Autor Wątek: Reaper - problem z głośnością  (Przeczytany 34684 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Reaper - problem z głośnością
« 17 Paź, 2019, 10:58:06 »
Wieża cały czas w AUX, teraz podpięta do interfejsu bezpośrednio i pomijam już Realteka.

Nie włączam Audacity razem z Reaperem, zainstalowałem go tylko żeby zobaczyć czy sygnał jest zbierany, i dopiero wtedy zacząłem słyszeć gitarę. Póki co w Reaperze działa normalnie, dopiero jak w Reaperze z jakiegoś powodu traciłem odsłuch gitary to go wyłączałem, włączałem Audacity i nasłuchiwanie urządzenia (wejścia interfejsu) w opcjach Windows, wyłączałem Audacity i z powrotem włączałem Reapera wyłączając znowu nasłuchiwanie urządzenia. Skomplikowane, nie wiem czemu tak, ale po czymś takim zaczęło działać.

A teraz tak:

1. Czemu trzymać w Reaperze 44.1kHZ a w sterownikach ESI 96kHz? Co to daje, czemu to służy i jaki daje efekt końcowy?

2. Do czego ten kabel? W wieży mam wejście na mały jack, jest to najzwyklejszy na świecie kabelek, podpiąłem do interfejsu za pomącą przejściówki z małego na duży.

3. Nie wiem, czy to w ogóle wina interfejsu, ale moje nagrywki w tym momencie brzmią jak kupa. Zdecydowanie gorzej niż to co słyszę u gitarowych jutuberów kiedy choćby prezentują sprzęt (nie mówię tu już nawet o choćby pół-profesjonalnie nagranych numerach jakie wrzucają). Nie mam szumów, trzasków ani tym podobnych, i być może zawsze tak to brzmiało, tylko dopiero teraz to słyszę. Dodatkowo nagrywając ślad, widzę bardzo dużo headroom'u - maks amplituda nawet nie zbliża się do krawędzi (sufitu/podłogi?) tych tracków (sorry - nie umiem tego lepiej określić). Tak ma/może być, czy podbić sygnał w sterownikach (zmniejszyłem go o ok. 9dB żeby nie było przesterowania)?

Sorry że tak męczę - jestem strasznym ignorantem w tym, liczyło się dla mnie do tej pory tylko żeby słyszeć co gram.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 10:31:03
wysłana przez TripleXXX
6 Odpowiedzi
6651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2011, 17:44:50
wysłana przez schecter
0 Odpowiedzi
1847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2012, 13:51:55
wysłana przez Rostek
3 Odpowiedzi
4082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 11:27:04
wysłana przez vysnafca75
8 Odpowiedzi
2660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2022, 15:56:33
wysłana przez vysnafca75