Autor Wątek: Nagłośnienie do PODa X3 w domu  (Przeczytany 4614 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Nagłośnienie do PODa X3 w domu
« 11 Sie, 2018, 19:30:55 »
ale właśnie o to chodzi, że sam pod mi wystarcza i dosyć fajne brzmienie można ukręcić ogólnie, a chodzi mi o to, że teraz mam podpięte do kina domowego, więc wiadomo, że przez to brzmi kijowo. domyślam się, że na głośniku 12 calowym, który nie będzie pierdział to zabrzmi całkiem przyzwoicie tylko jaki konkretnie, jaki wzmacniacz do napędzenia kolumny czy tam jakiegoś monitora. w tych sprawach kompletnie się nie znam. czytam, że niektórzy jakieś zwykłe kolumny estradowe podłączają, niektórzy jakieś monitory i chciałbym pomocy od kogoś kto miał podobny do mnie dylemat i jak to rozwiązał


Są dwie szkoły, falenicka i otwocka. Niektórym świetnie się dogadują PODy z końcówkami solid state i głośnikiem full range, inni - zdecydowanie wolą lampowy koniec i zwykłą paczkę gitarową.

W pierwszym przypadku - kupujesz dowolny model aktywnego Alto (raczej 12" niż 15") lub inny znany i lubiany monitor aktywny i masz wash and go. Ludzie całe życie tak grają weseliska i koncerty, głośno, cicho, co chcesz i jak chcesz; całość brzmienia ustawiasz w PODzie, bo końcówka SS i głośnik FR w teorii nic niechcianego doń nie dodadzą.

Drugi kejs natomiast zwykle wiąże się z niewielkim problemem z dobraniem komponentów - tyle, że najczęściej co by się nie kupiło, to i tak jest piknie. Końcówka mocy MG PA20 na lampach EL84, czy może nawet któryś nielampowy Rocktron Velocity albo Marshal Valvestate, a w wersji budżetowej kieszonkowe EHX Caliber 44 czy Mooer Baby Boom - wszystko to zestawione z fajną paczką 1x12" zagra w domu całkiem wporzo. Słaba paczka oczywiście spierdoli Ci całość zabawy, podobnie jak zbyt ciche granie, więc be careful. Poluj na 1x12" Buzzaro, Hesu, etc. Od biedy zmutowany Harley Benton 2x12 czy jakieś obsrane JetCity też wystarczy, ale chyba dałbym sobie z tanimi paczkami spokój.

Nie piszesz nic o budżecie, ale nadmienię, że wariant 1 niemal zawsze będzie tańszy, używane Alto TS212 to okolice 900 zł. Opcja końcówka plus paka zaczyna się od 1200 - 2000, a górnej granicy nie ma. (Np. power amp Mesy / Fryette plus paczka Mesy mogą Ci dać ciekawą kalkulację, rzędu 5-7 kzł :) )

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
7768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2011, 16:49:37
wysłana przez PJ_SF
8 Odpowiedzi
5842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2011, 19:52:40
wysłana przez Aschman
13 Odpowiedzi
4484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 23:19:36
wysłana przez davidsantana27
48 Odpowiedzi
14252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2012, 23:11:31
wysłana przez Drevniak
7 Odpowiedzi
2391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2015, 17:47:20
wysłana przez bamse