang:

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: JCM800
« Odpowiedź #71 03 Sie, 2009, 12:38:50 »
Wada konstrukcyjna 800ki polega na tym, ze przester obcina polowke sygnalu tylko i pazurek pokazuje dopiero gdy jest odkrecony na maksa, wtedy koncowka jest obciazona mocno, transformator nie wyrabia i rowniez ucina sygnal. Prawidlowo powinnien przester ksztaltowac caly sygnal, a nie tylko polowke. Jim Marshall nie byl najwybitniejszy jesli chodzi o konstrukcje. Polecam poczytac fora dotyczace elektroniki, tam prawie kazdy wystrugal sobie domowym sposobem jcm, bo tam jest pare czesci na krzyz i nie ma co zwalic, najwiekszy wydatek trafa. Oryginalne z drake troche drogie i malo dostepne, no chyba ze sie ma duzo kasy. gdy sie ktos przylozy zrobi sobie JCM ktory brzmi lepiej niz ten Marshalla. Rectifiery od Mesy maja do wyboru czy prostowanie (rectifier-prostownik) pradu na lampach 5U4 czy na diodach, lampy to zawsze mieksze brzmienie i kompresja, za to diody dzialaja lepiej na mniejszym obciazeniu i dziek jest ostrzejszy. Nie powiem ze JCM jest zly, bo to jakby nie patrzec zawodowy wzmak, ale czasy sie zmienily i sa bardziej uniwersalne cuda.

generalnie masz pewnie duzo racji, ale nie przekonuje mnie ze czytanie forow o elektronice upewni mnie w przekonaniu ze piec jest dobry albo zly ;) ta wada konstrukcyjna to tez pewnie dosc powazna sprawa, ale czy nie jest tak, ze on przez te wady gra jak gra? ;) w sensie, ze bez tych wad moglby stracic co niego ze swojego charakteru?
Łe tej.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: JCM800
« Odpowiedź #72 03 Sie, 2009, 13:24:44 »
Z tego co wiem, to jest jakis gosc ktory przestudiowal budowe jcm i zrobil tak, ze dziala prawidlowo. Z wadami czy bez wzmakol legenda i zasluzyl sie dla muzyki. Gdyby inaczej dzialal to szybciej odkrecaloby sie to charakterystyczne przesterowanie, a obecnie duzy wklad w przester ma siadajaca pod obciazeniem koncowka i transformator ktory scina druga polowke sinusoidy. Na JCM zlego slowa nie powiem, a tutaj przedstawiam tylko fakty. Marshall sie troche wycwail i dzieki tej legendzie niezle zarabia, ale jesli dobrze brzmi i sie podoba czemu ma nie byc wart swojej ceny? Ogolnie dziwny jest temat 800ki skoro to konstrukcja tak uznana i dlugo bedaca na rynku. Wokol tego modelu jest duzo mitow i bajek, czesc prawda, czesc niekoniecznie. Trzeba dobrze grac i miec jaja zeby wykrecic to co sie chce z tego.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: JCM800
« Odpowiedź #73 03 Sie, 2009, 13:41:14 »
800 maja charakter, dla mnie to ma największe znaczenie i jeśli ten charakter spowodowany jest wadą to powinniśmy mięć ją wszyscy  ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: JCM800
« Odpowiedź #74 03 Sie, 2009, 13:57:53 »
Zajebista ewolucja poglądów u mojego krajana :) Coś czuję że trza to będzie omówić kiedyś face to face przy złocistym ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2008, 18:29:46
wysłana przez BartekL
22 Odpowiedzi
9544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 12:27:39
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
4089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2012, 09:09:12
wysłana przez primer
37 Odpowiedzi
5717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2016, 00:57:26
wysłana przez Eregeth