Autor Wątek: Reaper - problem z głośnością  (Przeczytany 34710 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Reaper - problem z głośnością
« 08 Paź, 2019, 12:27:28 »
Cytuj
Ale do rzeczy - jak dostajesz zbyt ciemny, słaby sygnał z wejścia mikrofonowego (zbyt niska impedancja), wystarczy jak podepniesz jakikolwiek buforowany efekt przed (nie musi być włączony) - sygnał się wyrówna i rozjaśni.

Oo, o tym nie wiedziałem - w sumie sprawdziłbym jak to zadziała z samoróbnym przesterem, o ile sygnał nie zaszkodzi karcie. Innego efektu niestety nie posiadam.


Cytuj
Druga rzecz, w opcjach zaawansowanych ASIO4ALL możesz przełączać aktywne wejścia/wyjścia. Dla Ciebie najważniejsze jest, aby latencja była jak najniższa, żeby komfortowo nagrywać gitarę. Czyli kluczowe jest ustawienie sterownika ASIO w Reaperze. Koniec kropka.

O, to może przynajmniej rozwiązać obecny problem. Nie zauważyłem różnicy między ASIO a WASAPI szczerze mówiąc, ani w latencji, ani w brzmieniu, więc od strony po prostu szarpania drutów powinno być mi to wsio rawno, a skoro ASIO ma działać lepiej, bez dziwnych akcji jak teraz, to popatrzę w domu jak to poprzestawiać.

Cytuj
Renderowanie online w odróżnieniu od offline, nie ma tendencji do uśredniania algorytmu (nie ma efektu zamulenia miksu). Najlepiej sprawdź renderując ten sam miks w jednym i drugim trybie. Odsłuchaj na jakichś detalicznych dobrych słuchawkach lub monitorach, ale raczej powinieneś wychwycić bez wielkiego problemu, który miks brzmi dynamiczniej.

Oooo po raz kolejny, to by tłumaczyło czemu moje nagrywki są takie bez życia.

Dzięki, jak wrócę na chatę to sprawdzę jak to zadziała.

Posty połączone: 08 Paź, 2019, 19:26:19
Działa!

Jedyny minus jest taki, że nie działa w shared mode, więc koniec z graniem do klipów z YT, ale za to jakość brzmienia jest kompletnie inna.

Tak jeszcze się dopytam - masz jakieś protipy jak ustawić ASIO, w sensie bufory, samplerate itd?
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2019, 19:26:19 wysłana przez Rot »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 10:31:03
wysłana przez TripleXXX
6 Odpowiedzi
6651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2011, 17:44:50
wysłana przez schecter
0 Odpowiedzi
1847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2012, 13:51:55
wysłana przez Rostek
3 Odpowiedzi
4082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2012, 11:27:04
wysłana przez vysnafca75
8 Odpowiedzi
2660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2022, 15:56:33
wysłana przez vysnafca75