Autor Wątek: Nagłośnienie dla cyfry  (Przeczytany 13711 razy)

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #25 24 Lut, 2012, 17:26:24 »
śmiem twierdzić, że jestem w stanie zagrać koncert, na którym jedynym źródłem dźwięku gitar będą 2 Mackie.
Jak tylko ostatecznie skompletujemy skład do grania to zapraszam w celu empirycznej weryfikacji ;)

Acha. Rozumiem, że zakładasz granie w klubach do których wchodzi max 50 osób?

Tak, o takie kluby mi chodziło. No, max 100 powiedzmy. W większych zakładam, że już jakieś nagłośnienie jest, więc mogę położyć kolumnę jako odsłuch.
Jeśli to też jest naiwne to moja strata, w końcu robię to po godzinach, więc ciśnienia na to żeby móc zagrać w każdej dziurze nie mam.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #26 24 Lut, 2012, 21:11:40 »
No ja się zgadzam z kolegą firejump totalnie.
Tak jak mówisz Bat, trochę pograłem (7 lat sceny) w różnych warunkach i w małych klubach Mackie 450W (realnie to on ma 250? 300?) spokojnie wystarczy do nagłośnienia i słyszenia się. Postawiony na czymś za nami, tak jak się stawia małe comba. Ale tak jak mówi fj:
Cytuj
ciśnienia na to żeby móc zagrać w każdej dziurze nie mam
MUSZĄ być zapewnione jakieś podstawowe warunki do grania. Nie mam już 15 lat żeby targać ze sobą 1000 kg sprzętu a najlepiej jeszcze własne przody. Szanujmy się.
No ale co kto lubi :)
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #27 24 Lut, 2012, 21:26:23 »
W ogóle se lodżiteki kupcie do symulatorów. Co to za kretyńska moda na szerokopasmowe kolumny do cyfry? To już chyba wolę bolszewicką rewolucję.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #28 24 Lut, 2012, 21:34:40 »
Do dilejuff.
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #29 24 Lut, 2012, 21:39:43 »
Weża tehniksa jest super do dżętu, tak słyszałem.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #30 24 Lut, 2012, 22:03:37 »
Wrobel wiem ze jestes tu naczelnym trolem ale po to w cyfrach sa symulacje  kolumn aby ich uzywac. Mi dodatkowo zalezy na piezo i tu mnie normalna kolumna gitarowa ogranicza. A wiercic dziury w wiesle nie mam zamiaru zeby sobie osobny kabelek na piezo podpinac. Niestety ( albo stety ) takie czasu i tak sie ga koncerty teraz.
i always go full retard

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #31 24 Lut, 2012, 22:05:50 »
Nazywaj mnie jak chcesz, ale jak Twoje piezo produkuje 40Hz i zależy Ci również na 20kHz, to gratuluję sprzętu.

Cytuj
Niestety ( albo stety ) takie czasu i tak sie ga koncerty teraz.
Może dlatego przestałem chodzić na "koncerty" ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #32 24 Lut, 2012, 22:10:11 »
Ja glupi jestem i sie nie znam, ale wpnajac piezo w pake gitarowa i bezposrednio w mikser to slysze roznice
i always go full retard

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #33 24 Lut, 2012, 22:12:47 »


I like where this thread is going :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #34 24 Lut, 2012, 22:16:36 »
Spoko, jeśli Ci lepiej, to no problem.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #35 24 Lut, 2012, 22:30:45 »
I co, chcecie w takim razie ciągnąć nagłośnienie w przypadku większej sztuki via XLR? No super. Powiem szczerze, bardzo bym tak chciał. BARDZO.
Tylko maleńki problem.
Nie w Polsce. Panowie akustyki nie ogarną.
Drugi proble, to taki, że ni chuja nie mam pewności, że preset "do odsłuchu" będzie nadawać się do transmisji.
Ale lus. Ja jednak zostanę przy końcówce i normalnej pace gitarowej, póki co :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #36 24 Lut, 2012, 22:32:31 »
W ogóle se lodżiteki kupcie do symulatorów. Co to za kretyńska moda na szerokopasmowe kolumny do cyfry? To już chyba wolę bolszewicką rewolucję.

Moda jest prosta.

POD HD 500 (symulacja wzmacniacza i paczki) > Monitor (pełne pasmo) = pełne pasmo symulacji
POD HD 500 > amp (tniemy korekcją to co leci z PODa) > paka (wycinamy górę) = po chuj nam POD skoro go w połowie wycinamy?

