Autor Wątek: Reaper - problem z głośnością  (Przeczytany 31639 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak brzmi ten Joyo w miksie (SG-BB Preamp-Clean booster-JoyoAS):
https://soundcloud.com/omson2711/joyo-american-sound-direct-recorded
I ten Joyo tak bez IR, tak na bezczela w interface i jazda?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dokładnie tak, jak to ująłeś (to ma na sobie symulacje kolumny, także mozesz grac i nagrywac direct). :)  To tanie gówno wygryzło wszystkie moje sansampy i emulacje z kompa. Moge Ci poźniej wrzucić to samo bez basu (tutaj dojebany Eyemasterem, to trochę przykrywa gity)
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2020, 15:52:23 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dokładnie tak, jak to ująłeś (to ma na sobie symulacje kolumny, także mozesz grac i nagrywac direct). :)  To tanie gówno wygryzło wszystkie moje sansampy i emulacje z kompa. Moge Ci poźniej wrzucić to samo bez basu (tutaj dojebany Eyemasterem, to trochę przykrywa gity)

Niezle, a ja swojego sprzedalem, bo za mocno szumial na duzym gain (ale gral super) w salce i koncertach. No ale pewnie powinienem byl jakis inny drive przed nim uzyc...

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ja mam sprawdzonego chaosowego BB Preampa (Red Star Booster) i replike ZVEX Super Hard On za nim (bb preamp raczej w roli lekkiego boostera/drive'u, ktory wypycha sound do przodu i robi bardziej tight - clean booster, żeby to jeszcze podbić i zagęścić gain na American Sound). To jest to, co na tej zagrywce, bez EQ itd. - ustawione docelowo, żeby już nic nie dłubać. Jest to w cholerę wygodne i jakoś naturalniej siedzi w miksie, niż symulacje z VST.

Generalnie traktowanie Joyo American Sound, jako wzmacniacza z omikrofonowaną paczką, otwiera spore pole do eksperymentów, w kwestii stackowania gainów. Warto sobie posprawdzać to i owo - dobrać, co siedzi, a co nie. Jest sporo filmików na YT z przykładami. Jak dla mnie, to jest genialna kostka, która pobiła brzmieniowo oryginał od Tech21. I jest tania (szczególnie wersje rebrandowane przez Harley Benton, Caline czy Ammon).

Posty połączone: [time]06 Lut, 2020, 11:15:59[/time]
« Ostatnia zmiana: 07 Lut, 2020, 01:24:16 wysłana przez OMSON »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Dobra, specjalnie kupiłem śrubokręt, i co się okazuje się - nie mogę nic ustawić w Schecterze, bo śruby są kompletnie zjechane i śrubokręt się po prostu kręci w nich.


EDIT:
Przypomniało mi się że kombinerkach też mam jakiś niby śrubokręt, to tym mi się udało obniżyć - niemal na full - i w input na 0dB też zdarza się wejść na czerwone pole, dałem to na razie na -1dB i będę się bawił póki co.
To wiosło i tak idzie do setupu niedługo.

Zauważyłem też że w Deanie chyba mam na odwrót zamontowaną ramkę pipaka pod mostem, ale gra więc raczej no problem.

« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2020, 20:46:36 wysłana przez Rot »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
dałem to na razie na -1dB i będę się bawił póki co.




Czyli znowu limiter na wejściu... Jak nie możesz ustawić setupu w gitarach, to może masz jakiś stompbox, którym mógłbyś ustawić niższy level bez dodawania zabarwu samego efektu? Jakiś eq, czy  colowiek z regulacją poziomu sygnału, jeśli rozumiesz o co mi chodzi? Ja używam np tego z zasilaczem na 18V (producent o tym nie pisze, ale ten efekt potrafi pracować na napieciu do 20V, co drastycznie zwiększa jego headroom): https://www.muziker.pl/artec-se-peq-parametric-equalizer?gclid=EAIaIQobChMIlbzhppi-5wIVBcwYCh1JvANsEAYYASABEgLPU_D_BwE

Dodatkowo masz pełno-parametryczny EQ do dyspozycji (potrafi zmienić barwę samego pickupu).
« Ostatnia zmiana: 07 Lut, 2020, 01:36:41 wysłana przez OMSON »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Że stompboxów mam tylko distortion w wersji DIY, z którego i tak nie korzystałem od lat już.

Na dobrą sprawę mógłbym dać na 0dB bo wybijam ponad tylko przy mocniejszym ataku na struny, ale chyba mam ciężką łapę bo to co drugi powerchord przy realnym graniu.