Pierwsza opcja ma piękną zaletę, mianowicie podpinamy w domu PODa pod słuchawki, kręcimy idealnie nasze brzmienie, następnie to zajebiste brzmienie słyszymy i na przodach i w swoim monitorze. Tyle w temacie Wróbelku :*

Jak ktoś tak nie grał i nie gra, to nie za bardzo w temacie się powinien wypowiadać ekhm :P

Cytuj
Nie w Polsce. Panowie akustyki nie ogarną.
Drugi proble, to taki, że ni chuja nie mam pewności, że preset "do odsłuchu" będzie nadawać się do transmisji.
Ale lus. Ja jednak zostanę przy końcówce i normalnej pace gitarowej, póki co

Znowu to samo :D Jak można nie ogarnąć zajebistego z sygnału z XLR, a ogarniać chujowy sygnał z mikrofonu? :D No nie przesadzajmy :D
I dlaczego preset z odsłuchu ma się nie nadawać? Skad wiadomo że brzmienie które leci z paczki się będzie nadawać? Jaka to różnica?
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2012, 22:35:26 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #37 24 Lut, 2012, 22:42:48 »
Cytuj
podpinamy w domu PODa pod słuchawki, kręcimy idealnie nasze brzmienie, następnie to zajebiste brzmienie słyszymy i na przodach i w swoim monitorze. Tyle w temacie Wróbelku :*

LOL
Rzeczywiście, nie mam tu co szukać. Sorki za zakłócenie spokoju ducha :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #38 24 Lut, 2012, 22:46:34 »
Zawsze do usług :)
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #39 24 Lut, 2012, 22:56:55 »
Ten, tego, pewnie zaraz ktoś tu pierdolnie "I don't want to live on this planet anymore", ale jeśli akustyk byłby tak zajebisty, że ogarnia wyłącznie sygnał z mikrofonu... to w sumie co za różnica, czy ten mikrofon stoi przy gitarowej pace, a czy przy odsłuchu?
Pomijając, że to niejako by się mijało z celem ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #40 24 Lut, 2012, 23:00:04 »
Znowu to samo :D Jak można nie ogarnąć zajebistego z sygnału z XLR, a ogarniać chujowy sygnał z mikrofonu? :D No nie przesadzajmy :D
I dlaczego preset z odsłuchu ma się nie nadawać? Skad wiadomo że brzmienie które leci z paczki się będzie nadawać? Jaka to różnica?
Yyyy... w paśmie przenoszenia Twojego monitora chociażby? Nauczony doświadczeniem, uważam, że taka akcja ma sens jedynie wtedy, gdy soundy kręcisz na normalnym, trójdrożnym frontlinie, z dołem od 40 do 100 hz, środkiem 50 - 250 i resztą od 250 do 19khz. Inaczej zawsze gdzieś będzie przepierdolony sygnał.

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #41 24 Lut, 2012, 23:12:17 »
Jak tak dalej pójdzie to pojęcie "ściana dźwięku" nabierze nowego wymiaru!


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #42 24 Lut, 2012, 23:40:24 »
cóż ja będę gonić ideały.
nie jeden koncert widziałem tak nagłaśniany i nie widzę przeszkód abym sam tak nie mógł :)
i always go full retard

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #43 24 Lut, 2012, 23:54:09 »
Cytuj
Yyyy... w paśmie przenoszenia Twojego monitora chociażby? Nauczony doświadczeniem, uważam, że taka akcja ma sens jedynie wtedy, gdy soundy kręcisz na normalnym, trójdrożnym frontlinie, z dołem od 40 do 100 hz, środkiem 50 - 250 i resztą od 250 do 19khz. Inaczej zawsze gdzieś będzie przepierdolony sygnał.

No to porównajmy nasze sposoby uzyskania brzmienia.

POD + słuchawki w domu, POD plus głośniki w domu, POD plus monitory (do nagrywania, nie odsłuchowe). Kręcimy brzmienie. Nagrywamy numer. Siedzi w miksie. Doprawiamy. Jest tak jak lubimy. Wbijamy na próbę, odpalamy na monitorze, weryfikacja brzmienia - jest ok. Wychodzimy na scenę, wypuszczamy w linię to co mamy na PODzie wyrkęcone w domu, zweryfikowane na nagraniach. Za konsoletą siedzi mój akustyk, dostaje piekielnie czysty i ładny sygnał, jeżeli czegoś mu brakuje dodaje, weryfikuje warunki nagłośnienia i sali. Nie mam swojego akustyka, zadanie jest proste, wystarczy nie spierdolić mojego sygnału ;)

vs.