I tak jest już duuuuuużo lepiej niż było więc powiedzmy że cel osiągnięty.
Zastanawiam się tylko jaki output te Blackout muszą mieć, skoro z Lawrencem nie mam tego problemu w ogóle.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Aktywne pickupy mogą mieć spory output. Zależy jakie. Najlepiej zostaw te 0dB i może wymien problematyczne śruby w gitarze? To najmniejszy koszt. Wszystko znajdziesz na guitarproject... https://guitarproject.pl/p/8/18283/calowe-srubki-do-humbuckerow-vparts-hms-is-n--srubki-i-wkrety-drobny-osprzet-czesci.html

https://guitarproject.pl/c/8/srubki-i-wkrety-drobny-osprzet-czesci.html

Po prostu dostosuj setup do nawyków gry.

Posty połączone: 10 Lut, 2020, 07:56:55
Wrzucam jako ciekawostkę (facet twierdzi, że algorytm pluginów zoptymalizowany jest pod sygnał -20dB).

« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2020, 07:56:55 wysłana przez OMSON »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Pozwolę sobie wrócić do tematu, bo poskładałem nowy PC jakiś czas temu i trochę mam dylematów.

Otóż tak:

1. Głośność.
Jak gram przez Reaper na żywo lub nagram coś i zrobię render, to jest absurdalnie cicho.
Jak zrobię insert jakiejś mp3, w sensie kawałek, to jest on absurdalnie głośny w porównaniu do reszty.
Jak puszczę sobie coś z YT, Spotify vxy Guitar Pro, to też jest znacznie głośniejsze w porównaniu do mojego grania. Tak samo dźwięki systemowe.
Jak się bawiłem wtyczkami od perkusji, to była tak samo cicha jak moje granie na gitarze.
Nie jestem pewien z czego to wynika dokładnie, było tak samo na poprzednim PC i niezależnie od tego czy z interfejsem czy bez. Jak czytam fora różne to ludzie z reguły wydają się nie mieć z tym problemu, a ci co mieli to się nic nie dowiedzieli; zresztą jak oglądam Youtubowych grajków to u nich brzmi to normalnie.
Jedyny work-around jaki u siebie widzę to w systemie obniżyć głośność wszystkich innych programów i jednocześnie dać wieżę na full.
Wieża cała jest wpięta w wyjście interfejsu, żeby nie było, więc wszystkie dźwięki muszą przez niego iść (i tak też mam ustawione w Windowsie).

Próbowałem Sonara przez chwilę (nie spodobał mi się) i jest dokłanie ta sama historia z nim.

Jest to coś normalnego i mam się nie przejmować, czy gdzieś jednak musi być problem? Trochę mnie wkurza, że moje granie jest ledwo słyszalne.

2. Poziom wejścia w interfejsie

Miałem clipping, więc starałem się zgłębić temat.
Taki na przykład Glenn z SpectreSoundStudios mówi, że czysty sygnał powinien mi pokazywać się w DAW jako między -18dB a -12dB (peak chyba?).
Ktoś inny mówi, że -6dB.
Głupieję już, bo to przecież będzie miało spore znaczenie dla poziomu gainu, jaki potem w ampsimie dam.
Póki co ustawiłem tak jak mówił Glenn - brzmi mi to lepiej niż ustawienie na 0, bo nie ma tego przesterowania i w ogóle, ale wciąż nie satysfakcjonuje mnie brzmienie (co może być równie dobrze wynikiem tego że nie umiem kręcić gałkami).
O dziwo, brzmi to bez jajec i jednocześnie w takim Amped Roots nawet jak dam gain na minimum to wciąż mam gitarę przesterowaną.

Zmierzam tu do pytania - w jaki poziom sygnału (samo DI, bez wtyczek) celujecie?
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2020, 20:06:38 wysłana przez Rot »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


Zmierzam tu do pytania - w jaki poziom sygnału (samo DI, bez wtyczek) celujecie?

A nie poruszaliśmy już tego zagadnienia? ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 10:31:03
wysłana przez TripleXXX
6 Odpowiedzi
6450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2011, 17:44:50
wysłana przez schecter
0 Odpowiedzi
1774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2012, 13:51:55
wysłana przez Rostek
3 Odpowiedzi
3998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 11:27:04
wysłana przez vysnafca75
8 Odpowiedzi
2272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2022, 15:56:33
wysłana przez vysnafca75