Procesor + końcówka + paka 412. W domu nie pokręcisz. Kręcisz na sali prób. Masz brzmienie. Odejdziesz na metr do tyłu, jest inaczej. Odejdziesz w prawo - inaczej. Ściszysz inaczej. Ustawiasz idealnie, przychodzisz na następny dzień - już Ci coś nie leży.
Wbijamy na koncert, masz swoje SM57, jest fajnie, nie masz, wpinają co mają. Różnie bywa. Ktoś Cię tam podpina. Dobrze trafi mikrofonem, będzie fajnie, nie trafi, albo dupa albo Twój akustyka lata i poprawia. Teraz pytanie, jak to brzmi na przodach? Masz swojego akustyka, da radę Cię nakręcić na każdym sprzęcie, wie co podciąć przy drop E oktawę niżej. Nie masz? Pojawia się sporo różnych problemów, nawet nie ma co pisać.

Oczywiście z opcją drugą spotykamy się cały czas i właściwie przez większość mojej "kariery" koncertowej tak właśnie się grało, licząc na dobre nagłośnienie czy kumatego akustyka. Często spotykałem się z opiniami że było dobrze. Że było źle zazwyczaj nikt nie mówi. Ale bywało się na wielu koncertach tych mniej znanych i zazwyczaj była lipa i to straszna. Albo za głośno, albo siara, albo sam dół, albo nic nie słychać. 1 na 10 kapel brzmi naprawdę dobrze.
Wiadomo że wszystko przychodzi z doświadczeniem i wiem Yony, że na bank brzmisz dobrze na gigach między innymi z racji doświadczenia. Ale 90 procent kapel nie brzmi.
I na 100 procent jestem przekonany, ze nawet gdyby wszyscy grali z PODów i tak nie brzmieli by dobrze, z wiadomych przyczyn :D
Ale POD ułatwia wiele rzeczy.

Zszedłem tu z głównego wątku, ale chyba wszyscy skumali o co mi chodzi.

BTW nigdy nie zapomnę pewnego gigu z backline'u. Triamp 0,5 metra ode mnie, rozkręcony na połowę. scena 2x3, dwie perkusje (taa, zajebiste Lipali). Koszmar. 3 dni głuchy chodziłem (grałem w stoperach), nie słyszałem nic prócz siebie. Tragedia.
mniut i piah

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #44 25 Lut, 2012, 10:21:45 »
bo tu tylko chodzi o blue led in front



tutaj chyba mają 15" sprzęty ale blue led reason is strong
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #45 02 Mar, 2012, 22:56:29 »
w tej cenie to Mackie th15a,
samsony live 615 (używałem do nagłośnienia i powiem byłem w szoku. nagłaśniałem kapele z francji w malutkim klubie i mieli perke z automatu, grali na lampach i miałem bardzo duży zapas mocy, jedynie góra mi się w nich nie podoba)
LDM? ja używałem pasywnych i byłem zadowolony jak z gitara to będzie to nie mam pojęcia

używał ktoś kolumn dB Technologies?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #46 02 Mar, 2012, 22:58:45 »
Mackie SRM450 stało na allegro za 1800 zł.
A na Tumanie wypatrzyłem to:
http://www.thomann.de/pl/rcf_art_410_ab_stock.htm

Dodatkowy ficzer - wejście na dżeka.
mniut i piah

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #47 02 Mar, 2012, 23:00:29 »
Mackie 15TH? A po chuj aż 15"? - Ciężkie toto i wielkie, szkoda kręgosłupa. Już chyba lepiej tą kasę wydać na tego SRM450 czy jakoś tak. Też chciałem 15-tkę kiedyś, bo myślałem że 12" to będzie za mało. Ale spokojnie stwierdzam, że tyle wystarczy.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Nagłośnienie dla cyfry
« Odpowiedź #48 02 Mar, 2012, 23:11:31 »
czyste na 15" lepiej brzmią ;) jak animalsi używają 15" to nie gwałćmy prawa natury

tylko dla tego zaproponowałem 15", wiem że 12" wystarczą a wagowo nie ma takiej różnicy przy aktywach
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
3211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 16:23:09
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1640 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 14:55:23
wysłana przez Zelman
5 Odpowiedzi
2542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2017, 16:40:53
wysłana przez aciek_l
15 Odpowiedzi
4487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2022, 18:13:07
wysłana przez spacelord7
13 Odpowiedzi
3550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2021, 09:31:32
wysłana przez ITHMW